X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła mama, co do odczynu to na 100% mają kwaśny i to zdecydowanie (ja z kolei jestem biologiem;), ale za to nie wiem czy to ich ph wpływa jakoś na zakwaszenie organizmu, bo może właśnie wprost przeciwnie tak jak piszesz :)

    Przyszła mama bliźniaków lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła mama ja sie wymądrzać nie bede bo sie nie znam właśnie także pisz mi tutaj koniecznie - bo zdziwisz się ale jak wpisywałam w necie że za pH zasadowe to piszą żeby zakwaszać, suplementacja wit C ale i wymieniali właśnie kapustę, wodę z cytryną - szok ? Teraz oniemiałam. To może ja to pH mam takie bo ja właśnie od początku ciąży mam fazę na kwaśne - jem duzo kiszonek :))) serio ciągnie mnie :)) do słodkiego nic :) i 2 razy dziennie pije wodę z cytryna - bo lubię :) ale ostatni też mało wody co sobie zarzucam / max 1 litr dziennie
    Ale żeś sie teraz przyznała to ja Cie teraz bede napastować Hihi żartuje oczywiście :) ale cieszę się może będziesz czasem mogła mi coś poradzić :)))

    Pat o żurawinie słyszałam - kupię sobie taki sok jutro
    Pat piękne zdjęcia :)))))))) cudowne
    Wrzucajcie tu dziewuszki foty
    Strasznie miło sie te nasze maluchy ogląda :))

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pH soku z cytryny jest kwaśne, ale ogólnie sok z cytryny alkalizuje organizm. Dla porównania np. Ja mialam w 1 ciazy troche kwasny mocz bo jadlam słodycze a one zakwaszają organizm - chociaż nie są kwaśne ;)
    Szukaj pod terminem równowaga kwasowo zasadowa; )

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoNaKo pytałaś o zdjęcie, oto i ono, nie wiem tylko dlaczego tinypic odwraca mi je w pion :/

    2ld7hg1.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2017, 22:28

    Przyszła mama bliźniaków, Kredowa, bizona, Pat85 lubią tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • _tika Autorytet
    Postów: 296 279

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, jak tu się nagle gwarno zrobilo!

    Ja mam w domu synka 1,5 roku, więc wyprawke odwlekam i odwlekam, w razie czego coś tam mam. Moze po 30 tyg. będę pewniejsza i kupię jakieś różowe cuda:)

    Ja mam ostatnio czasem skurcze i ciągle się martwię, że szyjkaa mi się skróci. Na razie mialam dluga, w piatek była mierzona 3,5 cm. Ale wcześniej nie miałam skurczow. Wizyte mam we wtorek.

    Brzuch miałam bardzo szybko, juz w 10 tyg coś tam było, aż maz żartował, czy to nie bliźniaki. I są bliźniaki :)

    A jak się czujecie dziewczyny? Ja pierwsze trzy miesiące nie odchodzilam od wc.sxhudlam trzy kg. Ale ja tak juz mam:)

    mjvyanliyoyciuje.png
    bhywroeqc6cb0gak.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jest jeden dzien niedobrze i nie mam ochoty na jedzenie. A na drugi dzien to bym mogla cala lodówkę odróżnić bo co chwila burczy mi w brzuchu, az słychać!:):D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 10:19

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat85 piękne zdjęcia!!! A te profilowe jakie wyraźne. Napatrzeć się nie mogę :) :) :)

    Maniaaa a u Ciebie dwa pęcherzyki to ciąża dwiujajowa :) Przypomnij kiedy będziesz miała teraz wizytę??

    Przyszła mama- ja nie jestem na zwolnieniu. Nie jestem zatrudniona jedynie ubezpieczona na męża. Nie chciałam się zatrudniać w rodzinnej firmie bo nie widziałam takiej potrzeby i pomyślałam że zrbię to jak będę w ciąży. Ale ostatecznie stwierdziłam że "nie chcę zapeszać z tym zatrudnieniem" a później stwierdziłam że nie chcę sobie robić problemów z Zusem. W dodatku dostanę 1000 zł za urodzenie nawet nie będąc zatrudnioną więc stwierdziłam że niech tak zostanie. Nie wiem czy w przypadku bliźniąt kwota jest inna ale nieważne. Sytuacja finansowa jest u nas dobra. No i w dodatku załapiemy się na 500 plus :)
    Dobrze że poszłaś wczoraj do lekarza skoro dr przepisał antybiotyk. Tak więc kuruj się i uważaj na maluszki!!! Super też że maluchy dwuowodniowe- nie będzie ryzyka splątanych pępowin :)

    Kredowa sporo miałaś tych badań- ja robiłam na razie tokso, kiła, mocz, mofrolofgię, tsh. A badania typu grpa kri, hiv, hcv, hbs to dr uwzględnił te które robiłam do IVf. Posiew robiłam przed udanym podejściem więc też mi już nie zlecał. Cytologie też mam z listopada.
    Wrzuć mi kochana link do tej podusi w wolnej chwili bo chciałabym sobie zamówić :)

    Przyszła mama bliźniaków lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tika, rzeczywiście coraw więcej nas na wątku. Aż miło :)

    Co do samopoczucia to ja nadal typowych objawów nie mam. Może troszkę to przez leżenie...sama nie wiem ale leżę juz od miesiąca. Nic mi typowo ciążowego nie dolega. Miałam jedynie wzdęcia ale teraz nie jest to juz tak problematyczne.
    Łatwiej by mi było w tę ciążę uwierzyć gdyby były mdłości, senność- a tu nic...

    tika a teraz ile masz kg na plusie?
    Swoja drogą zadzroszczę Wam tych brzuszków w 10 tc. Ja codziennie rano sie oglądam i może delikatnie coś urosło ale nie wiem czy nie wymyślam. W dodatku jest miękki a myślałąm że bedzie taki bardziej napięty :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela słońce, jak dziś samopoczucie, jak się czujesz?
    Mi udziela się stres przed wizytą...jak zawsze. Mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze ale nachodzą mnie czasem czarne myśli i głupie pytania- staram się je jednak ignorować.



    Dziś przyjeżdża do mnie mama na kilka dni więc mąż pojedzie na weekend do teściowej.
    U nas jest tak że ja mam i rodziców i teściową około 3 h drogi od Poznania.
    A wy dziewczyny macie blisko siebie babcie które będą mogły pomagać przy maluszkach??

    Grosia lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • frutka. Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej przyszłe mnogie mamuśki :)
    chciałam sie przedstawić, chcociaz i tak pewnie długo z Wami nie popiszę, bo ja tu chyba z Was najbardziej zaawansowana, więc nie wiem jak później będzie z czasem przy dwójce :) spodziewamy sie dwóch dziewczynek, gdzieś w połowie lutego będzie planowe ciecie, jutro mm wizytę i pewnie skierowanie na podanie sterydów na płucka dla dziewczyn. Cieszcie się kochane i za wiele nie myslcie o ewentualnych komplikacjach, bo to w niczym nie pomaga, a tylko dzieciom szkodzi :) bedzie co ma być, musimy dać radę

    f2w3rjjgxg214rxd.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj frutka. Ale masz cudownie że niedługo dziewczynki będą na świecie.
    Napisz nam coś więcej o sobie, skąd jesteś czy to Twoja pierwsza ciąża -i czy ciąża jest jedno czy dwuowodniowa?
    Czy ciąża przebiegała bez żadnych niespodzianek?
    No i pochwal sie jakie będą imiona :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, djrzałam w opicie że ciąża 2o2k :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoNaKo kolejna wizyta 02.02. u mnie objawowo spokój, istny spokój :D Na razie się z tego cieszę wiedząc co przechodziłam z synem w ciąży. :D

    U mnie jedna babcia mieszka 130km od nas, a moja mama niestety ponad 1100km :( Wolałabym, żeby było na odwrót

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • frutka. Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok już uzupełniam :)
    ciąża pierwsza, 4 lata starań, zero poronień. Ciąża dwuowodniowa i dwukosmówkowa, dziewczynki będą najprawdopodobniej nazywać sie Antonina i Emilia, choć co do tego drugiego mamy pewne wątpliwości bo w rodzinie męża u brata ciotecznego jest już Emilka. Jestem ze wschodniej Polski. Ciąża od początku na luteinie, ale to chyba bardziej ze względu na nasze długie starania i leczenie, a potem z takiej "profilaktyki" - ze względu na bliźniaki lekarz wolał dmuchać na zimne. Nie miałam jednak żadnych plamień ani innych przygód, troche się dokarmiam żelazem ale bez wielkiej tragedii. Wyniki ok (pewne odstępstwa w morfologii ale to normalne), mocz ok, brak cukrzycy, wątroba wyrabia, szyjka do ok. 30 tc miała niezmiennie prawie 4 cm, dwa tyg temu na wizycie wyszło, ze sie trochę skróciła bo miała niewiele ponad 3 cm, ale lekarz stwierdził, że jest bardzo dobrze. Zatem z ciążą jak na razie problemów nie mam, choć ja raczej z pesymistek i też z uwagi na nasze długie leczenie psychicznie nastawiałam sie, że moze być różnie - ale jak na razie mój organizm zadziwia mnie wytrzymałością :) oczywiście już od ponad miesiąca oszczędzam sie porządnie, tzn więcej siedzę i leżę niż chodzę, i w ogóle mało wychodzę, ale to ze wzgledu na to, że zaczął mi czasem twardnieć brzuch i trochę boleć, więc wolę porządnie zwolnić niż faszerować sie non stop nospą - u mnie odpoczynek i magnez najczesciej pomaga. Moja kondycja generalnie zależy od dnia, raz jest lepiej raz trochę gorzej, ale myślę, że nie mogę narzekać :) aktualnie psychicznie jetsem trochę przerażona i boję sie jak to bedzie, jak wszystko poukładamy i damy radę z dwójeczką no i czy będa zdrowe, ale no cóż - o tym to się przekonam dopiero po porodzie...
    zate dziewczyny bądźcie dobrej mysli, że wszsytko bedzie dobrze, ja np. bałam sie bardzo o moją nerkę i pęcherz, bo zawsze mialam problemy z tym, ale wspomagam sie sokiem z żurawiny i jest ok, zero problemów :)

    Przyszła mama bliźniaków, MoNaKo lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgxg214rxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas babcia 16 km odemnie, po porodzie zamieszkamy tam :)
    Niestety moja mam odeszła od nas 6 lat temu i zostałabym sama, jestem jedynaczką.
    Mąż ma 4 braci(w tym bliźniaków dwujajowych) :))
    Wiem że zawsze mogę liczyć na pomoc ich wszystkich :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A poza tym, od maja wchodzi ekipa remontowa :D
    Więc w sumie już podejrzewam żew czerwcu wyprowadzimy się do teściów ;)

  • _tika Autorytet
    Postów: 296 279

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na razie 8kg na plusie, nie jest źle :)

    MoNaKo lubi tę wiadomość

    mjvyanliyoyciuje.png
    bhywroeqc6cb0gak.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadal bez większych objawów i jestem zadowolona:) wydaje mi się, że coraz bardziej widac brzuszek, szczególnie na wieczor i częściej czuję jakieś ciągnięcia i napięcie - pewnie rośnie :) A i zaczynam mieć lepszy apetyt, bo cały pierwszy trymestr jadłam tylko jak byłam głodna i nie sprawiało mi to przyjemności. Całe życie miewałam zachcianki na "coś dobrego" i się śmiałam, że jak przestanę je mieć to znaczy, że jestem w ciązy i coś w tym jest ;)
    My liczymy na pomoc rodziców z obu stron. Na szczęście moi mieszkają 5 minut samochodem od nas, a teściowie za miastem, ale są mobilni i trenują na dwóch pierwszych wnukach, więc zapowiedzieli że dadzą radę.

    Frutka fajnie, że jesteś juz tak daleko :)

    A jak wasze brzuszki? rosną? chwalcie się! ja zaraz postaram się wstawić zdjęcia z dzisiaj.

    a5707df13e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi mój mąż mówi że mam urojenia, ale ja widze że brzuch mam większy:) Nawet robi mi się delikatna ciemna kreska poniżej pępka :)
    1kg na plusie, ale brzuch miałamtaki sobie średni przed ciążą.
    A biust to już o 1 rozmiar poszybował w górę, i pojawiają mi się żyły na piersiach :D
    Miałam małe B a teraz już mam C :D
    Tylko ja niewiem jak to kiedyś będzie z tym karmieniem, bo moja uroda jest taka że mam `schowane` brodawki sutkowe i gin mi powiedziała że moge mieć problemy.. Słyszałyście cos o tym?

  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najnowsze, może nie jest to jeszcze brzuchal, ale pojawiła się błyskawicznie i już go czuję!
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b63cb1f82164.jpg
    13+3

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f0be222d1abd.jpg
    13+3

    i dla porównania z przed 3 tygodni (a już wtedy mi sie wydawało, że widzę brzuch)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d3612b4923b6.jpg
    10+2

    a5707df13e.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ