X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiuszaaaa wrote:
    Ja podaje właśnie tez probiotyk po cc FFbaby do 6 tyg tylko nie słyszałam ze to muszę powtórzyć 3 razy. Moja to robi takie baki ze czasami jak śpi to aż się budzi bo się sama siebie wystraszy ;)
    Haha genialne u nas też dużo bąkówn

    Katiuszaaaa lubi tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez podajemy probiotyk mimo ze mały ma kultury bakterii w mleku tez . Zdecydowaliśmy się na baby’s jarro-Dophilus . Bo te biogaie i dicoflory mnie nie przekonują .

    Tak Flavia chodzi mi o ten leżaczek , właśnie podobno jego zaleta to prostota i ma świetne opinie ale wolałabym poznac zdanie kogoś kto używa go teraz:)

    Flavia lubi tę wiadomość

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, jaki fajny dzien. W galerii spała, po południu grzeczna i sie tylko rozgladala a teraz ja ululalam i juz spi. Pewnie do 1 w nocy pospi. Chyba slyszala jak na nia ostatnio narzekalam. Glupio mi, tym bardzien ze podobno ja darlam sie na okraglo a moja mama do roku zycia oka nie zmruzyla.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam was dziewczyny ze zabieracie maluchy do galerii ... ja raczej nie z tych matek trzęsących się nad dzieckiem .. mały ma kontakt z ludźmi , chodzi na spacery itp ale centra handlowe omijam szerokim łukiem z nim ... nawet lekarka wczoraj przestrzegała , żeby tylko nie tam z dzieckiem , bo to wylęgarniach bakterii i wirusów ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 20:30

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zabieram małego wszędzie, do galerii, hipermarketu, kościoła, do znajomych, jeżdżę z nim autobusem. Niech się hartuje.

    Megsss lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 20 listopada 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kiedy straszą w mediach epidemią odry staram się nie zabierać dziecka w miejsca z dużą ilością ludzi. Są natomiast sytuacje, kiedy nie ma możliwości i trzeba do tego centrum handlowego pojechać z dzieckiem.

    Nie ma na tego mojego dzieciaka reguły. Wczoraj rano po cycku dostała butle i padła spać, dziś po takim kombo chlustała dalej niż widzi. Jak dostawała cycka przez kąpielą to później i tak domagała się żarcia, dziś przez przypadek po kąpieli ją ululałam bez jedzenia (zaczęła płakać, wiec ją utuliłam i... zasnęła) i od 19:40 spi do teraz w bujaczku. Zastanawiam się, czy zaraz sie obudzi czy czeka mnie noc na kanapie...

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 21 listopada 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To nie musi być skaza. Mój miał przez tydzień takie łuszczące krosty na policzkach i szyi, po czym tak samo szybko zniknęły jak się pojawiły. Do dziś nie wiem, co było przyczyną, a nabiał normalnie spożywam.

    Skoro samo zniknęło to super, też nie wiem co to mogło być. Pamiętam jak mój braciszek miał skaze, to był przykry widok i do dziś został mi w głowie. Zeszło dopiero jak dostał mleko kozie zamiast krowiego.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 21 listopada 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli macie nawilżacz powietrza w domu, polećcie mi proszę jakieś. Internet mówi „kup wszystkie” a ja nie wiem który wybrać.
    Mam chyba bardzo suche powietre w domu bo mały po nocy ma chrypkę i świszczy mu w nosie.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza to tak jak u mnie chrypka i świadczenie nosa ... i właśnie przez suche powietrze. Ja nawilżacza nie polecę bo mam jakiś stary ma chyba 100 lat ale daje radę .
    Natomiast warto robić maluszkowi inhalacje z soli fizjolgicznej dodatkowo - 2,5 ml 2-3 razy dziennie . U nas bardzo pomogły :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 09:14

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pampersów to ja osobiście wolę użyć pieluszek, które mają jednak lepszy skład. Aczkolwiek nie neguję jak ktoś używa Pampers, jak się nic nie dzieje z dzidzią, bo to najważniejsze :).

    To ja chyba jednak przegrzewam małą, zawsze mam wrażenie, że jej zimno i dodaje dodatkowy kocyk. Zazwyczaj ma body z długim/krótkim rękawkiem + sweter+ legginsy, skarpetki, czapka (teraz już ciepła). Doszedł do nas śpiworek i już go użyłam, nie widzę sensu czekać, dla mnie to wygodniejsze jak kombinezon, w który za nic nie mogę ją wcisnąć, bo płacze.

    Było tak dobrze, a znowu powróciły wieczorne płacze i wrzaski. Calutki dzień aniołek, a wieczorek tak odreagowuje, zanosi się, że przez 2 h z nią chodzimy. Mimo, że wiem, że jej nic nie jest, nic ją nie boli, to po takich akcjach sama mam ochotę usiąść i się rozryczeć ze złości i bezsilności.
    Jest taki mały nerwusek.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie rewelacja. Muszę się pochwalić, bo to się już nie powtórzy prawdopodobnie :) Kinga spała od 19:40 do 2:20 w bujaczku (a ja na kanapie), przerwa na zmianę pampersa, jedzenie i o 3:30 już spała w swoim łóżeczku. Odkładana do łóżeczka nie przebudziła się i spała cicho do rana- pierwszy raz od kiedy jesteśmy w domu! Wyspałam się jak nie wiem. Pierwsze stęknięcia było o 6:30, ale ostatecznie wstała o 7 rano. Zmiana pieluchy, pierś i spi od 8:15... jakby tak wyglądały nasze dni i noce to byłoby rewelacyjnie :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie noc całkiem znosna, oczywiście z przerwą na kolke od 24 do 2, natomiast poranek koszmarny, dziś mam wizytę poporodowa, więc mała została z moją mamą, a jak na złość zjadła bardzo lapczywie i odrazu pojawił się problem z bólem brzuszka, jak wychodziłam to już się trochę wyciszyla, ale boję się co będzie dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 10:06

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka też w miarę ok. Butla o 18.30, spanie o 19.30. Mała pobudka o 22.00 na kolejną butlę, trochę pomarudzil ale zasnął sam aż do 2.00. Kolejne karmienie o 6.30, trochę zabawy i gugania i od 10.00 śpi ma dworze prawdopodobnie aż do 14.00 , zobaczymy

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka ,Chicchico jak wam dzieci skupiają? Pytam bo nasze dzieci sa w tym samym czasie urodzone A mój od 11 to walka o spanie...

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy moje dziecko jest takie cudowne czy porostu jeszcze jest malutka i dlatego aż strach się tu pochwalić żeby się nie zepsuła :) ale ona idzie spać co prawda późno bo o 24 ale za to budzi się kolo 3.30 zmiana pampersa i jedzeni co zajmuje max 30 min później śpi do 7 rano i powtórka pampers + szama i znowu śpi do 10 ja śpię w tym samym czasie co ona i jeszcze od czasu kiecy ją urodziłam nie byłam nie wyspana ani przez chwile. Tylko w ciągu dnia śpi dość mało bo tak miedzy 10 a 24 to w sumie możne z 6h .

    Mój stary nawilżacz przy probie od kamienienia i czyszczenia zepsuł się i trzeba było kupić nowy. Postawiliśmy na oczyszczacz powietrza razem z nawilżaczem niestety drogi interes ale jestem bardzo zadowolona oddycha się super. Mamy Venta LW

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po wizycie usg bioderek, niestety prawy staw II c, mamy szeroko pieluszkować, kolejna wizyta 8.12. Nawet nie wiecie jak mnie to zmartwił. Miała któraś z Was z tym do czynienia? Jakies rady?

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa wczoraj zasnela o 22 i spala do 3.30. Potem od 4 do 6. Ale u nas gorzej zasnac. Jak juz zasnie to spi fajnie.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez po usg bioderek i u nas na szczęście wszystko dobrze i nic nie trzeba powtarzać .
    Mój to jest glodmor ...mam aplikacje na telefonie i zlicza mi tez ilość wypitego mleka 850-900 na dobę . Jesteśmy tylko na mm zaczęliśmy 7 tydzień , jak to u was wyglada ? Bo moim zdaniem mały je dużo :p .
    Do tego od dzis chce zmienić taktykę , o 20 chce dawać mniejsza porcje o 23.30 większa porcje żeby spróbować go przyzwyczajać do spania te 6 h ciągiem . Taka taktykę miało dużo osob wokół mnie i się sprawdziła wiec chce spróbować
    Zwlaszcza , ze w ciągu dnia dostaje regularnie co 3 h wiec w nocy chciałabym go przeciągnąć .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 17:05

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beni w piątek skończy 12 tygodni i zjada na dobę 1000-1100ml. Widzę że trochę przystopowal z apetytem ale i tak mi się wydaje że je dużo. Lekarka nie widzi problemu więc i ja przestałam się martwić

    Też chciałam tak zrobić z tą większą porcją przed spaniem około 22.00. Niestety równo po 3.5 godziny, tak jak zawsze wołał o jedzenie. Może później spróbuję jeszcze raz albo i nie bo widzę że i w ciągu dnia i w nocy wydłuża sobie sam przerwy w jedzeniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 17:10

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1Malinka1 wrote:
    Jesteśmy po wizycie usg bioderek, niestety prawy staw II c, mamy szeroko pieluszkować, kolejna wizyta 8.12. Nawet nie wiecie jak mnie to zmartwił. Miała któraś z Was z tym do czynienia? Jakies rady?
    A czy u Was były już wcześniej jakieś objawy dysplazji? Czy pediatra coś zauważył albo neont na oddziale położniczym? Czy dopiero na usg to wyszło?
    Ja idę w piątek na usg.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 865 866 867 868 869 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ