X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Poznań
Odpowiedz

Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_v_e wrote:
    Hej dziewczyny:) Ja rozmawialam wczoraj z moim ginekologiem, ktory pracuje na Polnej i polecal bardzo Polna, pytalam sie tez o sw Rodzine i mowil, ze tam rozni lekarze pracuja, ze roznie mozna trafic. Moze nie jest obiektywny, bo pracuje na Polnej, ale w sw Rodzinie tez przyjmuje, ja mu ufam i na pewno wybiore Polna:)
    Ja póki co przejechałam się tylko na Polnej i tamtejszych lekarzach. W św rodzinie leżałam kilka razy, poznałam sporo lekarzy i z żadnym nie było kłopotu. Ordynator specyficzny, ale ok.

    Ostatnio byłam zmuszona jechac na IP na Polną. Czekałam 1,5h aż mnie ktoś zbada,ale to jeszcze nic... natomiast przy mnie 40min czekała kobieta w 39tc, której wcześniej odeszły wody a od jakiegoś czasu KRWAWIŁA - przywiozła ją jej ginekolożka, opowiedziała wszystko na IP i pojechała, obiecali zając się tą kobietą... nikt nie przychodził, w końcu sama się upomniała i dalej kazali czekać :O Kosmos jak dla mnie. W św Rodzinie nawet w 6tc czy 12tc nie czekałam 40min (max 15), a co dopiero na końcówce!


    Aa i dodam jeszcze, że tydzień temu rozmawiałam z koleżanką w 24tc i ona też się świeżo na Polnej przejechała. Karetka ją z domu zabrała krwawiącą (była świeżo po szpitalu, miała nacinane takie coś w kroczu), a na polnej kazali im czekać i czekać... dopiero jak prawie im odleciała zajęli się nią :| Tragedia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2014, 23:58

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 29 lipca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zadowolona. Ale przyznam, że jest tam tyle przypadków, że te położne nie wiedzą w co ręce włożyć. Faktycznie na IP trochę się czeka, ale to też zależy jak się trafi;-)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • e_v_e Ekspertka
    Postów: 209 313

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na polnej rodzi sie w swojej koszuli czy szpitalnej ? Generalnie co dają, a co trzeba ze sobą zabrać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 10:13

    w57vhgqsvnsaad78.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 lipca 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_v_e wrote:
    Na polnej rodzi sie w swojej koszuli czy szpitalnej ? Generalnie co dają, a co trzeba ze sobą zabrać :)
    Na polnej rodzi się w ich pizamie i potem też się leży w ich koszulkach. Oni dają także podkłady poporodowe i pieluchy dla maluszka. Kiedy kończą Ci się podkłady, pieluchy lub będziesz chciała zmienić koszulę to idziesz do położnych i bez problemu wszystko dostajesz.

    e_v_e, Limerikowo, pinsleepe lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 lipca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba zabrać chusteczki nawilżające dla dziecka, bo tego wiadomo nie ma. Rzeczy maleństwo dostaje po każdej kąpieli świeże, a jak osiusia albo coś to idziesz do położnych i dostajesz. To samo tyczy się kocyka. Generalnie musisz zabrać rzeczy, które potrzebujesz dla siebie. Możesz sobie kupić Octenisept do pryskania ewentualnej rany krocza. I polecam zabrać ze sobą dużo wody mineralnej i jakieś przekąski, bo mimo że jedzenia jest dużo i jest naprawdę smaczne to między posiłkami strasznie chce się jeść. Ogólnie niewiele trzeba zabierać ze sobą ;-)

    e_v_e, Limerikowo, pinsleepe lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara to straszne co piszesz o Polnej, ze takie sytuacje...prawde piszac az trudno mi uwierzyc, nie twierdze ze tak nie bylo
    Mikulka ok napisalas z tym jedzonkiem, ze upal a jesc sid jednak chce miedzy posilkami i fakt pic tez:-)
    Ja polecam podklady baby ono i pod pupe i higieniczne, te szpitalne wydaly sie mi ceratowe a podpaski belli szpitalne niezbyt komfortowe oraz chlonne

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W laz sa kosmetyki do mycia ale oczyw warto miec swoje jak np gel do higieny imtymnej z kory debu Joanny

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, te ich koszule na Polnej są używalne? Bo właśnie przeglądałam sobie na allegro różne. Da się w nich tak karmić, żeby nie robić show, jak się ludzie w odwiedziny zlatują?

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biale bawelniane koszule szpitalne na polnej sa ok, grubsze wiec naeet nagiej pupy nie widac ani cycow plus maja rozciecie big wiazane z przodu i spokojnie sie karmi, poza tym sa przewiewne, wszytkie tam w szpitalnych chodza i co dzien jest nowa koszula rano daWana

    mikulka, Tusiak lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dzięki za odpowiedź :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo - uwierz, że wolałabym miec dobre opinie i wspomnienia związane z tym miejscem... mój gin prywatny pracuje tam (piętro B2, nie bywa na IP) i wiadomo, że wolałabym tam rodzić, ale o ile nie będzie komplikacji jakichś z maluszkiem (tfu, tfu) to uciekam stamtąd jak najdalej!! O żadnych szpitalu nie miałam tak złych opinii jak o tym miejscu...
    szczerze mówiąc aż się uśmiałam jak mi ta kumpela (ta od karetki) napisała sms z treścią ,m.in. "jak ja nienawidzę Polnej!!!"
    Także moje jedyne pozytywne wspomnienia z Polnej dotyczą.... jedzenia :)
    Niestety ja już w 4tc miałam komplikacje, na polną trafiłam z wielkimi dwoma torbielami na jajniku, ze świeżą ciążą (potwierdzoną betą hcg rosnącą - nawet robiłam na Polnej badania sobie, bo tam mają tanie labo a akurat labo jest dobre naprawdę), dużymi bólami i plamieniem - odesłali mnie do domu, olali totalnie, nic nie dali. 2 dni później już byłam w św. rodzinie, bo z bólu myślałam, że zdechnę, do tego krwawiłam. Bez dwóch zdań mnie zatrzymali, oglądało mnie tak na samej IP 2 lekarzy na raz (jeden wezwał drugiego do usg jak zobaczył obraz), pytali kilka razy upewnijąc się jak to możliwe, że mnie 2 dni wcześniej z Polnej wypuścili od tak... w św. Rodzinie spędziłam wówczas 1,5 tyg. Dostawałam leki, przeprowadzano badania, wszystko było ok. Mój stan był taki, ze rozważano nawet laparoskopię mimo ciąży. W końcu z uwagi na zbyt duże ryzyko zrezygnowali z tego, tym bardziej, że leki pomagały, a maluszek rósł prawidłowo. Po wyjściu przez miesiąc musiałam leżeć. W tym czasie jeszcze raz trafiłam do Św. Rodziny. Wtedy równiez z pobytu w szpitalu byłam zadowolona.
    Jedynie tak jak piszę - ordynator specyficzny. No ale takie stanowisko ;)
    Także ja do Polnej jestem wrogo nastawiona i swojego zdania niestety nie zmienię... to tylko kilka moich "spotkań" z Polną, a było ich niestety znacznie więcej (właśnie z uwagi na mojego gina i to, że kazał na tę cholerną Polną na IP jeździć :/ po to, żeby później miec dostęp do mojej dokumentacji).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 00:18

  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już leżałam na Polnej na endokrynologii, było w porządku. IP też zaliczyłam 2 razy. Nie narzekam. Mój lekarz też na B2 pracuje :)

    mikulka, Limerikowo lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja myślę, że ile rodzących tyle będzie opinii na temat tego szpitala czy każdego innego. Polna ma wiadomo i bardzo dobre i bardzo złe opinie. Rodzi tam jednak wiele kobiet. Jak ja rodziłam to były wszystkie porodowki zajęte, wiec kobiety chyba stawiają mimo wszystko na Polną ;-)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Dziewczyny, ja myślę, że ile rodzących tyle będzie opinii na temat tego szpitala czy każdego innego. Polna ma wiadomo i bardzo dobre i bardzo złe opinie. Rodzi tam jednak wiele kobiet. Jak ja rodziłam to były wszystkie porodowki zajęte, wiec kobiety chyba stawiają mimo wszystko na Polną ;-)
    Zgadza sie calkowicie
    na szczescie nie ma nigdzie rejonizacji i mamy wybor gdzie chcemy rodzic:-)

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem na Polnej zawsze będzie więcej historii z piekła rodem, bo w końcu to jest ośrodek referencyjny dla całej Wielkopolski i poważne, skomplikowane przypadki zawsze tam trafiają.

    Limerikowo, mikulka lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • Jula222 Autorytet
    Postów: 1304 1116

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_v_e jakiego masz lekarza prowadzącego co na Polnej pracuje ? :) sorki tak z Ciekawości bo ja mam swoją również prowadzącą plus babke z połówkowego co tez pracuje i mam nadzieje ze na nie trafie jak nie na jedna to na druga hehe :)

    bl9chdgeprsz4jls.png
    ug379vvjahkjd57g.png
    Aniołek 2.02.2013 (11 tydz.) [*][*][*] Zawsze będziesz w naszych serduszkach Aniołeczku!
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka z Nereidy tez pracuje na polnej, ale nie liczylam specjalnie ze zaopiekuje sie mna podczas porodu
    mialam innych lekarzy i bylo ok, ale wiadomo, ze co pacjentka z polecenia to z polecenia

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na usg tez jeździłam do lekarki z polnej (do prywatnej kliniki) i od niej dostałam też skierowanie na Polną ;-) I całe szczęście ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny poczytałam trochę o szpitalach, ale u mnie jeszcze daleka droga :)
    Na razie chciałabym was zapytać o jakieś sklepy w Poznaniu z odzieżą dla ciężarnych, znacie jakieś, które możecie polecić?
    Trudno dostać fajne ciuszki dla babek w ciąży...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • e_v_e Ekspertka
    Postów: 209 313

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happymum w Malcie:)

    w57vhgqsvnsaad78.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ