X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne praca na L4
Odpowiedz

praca na L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eowena Ekspertka
    Postów: 153 203

    Wysłany: 16 października 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam do was pytanie. Powiedziałam pracodawcy o ciąży i on zaproponował mi taki układ: ja pójdę na L4, ale będę sobie dorabiać u niego na czarno. Tym sposobem ja bym miała prawie dwie pensje, a on i tak by płacił mniej niż normalnie. Wydaje się to być rozwiązaniem idealnym, ale... czy to jest bezpieczne? Czy zdarzały się wam jakieś kontrole domowe ze strony ZUSu? Czytałam, że ZUS czasem wzywa na wizyty kontrolne do siebie, ale wtedy przecież jest podany konkretny termin i wiadomo, że wtedy się u nich stawię. Chodzi mi o jakieś niezapowiedziane wizyty domowe. A jeśli są takowe, to teraz moje drugie pytanie: już nawet bez żadnego krętactwa, czasem przecież może się zdarzyć, że pójdę do sąsiadki/ do sklepu/na spacer. Przecież niemożliwym jest siedzieć w domu przez cały czas. I co wtedy? Miałyście jakieś kontrole?
    Ja raczej nie skłaniam się ku propozycji szefa, strasznie nie lubię takiego cwaniactwa, ale muszę przyznać, że korci...

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    8une43r8mbu2h8v4.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 16 października 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda jest tak, że ZUS chodzi na kontrole domowe. Jeśli nie zastaną, to wtedy proszą o wyjaśnienie. Może się też zdarzyć, że ZUS pójdzie na kontrole do pracodawcy, żeby sprawdzić, czy dana osoba nie ściemnia i nie kręci na L4.

    Anoolka lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo argumentu finansowego nie polecam takiego rozwiązania... ZUS jest czuły na takie sprawy. Może przyjść kontrola do Ciebie albo do firmy, może któryś z pracowników się wkurzyć i zrobić donos. Albo Pani z ZUSu zapyta jakąś uczynną sąsiadkę czy nie wychodzisz codziennie rano do pracy jak zazwyczaj. Zdarzają się i takie sytuacje. I po co? to, że teraz taki układ pasuje obu stronom a reszcie nie ma z tym problemu nie oznacza, że ktoś za chwilę się nie wkurzy i nie doniesie. Inna sprawa, że ja też nie lubię takiego kręcenia... albo ktoś jest zdrowy, dobrze się czuje i może normalnie pracować albo jeśli czuje się źle, ma problemy etc. powinien iść na L4 i faktycznie dbać o siebie i na siebie uważać. Przez takie kombinowanie moim zdaniem często cierpią osoby, które naprawdę muszą iść na L4 a ZUS sprawdza ich po kilka razy.

  • AnnaMaria89 Autorytet
    Postów: 549 189

    Wysłany: 16 października 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi tez to pracodawca zaproponowal ale zebym pracowala ale bez dodatkowej pensji ot taki cwany .... bo jak to on stwierdzil dzieki temu bede mogla miec l4 i nie bede musiala pracowac codziennie hahaha....

    7v8rskjo4oaslnud.png
    h4zpdqk3vi112s1e.png
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 16 października 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba się solidnie zastanowić. Jeśli jesteś na tzw. L4 to nie możesz po sobie żadnych śladów w firmie zostawić, nie mieć kontaktu z klientami i osobami z zewnątrz. Życzliwych osób Ci u nas dostatek, a zwolnienia mogą sprawdzać kilka miesięcy w tył - i wtedy musisz zwrócić wszystko co Ci przysługiwało z L4. I czy ufasz swojemu szefowi, że Ci wypłaci te obiecane pieniądze? Mnie doświadczenie nauczyło, że jeśli czegoś nie mam na piśmie, tylko na gębę, to nie zawsze dostałam wynagrodzenie (miałam w papierach najniższą krajową, a resztę miałam dostać "do ręki")

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • Auro Ekspertka
    Postów: 195 239

    Wysłany: 17 października 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jeżeli ja mam adres zameldowania stały taki jak mam od dziecka, a niedawno wyszłam za mąż i z mężem wynajmujemy stancję gdzie nas nie chcą zameldować? Jak Zus przyjdzie na kontrolę do moich rodziców? Czy teraz na zwolnieniu mam zostawić męża i wprowadzić się do domu rodzinnego gdzie ludzi nie brakuje? Pytam odnośnie tych donoszących sąsiadek i kontroli domowej, bo przecież nie mogą na tej podstawie nie wypłacić mi świadczenia?

    cb7w9jcgbhi8rlpi.png
    zpbnvcqggsk02ljs.png
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 18 października 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli masz wpisana 2 ze mozesz chodzic to dostajesz wezwanie do zusu, jesli 1 lezaca to wtedy. Dopytaj w zusie ktory adres masz wpisywac na zwolnieniu, czy zameldowania czy zamieszkania

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 17:29

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ