X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Plec dzieciatka a mdlosci/wymioty.
Odpowiedz

Plec dzieciatka a mdlosci/wymioty.

Oceń ten wątek:
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 17 października 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    To chyba nie dokonca zabobony. Mdłości spowodowane są wysokim poziomem Bety , zaś ta przyrasta szybciej i mocniej w ciąży z dziewczynkami. Czyli jest to wytlumaczalne medycynie

    To jest wciąż niepotwierdzona naukowo teoria. Lekarze maja pewne powiązanie ale to nie jest tak że jak wysoka i szybko przyrasta to po prostu dziewczynka. Tu chodzi o konkretne wartości i konkretne dobowe wartości przyrostu w konkretnych dniach i tygodniach ciąży.

    Ja w ciąży z synem miałam okropne wymioty od drugiego do piątego miesiąca, aż leżałam w szpitalu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 16:36

    gann3e3k131pma53.png
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 17 października 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tym ze kobiety mają ostre mdłości z chłopcami to się słyszy ale jednak rzadko chyba występują przypadki braku mdłości z dziewczynkami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    To chyba nie dokonca zabobony. Mdłości spowodowane są wysokim poziomem Bety , zaś ta przyrasta szybciej i mocniej w ciąży z dziewczynkami. Czyli jest to wytlumaczalne medycynie
    W ciąży z córkami miałam mdłości i wymioty, z synem tez także pic na wodę :P


    I mdłości są raczej spowodowane wzrostem hormonów np. Progesteronu, a nie bety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 17:03

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 17 października 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    Dziewczyny zastanawia mnie , czy to prawda że istnieje zależność między występowaniem mdłości, wymiotami , a płcią dziecka. Czy to prawda że jeśli jest ciąża z dziewczynka to bardzo często są mdłości ? Proszę o wasze doświadczenia.

    sorry ale to jest tak głupia teza jak to samo, że jak jest zgaga to dziecko będzie miało bujną czuprynę ;-)

    ja miałam mdłości 24godziny na dobę przez 7 tygodni..i jest chłopak, więc to nie ma znaczenia jaka płeć :-)

    Aga9090, bbeczka91 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam trzy córki i każda ciąża była inna. W pierwszej ani mdłości ani żadnych ciazowych dolegliwości. W drugiej mocne mdłości do 5 miesiąca a w trzeciej lekkie tak 9-13 tc. Nie wiem od czego to zależy ale raczej nie od płci.

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 18 października 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba już mało kto wierzy w takie przesady. Myślę że to raczej stare "metody" z pokolenia naszych babć lub rodziców, z czasów, gdy usg robiło się rzadko i płeć poznawalo po porodzie. Stąd te teorie o smakach, wyglądzie na chłopca czy dziewczynkę, kształcie brzucha itp. Może to fajna zabawa, ale raczej niewiele osób traktuje to poważnie.

    Ja teraz spodziewam się trzeciego dziecka, którego płci nie znam (mój wybór). Mam syna i córkę i tamte ciąże przechodzilam podobnie, w tej ciąży mdłości i wymioty mam do dziś. I myślę, że nie świadczy to o niczym. Może jedynie o tym, że mam już swoje lata :)

    Szi lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 19 października 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Chyba już mało kto wierzy w takie przesady. Myślę że to raczej stare "metody" z pokolenia naszych babć lub rodziców, z czasów, gdy usg robiło się rzadko i płeć poznawalo po porodzie. Stąd te teorie o smakach, wyglądzie na chłopca czy dziewczynkę, kształcie brzucha itp. Może to fajna zabawa, ale raczej niewiele osób traktuje to poważnie.

    Ja teraz spodziewam się trzeciego dziecka, którego płci nie znam (mój wybór). Mam syna i córkę i tamte ciąże przechodzilam podobnie, w tej ciąży mdłości i wymioty mam do dziś. I myślę, że nie świadczy to o niczym. Może jedynie o tym, że mam już swoje lata :)
    Daniela dzięki za wpis. A ciążę pozostałe z synem i córka przechodzilas bez mdłości ?

  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 19 października 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z zależnościa między wyglądem matki , zachciankami i smakami a płcia jestem stanowczo na nie , jak mówicie zabobony. Ale mdłości.... sama nie wiem . Poprostu rzadko się słyszy żeby kobieta spodziewajaca się córeczki nie miała tych objawów.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    Z zależnościa między wyglądem matki , zachciankami i smakami a płcia jestem stanowczo na nie , jak mówicie zabobony. Ale mdłości.... sama nie wiem . Poprostu rzadko się słyszy żeby kobieta spodziewajaca się córeczki nie miała tych objawów.
    Kochana z córką wymiotowałam do 7 miesiąca

  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 19 października 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Kochana z córką wymiotowałam do 7 miesiąca
    Z chlopczykami też się zdarza. Ale z moich obserwacji rzadko na odwrót tzn bez mdłości i girl.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie córka 1 wymioty kilkanaście razy dziennie bez mdłości do 4 miesiąca.
    Syn mocne mdłości i 1 raz wymiotowałam.
    Córka 2 mdłości lekkie do 4 miesiąca, 1 raz wymitowałam.

    Szi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi wrote:
    Z chlopczykami też się zdarza. Ale z moich obserwacji rzadko na odwrót tzn bez mdłości i girl.
    Ja miałam w każdej ciąży i mdłości i wymioty niezależnie czy chłopak czy dziewczynka, a że teraz jestem w 4 ciąży to mam co porównywać i zawsze tak samo

    Szi lubi tę wiadomość

  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 19 października 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    U mnie córka 1 wymioty kilkanaście razy dziennie bez mdłości do 4 miesiąca.
    Syn mocne mdłości i 1 raz wymiotowałam.
    Córka 2 mdłości lekkie do 4 miesiąca, 1 raz wymitowałam.
    Dzięki za informacje. Ja z synkiem ani raz nie miałam mdłości i zastanawiam się czy to ze teraz nie mam oznacza duże prawdopodobieństwo drugiego synulka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 09:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi to chyba zależy od organizmu :) Moja bratowa obie ciążę wymiotowała tak, że straciła po 8kg na początku, a ma 2 chłopców.

    Ja przy córce nr 2 byłam pewna, że chłopak, bo wymioty/mdłości jak przy synu, smaki jak na syna, brzuch piłka jak na syna, a usg swoje :P
    Także uwierzyłam dopiero po porodzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 11:10

    Szi lubi tę wiadomość

  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 19 października 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może faktycznie zależy to od reakcji organizmu.

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 19 października 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela wrote:
    Chyba już mało kto wierzy w takie przesady. Myślę że to raczej stare "metody" z pokolenia naszych babć lub rodziców, z czasów, gdy usg robiło się rzadko i płeć poznawalo po porodzie. :)

    oj jeszcze byś się zdziwiła ile osób wierzy w takie bzdury :-)
    i to nie zawsze są osoby niewykształcone

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 19 października 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mówię o określaniu płci na podstawie wrózb z obrączka czy zachcianek ciazowych , z tymi mdlosciami jednak często się zgadza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po co my te ciężko zarobione pieniądze wydajemy, żeby płeć na USG podejrzeć? :D

    Reni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szi, "często" to za mało żeby o czymkolwiek wnioskować :).

  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 19 października 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem wiem

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ