X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea dziękuję, już jest dobrze. Jeszcze tydzień muszę używać kropli i żelu, ale nic mnie już nie boli i normalnie widzę. Szymka też raczej nie zarazilam także super. Jedyne co to lekarz mi się nie kazał malować przy tych lekach i wyglądam i czuję się przez to jak chodzące nieszczęście haha :P

    Szymek się tak samo ślini, jak go noszę to pielucha na ramię obowiązkowo jeśli nie chcę zaraz zmieniać bluzki. I wszystko bierze do buzi, misie, grzechotki, ręce, dosłownie wszystko co w zasięgu rączek.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest regres snu- Kinga zaczęła się budzić w nocy między 2-3 rano, a później juz normalnie między 6-7. Dosypiamy jeszcze do 9, a chodzi spać o 20-21. Wcześniej jak zasnęła o 21 to spała ciurkiem do 6:30, bez żadnych pobudek. Mnie to nawet na rękę, bo dodatkowo nakręcę laktację tą dodatkową pobudką, chociaż Kinga wcale nie chce jeść, tylko się świetnie bawi. Ubaw ma po pachy, wierci się po całym łóżeczku i kopie nogami w przewijak, a jak mnie zobaczy to jest zaciesz jak nie wiem :D


    Ja dalej choruje, wczoraj przyszła do mnie teściowa, żeby mi pomoc przy maluchu, bo rano czułam się fatalnie. Plan był taki, ze oddaje jej dziecko przewinięte i nakarmione, a sama idę się położyć. Mhm. Spóźniła się godzinę, całe szczęście przyniosła ze sobą zakupy, wiec wybaczam ;) a później musiałam ją zabawiać rozmową i zrobić coś do jedzenia... oczywiście o moim odpoczynku nie było mowy.

    Dziś rano rozmawiałam na temat mojego przeziębienia z siostra, skarżyłam się, ze bardzo boli mnie gardło. Nawet Tantum Verde mi nie pomagało, a ma działanie znieczulające. Pytała, czy zaglądałam sobie do gardła, a ja jakoś nie wpadłam na to ;) zaglądam a tam migdałki powiększone i biały nalot na nich. Oczywiście migiem do lekarza pojechałam i okazało się, ze to angina ropna :/ nigdy w życiu nie chorowałam na anginę. Dostałam antybiotyk i mam nadzieje, ze nie zarazę malucha, bo za tydzień mamy szczepienie.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynuszek, życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

    Moja Kinga tez ulewa. Wczoraj ulała po KP pierwszy raz od długiego czasu :) Po MM tez jej się zdarza, ale tylko jak daje więcej niż raz dziennie albo odstęp pomiędzy KP a MM był krótszy niż 2,5 godziny. Ślini się tez okropnie, w zasadzie to co chwila ją przebierałam, a teraz zakładam jej śliniak. I pcha piąstki do buziaka i w zasadzie wszystko „co do raczki to do buzi” :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    My byliśmy tydzień z przyjaciółmi ostatnie 4 dni sami z małym i powiem szczerze , ze super nam było samym tez :)

    Dziewczyny mieszkające w Niemczech - zazdroszcze wam ilości i wyboru rzeczy dla dzieci .. wczoraj zajechaliśmy do Realna wracając z lotniska w Berlinie .. wybór kaszek , słoiczków i kosmetyków dziecięcych jest świetny !! Zwłaszcza produktów hipp i holle . No i milupa której u nas nie ma ..

    Akilegna a może Twój mały ma ten tzw regres snu który pojawia się koło 4 miesiąca ?

    A tak w ogóle ... czy wasze dzieci jeszcze ulewaja ? Bo mój mały niestety tak :/ nie zawsze ale potrafi soczyście się ubrudzić ;)

    Justynuszek - 3mam kciuki za szybki powrot do zdrowia Kuby !


    O widzisz, muszę podskoczyć do reala po słoiczki holle bo w dm obok mnie mały wybór A pamiętam że tam zawsze dużo było.
    Tak podejrzewam że to regres snu bo i w dzień gorzej śpi, nawet w wózku.

    Mój ulewa od czasu do czasu ale są to niewielkie ilości. Leżąc na brzuchu zwraca częściej i więcej.

    Też się ślini niemiłosiernie, całe body i rękawy zawsze mokre. Tylko że ja widzę białą plamke na dziąśle więc chyba idzie pierwszy ząb. Teraz tylko pytanie kiedy się przebije, bo to może jeszcze potrwać ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynuszek zdrówka dla synka!

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • kamkam Autorytet
    Postów: 656 577

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatalny czas na choroby. My też poraz kolejny dziś bylismy u lekarza bo Adaś dalej kaszle (już ponad tydzień) raz mokry raz suchy kaszel. Lekarz stwierdził że to już za długo i dostaliśmy antybiotyk na 4 dni i steryd do inhalacji. Może weźmie antybiotyk to faktycznie szybciutko mu przejdzie bo jestem wykończona humorkami chorego dziecka... Dodatkowo nie mogę patrzyć jak on się męczy, sam się podnieść nie może do kaszlu, odwrócić się jak mu gile ciekną...

    gg64j48a867cxnry.png
    1usasg18efbg4zod.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj fatalny dzien. Ewa drze sie przy kazdej butelce. O co jej chodzi?? Nie dosc ze ja sie zle czuje, nie mam sily jej nosic, poklocilam sie z ojcem, bo oczywiscie jak ona placze to moja wi a bo pewnie nie daje jej jesc. Juz mam dosc. Gdyby nie moja mama, ktora mam swietny kontakt i duzo mi pomaga to juz dawno bym sie wyprowadziła.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynuszek zdrówka! Wychodźcie szybko ze szpitala.

    U nas odpukać dziewczynki zdrowe. Dzisiaj Elisia miała szczepienie i co chwila się chce przytulać.

    ChicChic może brzuszek boli, może smoczek nie pasuje a może zwyczajnie nie chce jeść? Może jest zmęczona, może się chce przytulać, może się nudzi. Czyli może chcieć wszystko. Gdzieś czytałam. że ten płacz może być też objawem rozwijającego się układu nerwowego.
    Ja przez 4 miesiące jak słyszałam płacz Elizy to miałam ochotę uciec z domu. Nie było godziny bez płaczu. Przeszło samo z siebie.

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna A brokuł już podawalas ? Zastanawiam się czy dzieci mają po tym wzdęcia. Dziś zakupiłam pierwsze słoiczki i właśnie brokuła między innymi. Od 5 miesiąca startujemy. Napalilam się mega jak zobaczyłam te różności :p. Była też kaszka jaglana ale pisalo że podaje się łyżeczka to właśnie taka dosypujesz do mleka i podajesz z butelki ?

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez się mega ślini i piąstki pakuje do buźki .
    W Polsce w ogóle chyba nie można dostać słoiczków holle wiec zrobiłam mały zapas :)

    Monika co do podróży ..miejsca ,które na nas zrobiły super wrażenie to kraje azjatyckie a najbardziej
    Tajlandia , Wietnam - a niestety to za dalekie klimaty na podróż z dzieckiem takim
    małym. Ja najszybciej odważyłabym się wrócić tam jak Tobi zacznie gadać. Tak żebym w razie co mogła się z nim porozumieć
    jak coś będzie bolało itp.
    A z bliższych kierunków poza ta Fuerta ukochana przez meza ze względu na wiatr i super warunki do surfowania to naprawdę przyjemnym miejscem na urlop już od początku kwietnia są Włochy - Piza Florencja Livorno .
    Z wielu miast w Polsce można kupić tanie bilety to Pizy( my kupowaliśmy w granicach 120- 200 zł na głowę w dwie strony ) . Tam na miejscu już na lotnisku wynajmowaliśmy auto i objeżdżaliśmy Toskanię. Ceny o tej porze są naprawdę przystępne pogoda już bardzo przyjemna często na krótki rękawek ( chociaż Włosi chodzą w tym okresie w kurtkach puchowych co zawsze nas bawi bo jest około 20-22 stopnie :p )
    Kolejna piękna okolica to jezioro Garda . Również przystępne cenowo i piękne miejsce .
    Mogłabym spamowac tu o podróżach przedługie posty :) sory dziewczyny !

    W Rewie również polecam hotel skipper :)

    monika30 lubi tę wiadomość

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia, to dobrze, że dziewczyny zdrowe. Moja starsza znowu chora, jutro będzie już piąty dzień z gorączką. Ja się wykończę. Nic mi się nie chce. Zamierzam umówić ją jutro do lekarza, żeby sprawdzić, czy to nie coś poważniejszego. Nie chciałabym zostać na weekend w niepewności.

    Z dobrych wieści, to skończyliśmy urządzanie pokoju dla starszaków. Wszystkie nowe meble złożone, stare przemalowane. Pozostaje dokupić jeszcze kilka drobiazgów. Dziwnie się czuję, gdy nie ma już w dużym pokoju zabawek córki.

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic nie Czorsztyn ani Niedzica ale tuż obok Falsztyn http://www.domkifalsztyn.pl/index.php , polecam !

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj fajny ten Falsztyn ale domki dla 6 osob.. My chcemy tylko we 2 z mężem. Niestety nie mamy takich znajomych ktorzy by z nami pojechali. I zwykle nie mozemy wziac domku bo dla 2 osob to rzadkosc.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    Akilegna A brokuł już podawalas ? Zastanawiam się czy dzieci mają po tym wzdęcia. Dziś zakupiłam pierwsze słoiczki i właśnie brokuła między innymi. Od 5 miesiąca startujemy. Napalilam się mega jak zobaczyłam te różności :p. Była też kaszka jaglana ale pisalo że podaje się łyżeczka to właśnie taka dosypujesz do mleka i podajesz z butelki ?


    No właśnie o dziwo, samego brokuła nie mogę nigdzie dostać. Jutro jadę na zakupy do reala i tam popatrzę. Dziś dostał dynię z ziemniakami i bardzo mu smakowało.
    Taką kaszke podaję do butelki póki co. Jak już opanujemy wszystkie warzywa i owoce to podam mu łyżeczką na kolację, tak jak napisane na opakowaniu ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • kamkam Autorytet
    Postów: 656 577

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie okolice Niedzicy, Czorsztyna są piękne, polecam, firma w której pracuje znajduje się nad jeziorem Czorsztyńskim więc to była moja codziennosc. Blisko do Szczawnicy, Jaworek- polecam przejść się do wąwozu Homole. Noclegi- nie wiem nie korzystałam, za blisko mieszkam.
    Dziś poraz pierwszy dostałam okres. Dziwne. Tylko kp i do uspokajania używam piersi. Natura zaskakuje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 09:46

    gg64j48a867cxnry.png
    1usasg18efbg4zod.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Realu brokuła tez nie było niestety :/ szukałam
    Ja kupiłam dynie , marchewkę i pietruszkę

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam w rossmannie w gerbera. Sam brokuł :)

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Taką kaszke podaję do butelki póki co. Jak już opanujemy wszystkie warzywa i owoce to podam mu łyżeczką na kolację, tak jak napisane na opakowaniu ;)
    A jeżeli ja karmię tylko kp i nie używam butli, to jak powinnam zacząć rozszerzanie diety? Chyba tylko łyżeczką?
    Planuję zacząć na początku marca.
    kamkam wrote:
    Dziś poraz pierwszy dostałam okres. Dziwne. Tylko kp i do uspokajania używam piersi. Natura zaskakuje ;)
    Ja też tylko kp i cyc jako uspokajacz (zero smoka) i myślałam, że to gwarant braku @, a tu widzę u ciebie niespodzianka o.O U mnie na razie cisza.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z @ cisza w eterze, mam nadzieję, że jak najdłużej ;-)

    A dziś pięknie się zaczął dzień - mały chciał zacząć dzień o 6, trochę go ponosilam, a potem obudziłam męża, bo ma dzisiaj wolne. Wziął Szymka, a ja spałam dalej. Przyniósł mi go potem do karmienia, Szymek zasnął przy cycku i tak dospaliśmy do 9 razem :-) jaram się :P

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, ja jeszcze w ogóle nie myślę o rozszerzanie diety. Trzymam się tego, że pmdo 6 miesiąca wyłącznie kp, a to wydaje mi się jeszcze bardzo odległym terminem.

    Odnośnie sloiczkow dla niemowląt to w Tesco jest teraz promocja drugi za pół ceny. Nie wiem czy tylko przy zakupach online czy też stacjonarne, ale może ktos Skorzysta.

    Ja od wczoraj biorę mała nad ranem do łóżka żeby pospala trochę dłużej, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł skoro cała noc ładnie śpi w łóżeczku (taki mały sukces, że udało mi się ją przenieść że spaniem do łóżeczka z bujaczka).

‹‹ 934 935 936 937 938 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ