X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne poradzcie
Odpowiedz

poradzcie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SylwiaBrad20 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , jestem w 15 tyg ciazy,dowiedzialam sie dopiero w 7 , ze jestem w ciazy . Do tego czasu palilam ,pozniej rzucilam . niestty dzisiaj skusilam sie zapalic, tylko jednego...mam teraz strasznego dola:( Juz nie zapale! Tylko nie wiem czy to nie zaszkodzi... martwie sie bardzo... To moje pierwsze dziecko...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 23:10

  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja paliłam przed ciążą 15 lat i w 9 tyg rzuciłam, choć wiedziałam o ciąży wcześniej. pomogło mi, jak pomyślałam, że dziecko może być chore albo po prostu głupie przez moje nawyki ;). ciężko było, a najgorszy, ten gul w gardle jak chce się palić, ale się udało. Od 14 tyg. funkcje przejmuje łożysko i wszystko trafia do dzidziusia. DASZ RADĘ! BĄDŹ SILNA i pamiętaj, że to dla Twojego i dziecka zdrowia! powodzenia!


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 08:09

    AgataP, SylwiaBrad20, Limerikowo lubią tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • loveyou88 Ekspertka
    Postów: 169 295

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja siostra cioteczna paliła paczke dziennie przez swoje 3 ciąże...dzieci okazy zdrowia... nie ma reguły żadnej, ale lepiej nie

    uwo9lhb8zmyz8z02.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Twoim miejscu po prostu zapomniałabym o tym incydencie,wiele osób paliło póki się nie dowiedziało, w tym np. ja tyle że ja się dowiedziałam dość szybko bo 4,5 tc i rzuciłam od razu, mimo palenia przez 8 lat bo wiem jakie mogą być konsekwencje i wiem że nie darowałabym nigdy gdyby coś się stało przez moją bezmyślność. Ale wiem też że jest ciężko. Mi akurat zadziałała psychika i nie tknęłam, ale nie przeszkadza mi ani zapach, ani nic podobnego.

    Pomyśl o dziecku, za każdym razem kiedy zechce Ci się palić :)

    AgataP, FeliceGatto, SylwiaBrad20, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się zasatnawiać wiem że może być Ci ciężko ale nie pal,możesz naprawdę zaszkodzić dziecku,papierosy nie są tego warte.Jesteśmy odpowiedzialne teraz za tego drugiego człowieka i musimy przyjąć tę odpowiedzialnosć na nasze barki i wywiązać się niej,zacznij dorośle do tego podchodzić,papierosy to trucizna taka jest prawda.Wytrzymasz 9 miesięcy,to nie będzie trwało w nieskończoność,a możesz poważnie zaszkodzić dziecku.Jesteś dorosłą kobietą w której rośnie nowe życie,pomyśl sobie jak bardzo wyjątkowe przeżycie Cię spotkało ;) postaraj się zrobić wszytsko by dziecko było zdrowe i miało najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju,nie umniejszaj jego szans na samym początku.Jeśli będziesz tak popalać po jednym papierosie to będzie Ci jeszcze ciężej nie palić w ogóle bo stanie się to twoim nowym nawykiem,będziesz czekać na tego jednego papierosa,potem dwa,trzy itp.Najlepiej przemeczyc sie troszke(wiem ze jest ciezko),ale potem bedzie juz tylko latwiej,no i jaka nagorda za 9 miesiecy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 08:56

    NataliaK, FeliceGatto, SylwiaBrad20, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to, że dzieciom nic nie jest zalezy chyba od organizmu. moja mama paliła jak była ze mną w ciąży karmiła mnie mm i zdrowa jak ryba jestem. mąż karmiony piersią, teściowa nigdy w życiu nie paliła a mąż alergik, co rok jakaś choróbsko... no, ale lepiej nie palić bo to trucizna.

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • SylwiaBrad20 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za wszystkie odp , zapre sie rekoma i nogami teraz a nie tkne ani jednego smierdziucha!!! Tylko mam nadzieje , ze przez te 7 tyg nie narobilam nic zlego... a jeszcze jak to jest z kwasem foliowym? To byla nie planowana ciaza dlatego zaczelam go brac dopiero jak sie dowiedzialam i nie wiem czy nie troche pozno...

  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 1 maja 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też zaczęłam brac jak się dowiedziałam :) spokojnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 09:09

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • madziulka112 Autorytet
    Postów: 311 590

    Wysłany: 1 maja 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby za każdem razem kiedy matki nie biorą kwasu foliowego od początku ciąży,rodziły się chore dzieci, świat byłby okropny. Śmiem twierdzić że większość ciąż jest nieplanowanych i kwas foliowy matki zaczynją brać dopiero wtedy kiedy się dowiedzą. Najważniejsze żeby teraz już brać regularnie i nie palić. Można powiedzieć, że mimo iż matka paliła dziecko urodziło się zdrowe, tylko to nie jest miarodajne, bo wiele problemów pojawia się później, np. w wieku przedszkolnym, albo są to problemy których nie kojarzymy z paleniem papierosów w ciąży, np problemy z koncentracją w wieku szkolnym.

    Anoolka, AgataP, NataliaK lubią tę wiadomość

    ex2btv73x12fukei.png
    6sutvflo52wpzljo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, tak samo jest z piciem alkoholu, problemy zaczynają wtedy wyłazić w szkole :P

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ