X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Pierwsze objawy porodu
Odpowiedz

Pierwsze objawy porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 22 września 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny z racji tego że wielkimi krokami zbliża się poród, powiedzcie jakie były Wasze pierwsze objawy które zauważyłyście. :)
    U mnie wygląda to tak że obniżył mi się brzuszek, zgaga już tak nie męczy, poblewa kręgosłup i podbrzusze jak na miesiączkę.
    Podajcie swoje objawy które dały wam do myślenia, że to chyba już :)

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 22 września 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj 🙂.

    Ja mam za sobą 4 porody SN ostatni CC więc ja z tych doświadczonych 😉.
    U mnie każdy poród SN inaczej się zaczynał przy synu byłam nie doświadczona miałam 17 lat więc co mogłam wiedzieć o symptomach porodu , nagle mnie złapało dostałam skurczy zaraz w domu wody mi odeszły , a w karetce już czułam bóle parte w szpitalu byłam jakoś po 20 a urodziłam o 20.30 , przy drugiej ciąży to miałam wywoływany poród miałam zgłosić się do szpitala jak będę już po terminie
    , a zbliżał się już prawie 42 tc nie chciałam ryzykować na nic się nie zapowiadało skurcze miałam nie regularne , a rozwarcia zero brzuch szybko mi się obniżył , trzeci poród to był bardzo szybki najpierw to na wkładce zauważyłam białą wydzielinę z domieszką krwi , dzwonię do położnej i szybko na szpital za nim pojechaliśmy to do łazienki poszłam , a tu plum wody mi odeszły i cały czas czop śluzowy mi odchodził wyglądało to jak gluty , szybko szybko do szpitala na fotelu już miałam pełne rozwarcie to migiem na samolot i trzy parte i urodziłam córeczkę , czwarty poród był już bardzo ciężki całą noc mnie męczyli najpierw pojechaliśmy standard na KTG coś ich zaniepokoiło , skaczące tętno i zatrzymali mnie okazało się że miejsc nie ma i do innego szpitala pojechaliśmy oddalonego o 500 metrów ,i tam załatwianie itp całą noc mnie męczyli nom stop pod KTG serio nawet już o CC się modliłam , bo miałam dość byliśmy tam po 20 a urodziłam o 4.20 tak mnie męczyli .
    Najmłodszego synka moja 6 ciąża poród 5 urodziłam poprzez CC na nic się nie zapowiadało rozwarcie na opuszek , skurcze żadne się nie pisały , a był już 40/41 tc czekałam już na wywoływanie miało być 26 Maja przyszłam z córeczkami z przedszkola obiad do gotowałam i nagle skurcze mnie złapały zadzwoniłam do męża potem do mojego Pana do ginekologa i kierunek szpital , i tam już zostałam w szpitalu podczas badania szyjki wody mi odchodziły , a ja serio nic nie czułam skurcze były z krzyża bolało jak nie wiem dali mi coś przeciwbólowego i byłam cały czas pod KTG niestety małemu tętno spadało , a główka nawet nie zeszła do kanału rodnego więc nie urodziłabym go SN szybka decyzja na CC i o 21.30 wybudzili mnie pierwsze co powiedziałam to czy moje dziecko żyje ( przykre wspomnienia z trzeciego porodu nie będę o tym pisać ) , synek ważył 5100 😱😱😱 długi był 64 cm nie zapowiadało się że będzie tak duży z ostatniego USG ważył 3400 nie miałam cukrzycy ciążowej więc nie wiem skąd taka duża waga pozostałe dzieci ważyły 3300 synek , 3700 córka , 3800 córka , 3890 córka tylko ten najmłodszy taki dorodny .
    Ps. Jak brzuszek Ci się opuści to o niczym to nie świadczy , możesz tak i 2 tygodnie chodzić ( u mnie tak właśnie było ) nie to że źle Cię nastawiam każda z nas inaczej przechodzi poród życzę Ci szybkiego rozwiązania . Powodzenia 💪

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ