X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Pomyłka w ocenie płci.- Macie zdjęcia?
Odpowiedz

Pomyłka w ocenie płci.- Macie zdjęcia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 21 maja 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcale nierzadko zdarza się, że lekarz myli się w ocenie płci dziecka. Jak to było u was? Macie zdjęcia usg z pomyłki?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A byłaś ostatnio na usg i co wyszło?

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynka <3 hahaha oczywiście kocham z całego serca ale nie dowierzam :) Ciągle czytam o pomyłkach i zastanawiam się jakie obrazuy usg są oczywiste a jakie mylące....

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah u ciebie czwarta a u mnie narazie trzecia :D Pewnie jak jeszcze sie skusze spróbować to będzie i czwarta :D

    Wiesz co u mnie nie widać było nigdy dobrze tych narządów w tej ciąży, zawsze nozki mocno scisniete i dziwne pozycje. Myślę ze spokojnie jeszcze moze u ciebie sie okazać chlopak na polowkowych :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 10:43

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny no dawajcie. Słyszałam, że dużo czerwcówek miało pomyłki we wstępnej ocenie usg. Powiedzcie, że wszystko jest możliwe :)

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • PixiDixi Autorytet
    Postów: 2466 1525

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria,odezwij sie na czerwcowkach, moze pokrzepia Cie...

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba zaraz tam wlezę :)

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama jest położną i opowiedziała mi historię, że dziewczyna miała mieć córeczkę. Cała wyprawka na różowo. Akcja. Poród. Bum! Chłopak i czarna rozpacz ;) U mnie akurat się nie pomylili, ale od mamy słyszałam sporo historii z pomyłkami.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,co macie na myśli mówiąc o pomyłce w ocenie płci? Że przez całą ciążę na każdym USG mówiono np. o dziewczynce, a urodził się chłopiec? Czy o pomyłce na zasadzie, że po pierwszym USG miała być dziewczynka, a na drugim wyszedł chłopak?

    Piszę jako "czerwcówka 2018" - u nas było kilka cudownych przemian, ale to przemiany na USG połówkowym, względem USG prenatalnego, więc nie ekscytowałabym się jakoś mocno, bo to raczej normalne - zwykle lekarze nie dają gwarancji płci na USG prenatalnym. Mówią, że na 80% jakaś płeć, albo że raczej jakaś płeć. A wynika to z tego, że narządy rozrodcze u maluchów na tym etapie wyglądają niemalże identycznie i nie jest to często wina sprzętu czy lekarza, tylko faktu, że każdemu dziecku "coś wystaje" i czasem da się to rozróżnić lepiej, a czasem w ogóle.

    Natomiast jeśli chodzi o niespodziankę przy porodzie, mimo że na każdym USG potwierdzano tą samą płeć to ciężko mi w to uwierzyć. W takiej sytuacji pewnie oskarżyłabym szpital, że podmienili mi dziecko ;) Przecież na USG trzeciego trymestru nawet laik rozróżni penisa od waginy :D

    PixiDixi lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, pewnie Was zmartwie, ale jesli lekarz ma duze doświadczenie, dzidziuś byl dobrze ułożony, sprzet nowoczesny to ryzyko pomylki nie jest tak wielkie. Mi lekarka juz w 11t6d powiedziała, że na 80% dziewczynka i mi pokazywala wyrostek plciowy, ktory nawet ja potrafilam rozpoznac jako żeński. Potem moj lekarz w 14t potwierdził, że dziewczynka i na każdym kolejnym usg ciagle jest dziewczynka.

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hihi, ale własnie tak bywa, że na zdjęciach usg typu potty shot lekarz pomylił się oceniając płeć. Ponoć są takie sytuację, że nie wszystkie klejnoty się uwidocznią mimo dobrej pozycji dziecka. Ja narazie jestem na etapie 17 tyg, myślę, że w większości przypadków potencjalnego mężczyznę już widać

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria w 17 tygodniu nie powinno być wątpliwości. Jeśli lekarz robi Ci dokładne USG na każdej wizycie to na tym etapie to już powinien być pewniak (teoretycznie oczywiście ;) )Ja miałam dokładne USG w 11 tygodniu, a potem czekałam do połówkowych na potwierdzenie, o dziwo potwierdziło się - na pierwszym USG lekarka powiedziała, że na jej oko to chłopak i tak jest, ale.. nie wiem czy ma ona jakieś niesamowite umiejętności, czy dobrze strzeliła - zawsze jest 50:50 :D

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira chłopcy zawsze są większymi pewniakami, chociaż słyszałam, że niektórzy lekarze mylą klejnoty z pępowiną, ot taki psikus. Ja już nie liczę na jakąś zmianę, bo doktor jest świtny, aparat usg trochę mniej, ale założyłam wątek w ramach ciekawostki przyrodniczej. U mojej osobistej koleżanki usg do 19 tygodnia wskazywało dziewczynkę, która po połówkowym zmieniła się w chłopca, ale nie widziałam zdjęć po których doktor oceniał, że to dziewczynka. Ciekawa jestem, jak zdjęcie typu potty shot może być niejednoznaczne

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej koleżance z pracy aż do porodu wmawiano dziewczynkę, a urodził się chłopak :P Wpadła w histerię na porodówce, nie chciała uwierzyć, że to jej ;) Ale to było 9 lat temu, więc może jakimś przedpotopowym sprzętem ją badano.
    Z kolei innej, zaledwie 3 lata temu, dopiero na USG III trymestru powiedziano, że jej córka będzie jednak chłopcem :)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) a mogłam zrobić nifty..... :)

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedyś kobiety do porodu nie wiedziały co będzie, to musiała być niespodzianka. Nawet rozważałam na początku czy chciałabym znać płeć, że może zrobimy sobie niespodziankę, ale nie wytrzymałam i już na pierwszym USG się dopytywałam :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 Ja w 2012 roku od 5 msc wiedziałam że będziemy mieć synka , i to specjalistyczny sprzęt w 3 D niestety nie mam zdjęcia gdzieś mi się zawieruszyły B-) przychodzi dzień porodu i o szok zaskoczenie , wszystko pod synka naszykowałam a tu kolejna córeczka :-D. Z jednej strony byłam zaskoczona ale mimo takiej pomyłki cieszyłam się ogromnie , nie myślałam że może mnie to kiedyś spotkać znów , a jednak w mojej 5 ciąży nasza tajemnicza niespodzianka nie chciała się za nic ujawnić dopiero na porodówce dowiedziałam się że będziemy znów mieć córeczkę :-D.
    Kiedyś mój tata mi opowiadał , że jego kolega miał 4 córki odczekali z dwa lata i co syna się doczekał , więc nie ma jakiegoś według mnie sposobu i wpływu najważniejsze aby dziecko było zdrowe , a że pomyłki się zdarzają to już nie mamy na to wpływu .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie do końca tak jest że jak dobry lekarz i dobry sprzęt to juz od razu wszystko zobaczy. Ja do tej pory nie mam potwierdzenia ani nie widzialam waginy mojego na oczy bo tak sie zawsze uklada i zaciska nozki ze nie widać. Wychodzimy z zalozenia ze skoro nic nie ma to dziewczynka. A ush mialam juz wiele, i to w dwoch krajach i wykonane przez bardzo dobrych specjalistów.

  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem że wyszła dziewczynka a chciałabys chłopca? ;)
    Podobno chłopaka szybciej widać i u nas tak było- w 12 tygodniu lekarz powiedział ze widzi siuraka i w 16 lekarka potwierdziła. I jest syn ;)
    Ale- mam parę znajomych gdzie płeć praktycznie do końca była błednie podawana, nie wiem jak to mozliwe przy dzisiejszym sprzecie, ale niestety tak było.

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • peeky Przyjaciółka
    Postów: 109 66

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    Wcale nierzadko zdarza się, że lekarz myli się w ocenie płci dziecka. Jak to było u was? Macie zdjęcia usg z pomyłki?

    Jesli masz zdjecia z usg to serdecznie polecam to forum:

    http://www.ingender.com/Forum/Forum.aspx?ID=95

    (Mozna liczyc na proby oceny plci oraz poogladac setki zdjec i samemu sie podszkolic w tym temacie :))

    i artykuly na tejze stronie ;) http://www.ingender.com/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 13:11

    I1Glp1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ