X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Picie wody w ciazy.
Odpowiedz

Picie wody w ciazy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 16 maja 2013, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rika wrote:
    Ja piję jak smok - zgrzewki wody znikają w zastraszającym tempie. Mąż nie może wyjść z podziwu, zwłaszcza, że przed ciążą byłam chodząca Saharą - dziennie wypijałam tylko szklankę kawy i NIC więcej. A teraz... jakby wszystko zliczyć to 3-4 litry dziennie mam i to lekko.

    to jak u mnie :) Jak mówię do mojego M. że woda się kończy to widzę przerażenie w jego oczach ;)

    Rika, monalisa lubią tę wiadomość

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 16 maja 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wypijam okolo 2 l plynow dziennie ale nie jest to sama woda- rowniez herbata, zupa, woda okolo 1 l

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 25 maja 2013, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, wychodzi na to że zdeydowanie za mało piję i do tego cisnienie 90/50 aj... spróbuj z tymi sokami, a na samym poczatku ciazy piłam jak smok wawelski...

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 7 maja 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije 8 l wody na dobędo tego Inke i ze 2 herbaty białą rano i zielona do kolacji

    bontbhr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monalisa wrote:
    Ja pije 8 l wody na dobędo tego Inke i ze 2 herbaty białą rano i zielona do kolacji
    8 litrów???
    A dlaczego tak dużo? Z wszystkim , nawet wodą trzeba mieć umiar ;)

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 19 maja 2014, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu sie okazalo ze mam malowodzie AFI 7, zakażenie pęcherza do tego mialam skurcze na ktore dostałam Fenoterol w wyniku czego strasznie wysokie ciśnienie krwi mialam, kolatanie serca i pic sie chciało. Zalecenia przy Fenoterolu to duzooo pic no i przy pecherzu zeby wyplukac bakterie to tez duzo wody musialam pić. Ze wzgledu na pęcherz i to świństwo notowalam ile wypijam i ile siusiam ,a ze mi m przynosil wode w zgrzewce 6 butelek x 1,5 litra to ja je ogarnialam w ciagu doby no moze 1 litr zostawał. Ja ogólnie to duzo zawsze piłam ok 3-4 litry wody dziennie , zimą troche mniej ok 2-3 litrów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2014, 23:32

    bontbhr.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 19 maja 2014, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki temuze pije duzo wody to nie puchna mi ani nogi ani dłonie.

    bontbhr.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 20 maja 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wy to robicie że chce wam się pić? Ja bym mogła wypić szklankę dziennie i ewentualnie pół szklanki do popicia tabletek i tyle.. Nie wiem już jak mam w siebie wmuszać wodę :(
    Przed ciążą piłam ze 2 herbatki i 2 kawki w pracy, potem coś tam w domu a teraz nic..

    201411191762.png
  • mada_lena Autorytet
    Postów: 1501 2230

    Wysłany: 20 maja 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do tej pory tez niewiele piłam. Kilka słabych herbat z cytryna, czasem sok. Ale od kilku dni po prostu mnie suszy i musze wypić. Poza tym minęły mdlosci, ktore nasilały sie po wodzie. Pewnie to tez ma wplyw.

    ex2bcwa1nmh8d1pb.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 20 maja 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mada_lena wrote:
    Ja do tej pory tez niewiele piłam. Kilka słabych herbat z cytryna, czasem sok. Ale od kilku dni po prostu mnie suszy i musze wypić. Poza tym minęły mdlosci, ktore nasilały sie po wodzie. Pewnie to tez ma wplyw.
    też tak mam, może nie nazwę tego suszeniem bo jak na razie piję, ale nie tyle jeszcze ile trzeba, ale postęp jest gdy miałam mdłości nie mogłam nic pić, było tylko gorzej, piłam sok pomarańczowy w małych ilościach, teraz przestawiam się na wodę, liczę na poprawę


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monalisa wrote:
    W szpitalu sie okazalo ze mam malowodzie AFI 7, zakażenie pęcherza do tego mialam skurcze na ktore dostałam Fenoterol w wyniku czego strasznie wysokie ciśnienie krwi mialam, kolatanie serca i pic sie chciało. Zalecenia przy Fenoterolu to duzooo pic no i przy pecherzu zeby wyplukac bakterie to tez duzo wody musialam pić. Ze wzgledu na pęcherz i to świństwo notowalam ile wypijam i ile siusiam ,a ze mi m przynosil wode w zgrzewce 6 butelek x 1,5 litra to ja je ogarnialam w ciagu doby no moze 1 litr zostawał. Ja ogólnie to duzo zawsze piłam ok 3-4 litry wody dziennie , zimą troche mniej ok 2-3 litrów

    To już wszystko rozumiem :)

    Maaartinka ja już od kilku lat piję wodę. Po prostu zamiast słodkich napojów kupowałam sobie wodę i tak "zaraziłam" całą swoją rodzinkę ;)
    Gorzej jak mi brakuje wody pod ręką, wtedy chodzę nerwowa bo nie mam się czego napić, więc to chyba już u mnie nałóg :P

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 20 maja 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woda daje mnóstwo korzyści zarówno dla naszego organizmu, jak i naszego nienarodzonego dziecka. Przede wszystkim- pozwala na wymianę wód płodowych i oczyszcza organizm z toksyn. W trzecim trymestrze zaleca się spożywanie 3-4 litrów płynów. Kiedyś wydałoby mi się to niemożliwe, wypijałam góra 2 herbaty dziennie, ale kiedy wielokrotnie trafiałam do szpitala z komplikacjami, gdzie witało mnie przesuszone powietrze przekonałam się do korzyści płynących z picia ;) Też nie lubię wody niegazowanej, więc zastępuję ją mlekiem, różnymi sokami owocowymi, czasem słabą herbatą owocową. Ale wiem, że z biegiem czasu muszę przekonać się do zwykłej wody mineralnej.
    W nocy budzę się dwukrotnie nie z potrzebą pójścia do toalety, ale właśnie napicia się :)
    Trzymam kciuki, żebyście i wy przekonały się do przyjmowania większej ilości płynów. Jest to naprawdę ważne dla dziecka, więc do jednego dodatkowego litra możecie się zmusić po wielu miesiącach udanych wreszcie starań ;)
    Jeśli nie smakuje woda- dodawać cytryny, pić świeże soki, soki wielowarzywne, mleko (równie ważne). Byleby mokre :D

    Anoolka lubi tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 9 października 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to w ciąży piłam około 1,5 wody dziennie, jakoś szklankę soku i zioła głównie z baby and mama med, dobrze samkują i przy okazji pomagały , czarnej herbaty i kawy unikała ze względu na kofeinę.

    misiakowa
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ