X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 26 marca 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka66 wrote:
    Wczoraj byłam na pierwszej wizycie. Jedno serduszko <3 :) Taki Cuduś Natury...
    ale jest też zła wiadomość - mam mięśniaka...(w grudniu na badaniu kontrolnym go nie było) i będziemy obserwować, co się będzie dalej działo. Znacie kogoś, kto miał mięśniaka w ciąży? Jak się potoczyły losy?


    Kochana super wieści :) bardzo się cieszę i jeszcze raz gratuluję :)


    APrzybylska, Pola witam i gratulacje <3
    Trzymam za Was wszystkie kciuki i nudnych ciąż życzę :)

    U nas nic nowego :) dzieci z babciami, ja wróciłam do pracy :)


    Didi JAK U WAS?

    CZARNULKA, CO SŁYCHAĆ? :)

    NIECIERPIWA, PIXI I INNE DZIEWCZYNY CO U WAS? BUZIAKI SLEMY :)

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela* wrote:
    Kochana super wieści :) bardzo się cieszę i jeszcze raz gratuluję :)


    APrzybylska, Pola witam i gratulacje <3
    Trzymam za Was wszystkie kciuki i nudnych ciąż życzę :)

    U nas nic nowego :) dzieci z babciami, ja wróciłam do pracy :)


    Didi JAK U WAS?

    CZARNULKA, CO SŁYCHAĆ? :)

    NIECIERPIWA, PIXI I INNE DZIEWCZYNY CO U WAS? BUZIAKI SLEMY :)

    Hej a u nas dobrze chlopaki rosna 'l, zaczynaja rozrabiac . U mnie juz 29tc :) termin mam na 26 czerwca
    A co u Ciebie?

    Angela* lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka66 wrote:
    Dziewczyny!
    U nas druga ciąża - z totalnego zaskoczenia (bez żadnych leków, z obniżonym lekiem na tarczycę, z zachowaniem ostrożności)...Cieszymy się, ale tak bardzo się boję, o wszystko. O to, że nie podołam z opieką nad bliźniętami, że nie ogarnę trójki dzieci, że znowu mogą się trafić bliźnięta...(Oczywiście nie zrozumcie mnie źle - bliźnięta to dla nas wywalczone najwspanialsze dzieci, ale przy drugiej parze byłoby baaardzo ciężko, nawet nie umiem sobie wyobrazić, jak bardzo)

    Czarnulko - Ty niedługo się spodziewasz trzeciego dziecka? Jak teraz ogarniasz pod koniec ciąży i jakie plany po porodzie?

    Hej tak jeszcze mi trochę zostało termin na 26 czerwca. Przy chłopakach robie wszystko praktycznir ale synus grzecznie siedzi w brzuszku i mam ze tak bedzie do terminu ..:)
    Praktycznie caly czas ich jeszcze podnoszę czy to zeby dac do łóżeczka czy wyjąć wsadzic do krzesełka do karmienia , wykąpać itd od kilku tyg idą im ząbki wiec sa troche rozdraznieni ale dobrze ze pomalu cieplo sie robi wiec wiecej czasu spedzamy na dworze

    Po porodzie planów nir ma bo .. jakos będzie trzeba sobie bedzie radzic niestety nie mam możliwości mieć od nikogo pomocy jedynie mąż po pracy troche pomoże .
    Najlepsze sa noce bo spia od 19'00 do 7 rano bez pobutki mam nadzieję ze maly ich nie bedzie budził i na wzajem bo np jeśli idą im jakies zęby to lubia 2-3 razy sie przebudzac ale mam nadzieję ze do czerwca wyjda im wszystkie. No i jesli są chorzy to tez lubią sie przebudzac
    A co u Ciebie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 16:26

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Hej a u nas dobrze chlopaki rosna 'l, zaczynaja rozrabiac . U mnie juz 29tc :) termin mam na 26 czerwca
    A co u Ciebie?


    Jeju Czarnulka już 29tc? Wow ale leci :) trzymam kciuki za synusia w brzuszku :)
    U nas kochana nic nowego :) praca dzieci dom i tak w kółko :)

    Buziaki :*

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela - dziękuję :)

    Czarnulka - podziwiam Cię kobieto, że tak dzielnie dajesz sama z nimi radę :)

    Masz jakieś prognozy nt. porodu? CC czy naturalny?

    Niesamowicie szybko Ci zleciało! Ale widzę po sobie - czas tak szybko płynie przy dzieciach...dopiero co uporządkowałam sobie sytuację w głowie, a to już prawie II trymestr i powoli widoczny brzuszek! (Mam wrażenie, że wypełnia się szybciej niż przy bliźniakach.) Trochę mnie przeraża wizja, a raczej chaos po porodzie ;)

    Ogólnie czuję się dobrze, apetyt dopisuje. Jedynie mam wieczorami dziwny posmak w buzi...pomagają kwaśne napoje. No i po 18tej opadam z sił.

    U nas nocki nie najgorsze, ale niestety jedno karmienie muszą zaliczyć, chociaż córce coraz częściej zdarzają się bezmleczne noce.. (Jest nadzieja ;))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 23:16

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂 czy jest to możliwe, aby słyszeć bicie serduszka jednego dziecka z dwoch różnych stron? 13 tydzień ciąży. Na pewno jest to serduszko dziecka, z lewej strony ma 155 tętno, a to z prawej(daleko od tego lewego, zupełnie przeciwna strona), ma 162. Zawsze są w tym samym miejscu po obu stronach- slysze prawe i sekundę później przesuwam tam daleko i ewidentnie słychać drugie serduszko(nie wiem czy dzidziuś może w sekundę sie przemieścić).Na pewno nie jest to moje tętno, ani tętno łożyska czy coś. Naoglądałam się mnóstwa filmików, zdecydowanie odróżniam tętno dzidziusia. Do tego mam naprawdę duży brzuch, mimo ze to moja pierwsza ciąża i nie należę do szczupłych osób. Nie opuszcza mnie dziwne uczucie, ze to mogą być bliźnięta. Czy któraś z Was tak może miała, ze po zupełnie dwoch różnych stronach słyszała serduszko? Mam angelsounds doppler. Miałam usg w 8 i 10 tyg - jeden płód, ale lekarz nie szukał drugiego, skupialiśmy się na tym maluszku.

  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 4 maja 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!! Dawno nie pisałam, ale czas leci jak szalony. Wiecie jak jest. Dzieci zdrowo rosną. Jestem nadal w domu z nimi. Rozrabiaja czasem strasznie ale są kochani. Noce bez mleka już długo. Spali ładnie ale znowu ruszyły zęby! Czekamy na 3 i 5. Są pobudki z placzem i córka śpi czasem że mną. Także cd masakry powrócił. Jak u Was, komplet zębów? Angela Twoje dzieci jakoś bez problemu zabkowaly pamiętam. Czarnulka24 i Rodzynka rosnijcie zdrowo. Szacun, że zdecydowalyscie się na kolejne dzieci. Ja już podziękuję :) pozdrawiamy Was!!

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • wikto Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 maja 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pOla34 wrote:
    Cześć dziewczyny... jestem mamą cztrolatka; po dwóch latach starań na początku lutego dwie kreseczki, a w usg dwa serduszka. Cieszę się i boję zarazem. Nie wiem czy dam rade ogarnąć trójkę dzieci, a druga sprawa boje się, co czeka mnie w tej ciąży... jest jednojajowa a więc jednokosmówkowa i poki co jednoowodniowa, a więc moze być dosc trudna. Wiem, ze bezsensu martwić się na zapas no ale... chyba tak mam.
    A jak było u Was? Jakie macie doswiadczenia? Czego się mogę spodziewać? Jakie byly Wasze historie ? najlepiej z happy endem ;).

    Cześć wszystkim!

    pOla34 i jak u Ciebie? Lekarz podtrzymuje, że to ciąża jednoowodniowa? Jetem w podobnej sytuacji.

  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 15 maja 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didi - dziękuję :)
    U nas na szczęście nigdy ząbki nie przeszkadzają w przesypianiu nocy. Jedynie co to picie mleczka...

    Dziewczyny, czy Wasze bliźniaki piją już mleko krowie zamiast mm?

    Przeszłyście już na lekkie wózki spacerowe? Jakie?

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka66 wrote:
    Didi - dziękuję :)
    U nas na szczęście nigdy ząbki nie przeszkadzają w przesypianiu nocy. Jedynie co to picie mleczka...

    Dziewczyny, czy Wasze bliźniaki piją już mleko krowie zamiast mm?

    Przeszłyście już na lekkie wózki spacerowe? Jakie?

    My nadal mamy snap duo, i nie planuje zmiany na wózek typu parasolka.
    Oboje piją bebilon. Nie myślę póki co o podaniu zwykłego krowiego mleka.

    Od października chyba pójdą do żłobka, boję się chorowania a na bank się zacznie jazda.

    Macie dzieci w żłobku, jakie odczucia? Czy w domu siedzicie albo babcie?

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, Dziś Światowy Dzień Bliźniąt, więc Wszystkiego najlepszego dla naszych Dzieciaczkow :)

    Didi u nas siedzą na zmianę babcie, do żłobka nie daje wogole, zamierzam odrazu dać do przedszkola :)
    Jak tam synek i Alergia? :)
    Byliście już u Alergologa?
    My się wybieramy, aby wykluczyć że jest alergia :)

    Czarnulka co tam u Was? Jak brzuszek? :)

    Pozdrawiamy :)

  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    melduję się jako przyszła wrześniowa mama bliźniaków 2o2k.
    Będzie dwóch chłopców.
    Jestem tydzień po usg połówkowym, z chłopakami na szczęście wszystko w porządku :)
    U mnie trochę skrócona szyjka (ma 31 mm) i mam dużo leżeć i odpoczywac. Staram się.
    Jest to moja druga ciąża, pierwsza, która obumarła tez była bliźńiacza.

    Czy Wasze dzieci były wcześniakami? Bardzo się boję wczesnego porodu, teraz jeszcze przez szyjkę. Poza tym ciągle wychodzą mi bakterie w posiewach z pochwy i też mnie to martwi.

    Pozdrawiam wszystkie bliźniakowe mamy :)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Didi - fajny macie, my też nie będziemy kupować wózka typu parasolka.
    Zmieniliśmy pierwszy na EasyGo Domino - jestem bardzo zadowolona, dzieci również! W końcu same mogą wsiadać, pasy 3punktowe zamiast 5....próbują sami zapinać ;) a przede wszystkim lekkość prowadzenia i szybkie składanie!

    Moje pójdą do przedszkola jako 2,5latki. Żłobek odpuściliśmy.

    Pom-pon - gratuluję bliźniaczej ciąży :)! Odpoczywaj wedle zaleceń i się relaksuj póki możesz ;) Gdyby bardzo Ci się skracała, to pewnie założą pessar, żeby to maksymalnie spowolnić.

    Moje bliźnięta to donoszona ciąża 38tydzień, a między 30. a 31.tc były skurcze (KTG wykryło). Dostałam sterydy na dojrzewanie płuc dzieci i podłączono mnie pod pompę na 24h z lekiem, który miał wyciszyć skurcze. Także głowa do góry :) Najważniejsze to dużo leżeć i częste wizyty lekarskie.

    Pom-pon lubi tę wiadomość

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny.
    Jestem przyszłą mamą bliźniaków. Chciałabym się was poradzić w sprawie łóżeczka. Początkowo myśleliśmy o dwóch pojedynczych, ale mąż znalazł łóżeczko dla bliźniaków, takie podwójne. Bardzo mi się podoba.
    Zastanawiam się nad praktycznoscią tego łóżeczka. Czy któraś z was ma doświadczenie z takim??

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka_88 wrote:
    Witam was dziewczyny.
    Jestem przyszłą mamą bliźniaków. Chciałabym się was poradzić w sprawie łóżeczka. Początkowo myśleliśmy o dwóch pojedynczych, ale mąż znalazł łóżeczko dla bliźniaków, takie podwójne. Bardzo mi się podoba.
    Zastanawiam się nad praktycznoscią tego łóżeczka. Czy któraś z was ma doświadczenie z takim??

    Witam.
    Gratuluję ciąży bliźniaczej :)
    My mieliśmy od początku dwa łóżeczka, tylko w ciągu dnia kładliśmy ich razem, żeby się poprzytulali i czuli siebie nawzajem.
    Myślę, że na dłuższą metę jedno duże może się nie sprawdzić - dzieci robią się coraz bardziej ruchliwe, mogą się nawzajem budzić, przekręcać na siebie...ale decyzja należy do Was:)

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka66 wrote:
    Witam.
    Gratuluję ciąży bliźniaczej :)
    My mieliśmy od początku dwa łóżeczka, tylko w ciągu dnia kładliśmy ich razem, żeby się poprzytulali i czuli siebie nawzajem.
    Myślę, że na dłuższą metę jedno duże może się nie sprawdzić - dzieci robią się coraz bardziej ruchliwe, mogą się nawzajem budzić, przekręcać na siebie...ale decyzja należy do Was:)
    Dziękuję za odpowiedź.
    Po przemyśleniach zdecydowaliśmy się na 2 łóżeczka. Właśnie z tego powodu że mogą sobie przeszkadzać lub dokuczać.

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Czarnulko, co u Ciebie? Już masz swoje trzecie szczęście na świecie? Jaki miałaś rodzaj porodu?

    Dziewczyny ciężarne i mamusie bliźniąt jak dajecie radę w te upały?

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka66 wrote:
    Czarnulko, co u Ciebie? Już masz swoje trzecie szczęście na świecie? Jaki miałaś rodzaj porodu?

    Dziewczyny ciężarne i mamusie bliźniąt jak dajecie radę w te upały?

    Nie dajemy ;)
    Jestem obecnie nad morzem, więc trochę chłodniej niż zwykle. Dużo piję i poleguje. Czekam na lepszy czas ;)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 1 lipca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z was użytkowała bądź użytkuje wózki solar Duo, lub dorjan bliźniaczy??
    Ewentualnie może polecić jakiś fajny wózek??

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 13 lipca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka_88 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was użytkowała bądź użytkuje wózki solar Duo, lub dorjan bliźniaczy??
    Ewentualnie może polecić jakiś fajny wózek??

    Hej :) wszystko zależy od budżetu. Mi się bardzo podobał bugaboo bliźniaczy ale 8 tysięcy to nie wydam na wózek ;)
    U nas stanęło na TFK twinner twist, fajnie się prowadzi. Widziałam na żywo Dorjana i wg mnie slabo.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
‹‹ 360 361 362 363 364
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ