X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Porady dla przyszłej zielonej mamy,wyprawka dla malucha
Odpowiedz

Porady dla przyszłej zielonej mamy,wyprawka dla malucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anetaa1607 Autorytet
    Postów: 342 375

    Wysłany: 13 lutego 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie polecić jakieś sklepy internetowe bądź użytkowników allegro którzy mają duży wybór ciuchów,akcesoria i innych rzeczy dla maluszków,gdzie Wy zaopatrywałyście się w rzeczy na wprawkę dla noworodka? Czy możecie polecić dla zielonej przyszłej mamy na co patrzeć,co polecacie np. jakie smoczki,butelki kupować,jaki laktator,jaki kocyk,jaki rożek co się przydaje co nie itd każda rada jest dla mnie cenna.pozdrawiam

    Julcia
    05.05 1766g (31tyg3dni)
    89fa27c30b.png
  • anetaa1607 Autorytet
    Postów: 342 375

    Wysłany: 13 lutego 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że będziecie miały ochotę pomóc niedoświadczonej przyszłej mamie:)

    Julcia
    05.05 1766g (31tyg3dni)
    89fa27c30b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli zależy Ci aby tanio kupować ciuchy to przejdź się po tzw. bubleksach. Kupisz tanio nie płacąc za przesyłkę i zobaczysz w jakim stanie jest rzecz na żywo. A bywają tam rzeczy zupełnie nowe. Aktualnie chyba się kończą przeceny w sklepach z ciuszkami ale może jeszcze coś dostaniesz w sieciówkach typu Pepco no i oczywiście Tesco, Auchan itp. hipermarkety.
    Kup na początku parę rzeczy z różnego rozmiaru 56-62 bo nie wiesz ile będzie mierzyło dziecko. Ale raczej nastawiaj się na 62 bo lepiej za duże, które i tak niedługo będzie za małe :) Kup kilka body, pajacyków i z 2 czapeczki i skarpusie. Kup z 4 ręczniczko-śliniaczki (takie małe milusie ręczniki dla dzieci), z 2 duże ręczniki, 2 kocyki no i kołderkę-becik. Polecam z tej aukcji bo naprawdę super wielofunkcyjna rzecz: http://allegro.pl/puszysty-becik-spiworek-otulaczek-z-weluru-i5056979574.html możesz sobie darować w tym momencie rożek.

    Kup 1-2 butelki 120 ml na początek - ja polecam Avent Natural. Laktator sobie na początek daruj - zawsze możesz wypożyczyć jeśli będziesz miała problemy z laktacją, a później zobaczysz czy będziesz karmiła mm czy piersią i jak Ci to będzie szło.
    Oczywiście kup 2 paczki pieluch jednorazowych newborn - najlepiej 2 różnych firm, żeby zobaczyć które lepsze (poza tym dziecko może mieć uczulenie na któreś pieluchy). No i obowiązkowo maść Bepanthen na odparzenia i ewentualnie na sutki. Tą maść kupuj przez allegro jest najtaniej. Oczywiście wózek i fotelik też musisz kupić.

    Więcej rzeczy nie pamiętam. Ale spokojnie pisz jak coś chcesz więcej wiedzieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 19:49

    anetaa1607 lubi tę wiadomość

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 28 lutego 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam stronę:

    http://wyprawkabobasa.blogspot.com/

    Dużo przydatnych informacji :)

    qXNVp2.png
  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 1 marca 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co myslicie o butelkach tommee tippee?

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Amnezja Autorytet
    Postów: 679 811

    Wysłany: 1 marca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chcesz karmić mieszanie to są super. Mój synek,mimo,że dostawał więcej mm to z kp też nie było problemu. Na początku kupiliśmy butelki z Nuka i właśnie TT. Z Nuka leciało trochę za szybko więc przeszliśmy na TT. Mały był zadowolony,nie ulewał,kolek też nie miał.

    iv099vvj4abuqmrh.png

    iv099vvjdav4mq3w.png
  • Mala_Czarna_89 Autorytet
    Postów: 5183 3493

    Wysłany: 10 marca 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja sobie pamięć odświeżę, mam nadzieję, że zbyt dużo się nie zmieniło w przeciągu kilku lat :)

    -ubranka kupowałam na allegro w tzw. megapakach- oczywiście niektóre sztuki nie były zbyt wyjściowe, ale zdecydowana większość- super. Poza tym takich malutkich ubranek to w jednej paczce przychodziło naprawdę sporo, więc finansowo bardzo się opłacało. A, i wszystkie małe dżinsy i koszule są słodkie, ale na codzień pajacyki i body.

    -butelki- tylko z aventu. Szklane absolutnie się nie sprawdziły.

    -wózek- zwróć uwagę na masę; ja chciałam wtedy mieć "solidny" i taszczyłam na 3 piętro 20kg ;/

    -podgrzewacz do butelek, elektroniczna niania- nieużywane

    -zabawki fisher price- rewelacja!



    To tyle na gorąco :)


    blumen21 lubi tę wiadomość

    yiDgp1.png
    kqdgp2.png
  • jacusianka Autorytet
    Postów: 848 1341

    Wysłany: 29 marca 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam kocyki z minky, wszystkie moje znajome dzieciaki je uwielbiają, a ja zawsze kupuję je na prezent dla noworodków:) oryginalne są z la millou http://www.lamillou.com/shop/kocyki, ale ja zamawiam u dziewczyny, kltóra szyje na zamówienie-można dobrać sobie kolory jakie tylko się chce! no i czasem są licytacje - można kupić za 25 zł!
    https://www.facebook.com/zawbar?fref=ts

    Polecam! :)

    Beeblu lubi tę wiadomość

    f2wlanli87i35nxa.png[/url]

    f2wlvfxmiletxqht.png[/url]
  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 45

    Wysłany: 30 marca 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepiękne te kocyki z la millou, na fb wyglądają z resztą równie ślicznie :)

    Już zapisane w moim notatniczku rzeczy które chciałabym kupić kiedyś dla dzidziusia ;)

    p19uvkcbq15t6635.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ