X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne poszukuję matek z endometriozą...
Odpowiedz

poszukuję matek z endometriozą...

Oceń ten wątek:
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pragnąc zdementowac plotki, iż nie da sie zajść w ciaże z endometriozą poszukuje kobiet, którym to się jednak udało!
    Zgłaszajcie sie plis..wiem, że tam jesteście i nosicie pod sercem małe cuda:)

    Dzięki z gory;*

  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście że się da : jedne kobietki zachodzą szybciej, inne muszą trochę zaczekać ale głowa do góry :)
    Ja po Laparoskopii która wykryła Endo , 6 miesiącach sztucznej menopauzy ,a po niej Laparo zwiadowczej ze sprawdzeniem drożności zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu:)

    Nalka, mar, olka30, Natka88 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Koza! Jako pierwsza dalas nadzieję:* czekam na resztę:)!

  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgłaszam się :)

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam endometrioze. Po laparoskopi w lutym 2013 po 2 dawkach zoladexu udało mi sie zajść w 3 cyklu. Niedługo rodze :) mam sąsiadkę która ma tez endo i urodziła dwójkę dzieci :)

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję! :)

    czekajajaca lubi tę wiadomość

  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobry pomysł z tym tematem. Sama mam widoczne zrosty (najprawdopodobniej endomentrioza), problemy hormonalne, mąż ma mało dobrych żołnierzy i powoli traciłam nadzieje na zostanie mamą głównie ze względu na endo. Jesteście nadzieją dla innych kobiet z tym problemem...Życze Wam zdrowia i szczęśliwego rozwiązania, a nam oczywiście siły do walki i starań :)
    Jeszcze kiedyś zostaniemy mamusiami! :)

    misiaa, czekajajaca, mar, pasia27, majeczka87 lubią tę wiadomość

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostaniecie mamusiami na 100%. Ja nawet nie myślałam, że może być inaczej :)
    Jak urodzi się córcia, to od razu chcemy drugie dziecko. Zobaczymy ile czasu zejdzie na staraniach przy drugim bobasie. Na razie odliczam dni do porodu i czekam z niecierpliwością na małą córeczkę.

    Powodzenia dziewczyny !

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • anka_a Autorytet
    Postów: 608 1585

    Wysłany: 6 maja 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 15:34

    czekajajaca, Bergo, mrth666, mar, pasia27 lubią tę wiadomość

  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 6 maja 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka_a wrote:
    Jasne, że się da!!! W pierwszą ciąże zaszłam po 4 miesiącach po tradycyjnym zabiegu usunięcia endo z prawego jajnika i częściowo miałam usunięty lewy jajnik. Córa urodziła się zdrowa. Teraz staraliśmy się trochę dłużej 9 cykli (7z owu) i się udało chociaż nadzieja mnie już opuszczała....udało się i tym razem :) teraz oczekujemy na pojawienie się kolejnego członka rodziny.
    Kochana a jak dlugo staralas sie do czasu jak dowiedzialas sie ze masz endo?

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • anka_a Autorytet
    Postów: 608 1585

    Wysłany: 7 maja 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 15:35

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 10 maja 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam torbiel endometrialna 4 cm na lewym i 6 cm na prawym jajniku:( martwie sie czy mi jajniki zosstawia bo bez nich nie będę działać:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam torbiel endometrialną o wymiarach 4x5cm na prawym jajniku. Oba jajniki mam zachowane w całości, usunęli tylko to co niepotrzebne, czyli torbiel i pojedyncze ogniska endometriozy. Jeśli trafisz na dobrego lekarza, to nie będzie potrzeby usuwać nawet malutkiej części jajnika.

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 10 maja 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, pocieszyłaś mnie:)mimo wszystko przed zabiegiem planuję napisać stosowne oświadczenie żeby nie ruszano moich jajników.

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 12 maja 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja mama ma endometrioze. urodziła 4 dzieci :) teraz co prawda juz ma usuniętą macice bo nie dało sie bez tego, ale z zajściem w ciąże problemów nie miała wczesniej. u mnie było podejrzenie endometriozy, jest dziedziczna a ja miałam objawy typu nieregularne bardzo silne miesiączki niezwykle bolesne itd i mój gin podejrzewał i u mnie endometrioze, ale diagnoza nigdy nie została potwierdzona, a jednak zaszłam w pierwszym możliwym cyklu.

    majeczka87, Sylwiaa992 lubią tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Driada0102 Autorytet
    Postów: 915 853

    Wysłany: 12 maja 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się leczyłam na endometrioze pół roku, ale nie miałam jej stwierdzonej laparoskopowo tylko przez badanie usg. Podobno po półrocznym leczeniu wszytsko ładnie zeszło, a ja zaszłam w ciąże po 3miesiącach starań pod kontrolą ginekologa ;)

    f2wli09kvv5ashuy.png
  • Goosiaczek2 Autorytet
    Postów: 843 872

    Wysłany: 13 maja 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja mam endometriozę dokładnie rok temu miałam laparoskopie z usunięciem torbielą. 6mc spędziłam na tabletkach po których nie miałam miesiączki i później starania iiiii jest efekt. Więc jednak się da;) a już słyszałam różne diagnozy że jestem bezpłodna, lepiej żeby zawczasu usunąć wszystkie narządy itp ale znalazłam mądrą Panią doktor która nas poprowadziła w dobrym kierunku;)))

    f2w3e6hhhqm6pyjg.png
    201501074974.png
    20130810640114.png
  • Bounia Przyjaciółka
    Postów: 115 126

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar trzymam mocno kciuki za Ciebie!

    Ja od 2010 roku co roku (co najmniej 2 razy na rok) lądowałam w szpitalu ze strasznymi bólami brzucha, torbielami na jajnikach, itp. Miałam laparoskopię, ale lekarze nie potrafili postawić diagnozy... takich mamy specjalistów.

    W listopadzie 2013 trafiłam do prywatnej kliniki w Katowicach, pan doktor zaraz się mną zajął. Zrobił mi laparoskopię, okazało się, ze macica i jajniki - wszystko zarośnięte, pełno ognisk endometrialnych (II stopień). Usunął co się dało i zalecił starania o dziecko. Przepisał mi też CLO i powiedział, że jeśli to nie pomoże, to musimy pomyśleć jeszcze o zabiegu udrażniania jajowodów, ale jego zdaniem wystarczy CLO.

    Nie zażyłam tych tabletek, a w ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań o dziecko :) Co prawda teraz leżę i jestem na L4, boli mnie bardzo brzuch i plamię, ale udało się i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ostatnio widziałam bijące serduszko mojego Kropka, cudowne uczucie:)

    Mar trzymam za Ciebie kciuki! Gdybyś szukała dobrego lekarza, to z czystym sumieniem polecam tego mojego ginekologa z Katowic (dr Tylnicki, Unomedica) - przed nim oglądało mnie 6 innych i nikt nie potrafił postawić diagnozy (a nie byli to byle jacy lekarze, bo chodziłam do ordynatorów oddziału gin i innych, którzy chwalili się dobrą sławą,oczywiście prywatnie, bo na NFZ, to szkoda gadać...)

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    82do3e5eb5b6wgpj.png
    hchyw1d33satxrke.png
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zglaszam sie rowniez :)

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam endo 4 stopnia i rozsiane po całym brzuchu.
    jestem w swojej pierwszej ciąży, po ivf i prawie 5 miesięcznym wyciszeniu choroby.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ