X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5294 6176

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do sukienek, to nie pomogę, bo jeszcze się nie interesowałam tym tematem. Ale co do gili, to muszę przyznać, że o ile młody chorował w zeszłym roku sporo, o tyle teraz od września prawie w ogóle. Albo ma jakies niewielkie infekcje trwające 2-3 dni. Jego comiesięczna frekwencja w klubie to ponad 90%. Opuszcza co najwyżej 1-2 dni w miesiącu. Sama nie mogę w to uwierzyć.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 10 lutego 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także jestem jeszcze poza tematem, jeśli chodzi o sukienki.

    Dziewczyny, odzywajcie się! Jak Wasze maluchy? Chwalcie się do woli! Opowiadajcie jakie są, czy się czegoś aktualnie boją, co lubią czego nie. W tym roku to już będą 4 latki, jak to leci!

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 10 lutego 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :)
    U nas córka skonczyla wczoraj rok. Jeszcze nie chodzi a i mówi dużo mniej niż syn. Ale jest dosłownie małym kaskaderem - wejdzie wszędzie. Poszła do żłobka i narazie odpukac jest całkiem dobrze - chodzi na 4 godziny dziennie.
    Syn ma etap wiecznej marudy, ale to u niego raczej normalka. Już się z tym pogodziliśmy ze złe się tylko na niego spojrzy a on w płacz - jest bardzo delikatny, ale i potrafi tupnąć noga.
    Raz w tygodniu chodzimy na angielski i raz w tygodniu na takie zajęcia ruchowo-rozwojowe. Bardzo je lubi. Rodzic bierze aktywnie w nich udział i sprawia nam to obojgu wiele radości. Bo mało mamy czasu tylko mama-syn.

    Dzieci i firma to bardzo trudne połączenie. Postarzalam się okropnie przez ten rok. Mało śpię, mało jem, dużo obowiązków. Zaczelam mieć siwe włosy i zwyczajnie trochę zapomniałam o sobie. A mam dopiero 30 na karku…

    Chic gratulacje! Dużo zdrowia!
    Dajcie znać co u Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2022, 19:54

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5294 6176

    Wysłany: 10 lutego 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie was zapytam... Jakiś czas temu dałam synowi obejrzeć zdjęcia na komórce. Potem kilka razy jeszcze prosił o to, żeby mu pokazać. Następnie sam zaczął brać telefon i włączać galerię, a ostatnio nawet odpala internet i szuka czegoś na allegro. Irytuje mnie to strasznie i nie wiem, jak to ukrócić. Czy tylko moje dziecko w tym wieku tak się niezdrowo interesuje już telefonem?

    Córka z kolei już wyraża swoje zdanie, mówi wyraźnie nie, kiedy czegoś nie chce, wpada w histerię, jak coś jest nie po jej myśli. Czyli taki przedwczesny bunt dwulatka.

    Poza tym za dwa miesiące pojawi się - jak to mówi mój mąż - kolejna gębka do wykarmienia :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 10 lutego 2022, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka mój czasami ogląda na telefonie w grafika Google zwierzęta morskie (ma zajawkę). I czasami mnie prosi czy może obejrzeć zdjęcia zwierząt z głębin. Pozwalam, ale pod miim okiem. W pewnej chwili gdy mu wpisuje dane zwierze mówię ze to już będzie ostatnie i on na to przystaje. Jedyne co mogę polecić to konsekwencja i jasno postawiona granica - ale to pewnie wiesz sama doskonale.

    U nas córka tez zdecydowanie bardziej charakterna - coś nie po jej myśli to jest histeria, płacz a nawet bicie. Szybko zaczela. Nie miałam tego przy synie wiec dla mnie to nowość poniekąd.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 11 lutego 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja Wam powiem, ze Kinga ma telefon do własnego użytku (dostała stary od taty). Ogląda bajki na YouTube i ma zainstalowane dziecięce gry, używa kiedy chce- ale wbrew pozorom wcale nie tak często. Zazwyczaj jak siedzi na nocniku albo coś je. Nie widzę w tym nic złego, bo póki co nie widzę negatywnego wpływu na rozwój/ zachowanie.

    Nie chcę zapeszać, ale od 17 stycznia chodzi do przedszkola z przerwą na 4-dniową kwarantannę. Chyba skończyło się chorowanie co chwila. Przedluzylam urlop wychowawczy w pracy i teraz nie wiem co robić z wolnym czasem 😅
    Przedszkole jej się bardzo podoba, chętnie chodzi, dogaduje się z dziećmi. Jak tylko poszła do przedszkola po chorobie w styczniu, to wychowawczyni podsumowała jej postępy na koniec semestru i Kinga wypada średnio- dobrze. Wcale mnie to nie martwi, bo od 1 września do 17 stycznia była w przedszkolu raptem 18 razy😅 z czego około 8 dni zostawała na dłużej, bo na początku ją odbierałam po 11. Mamy za zadanie ćwiczyć liczenie do 3 (chociaż liczy na luzie do 10), ćwiczenie kolorów (umie nawet po angielsku 😅).

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 11 lutego 2022, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Filip ma telefon jakiś stary od 2 tygodni i czasami gra w gry, ale widzę że pomagają mu nad nauką cierpliwości i manualnych umiejętności. Ale to raz na parę dni. Jak tylko zaczyna przesadzać z "żądaniami" telefonu to zabieram i ni ma. Na szczęście póki co nie ma z tym problemu.

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 11 lutego 2022, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa oglada bajki na tablecie, mamy netflixs. Umie go zalaczyc i sama po jakichs 40 minutach wyłącza. To jest jej cały czas spedzony przy ekranie. W weekend oglada jeszcze bajke po obiedzie. Ale np dzis bawila sie w bal, tanczyla, przebierala sie i totalnie zapomniala o bajce.

    Ewa jest dosyc rozgarnieta. Ma bardzo bogate slownictwo, pyskuje na calego i zawsze mnie przegada. Jak cos odpowie to az w pięty idzie :) ciesze sie ze jest taka rezolutna. Umie liczyc do 20,pisze literki i cyferki i umie przeczytac takie 3 literowe slowa. Cyferki psze niekiedy na odwrót:) ale napisze mama, tata, jakies proste imiona,krotkie typu ola, ala, lew, kot, lala, dom itp. Ladnie spiewa, dlatego zamierzam ja zapisac do grupy taneczno wokalnej. Ale to od wrzesnia. Po angielsku cos tam kojarzy ale nam sie grupa posypala i nie chodzi poki co. Umie liczyc do 10 i kolory zna. Mamy ksiazeczki angielskie i mniej wiecej rozumie jak jej czytamy no ale juz je po prostu zna :)

    Lubi mi pomagać w kuchni. Miesza, miksuje itp. Co mi przeszkadza to to ze latwo sie irytuje i jest mega uparta. Czasami trzeba sie natrudzić zeby ja do czegos przekonac. Np zeby sie wykapala.... Koszmar wieczorny. No i zasypia 21-22, wstaje o 7 i cały dzien tryska energią...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2022, 20:04

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 lutego 2022, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos jak usypiają Wasze dzieci?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5294 6176

    Wysłany: 12 lutego 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    A propos jak usypiają Wasze dzieci?
    Kładę się o obok syna, przytulam go, czasem coś śpiewam i czekam aż zaśnie. Jeśli nie ma drzemki w ciągu dnia, to w 10min zasypia.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 12 lutego 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Kładę się o obok syna, przytulam go, czasem coś śpiewam i czekam aż zaśnie. Jeśli nie ma drzemki w ciągu dnia, to w 10min zasypia.

    U nas to wyglada podobnie, ale w zależności od stopnia zmęczenia Kinga „odpływa” w ciągu 15 min do nawet 40… w 90% przypadków zasypiam razem z nią ;)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 lutego 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o ktorej godzinie?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 12 lutego 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma rutyny, zazwyczaj „zależy”. W ciągu tygodnia staram się, żeby była w łóżku chwile po 21, ale zdarza się, ze zasypia przed 23. Wstaje około 7:40, spi w przedszkolu. W weekendy jej odpuszczam, wczoraj (a raczej dzisiaj) poszła spac 40 minut po północy i wstała o 10.

    Nie ma rutyny dlatego, ze ja jestem jedyną osobą, która kładzie ją spac- tylko w wyjątkowych okolicznościach robi to mój mąż- tzn wtedy, kiedy mnie nie ma w domu. A ja tego nie lubię robić, bo Kinga wymyśla 1000 powodów, żeby się nie położyć spac- a to głodna, a to siusiu, a to nie chce się kąpać i tak odwleka w czasie wszystko. A jak już leży, to chce czytać książeczki, mam jej śpiewać kołysanki albo opowiadać bajki. Trwa to wszystko kosmicznie długo, wiec wole sie położyć spac razem z nią, bo później i tak na nic nie mam chęci.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 13 lutego 2022, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zwykle o 20 byla w lozku i o 21 juz spala ale ostatnio sie rozbrykala o 22 to standard. Ale od wczoraj zaczelam wdrazac zmiany i zasnela 20.30. Jest postep. U nas sie kladzie do lozka a ja albo mąż czytamy bajki az zasnie. Spi zawsze 10h.ja wole jal wczesniej zasnie zeby miec cos z wieczora. A rano i tak wczesnie wstaje.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 13 lutego 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    A o ktorej godzinie?
    Ja mam podobnie jak Karo _wi Jagoda usypia tylo ze mną i wymyśla strasznie ona od zawsze ma problemy z zasypianiem, wyglada to tak ze o 19 jest kompiel potem kolacja bajka i idziemy do łóżka o 20 zazwyczaj jeszcze godzinę czytam i opowiadam jej usypia zazwyczaj koło 21. Całość trwa 2 godziny i nie jestem w stanie tego skrócić w żaden sposób jak rytuał zacznie się później to i tak trwa 2 h, natomiast jak zacznie się wcześniej to i tak zaśnie koło 21 . T9 i tak jest sukces bo do września mniej więcej chodziła spać o 22.30

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5294 6176

    Wysłany: 13 lutego 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój zasypia o 21 i budzi się o 7. W 99% taki jest standard i mi to bardzo odpowiada.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 15 lutego 2022, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zasypia około 21:30 i wstaje o 7:30. Ma drzemkę w przedszkolu.
    Jak w weekend nie robi drzemki to 19:00 śpi, wstaje o 7:00.
    Zasypiając siadam obok niego i głaszcze go po głowie. Dzieci śpią w jednym pokoju wiec czasami młody zasypia sam w trakcie kiedy ja kładę jego siostrę.

    mala_misia lubi tę wiadomość

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 19 lutego 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i u nas dobra passa z chodzeniem do przedszkola przerwana. Wczoraj wieczorem, w trakcie kąpieli, Kinga dostała wysokiej gorączki. Jest już po teście na COVID, czekam na wynik- na 99% obstawiam negatywny, bo infekcja ma tak gwałtowny przebieg, ze to pewnie bakteria i bez antybiotyku się nie obejdzie.

    Ile czekacie z pójściem do lekarza w razie choroby dziecka? U nas w przychodni każdy pediatra mówi, żeby pojawić się z dzieckiem 3 dnia, o ile wcześniej nie nastąpi poprawa/mocne pogorszenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2022, 16:26

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5294 6176

    Wysłany: 19 lutego 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli to zwykle przeziębienie (katar, kaszel i tyle), to odpuszczam w ogóle wizytę. Jeśli pojawią się gorączka, to idę tego samego dnia.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 20 lutego 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zależy czy mam z kim zostawić Jago jeśli nie mam to dzwonię odrazu bo muszę dostać l4

‹‹ 1290 1291 1292 1293 1294
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ