X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Picie wody w ciazy.
Odpowiedz

Picie wody w ciazy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ze to troche durny temat, ale bardzo zaprzata mi glowe.
    Wszedzie pisze, zeby pic conajmniej 2 litry wody dziennie. Robicie tak? Dla mnie to prawie niemozliwe. Na codzien udaje mi sie okolo 1l. napic. Czasami 1,5l. Prawie nigdy nie wypijam 2l.
    Sa jakies skutki jak sie za malo pije? Nic na ten temat nie znalazlam - wszedzie tylko pisze, ze trzeba duzo pic, a nigdzie nie jest napisane dlaczego...

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie staram wypic 1,5l wody niegazowanej zywiec plus rano i wieczorem herbatka ,w poludnie kubek kakao.talerz zupki to tez woda hehe no i od czasu woda smakowa dla odmiany.a jak mnie meczzyly mdlosci to zdarzalo sie wypic lekko odgazowana pepsi,sokow unikam bo nie przepadam w sumie,ale da sie tyle wypic.hehe.mysle ze filtruja sie lepiej nerki i oczyszcza sie nasz uklad moczowy zapobiegajac zapaleniom.na zaparcia tez pomaga picie wody bynajmniej ja tak widze po sobie.no i oczywiscie dzidziul mieszka w wodach plodowych wiec pic trzeba.heheh

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Organizm ludzki sklada sie w 70% z wody wiec dziecko tez potrzebuje wody zeby sie rozwijac.
    DzejKej ja mieszkam w cieplym klimacie i tez czasem nie wypijam 2l. wody.
    2l. sa zalecane, ale jak wypijesz mniej to tragedii nie bedzie.
    Ja staram sie zawsze miec szklanke wody w zasiegu wzroku i pic kilka lykow co kilka minut nawet jak mi sie nie chce pic.
    Poza tym do 2l litrow wlicza sie herbate, zupe, maslanke czy kefir.
    Jesli sama woda Ci nie wchodzi, dodaj troche soku, albo soku z cytryny czy swiezej miety.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz z " fantastycznego" szpitala w ktorym bylam ostatnio na badaniu powiedzial, ze moja macica slabo jest przygotowana do porodu ( cokolwiek to znaczy) i powinnam pic min 3 litry wody dziennie. Nie wiem co to ma zmienic. Staram sie pic wiecej niz pilam ale jestem na etapie 1,5-1,8 litra dziennie? Pompierwsze zapiminam, a po drugie raczej mam ograniczona pojemnosc zoladka ;-)

    monalisa lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wrote:
    Wiem, ze to troche durny temat, ale bardzo zaprzata mi glowe.
    Wszedzie pisze, zeby pic conajmniej 2 litry wody dziennie. Robicie tak? Dla mnie to prawie niemozliwe. Na codzien udaje mi sie okolo 1l. napic. Czasami 1,5l. Prawie nigdy nie wypijam 2l.
    Sa jakies skutki jak sie za malo pije? Nic na ten temat nie znalazlam - wszedzie tylko pisze, ze trzeba duzo pic, a nigdzie nie jest napisane dlaczego...

    moze teraz zimowa pora nie dasz rady pic duuzo,ale jak nam przyjdzie chodzic latem z obciazeniem :-) to na pewno ci sie zachce wiecej pic.hihi

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2013, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wrote:
    Wiem, ze to troche durny temat, ale bardzo zaprzata mi glowe.
    Wszedzie pisze, zeby pic conajmniej 2 litry wody dziennie. Robicie tak? Dla mnie to prawie niemozliwe. Na codzien udaje mi sie okolo 1l. napic. Czasami 1,5l. Prawie nigdy nie wypijam 2l.
    Sa jakies skutki jak sie za malo pije? Nic na ten temat nie znalazlam - wszedzie tylko pisze, ze trzeba duzo pic, a nigdzie nie jest napisane dlaczego...

    Są bardzo poważne skutki jeśli nie pijesz wystarczająco dużo w ciąży np.:
    1. odwodnienie - to chyba oczywiste i zazwyczaj łączy się z infekcją, biegunką etc. tylko, że w ciąży może skończyć się poronieniem bądź wcześniejszym porodem bo wody zaczną się rozchodzić.
    2. zaparcia - w ciąży jelito grube zabiera więcej wody ze stolca niż normalnie stąd m.in. trudniej się wypróżnić
    3. wolniejsza wymiana wód płodowych - Twoje dziecko spędza więcej czasu w starych wodach do których siusia więc nie jest mu za czysto ;)
    4. gorsza praca mózgu i słabsza koncentracja - oczywiście Twoja, nie dziecka
    5. gorsza elastyczność skóry - większa skłonność do rozstępów
    6. skłonność do puchnięcia i zatrzymania wody w kończynach - wbrew pozorom im więcej pijesz tym więcej sikasz więc woda się tak nie odkłada jak przy niedoborach płynów
    7. gorsza przemiana materii - metabolizm wolniejszy przy mniejszej podaży płynów więc możesz trochę więcej przybrać
    8. skłonność do infekcji pęcherza - w ciąży skłonność do takich infekcji jest naturalna, słabsze płukanie pęcherza może je tylko pogłębiać...

    więcej, sorry, nie pamiętam...

    monalisa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2013, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze sobie coś przypomniałam! napełniony pęcherz działa jak ciepły kompres na macicę, hamuje czynność skurczową więc jak dużo pijesz ograniczasz jej pracę a tym samym ryzyko, że skurcze wpłyną na szyjkę

    poza tym, szczególnie dużo pić muszą dziewczyny z niskim ciśnieniem, bo przy niedoborach płynów jest słabe krążenie łożyskowe

    2 litry dziennie to naprawdę nie tragedia, w moim przypadku było tak, że na początku ciąży miałam tak niskie ciśnienie, że musiałam pić ok. 5 l. wody z dużą zawartością sodu (ohydna w smaku Kropla Minerałów. Muszynianka, wody zdrojowe etc.) żeby poprawić krążenie i żeby łożysko się normalnie wykształciło, po tym straciłam sentyment do wody na długie miesiące...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2013, 21:30

    monalisa lubi tę wiadomość

  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 16 lutego 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwróciłam się ostatnio z tym tematem do lekarza, że też mam problem z wypijaniem tak dużej ilości wody. Tym bardziej, że jest zimno, od początku ciąży do poniedziałku pracowałam ( praca w terenie) i nie mogłam pozwolic sobie na wypijanie takiej ilości płynów, bo zamiast pracować co chwilę musiałam się zatrzymywać do wc. A co najgorsze, było mi strasznie zimno. Lekrz powiedział, że mam się postarać pić ok 1-1,5l płynów (różnych), ale nie mogę się też zmuszać. Przyjdą cieplejsze okresy, wtedy zaczniemy pić więcej :)
    f2w3yx8d1wfxaho1.png

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się starałam dużo pić soków , wody nawet herbatę piłam kompoty mi tam moja Pani gin nie mówiła ile mam tej wody w ciągu dnia pić , najwięcej piłam soków itp jak ciepło było

  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 16 lutego 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za woda szczegolnie niegazowana nie przepadam, po jej wypiciu czuje sie fatalnie dlatego jak juz to pijam lekko gazowana i raczej nie wypijam jej samej 2l ale jak wliczyc w to inne plyny to pewnie tyle sie uzbiera, bo nie trzeba pic samej wody zeby dobrze nawodnic organizm
    wiem ze przy malej ilosci spozywanych plynow moze dojsc do malowodzia moja szwagierka tak miala ale u niej to cala ciaza byla patologia - palenie papierosow, zla dieta i styl zycia takze nie musisz sie za bardzo przejmowac tym ze nie wypijasz czystych 2l wody dziennie

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2013, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy wody nie lubiłam jako takiej, ale odkąd jestem w ciąży, ciągle chce mi się pić.. piję sporo słabej herbaty, a wody wypijam tak ok 4 szkl dziennie plus szklankę w nocy.

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 16 lutego 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Mi tez sie dosc czesto chce pic, ale nie az tak zebym byla w stanie te 2 litry roznych plynow do siebie przyjac.

    Chyba zwieksze ilosci herbaty - to jedyne co nawet chetnie pije.

    Yoku, dzieki za wypisane wszystkich skutkow. Nie pomyslalabym, ze jest tego az tyle.
    Co do koncentracji to zauwazyłam, ze podczas nauki do sesji spokojnie te 2 litry samej wody wypijałam, bo tez mnie bardziej suszylo.

    Jak bede szla nastepnym razem do sklepu to kupie sobie takie geste soki co sie do wody dolewa to moze troche bardziej bedzie mnie do tego ciagnelo :)

  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 19 lutego 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie najbardziej suszy pod wieczór ;) a potem 3 razy w nocy odwiedzam toaletę;)

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 19 lutego 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA piję wodę z sokami (wiejskim ) samej wody nie toleruje wywołuje u mnie odruch wymiotny :/ Dodatkowo robię sobie soki z buraków marchwi owoców.
    A i od tyg odrzuciłam całkowicie ukochaną cole pepsi..... wcześniej dawkowałam sobie np raz w tyg 2 razy..

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • czerwiec Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 15 maja 2013, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Ja mam ten problem że mnie w ogóle nie chce sie pić. Ae musze zacząć sie zmuszac przynajmniej 2 l dziennie.

    hchydqk385hmotrq.png


    https://www.suwaczki.com/tickers/hchydqk385hmotrq.png

    20120922580114.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 15 maja 2013, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez sie nie chciało :) A tak od 2 tygodni to sie od butelki z woda odkleic nie moge :) Na poczatku ciazy tez sie musialam zmuszac i zadko udalo mi sie te 1,5 litra wypic.

    monalisa lubi tę wiadomość

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 15 maja 2013, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nawadnianie organizmu to podstawa ja pije duuuzo a w lato to juz w ogole chyba z 4litry bede pila.zupki do tego,teraz inka.i sikam i sikam i sikam :-)

    monalisa lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:37

  • jatoja25 Znajoma
    Postów: 21 12

    Wysłany: 15 maja 2013, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie jak Rika - 3 litry dziennie to dla mnie żaden problem :)

    monalisa lubi tę wiadomość

    x5bt1gt.png
  • Lilka Autorytet
    Postów: 4343 4526

    Wysłany: 15 maja 2013, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj gin kaze mi pic 3 litry wody..nie jestem w stanie bo mnie mdli i jest nie do przelkniecia totez pije soki ktore sama robie i kompoty herbatki wszystko byle nie sama wode brrr

    monalisa lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-70315.png
    Moj Maly Aniolek [*] 8tc 18.02.15
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ