X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Pozycja do spania
Odpowiedz

Pozycja do spania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 1 lutego 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mój małż już mruczy, że nie mogę spać na brzuchu, a ja się naczytałam, że póki jest nam wygodnie i dzidziuś się nie awanturuje to można spać na brzuchu. Za 2 tygodnie mam wizytę to wtedy zapytam, ale jak Wy spicie? Mnie na prawdę ciężko usnąć w innej pozycji niż na brzuchu. Jeśli uda mi się to, ewentualnie na lewym boku, to w nocy się budzę i jestem na brzuchu.

    relgi09k4o218c6j.png
  • pillow Autorytet
    Postów: 2317 2450

    Wysłany: 1 lutego 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    h

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2015, 13:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno można spać na brzuchu do ok. 3 miesiąca, jeśli jest jeszcze wygodnie. Ja nie byłam za bardzo przywiązana do tej pozycji, więc w miarę szybko z niej zrezygnowałam. Ostatnio pytałam lekarza o to i odpowiedział, że najlepiej spać na lewym boku, ale jeśli na prawym nic się nie dzieje (np. zawroty głowy lub inny dyskomfort), to też można. Na plecach raczej nie, bo jest za duży ucisk na żyłę główną dolną, a co za tym idzie ryzyko niedotlenienia dziecka i dolnych partii ciała. Ale to wszystko do ok. 3 m-ca, więc wcześniej jeszcze można spać jak tylko jest wygodnie :)

  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 3 lutego 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie ja się naczytałam na jakimś forum ostatnio, jak dziewczyny pisały, że lekarze nie zabronili spać na brzuchu, pod warunkiem, że im i dziecku wygodnie. Później jak zaczyna się odczuwać ruchy dziecka, to podobno samo daje znać czy mu się podoba spanie na brzuchu czy go nie ciśnie przypadkiem. Ograniczam spanie już na plecach, no ale też ile można na jednym boku, odleżyn dostanę ;) wizytę mam dopiero za 2 tyg. to niestety dopiero wtedy się dopytam, ale mnie póki co jest dość wygodnie na brzuchu i nic mnie nie uwiera.

    relgi09k4o218c6j.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 3 lutego 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie spokój z tym jednym bokiem, chyba bym zwariowała :). Pamiętam o tym lewym, ale dla mnie nie da rady przespać całej nocy na lewym boku. Fakt, że na wznak zaczyna mi się już robić niewygodnie i zauważyłam ostatnio, że w tej pozycji brzuch mi niekiedy twardnieje, więc zmieniam sobie prawo-lewo.

    monaaa lubi tę wiadomość

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 3 lutego 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze spałam na brzuchu i też nie wyobrażałam sobie inaczej i ba początku ciazy w nocy i tak przekręcalam sie na brzuch ale jak tylko urusł to automatycznie przestałam. Staram się na bokach poduszka fasola bardzo pomaga od jakiegoś 6 miesiąca ale teraz np łapie się na tym ze najwygodniej mi na wznak a niby też nie wskazane

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 3 lutego 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nic lekarz nie mówił o pozycjach do spania..myślę, żeby spać tak, aby nam było wygodnie,wtedy maluszek też zadowolony. Nie ma takiej opcji, zebym przespała całą noc na jednym boku.
    Mój M już ma taki nawyk, że robi mi za podpórkę, żebym się tak za często jednak na te plecy nie kładła :P

    Moja szwagierka z kolei w ciąży spała tylko na prawym boku, bo słyszała, że spanie na lewym ugniata serce czy jakoś tak.

    I bądź tu mądry.

    81clk9i.png
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 3 lutego 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po 10t staralam sie nie spac na brzuchu:P średnio mi to wychodzilo, ale wraz ze wzrostem brzuchalka bez problemu przestawiałam się na boki i plecy, teraz zasypiam na lewym lub prawym i najczęściej śpie właśnie na bokach(różnie), a zdarza się, że i na plecach też zasypiam i wstaję. Nie ma to większego znaczenia. Spiąc na jednym boku dostałabym chyba kota! Zaraz wszystko mnie boli... A tak to bez stresowo, na brzuchu już nie sypiam.

    monaaa, Kajoni lubią tę wiadomość

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 4 lutego 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_tina wrote:
    ja po 10t staralam sie nie spac na brzuchu:P średnio mi to wychodzilo, ale wraz ze wzrostem brzuchalka bez problemu przestawiałam się na boki i plecy, teraz zasypiam na lewym lub prawym i najczęściej śpie właśnie na bokach(różnie), a zdarza się, że i na plecach też zasypiam i wstaję. Nie ma to większego znaczenia. Spiąc na jednym boku dostałabym chyba kota! Zaraz wszystko mnie boli... A tak to bez stresowo, na brzuchu już nie sypiam.

    no tak, ale nie sypiasz nie dlatego, że nie wolno, ale dlatego, że Ci nie wygodnie, prawda? O to mnie chodzi, bo mnie powolutku rośnie brzuch i póki co jest mi wygodnie. Pewnie z czasem zacznie być to dla mnie nieprzyjemne i nie będę się mordować na siłę. Chodzi mnie o to czy to bezpieczne ;)

    relgi09k4o218c6j.png
  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na wizycie się dowiedziałam, że jeszcze ze 2 tyg, mogę spać na brzuchu, a do około 20 tygodnia można jeszcze spać na plecach lub na prawym boku, a później to oszczędnie te pozycje bardzo. A jak leżeć na plecach to w pozycji "półsiedzącej" z poduchami pod plecami.

    relgi09k4o218c6j.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę przyznać, że od kiedy brzuch mi urósł, to na wznak jest mi po prostu niewygodnie, ciągle mnie coś ciągnie, mam wrażenie, że wgniata mnie w kręgosłup. I faktycznie najlepiej na bokach, ciało samo podpowiada :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam na odwrót najchętniej spała bym na plecach a tu dupa nie mogę lekarz kazał spać na boku przynajmniej sie starać i poukładać poduszki za plecami w razie gdybym sie przekrecila na plecy zeby nie leżeć na płasko co mi sie często zdarza w nocy kłade sie na boku budze na plecach :/ mąż czuwa i co chwile mnie budzi żebym znów na bok sie przekrecila śmieje sie ze to trening snu przed narodzinami małej. :)

  • saszka Autorytet
    Postów: 288 313

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to Ci współczuję Miriam :/ Dla mnie już nie istnieje coś takiego jak wygodna pozycja do spania :( ciągle mi niewygodnie. A jakby mnie jeszcze mąż ciągle budził, kiedy się przekręcę na plecy, to już w ogóle bym chyba nie spała po nocach!

    https://www.maluchy.pl/ci-71283.png
    https://www.maluchy.pl/li-71282.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 2 marca 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ze spaniem to pół biedy, raz na lewno raz na prawo, rzadko na wznak, najgorsze jeste jednak to że strasznie się rzucam w nocy! tzn gwałtownie zmieniam pozycje! nie umiem się tego oduczyć :/ a najwygodniej mi na lewym boku jak się opieram o męża - takie łyżeczki ze mną z tyłu :D

    stardust87 lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2014, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi ja tak samo jak w większości z was lubiłam spać na brzuszku i mogę do teraz ponieważ jeszcze za wcześnie żebym go miała :p ale z tego co czytałam w książce to można tak spać jak nam jest wygodnie "najlepiej na boczku" jeżeli maluszek nam wierzga w brzuszku to znaczy że mu niewygodnie i trzeba ułożyć się inaczej :) dodatkowo lepiej będzie jeżeli będziemy spały z "lekkim" podwyższeniem pod głową ;D

  • lineczka Ekspertka
    Postów: 146 148

    Wysłany: 5 marca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też spałam na brzuchu ale w pewnym momencie stało się to nie wygodne,teraz śpię na boku .Najbardziej odpowiada mi na lewym ale całej nocy tak nie prześpię, na plecach nie śpię bo strasznie bolą mnie biodra w tej pozycji. W nocy budzę się gdy zmieniam bok;-) .

    iv09io4ptwhk6nng.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja od zawsze lubiłam spać na lewym boku bądź na wznak. Także lewa strona jest dla mnie najwygodniejsza chyba że się moja córcia buntuje i kopie strasznie to zmieniam na prawą stronę. :)








    gannpc0zezifp20f.png

  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 13 października 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z tym spanie to masakra jest :( w kazdej pozycji niewygodnie ale ratuje się poduszką cebuszką i troszke pomaga .... a z tygodnia na tydzien bedzie coraz gorzej ufff

    dojrzała lubi tę wiadomość

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 16 października 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie na początku ciąży nie było problemu ze spaniem ale końcówkę to był koszmar za pierwszym i za drugim razem , w ogóle nie mogłam się ułożyć

    misiakowa
  • Auro Ekspertka
    Postów: 195 239

    Wysłany: 16 października 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie jestem w 15 tygodniu, to śpię jeszcze na brzuchu. Problem jednak w tym, że nie mogę spać na wznak, bo wtedy boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa :/

    cb7w9jcgbhi8rlpi.png
    zpbnvcqggsk02ljs.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ