X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne pozytywny test maj 2023 - termin styczeń 2024
Odpowiedz

pozytywny test maj 2023 - termin styczeń 2024

Oceń ten wątek:
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 209 36

    Wysłany: 30 maja 2023, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie - ja trochę opóźniona, ale jeszcze na maj się załapałam ;) Jestem w 4t+5d i wczoraj betę miała 511. Przyrost 102%, więc już mierzyć nie będę, a 6.06 mam wizytę, więc powinno już być coś widać :) Trochę zmartwiłam się tym, co pisała Patrykotka, tym bardziej, że nie dała znać wczoraj po kolejnej becie, ale staram się uzbroić w cierpliwość. Mam nadzieję, że pozostaniemy razem do końca :)

    preg.png
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny, ja lecę dzisiaj na 1 wizytę o 16, nie mogę się doczekać !!!! :D

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 209 36

    Wysłany: 31 maja 2023, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odiodi wrote:
    Gratulacje dziewczyny, ja lecę dzisiaj na 1 wizytę o 16, nie mogę się doczekać !!!! :D

    Odiodi i jak po wizycie? Jak maleństwo?

    preg.png
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jest ! To przede wszystkim:)
    Trochę się denerwowałam. Dostałam zdjecie, skierowania na wszystkie badania i umowiona 1 wizyta, trochę mi wytłumaczył i od razu zaczął mówić o prenatalnych. Muszę zdecydować czy i które robie, mówił że badanie USG daje tylko 50% skuteczności a tamte pappa i nifty już koło 100%. Do następnej wizyty muszę już wiedzieć

  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale serca nie było słychać:(

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 209 36

    Wysłany: 31 maja 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odiodi wrote:
    Ale serca nie było słychać:(
    Gratuluję :) Z tego, co pisałaś o becie, to jeszcze miał prawo, skoro ponoć od 10000 widać serce, a u Ciebie wczoraj było ok. 5000. Jak dla mnie - książkowo :) Kiedy masz następną wizytę?

    Ja chyba zrobię tą niftę - od razu płeć będzie wiadoma ;) Choć drogie cholerstwo ;(

    preg.png
  • moni12 Koleżanka
    Postów: 127 18

    Wysłany: 31 maja 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odiodi wrote:
    No jest ! To przede wszystkim:)
    Trochę się denerwowałam. Dostałam zdjecie, skierowania na wszystkie badania i umowiona 1 wizyta, trochę mi wytłumaczył i od razu zaczął mówić o prenatalnych. Muszę zdecydować czy i które robie, mówił że badanie USG daje tylko 50% skuteczności a tamte pappa i nifty już koło 100%. Do następnej wizyty muszę już wiedzieć


    Super!:) Gratulacje, trzeba trzymać się tego, że wszystko jest poprawnie, kiedy masz kolejną wizytę ?

    Ja mam wizytę teraz w piątek i też bardzo się nią denerwuje. Ale staram się być dobrej myśli.

    Dziewczyny dzisiaj po 48 h powtórzyłam bete i mam 4349 - wzrost o 85 % więc mam ogromną nadzieje, że się uda :))

    preg.png
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 209 36

    Wysłany: 31 maja 2023, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem za Wami jakiś tydzień :) Czy Was też co jakiś czas pobolewa brzuch? Nie wiem jak to nazwać, troszkę jak na okres, ale delikatnie, a czasem jak kłucie w jajniku? Szczególnie, gdy zbyt długo siedzę skulona. Niby czytałam, że to normalne, ale same wiecie, jak to jest :P

    preg.png
  • Patrykotka Przyjaciółka
    Postów: 74 125

    Wysłany: 31 maja 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Kolejna beta wzrosła o 37%. Byłam u lekarza. Powiedział żeby się tymi przyrostami tak nie sugerować bo beta jest wysoka no i najważniejsze, że rośnie (mnie to jednak nie uspokoiło). Pęcherzyk rośnie, kazał za tydzień zrobić usg, niestety jestem już w Irlandii i mój tutejszy lekarza jest na urlopie do 19go czerwca więc nie wiem co zrobię. Mega stres i nerwy i same czarne myśli....

    👱‍♀️1989
    02/2021 🥰 początek starań
    04/2023 ⏸️ciąża naturalna
    06/2023 💔poronienie samoistne 10tc
    11/2023 👀diagnostyka
    Morfologia 👌
    HyCoSy 👌
    Mthfr homo
    Pai-1 homo
    ANA ujemne
    AMH 0,92 😥
    TSH 1,813
    FSH 5,62
    LH 2,31
    11/2023 👨‍⚕️decyzja o IVF
    InviMed, dr Gizler
    15/12/23 ⏸️ naturalna 😱
    18/12/23 2 pęcherzyki 4t3d
    18/12/23 bhcg 513
    20/12/23 bhcg 1325
    Heparyna
    🧔‍♂️ 1987
    Nasienie 👌
    preg.png
  • moni12 Koleżanka
    Postów: 127 18

    Wysłany: 31 maja 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Ja jestem za Wami jakiś tydzień :) Czy Was też co jakiś czas pobolewa brzuch? Nie wiem jak to nazwać, troszkę jak na okres, ale delikatnie, a czasem jak kłucie w jajniku? Szczególnie, gdy zbyt długo siedzę skulona. Niby czytałam, że to normalne, ale same wiecie, jak to jest :P

    Tak, mnie co jakiś czas w ciągu dnia pobolewa dlatego zrobiłam test, bo kolejny raz w nocy myślałam, że ból zwiastuje okres. W dzień spodziewanej miesiączki nie przyszło mi do głowy, że mogę być w ciąży, nie wiem jak Wy ale ja już kilka lat się staram, leczę, i ostatnie kilka miesięcy już odpuściłam zajęłam się tylko pracą i korzystaniem z życia i nie kontrolowałam nic totalnie wiec jestem w szoku :D . Los lubi płatać figle. Mam nadzieje, że to szczęście będzie trwało długooo.

    Ale rozumiem Twój niepokój chyba jak pierwszy raz jest się w ciąży (a może zawsze tak jest) każda dolegliwość wydaje się być niepokojąca.

    preg.png
  • moni12 Koleżanka
    Postów: 127 18

    Wysłany: 31 maja 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrykotka wrote:
    Hej dziewczyny. Kolejna beta wzrosła o 37%. Byłam u lekarza. Powiedział żeby się tymi przyrostami tak nie sugerować bo beta jest wysoka no i najważniejsze, że rośnie (mnie to jednak nie uspokoiło). Pęcherzyk rośnie, kazał za tydzień zrobić usg, niestety jestem już w Irlandii i mój tutejszy lekarza jest na urlopie do 19go czerwca więc nie wiem co zrobię. Mega stres i nerwy i same czarne myśli....

    Jeżeli lekarz twierdzi, że przyrost jest w normie to może spróbuj się tego trzymać.. choć łatwo się mówi, gorzej wykonać ;/
    Czy nie możesz iść na USG do innego lekarza, rzeczywiście do 19 sporo czasu może uda się znaleźć zastępstwo żeby nie stresować się tak długo.

    preg.png
  • Patrykotka Przyjaciółka
    Postów: 74 125

    Wysłany: 31 maja 2023, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni12 wrote:
    Jeżeli lekarz twierdzi, że przyrost jest w normie to może spróbuj się tego trzymać.. choć łatwo się mówi, gorzej wykonać ;/
    Czy nie możesz iść na USG do innego lekarza, rzeczywiście do 19 sporo czasu może uda się znaleźć zastępstwo żeby nie stresować się tak długo.

    Mieszkam w Irlandii i tutaj jest ciężko z takimi "usługami" 😉
    Ale chyba nie wytrzymam tak długo i będę szukać innego lekarza. Chociaż bardzo się boję, że to usg będzie rozstrzygające.... Nie spodziewałam się jakie to wszystko będzie trudne i obciążające psychicznie. Mam wrażenie, że po staraniach i tej sytuacji jestem wrakiem człowieka 😵‍💫

    👱‍♀️1989
    02/2021 🥰 początek starań
    04/2023 ⏸️ciąża naturalna
    06/2023 💔poronienie samoistne 10tc
    11/2023 👀diagnostyka
    Morfologia 👌
    HyCoSy 👌
    Mthfr homo
    Pai-1 homo
    ANA ujemne
    AMH 0,92 😥
    TSH 1,813
    FSH 5,62
    LH 2,31
    11/2023 👨‍⚕️decyzja o IVF
    InviMed, dr Gizler
    15/12/23 ⏸️ naturalna 😱
    18/12/23 2 pęcherzyki 4t3d
    18/12/23 bhcg 513
    20/12/23 bhcg 1325
    Heparyna
    🧔‍♂️ 1987
    Nasienie 👌
    preg.png
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Gratuluję :) Z tego, co pisałaś o becie, to jeszcze miał prawo, skoro ponoć od 10000 widać serce, a u Ciebie wczoraj było ok. 5000. Jak dla mnie - książkowo :) Kiedy masz następną wizytę?

    Ja chyba zrobię tą niftę - od razu płeć będzie wiadoma ;) Choć drogie cholerstwo ;(

    Ten wynik był z 22.05. Ja wczoraj rozmawiałam z mężem i od razu stwierdził, że robimy wszystkie badania, żeby było i żeby wiedzieć na czym stoimy.

    Wczorajsza wizyta była naprawdę ok, Lekarz był w porządku, mówił, że jak na ten moment to wszystko się zgadza, dał zdjęcie usg z widocznym zarodkiem, mówił, że będę rodzić koło 20 stycznia, wypisał skierowanie na wszystkie badania i powiedział, że do następnej wizyty za 3 tygodnie czyli 21 czerwca muszę mieć zdecydowane czy i jakie prenatalne robię.

  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i zapytał jeszcze czy biorę jakieś preparaty i powiedziałam, że biorę puerie uno i zapytał czy to ma DHA i w jakiej dawce. Pueria ma w rekomendowanej 300 mg, i zaznaczył że to za mało i że powinnam brać 600mg co najmniej. Więc dzisiaj lecę do apteki po pregne DHA :) Ja nie miałam jakiś większych problemów od początku ciąży z samopoczuciem , tylko jedno plamienie 2 tyg temu po rowerach. Powiedział, że to było pewnie implantacyjne. Na pytanie czy możemy już zacząć współżyć, zalecił, żeby jeszcze co najmniej tydzień się wstrzymać (od testu pozytywnego się nie kochaliśmy, ale to ze względu, że mnie pobolewało podbrzusze i jajniki i to nie byłoby dla mnie przyjemne). Dzisiaj jedziemy spontanicznie w góry do Karpacza i zapytałam, czy mogę, powiedział, ze nie widzi przeciwwskazań i że mam się nie dać przykuć do łóżka, ale też nie robić niż ekstremalnego, ale to wiadomo. I czym mnie pozytywie zaskoczył to od razu zapytał jaką mam pracę i czy chce odpocząć. Powiedział, że musi być między nami zaufanie i jeśli będę się źle czuła to mam od razu mówić.
    Może którejś te informację będą potrzebne

  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Ja jestem za Wami jakiś tydzień :) Czy Was też co jakiś czas pobolewa brzuch? Nie wiem jak to nazwać, troszkę jak na okres, ale delikatnie, a czasem jak kłucie w jajniku? Szczególnie, gdy zbyt długo siedzę skulona. Niby czytałam, że to normalne, ale same wiecie, jak to jest :P
    Ja też tak miałam, pod koniec 5 tyg mi z grubsza przeszło :)

  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Ja jestem za Wami jakiś tydzień :) Czy Was też co jakiś czas pobolewa brzuch? Nie wiem jak to nazwać, troszkę jak na okres, ale delikatnie, a czasem jak kłucie w jajniku? Szczególnie, gdy zbyt długo siedzę skulona. Niby czytałam, że to normalne, ale same wiecie, jak to jest :P
    Hej, te pobolewania i kłucia w jajniku są normalne, macica się rozciąga. W pierwszej ciąży tak miałam i w tej również.

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • moni12 Koleżanka
    Postów: 127 18

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że to normalne bo trochę się martwię jak mnie pobolewa, do tego złapało mnie przeziębienie i mam kaszel wiec brzuch cały czas taki napięty. Mam nadzieje, że to nie wpłynie na ciąże.

    Co do suplementacji to planuje jutro po wizycie u lekarza kupić jakiś dobre preparaty więc fajnie, że piszesz jakie powinny być dawki.


    preg.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem po pierwszej wizycie, ale ciąża okazała się młodsza niz myslalam, więc póki co widziałam tylko pęcherzyk i dostałam skierowanie na badania. Kolejna wizyta 14.06 i dopiero zobaczymy co dalej.
    Ja w pierwszej ciąży robiłam USG prenatalne i pappe, dla mnie było to wystarczające, ale wiadomo, co kto uważa :)
    Pobolewania są normalne. Niestety. Ale warto wtedy trochę odpuscic u odpocząć. :)

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Patrykotka Przyjaciółka
    Postów: 74 125

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, umówiłam się na usg na 16go czerwca. Mam nadzieję, że już wszystko się rozstrzygnie bo umieram z niepokoju. Jak się czujecie? Prychicznie i fizycznie? Jakie objawy? U mnie czasami delikatne mdłości i bolesne piersi.

    👱‍♀️1989
    02/2021 🥰 początek starań
    04/2023 ⏸️ciąża naturalna
    06/2023 💔poronienie samoistne 10tc
    11/2023 👀diagnostyka
    Morfologia 👌
    HyCoSy 👌
    Mthfr homo
    Pai-1 homo
    ANA ujemne
    AMH 0,92 😥
    TSH 1,813
    FSH 5,62
    LH 2,31
    11/2023 👨‍⚕️decyzja o IVF
    InviMed, dr Gizler
    15/12/23 ⏸️ naturalna 😱
    18/12/23 2 pęcherzyki 4t3d
    18/12/23 bhcg 513
    20/12/23 bhcg 1325
    Heparyna
    🧔‍♂️ 1987
    Nasienie 👌
    preg.png
  • Dzastazmiasta12 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tylko bolesność piersi, a szczerze wolałabym mieć inne objawy jakoś bym się czuła z tym pewniej

    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    💔
    Zespół antyfosfolipidowy ✅
    Badanie genetyczne wszystko ok ?
    Kariotyp- czekamy na wyniki
    Panel urogenitalny ✅
    Badanie nasienia ✅

    Cykle nieregularne

    👩🏼 28
    👨🏼30
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ