X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Plec dzieciatka a mdlosci/wymioty.
Odpowiedz

Plec dzieciatka a mdlosci/wymioty.

Oceń ten wątek:
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na Dziewczynkę, mdłości a częściej przytulanie porcelanki miałam tak 2-3 tygodnie :) także krótko to trwało, ale intensywnie :)

    Szi lubi tę wiadomość

    .
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Córka w drodze mdłości i wymioty bardzo żadko i tylko na początku. Teraz duże mdłości i zgaga ale moim zdaniem totalnie bez zależności od płci poprostu dziecko uciska na żołądek i wszystko się cofa

    Szi lubi tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siostra przy dwóch córkach i synu miała bardzo podobne objawy moim zdaniem nie ma co z tego wróżyć płci

    Szi lubi tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Alisssa Ekspertka
    Postów: 151 223

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z synem zero mdlosci i wymiotow, teraz czekamy na coreczke i mdlosci mialam całodniowe, wymioty tez dosc czesto, ale nie codziennie.ustaly mi w 17-18 tyg, ale co jakis czas wracaja.
    Takze u mnie sie sprawdza, choc od pierwszej ciazy minelo 10 lat i to tez moze byc przyczyna ze te przechodze gorzej...

    l22ne6ydwpsordge.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszej bliźniaczej z parką mdłości miałam miesiąc, A wymioty około 2 tyg tylko rano i nie jakoś super uciążliwe. Przy drugiej z dziewczynami nie miałam w ogóle wymiotow A mdłości może tydzień. Ja uważam że to zabobony identyfikować samopoczucie z płcią. W ostatniej ciąży jadłam ogórki na kg, kiszone, korniszone świeże. Podobno wróży to chłopców a się nie sprawdziło chyba że dziewczyny będą miały jaja w innym znaczeniu. ;)

    Szi lubi tę wiadomość

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 623 1081

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 20:07

    Szi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karnataka wrote:
    Przy pierwszej bliźniaczej z parką mdłości miałam miesiąc, A wymioty około 2 tyg tylko rano i nie jakoś super uciążliwe. Przy drugiej z dziewczynami nie miałam w ogóle wymiotow A mdłości może tydzień. Ja uważam że to zabobony identyfikować samopoczucie z płcią. W ostatniej ciąży jadłam ogórki kg, kiszone, korniszone świeże. Podobno wróży to chłopców a się nie sprawdziło chyba że dziewczyny będą miały jaja w innym znaczeniu. ;)
    No właśnie się zastanawiam czy te mdłości to też zabobony , bo wróżby typu obrączka czy wygląd to dla mnie zabobony . A samopoczucie można wiązać z przyrostem bety. Choć pewnie nie w każdym przypadku wysoka beta znaczy dziewczynkę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    No właśnie się zastanawiam czy te mdłości to też zabobony , bo wróżby typu obrączka czy wygląd to dla mnie zabobony . A samopoczucie można wiązać z przyrostem bety. Choć pewnie nie w każdym przypadku wysoka beta znaczy dziewczynkę
    Już pisałam, że nie ma to związku z przyrostem bety, prędzej hormonów np. Progesteronu i każda inaczej reaguje na to.. No ale ty i tak swoje :P

    edwarda20, Reni lubią tę wiadomość

  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Już pisałam, że nie ma to związku z przyrostem bety, prędzej hormonów np. Progesteronu i każda inaczej reaguje na to.. No ale ty i tak swoje :P
    Myślę tak ponieważ są o tym artykuły i mówi się o tym głośno. Nie słyszałam zaś żeby wpływ miał na to progesteron, nie umieram się przy swoim. A Ty skadass taka wiedzę ( ze progesteron)? Czytałaś o tym? Pytam z czystej ciekawości

  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    No właśnie się zastanawiam czy te mdłości to też zabobony , bo wróżby typu obrączka czy wygląd to dla mnie zabobony . A samopoczucie można wiązać z przyrostem bety. Choć pewnie nie w każdym przypadku wysoka beta znaczy dziewczynkę
    Żeby samopoczucie zależało od bety, a tej poziom wskazywał na konkretną płeć to w ciąży bliźniaczej powinien być armagedon ;) tym bardziej jeśli oba płody są tej samej płci. Ja uważam że trzeba się skupić na usg choć pewność 100% daje dopiero poród

    Szi lubi tę wiadomość

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karnataka wrote:
    Żeby samopoczucie zależało od bety, a tej poziom wskazywał na konkretną płeć to w ciąży bliźniaczej powinien być armagedon ;) tym bardziej jeśli oba płody są tej samej płci. Ja uważam że trzeba się skupić na usg choć pewność 100% daje dopiero poród
    Zgadzam się , jednak chciałam poznać też wasze doświadczenia i opinie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 18:35

  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na synka, mdłości i wymioty miałam rzadko. Obecnie pod koniec ciąży dość często mam zgagę

    Szi lubi tę wiadomość

  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z synkiem miałąm mdłości z pół roku. Ciocia w pierwszej ciąży nie miała nijakich dolegliwości, a w drugiej wszystkie możliwe i prawie całą ciąże mdłości, a ma dwie córki.

    Szi lubi tę wiadomość

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma to raczej związku pod względem medycznym :). Napiszę jednak dla ciekawskich dusz- czekamy na dziewczynkę, całodniowe mdłości nieustępujące po niczym od około 7t.c. do końca 16. Wymioty 2 razy.

    Szi lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferra wrote:
    Nie ma to raczej związku pod względem medycznym :). Napiszę jednak dla ciekawskich dusz- czekamy na dziewczynkę, całodniowe mdłości nieustępujące po niczym od około 7t.c. do końca 16. Wymioty 2 razy.
    Dzięki . Ja jestem taka ciekawska duszyczka. Pozdrawiam

    Reniferra lubi tę wiadomość

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 23 lutego 2019, 02:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    Dziewczyny zastanawia mnie , czy to prawda że istnieje zależność między występowaniem mdłości, wymiotami , a płcią dziecka. Czy to prawda że jeśli jest ciąża z dziewczynka to bardzo często są mdłości ? Proszę o wasze doświadczenia.

    Mam dwie coreczki i ani razu nie mialam mdlosci ani nie wymiotowalam. To nie ma nic wspolnego z plcia dziecka.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ