X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Pozycja do spania
Odpowiedz

Pozycja do spania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • LadyMK Autorytet
    Postów: 912 726

    Wysłany: 16 października 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja śpię... na lewym, na prawym, a najwięcej na wznak z rękami na brzuchu hehe :))
    posiadam cebuchę, więc ona pozwala mi na wygodniejsze ułożenie się, często znajduje się jej część w okolicach ud, wtedy wygodniej mi się leży na plecach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2014, 11:07

    Malutek i jego czkawka na ktg: http://youtu.be/dH-ur0Zs7yE
    Wituś urodzony w 41tc 3560g 54cm
    34tc 4d - 2400g; 30tc 4d - 1950g; 20tc 4d - 400g

    3523x2t.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 17 października 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w ciąży w ogóle nie mogłam ani nie chciałam leżeć na brzuchu było mi nie wygodnie

    misiakowa
  • beataa088 Koleżanka
    Postów: 57 19

    Wysłany: 19 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spałam też zawsze na brzuchu. Teraz już na finiszu śpię najczęściej na boku lewym albo na wznak. Lekarz zabronił spać na prawym boku bo coś tam :P Nie pamiętam co konkretnie :) W sumie potem mówił coś na temat kręgosłupka dzidzi i że nie wolno spać na stronie gdzie się on znajduję, bądź odwrotnie.. :/ Nie mogę sobie tego przypomnieć jak to było.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2014, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja się już boję nocy, zaraz skończy się 2 trymestr, jak przetrzymać 3? Zawsze spałam na brzuchu, czytałam na brzuchu, odpoczywałam na brzuchu, palce drętwieją u rąk, budzę się i usiłuję poprawić im ukrwienie, obkładam się poduszkami, stara metoda, by mieć poduszkę między udami pomaga, zakładam nogi na poduszki ustawione po bokach; jeśli prześpię całą noc to wielkie szczęście.

  • beataa088 Koleżanka
    Postów: 57 19

    Wysłany: 22 października 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No będziesz musiała jakoś pokombinować, która pozycja jest dla Ciebie najwygodniejsza.Mi właśnie pomaga zakładanie nóg na poduszki, na kołdrę jak leżę na boku. :)

    dojrzała lubi tę wiadomość

  • mf Autorytet
    Postów: 1288 1274

    Wysłany: 30 października 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas spałam na brzuchu, ale że zaczyna się zaokrąglać, to przestaje to być wygodna pozycja. Kładę się spać, wg wskazań na lewym boku, a budzę się na plecach. Wczoraj zamówiłam na allegro taką poduchę dla kobiet w ciąży i do karmienia - rogal 190cm, będę ją sobie podkładać za plecy, a końcówki pod głowę i między nogi, może to uniemożliwi przewracanie się na plecy, bo później mnie lędźwia bolą, a już raz w ciąży byłam na rehabilitacji kręgosłupa i teraz mimo codziennych ćwiczeń zdarza się gorszy dzień. Dam znać, czy poducha się sprawdza :)

    dojrzała lubi tę wiadomość

    n59yjw4zk9ewdyby.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dawaj znak, bo są drogie; ja opracowałam system obkładania się twardymi poduszkami (od kanapy), na plecach nie leżę, bo się zaraz beka i boli kręgosłup, kupiłam za 40zł długa poduchę dla ciężarnych, ale jest prosta i albo robi za tradycyjną poduche lub za podkładkę na nogę lub plecy

  • mf Autorytet
    Postów: 1288 1274

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie umiałam odnaleźć wątku ;) mam poduszkę rogala, czyli zagiętą w połowie, bez niej teraz nie zasnę, bo mnie wszystko gniecie. Na początku to było jak wybawienie, a teraz jak się obudzę w nocy, to i tak czasami się wiercę na wszystkie strony - nie do końca mi ten lewy bok do spania odpowiada, ale cóż zrobić. Ważne, że przesypiam większość nocy, co wcześniej graniczyło z cudem :)

    n59yjw4zk9ewdyby.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ