BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Plec dzieciatka a mdlosci/wymioty.
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Oleśka11
Autorytet
141

Wysłany: 17 października, 16:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Szi napisała:
To chyba nie dokonca zabobony. Mdłości spowodowane są wysokim poziomem Bety , zaś ta przyrasta szybciej i mocniej w ciąży z dziewczynkami. Czyli jest to wytlumaczalne medycynie

To jest wciąż niepotwierdzona naukowo teoria. Lekarze maja pewne powiązanie ale to nie jest tak że jak wysoka i szybko przyrasta to po prostu dziewczynka. Tu chodzi o konkretne wartości i konkretne dobowe wartości przyrostu w konkretnych dniach i tygodniach ciąży.

Ja w ciąży z synem miałam okropne wymioty od drugiego do piątego miesiąca, aż leżałam w szpitalu.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października, 16:36

gann3e3k131pma53.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 17 października, 16:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
O tym ze kobiety mają ostre mdłości z chłopcami to się słyszy ale jednak rzadko chyba występują przypadki braku mdłości z dziewczynkami.

Aga9090
Autorytet
3087

Wysłany: 17 października, 16:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Szi napisała:
To chyba nie dokonca zabobony. Mdłości spowodowane są wysokim poziomem Bety , zaś ta przyrasta szybciej i mocniej w ciąży z dziewczynkami. Czyli jest to wytlumaczalne medycynie
W ciąży z córkami miałam mdłości i wymioty, z synem tez także pic na wodę :P

I mdłości są raczej spowodowane wzrostem hormonów np. Progesteronu, a nie bety

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października, 17:03

Nenusia / walcz wojowniku :*
c55fcsqvcjay4909.png
22.06 usunięto prawy jajnik, jajowód i torbiel surowiczą (19x14x9cm)

Reni
Autorytet
91673

Wysłany: 17 października, 17:03
Cytuj | (2) | Zgłoś
Szi napisała:
Dziewczyny zastanawia mnie , czy to prawda że istnieje zależność między występowaniem mdłości, wymiotami , a płcią dziecka. Czy to prawda że jeśli jest ciąża z dziewczynka to bardzo często są mdłości ? Proszę o wasze doświadczenia.

sorry ale to jest tak głupia teza jak to samo, że jak jest zgaga to dziecko będzie miało bujną czuprynę ;-)

ja miałam mdłości 24godziny na dobę przez 7 tygodni..i jest chłopak, więc to nie ma znaczenia jaka płeć :-)

Aga9090, bbeczka91 lubią tę wiadomość

2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! animal-graphics-bees-470202.gif83955d0741.png

Lavendova
Autorytet
1159

Wysłany: 17 października, 20:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam trzy córki i każda ciąża była inna. W pierwszej ani mdłości ani żadnych ciazowych dolegliwości. W drugiej mocne mdłości do 5 miesiąca a w trzeciej lekkie tak 9-13 tc. Nie wiem od czego to zależy ale raczej nie od płci.

1usasg18ib8xiki3.png
Emilia 06.08.2018 <3 3435 g i 53 cm
Olivia 13 lat
Nicolette 8 lat

Daniela
Autorytet
576

Wysłany: 18 października, 22:17
Cytuj | (1) | Zgłoś
Chyba już mało kto wierzy w takie przesady. Myślę że to raczej stare "metody" z pokolenia naszych babć lub rodziców, z czasów, gdy usg robiło się rzadko i płeć poznawalo po porodzie. Stąd te teorie o smakach, wyglądzie na chłopca czy dziewczynkę, kształcie brzucha itp. Może to fajna zabawa, ale raczej niewiele osób traktuje to poważnie.

Ja teraz spodziewam się trzeciego dziecka, którego płci nie znam (mój wybór). Mam syna i córkę i tamte ciąże przechodzilam podobnie, w tej ciąży mdłości i wymioty mam do dziś. I myślę, że nie świadczy to o niczym. Może jedynie o tym, że mam już swoje lata :)

Szi lubi tę wiadomość

cd9b3e3k86andzkf.png

Syn 2013
Córka 2015
Mały Ktoś 2018

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 19 października, 09:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Daniela napisała:
Chyba już mało kto wierzy w takie przesady. Myślę że to raczej stare "metody" z pokolenia naszych babć lub rodziców, z czasów, gdy usg robiło się rzadko i płeć poznawalo po porodzie. Stąd te teorie o smakach, wyglądzie na chłopca czy dziewczynkę, kształcie brzucha itp. Może to fajna zabawa, ale raczej niewiele osób traktuje to poważnie.

Ja teraz spodziewam się trzeciego dziecka, którego płci nie znam (mój wybór). Mam syna i córkę i tamte ciąże przechodzilam podobnie, w tej ciąży mdłości i wymioty mam do dziś. I myślę, że nie świadczy to o niczym. Może jedynie o tym, że mam już swoje lata :)
Daniela dzięki za wpis. A ciążę pozostałe z synem i córka przechodzilas bez mdłości ?

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 19 października, 09:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Z zależnościa między wyglądem matki , zachciankami i smakami a płcia jestem stanowczo na nie , jak mówicie zabobony. Ale mdłości.... sama nie wiem . Poprostu rzadko się słyszy żeby kobieta spodziewajaca się córeczki nie miała tych objawów.

Aga9090
Autorytet
3087

Wysłany: 19 października, 09:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Szi napisała:
Z zależnościa między wyglądem matki , zachciankami i smakami a płcia jestem stanowczo na nie , jak mówicie zabobony. Ale mdłości.... sama nie wiem . Poprostu rzadko się słyszy żeby kobieta spodziewajaca się córeczki nie miała tych objawów.
Kochana z córką wymiotowałam do 7 miesiąca

c55fcsqvcjay4909.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 19 października, 09:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aga9090 napisała:
Kochana z córką wymiotowałam do 7 miesiąca
Z chlopczykami też się zdarza. Ale z moich obserwacji rzadko na odwrót tzn bez mdłości i girl.

kark
Autorytet
1842

Wysłany: 19 października, 09:49
Cytuj | (1) | Zgłoś
U mnie córka 1 wymioty kilkanaście razy dziennie bez mdłości do 4 miesiąca.
Syn mocne mdłości i 1 raz wymiotowałam.
Córka 2 mdłości lekkie do 4 miesiąca, 1 raz wymitowałam.

Szi lubi tę wiadomość

CZ4jp1.pngGpdYp1.pnglvUrp1.png

Aga9090
Autorytet
3087

Wysłany: 19 października, 09:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Szi napisała:
Z chlopczykami też się zdarza. Ale z moich obserwacji rzadko na odwrót tzn bez mdłości i girl.
Ja miałam w każdej ciąży i mdłości i wymioty niezależnie czy chłopak czy dziewczynka, a że teraz jestem w 4 ciąży to mam co porównywać i zawsze tak samo

Szi lubi tę wiadomość

c55fcsqvcjay4909.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 19 października, 09:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
kark napisała:
U mnie córka 1 wymioty kilkanaście razy dziennie bez mdłości do 4 miesiąca.
Syn mocne mdłości i 1 raz wymiotowałam.
Córka 2 mdłości lekkie do 4 miesiąca, 1 raz wymitowałam.
Dzięki za informacje. Ja z synkiem ani raz nie miałam mdłości i zastanawiam się czy to ze teraz nie mam oznacza duże prawdopodobieństwo drugiego synulka

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 października, 09:54

kark
Autorytet
1842

Wysłany: 19 października, 11:09
Cytuj | (1) | Zgłoś
Szi to chyba zależy od organizmu :) Moja bratowa obie ciążę wymiotowała tak, że straciła po 8kg na początku, a ma 2 chłopców.

Ja przy córce nr 2 byłam pewna, że chłopak, bo wymioty/mdłości jak przy synu, smaki jak na syna, brzuch piłka jak na syna, a usg swoje :P
Także uwierzyłam dopiero po porodzie ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 października, 11:10

Szi lubi tę wiadomość

CZ4jp1.pngGpdYp1.pnglvUrp1.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 19 października, 11:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Może faktycznie zależy to od reakcji organizmu.

Reni
Autorytet
91673

Wysłany: 19 października, 12:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Daniela napisała:
Chyba już mało kto wierzy w takie przesady. Myślę że to raczej stare "metody" z pokolenia naszych babć lub rodziców, z czasów, gdy usg robiło się rzadko i płeć poznawalo po porodzie. :)

oj jeszcze byś się zdziwiła ile osób wierzy w takie bzdury :-)
i to nie zawsze są osoby niewykształcone

2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! animal-graphics-bees-470202.gif83955d0741.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 19 października, 13:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja nie mówię o określaniu płci na podstawie wrózb z obrączka czy zachcianek ciazowych , z tymi mdlosciami jednak często się zgadza.

malami91
Autorytet
364

Wysłany: 19 października, 13:43
Cytuj | (1) | Zgłoś
Po co my te ciężko zarobione pieniądze wydajemy, żeby płeć na USG podejrzeć? :D

Reni lubi tę wiadomość

3jgx3e3kygj8xgtc.png
ckaidqk3e6vdzxcy.png

malami91
Autorytet
364

Wysłany: 19 października, 13:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Szi, "często" to za mało żeby o czymkolwiek wnioskować :).

3jgx3e3kygj8xgtc.png
ckaidqk3e6vdzxcy.png

Szi
Ekspertka
56

Wysłany: 19 października, 13:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
No wiem wiem

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)