X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne pozytywny test maj 2023 - termin styczeń 2024
Odpowiedz

pozytywny test maj 2023 - termin styczeń 2024

Oceń ten wątek:
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 16 maja 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wątek dla wszystkich chcących dzielić się swoimi doświadczeniami w trakcie ciąży
    - mamy z terminem na koniec roku i początek 2024, ale również zapraszamy wszystkich chcących uczestniczyć.

    Ja się "pochwalę", wczesna ciąża, wczoraj beta 194 i idę sprawdzić za kilka dni przyrost. Pierwsza wizyta 31 maj.


    ZAPRASZAM DO WĄTKU <3

    preg.png





    ***************************************************************************************
    👶🏻 karo0olka 06.01.2024 chłopiec 💙

    👶🏻 gosikjanosik 12.01.2024 dziewczynka <3

    👶🏻 Maltra 16.01.2024 dziewczynka <3

    👶🏻 Odiodi 19.01.2024 chłopiec 💙

    👶🏻 moni12 25.01.2024 chłopiec 💙

    👶🏻 Krewetka 04 05.02.2024

    👶🏻 Myszk@

    👶🏻 niezapominajka_30 dziewczynka ❤️



    👶🏻 AgaX chłopiec 💙





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2023, 13:49

    Ewwww, Raszusia, anka013, Patrykotka, AgaX lubią tę wiadomość

  • Ewwww Przyjaciółka
    Postów: 116 126

    Wysłany: 17 maja 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Piszę bardzo nieśmiało pierwszy post w końcu po tej szczęśliwej stronie. Jestem w bardzo wczesnej ciąży. A po tylu latach starań tak bardzo jeszcze boję się cieszyć. Ale delikatnie się cieszymy naszym cudem i mamy ogromną nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Wizyta 29.05.
    Jak się czujecie? Jak HCG? U mnie dopiero 32.16 12 dpo.
    Odiodi w którym dniu wyszło Ci takie HCG?
    Ja jeszcze boję się myśleć o imionach. Jak się czujesz?
    pozdrawiam Was ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2023, 22:01

    Odiodi lubi tę wiadomość

    Ewwww

    Ja 33, on 35
    starania od ok 3 lat

    1ciaza- maj 2023 💔 6tc

    28.07.2023- ⏸️ bHCG 5,52
    02.08.2023 bHCG 395,66
    09.08.2023 bHCG 8096,58 ; USG- pęcherzyk ciążowy 5tc0d
    25.08.2023 - mamy serduszko <3 [7t2d]
    02.10.2023 - usg prenatalne [12t+5d]
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 18 maja 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ewwww, super gratulację, trzymam kciuki, że wszystko potoczy się szczęśliwie i tak jak wy tak i my będziemy się za ok 9 msc cieszyć maleństwem! Cieszę się, że dołączyłaś do wątku, może niebawem się rozszerzy i będziemy mogły sobie dyskutować o tym jak przebiegają nam ciąże. My też się na razie cieszymy "po cichu", bo wiadomo, że to bardzo wcześnie i może się wiele wydarzyć, ale trzeba być dobrej myśli.

    HCG badałam w 28 dniu cyklu. Wcześniej wyszły mi 3 testy pozytywne niezależnych firm, ale jeden to był cień i chciałam się upewnić badaniem z krwi. Chce też zobaczyć czy prawidłowo przyrasta, ponieważ przed pozytywnym testem miałam bardzo silne bóle jajników (głównie prawego). Babeczka w laboratorium mi powiedziała, że mam przyjść 3 dni później czyli dzisiaj. Także po pracy lecę zrobić badanie i napiszę później jaki wynik!

    Jedna rzecz, która jest dla mnie nieco dziwaczna i trochę zabawna na ten moment to to, że w poprzednich 2 cyklach miałam wrażenie, że miałam więcej objawów ciążowych niż teraz, gdy wyniki faktycznie na nią wskazują - a wydaje mi się, że wcale się nie nakręcałam na tą ciąże - bardzo jej chciałam i ponieważ to moja 1 to szukałam informacji czego mogę się spodziewać. Ogólnie udało nam się w 3 miesiącu starań, więc trochę nie dowierzam i myślę, że to zbyt piękne żeby było prawdziwe.

    W poprzednich cyklach strasznie bolały mnie piersi, miałam mocne wzdęcia, łapało mnie mocne zmęczenie, itp itp. Wiele objawów, które dziewczyny wymieniały jako te pierwsze sygnały.

    W tym szczęśliwym cyklu w sumie było zupełnie inaczej. Jedyne co było inne w tym cyklu to to, że już po teoretycznej owulacji 2 razy miałam ból w trakcie i po stosunku, co zdarzyło mi się pierwszy raz, trochę ból pęcherza i pieczenie podczas oddawania moczu i silny ból jajników - więc raczej spodziewałam się jakiejś infekcji aniżeli ciąży. Od poniedziałku nie mam żadnych specyficznych objawów oprócz lekko większych piersi, nawet nie bolą zbytnio. Co jakiś czas mnie lekko zaboli podbrzusze. Mam nadzieję, że te silne bóle jajników nie zwiastowały niczego złego i dzisiaj zobaczę dobry wynik bety a 31 maja na usg lekarz też potwierdzi, że wszystko jest w porządku !

    A ty jak się czujesz? Masz jakieś specyficzne objawy ciąży ?

  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 18 maja 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki, jestem tak jakby w 31 dc, czyli pewnie około 14-15 dpo i wyszła 997,jest 5x wyższa od poprzedniego wyniku. Ale wolę nie wnikać co to może oznaczać bo już przed chwilą przeczytałam i wolałabym to odczytać. Teraz czekam na wizytę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2023, 17:52

    Tattyteddy lubi tę wiadomość

  • Ewwww Przyjaciółka
    Postów: 116 126

    Wysłany: 18 maja 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Odiodi:), wzajemnie gratulacje :) Tak, też mam ogromną nadzieję, że za 9 miesięcy pojawią się na świecie nasze cuda :) To ja się bardzo cieszę, że założyłaś taki wątek i będziemy mogły tutaj wszystkim się dzielić.

    U Ciebie duże HCG, teraz się zmartwiłam, że moje takie małe :(. Jutro idę na kolejny pomiar. U mnie jest tak, że od bardzo dawna staramy się, więc tych testów i HCG już trochę się narobiłam. Maj miał być takim miesiącem luzu, bez dodatkowych leków itp. I bardzo wcześnie , ok 8 dni po owulce tknęło mnie, żeby zrobić test i wyszła mega blada kreska. Szybko pojechałam na HCG, wyszło ok 4. Potem za 2 dni (10 dpo) HCG 16,6 i za kolejne 2 dni (12 dpo) 32,16. Przyrost niby jest. Ale u Ciebie znacznie większe wartości. Teraz się martwię.
    Gratuluję, że tak szybko się Wam udało :) wszystko będzie dobrze :)

    Co do objawów, zgadzam się w 100% , w cyklach nieudanych miałam wszystkie możliwe objawy. Teraz praktycznie nic. Jedynie co odczuwam to lekkie pobolewanie podbrzusza co jakiś czas. Jeden dzień miałam taki trochę zamotany, jakbym dostała obuchem w glowę ;) byłam zakręcona, wszystko mi się mieszało, jak po kilku drinkach ;) Ogólnie jak narazie czuję się bardzo dobrze. :)

    Może Twoje HCG zwiastuje bliźniaki? :) a tak na serio nie wiem, nie mam wiedzy, doświadczenia jakie powinny być prawidłowe wyniki. Może napisz swojemu lekarzowi, zawsze Cię trochę uspokoi.

    Ewwww

    Ja 33, on 35
    starania od ok 3 lat

    1ciaza- maj 2023 💔 6tc

    28.07.2023- ⏸️ bHCG 5,52
    02.08.2023 bHCG 395,66
    09.08.2023 bHCG 8096,58 ; USG- pęcherzyk ciążowy 5tc0d
    25.08.2023 - mamy serduszko <3 [7t2d]
    02.10.2023 - usg prenatalne [12t+5d]
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 19 maja 2023, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że mam taką tendencje do przeczytania kilku dobrych rzeczy i jednej złej i myślę tylko o tej złej zamiast spokojnie czekać i nie czytać.
    Spokojnie, jak się mieścisz w widełkach to najważniejsze i najważniejsze że przyrost cały czas jest. Szybko zaczęłaś pomiary, ja tak naprawdę zrobiłam pierwszy ok 15 dpo więc może stąd wyższy wynik.

    W sumie apropo lekarza. Chodzisz prywatnie czy na nfz ? Bo w zasadzie to ja idę do lekarza w mojej przychodni, akurat los chciał że ta wizytę już miałam zapisana od jakieś kilku miesięcy więc to czysty przypadek ze akurat będzie wtedy ok 6 tygodnia, stwierdziłam że nie ma co ich tam w przychodni informować tylko po prostu mu powiem na wizycie. Z tym lekarzem to sama nie wiem, u mnie w miejscowości nie ma lepszych chociaż ja nigdy go zaufaniem nie obdarowałam, może po prostu różnica charakterów i dlatego mi nie przypadł.
    Myślę, że w trakcie ciąży będę jeździć do Poznania też do innego lekarza tak profilaktycznie co jakiś czas, żeby zasięgać jeszcze jednej opinii. Napewno nie zaszkodzi. Muszę w takim razie na wizycie zabrać jego numer telefonu. Tylko nie wiem czy dla pacjentek na nfz też takie przywileje czy tylko prywatnie..

  • Ewwww Przyjaciółka
    Postów: 116 126

    Wysłany: 19 maja 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja chodzę prywatnie. Wiesz co my mieliśmy bardzo długą i ciężką drogę, na ten moment nie wyobrażam sobie nie mieć swojego lekarza prowadzącego. Ale Ty jesteś w dobrej sytuacji bo szybko Wam się udało :)) Teraz poszukaj sobie na spokojnie jakiegoś dobrego, z polecenia lekarza, który Cię poprowadzi. Ja do swojej chodzę od ok 1,5 roku. Jest wspaniała, zawsze mogę do niej napisać, bez względu na porę. Daje mi to duże poczucie bezpieczeństwa. Myślę, że warto, żebyś miała tego jednego prowadzącego, bo zawsze jak cokolwiek będzie się działo to wiesz, że Ci pomoże. To ważne.

    Dzastazmiasta12 lubi tę wiadomość

    Ewwww

    Ja 33, on 35
    starania od ok 3 lat

    1ciaza- maj 2023 💔 6tc

    28.07.2023- ⏸️ bHCG 5,52
    02.08.2023 bHCG 395,66
    09.08.2023 bHCG 8096,58 ; USG- pęcherzyk ciążowy 5tc0d
    25.08.2023 - mamy serduszko <3 [7t2d]
    02.10.2023 - usg prenatalne [12t+5d]
  • Ewwww Przyjaciółka
    Postów: 116 126

    Wysłany: 19 maja 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odiodi , u mnie niestety HCG spadło, niestety nie udało sie tym razem :( Trzymam kciuki za Ciebie. Pozdrawiam

    Ewwww

    Ja 33, on 35
    starania od ok 3 lat

    1ciaza- maj 2023 💔 6tc

    28.07.2023- ⏸️ bHCG 5,52
    02.08.2023 bHCG 395,66
    09.08.2023 bHCG 8096,58 ; USG- pęcherzyk ciążowy 5tc0d
    25.08.2023 - mamy serduszko <3 [7t2d]
    02.10.2023 - usg prenatalne [12t+5d]
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 19 maja 2023, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewwww wrote:
    Odiodi , u mnie niestety HCG spadło, niestety nie udało sie tym razem :( Trzymam kciuki za Ciebie. Pozdrawiam

    Bardzo mi przykro. Trzymam kciuki, że niebawem Wam się uda.

    Nie wiem czy wspomagasz się medycznie czy nie ale może to Ci coś da, a może nie, ale od siebie tylko powiem, że teraz ten ostatni cykl 14 dni pierwsze piłam fertistim 2 saszetki (rano i wieczorem) i Ovulomed (po południu) 1 saszetkę - zrobiłam to dlatego, że w styczniu jak byłam u ginekologa to mnie troche zmartwił, mówił coś o tym, że jajeczkowania nie było, że grube endometrium i że usg nie wskazuje na ten dzień cyklu, w którym byłam i jak po 2 miesiącach nam nie wychodziło (tak wiem, że niedługo) to postanowiłam wspomóc owulację, bo w sumie to ani temperatury nie mierzyłam ani nic nie monitorowałam. W rodzinie wiele kobiet miało problem z ciążą lub utrzymaniem a ciocia po pierwszej linii miała też chorobę narządów rozrodczych i gdzieś tam miałam obawy, że będzie to długo trwało. Po 14 dniach już brałam tylko pueria uno ( postawiłam na ten suplement jeszcze na czas przed staraniem się i w trakcie ), bo czytałam, że niektórym kobietom ciągłe spożywanie takich specyfików wspomagających owulację (tym bardziej dwóch) powodowało torbiele na jajnikach lub przestymulowywało je, wiec wydaje mi się, że lepiej tylko pół cyklu takie coś (i pewnie lepiej nie mieszać dwóch, ale transparentnie mówię co zrobiłam).

  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 24 maja 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haloo haloo jest tu ktoś? Jestem aktualnie w 5tyg ciąży🥰 w poniedziałek miałam pierwszą wizytę u ginekologa i już było serduszko😍 byłam zaskoczona że już tak szybko było je widać. Tydzień ciąży był określony przez USG ponieważ mam bardzo nieregularne cykle i nie wiem dokładnie kiedy była owulacja. Za 3tyg mam kolejną wizytę i wtedy dokładniej zostanie ustalony termin porodu wstępnie jest to 24styczeń. Mam nadzieję że jeszcze ktoś tutaj zagląda

    Dzastazmiasta12 lubi tę wiadomość

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 24 maja 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Nieśmiało się witam, dzisiaj beta 544, za tydzień mam pierwszą wizytę u ginekologa.
    Mam w domu wspaniała, roczną Ale. Na tym forum poznałam wiele niesamowitych kobiet przy okazji poprzedniej ciąży :) Mam nadzieję, że i na tym wątku będziemy się wspierać :)

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 24 maja 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Gratulacje :*
    Ja tez za tydzień wizyta, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
    Mam mega wątpliwości co do lekarza mojego w przychodni i myślę czy nie jeździć jeszcze do jednego w miejscowości obok. Myślałam o prywatnych wizytach w Poznaniu ale jest to70 km ode mnie i większość ginekologów bierze za wizytę 300 w górę a w ciazy te wizytę jednak są częste i to będzie kupa kasy, myślę co zrobić

  • Dzastazmiasta12 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 25 maja 2023, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) pierwszą wizytę mam w sobotę. Bety nie badałam, ostatnio nie rosła prawidlowo, poroniłam drugi raz w kwietniu i od razu zaszlam w ciążę. Zobaczę dopiero na USG czy wszystko ok :)

    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    💔
    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Badanie genetyczne wszystko ok ?
    Kariotyp- czekamy na wyniki
    Panel urogenitalny ✅
    Badanie nasienia ✅

    Cykle nieregularne

    👩🏼 28
    👨🏼30
  • Kiki1997 Przyjaciółka
    Postów: 238 32

    Wysłany: 26 maja 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki ❤️ jakie macie zdanie na temat współżycia na początku ciazy ? Jeszcze nie byłam u lekarza . Wizytę mam 31 maja. Nie mam plamień, czasami jedynie zabolą mnie jajniki.

  • Patrykotka Przyjaciółka
    Postów: 74 125

    Wysłany: 28 maja 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. U mnie 4+5, niestety radość nie trwała długo. Beta hcg 24 maja 1085,12
    26 maja 1504,01. Przyrost 39.5%. Usg 25 maja, niby wszystko ok ale niewiele jeszcze było widać. Jestem zrozpaczona, powtórzę jutro betę ale jestem nastawiona na najgorsze. Po 14 cyklach starań... 😔

    👱‍♀️1989
    02/2021 🥰 początek starań
    04/2023 ⏸️ciąża naturalna
    06/2023 💔poronienie samoistne 10tc
    11/2023 👀diagnostyka
    Morfologia 👌
    HyCoSy 👌
    Mthfr homo
    Pai-1 homo
    ANA ujemne
    AMH 0,92 😥
    TSH 1,813
    FSH 5,62
    LH 2,31
    11/2023 👨‍⚕️decyzja o IVF
    InviMed, dr Gizler
    15/12/23 ⏸️ naturalna 😱
    18/12/23 2 pęcherzyki 4t3d
    18/12/23 bhcg 513
    20/12/23 bhcg 1325
    Heparyna
    🧔‍♂️ 1987
    Nasienie 👌
    preg.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 28 maja 2023, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki1997 wrote:
    Hej kobietki ❤️ jakie macie zdanie na temat współżycia na początku ciazy ? Jeszcze nie byłam u lekarza . Wizytę mam 31 maja. Nie mam plamień, czasami jedynie zabolą mnie jajniki.
    W zdrowej ciąży nie ma przeciwwskazań. :) Jak nie czujesz się pewnie wstrzymaj się do wizyty i dopytać lekarza. Ja w pierwszej ciąży dostałam czerwone światło w 6 miesiącu jak zaczęła skracac się szyjka, wcześniej nie mieliśmy ograniczeń.

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 28 maja 2023, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrykotka wrote:
    Hej dziewczyny. U mnie 4+5, niestety radość nie trwała długo. Beta hcg 24 maja 1085,12
    26 maja 1504,01. Przyrost 39.5%. Usg 25 maja, niby wszystko ok ale niewiele jeszcze było widać. Jestem zrozpaczona, powtórzę jutro betę ale jestem nastawiona na najgorsze. Po 14 cyklach starań... 😔
    Hej. To samo laboratorium, podobna godzina? Bardzo mi przykro ale trzymam kciuki żeby to był jakiś błąd i jeszcze było dobrze. Wysoka ta beta jak na ten czas, więc może jakie błąd?

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Patrykotka Przyjaciółka
    Postów: 74 125

    Wysłany: 28 maja 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende wrote:
    Hej. To samo laboratorium, podobna godzina? Bardzo mi przykro ale trzymam kciuki żeby to był jakiś błąd i jeszcze było dobrze. Wysoka ta beta jak na ten czas, więc może jakie błąd?

    To samo laboratorium i podobna godzina. Jutro sprawdzę kolejny raz...

    👱‍♀️1989
    02/2021 🥰 początek starań
    04/2023 ⏸️ciąża naturalna
    06/2023 💔poronienie samoistne 10tc
    11/2023 👀diagnostyka
    Morfologia 👌
    HyCoSy 👌
    Mthfr homo
    Pai-1 homo
    ANA ujemne
    AMH 0,92 😥
    TSH 1,813
    FSH 5,62
    LH 2,31
    11/2023 👨‍⚕️decyzja o IVF
    InviMed, dr Gizler
    15/12/23 ⏸️ naturalna 😱
    18/12/23 2 pęcherzyki 4t3d
    18/12/23 bhcg 513
    20/12/23 bhcg 1325
    Heparyna
    🧔‍♂️ 1987
    Nasienie 👌
    preg.png
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 30 maja 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jutro pierwsza wizyta, już się nie mogę doczekać, u mnie beta była taka gdy sprawdzałam

    15.05 (28 dc) 195 mlU/mL
    18.05 (31dc) 997 mlU/mL
    22.05 (35 dc) 5204 mlU/mL

    Piszę dc, bo nie wiem dokładnie kiedy była owulacja.

    Mam nadzieję, że będzie już coś widać, a może i słychać.



    Kiki1997 - my postanowiliśmy nie współżyć, bo mnie pobolewało podbrzusze, krótkie ale silne bóle, ponad 2 tygodnie, a w pierwszym tyg po zapłodnieniu strasznie mnie bolały jajniki wiec to by się nie udało.

    Ale teraz czuje się dobrze więc po wizycie mam nadzieję, że dostaniemy zielone światło.

    Jedyne co mnie męczy i nie wiem czemu tak mam -- pomimo tego, że nie jem jakoś bardzo dużo czuje, że normalnie tyje w oczach !!! Strasznie mi się woda chyba zatrzymała w organizmie pomimo, że pije dużo i już mi nie wygodnie w moich ciuchach - nie wiem co robić. Boję się, że przybije dużo, już się źle ze sobą czuję :(



  • moni12 Koleżanka
    Postów: 127 18

    Wysłany: 30 maja 2023, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ! mam nadzieje, że zostanę z Wami do stycznia :)
    wczoraj zrobiłam test bo brak okresu i po kilku latach starań niespodziewanie pojawiły się dwie kreski, również wczoraj (tj 40 dzień cyklu) zbadałam bete hcg i wyszła 2344 i jest w zakresie norm na 5/6 tydzień ciąży.
    Umówiłam się na piątek (2.06) do lekarza ale bardzo się boje czy to wszystko jest prawdziwe i czy jest w porządku. Nie wiem czy powinnam się już cieszyć z tego małego Cudu.

    Zastanawiam się, czy przed piątkową wizytą nie powtórzę badania bety np w czwartek.

    Pozdrawiam Was :)

    preg.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ