X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam nowe kapcie... I nic. Pytalam w przedszkolu i zebrania mają sie odbyć na początku wrzesnia i wygląda na to ze 1 wrzesnia po prostu ją zaprowadzę i tyle.. A poki co nie moze sie doczekać więc mam nadzieję ze pojdzie gladko. Chyba tylko ja sie stresuje :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Hej :) czy Wasze przedszkolaki są już gotowe na rozpoczęcie roku przedszkolnego? Jak u Was wygląda adaptacja i lista wyprawkowa?
    U mnie lista mega krótka, bielizna, kapcie, kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy i tyle. Nie ma większego problemu bo nie śpią dzieciaki w tej placówce wiec nie trzeba martwić się o pościel. Zebranie ma być w drugim tygodniu września wiec może tam coś jeszcze powiedzą źe trzeba więcej, ale wątpię.

  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też specjalnej wyprawki nie ma. Kapcie, ubrania na zmianę, bidon i chusteczki. Adaptacja to były dwa dni po 2h w przedszkolu, bez obecności rodziców. Ja jestem przerażona, no ale trzeba przetrwać.

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 3 września 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam przedszkolaki? U mnie sroda super, czwartek super, a dzisiaj jakies marudzenie rano. Ale teraz dzwoniłam i juz jest dobrze. Najgorsze te poranki... Poza tym, duzo dzieci, nie to co w prywatnym żłobku.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 4 września 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga się nie nachodziła… była na dwóch dniach adaptacyjnych (zabawy po 1,5h sam na sam z nauczycielkami) i było super- chętnie szła, nie chciała wychodzić. A 1 września nad ranem dostała 40 stopni gorączki i siedzimy w domu, dalej z gorączką i bez diagnozy.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 5 września 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się dziwić. Mój mały jak poszedł pierwszy raz do żłobka, to po tygodniu adaptacyjnym już był chory. Pierwsze takie uderzenie w postaci ilości dzieci i wirusów. Nie da się nie zachorować. A może Kinga złapała trzydniówkę?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 5 września 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, do tej pory chodziłyśmy na zajęcia przed-przedszkolne i nie było takich atrakcji oprócz kataru co jakiś czas. Nie dziwię się, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że więcej będzie siedziała w domu chora niż tam chodziła. To nie trzydniówka, dziś mija 5 doba, kiedy gorączkuje. Infekcja bakteryjna, lekarz jeszcze się wstrzymuje z podaniem antybiotyku, we wtorek mam zrobić badania krwi i zobaczymy co dalej.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 5 września 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmuj sie. Ewa w 1 roku żłobka chorowala tylko na katar jakies 5 razy. W2 2 roku juz ani razu! A teraz ma katarek ale poki co chodzi. Z nosa sie nie leje. Ja mam katar od września do kwietnia :)
    Ale boje sie jak kiedys dostanie goraczki bo jeszcze nie miała.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 5 września 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chic, to Ewa jest tytanem odornosci. Wręcz niespotykane :)

    Karo, uszy miała sprawdzane? Badaniem moczu?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 września 2021, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, lekarz ją oglądał 3 razy. Uszy czyste, gardło bez podrażnień, osluchowo czysta, brzuch miękki. Badanie moczu wyszło bdb. Troszkę z nosa zaczęła jej sie woda lać. Jeszcze do końca tygodnia zostanie ze mną w domu :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 6 września 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejący katar to ewidentna wirusówka. Ale coś w tym jest, bo w zeszłym tygodniu moje dzieciaki to samo, tyle że syn miał 3 dni gorączkę, a mała 5 dni.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 września 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka gratulacje!


    Mój przedszkolak idzie dopiero 13 września pierwszy raz.
    Adaptacja z rodzicem ale indywidualnie. Tu podchodzą na luzie do tego i patrzą na dobro dziecka. Oczywiście mam nadzieję, że pójdzie szybko i gładko.
    Wyprawka to kapcie, ciuchy na zmianę, coś na deszcz i nakrycie głowy. Jedyna nowość to śniadanie, muszę przygotować sama.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 września 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, ale CRP ma 85. To się na wirusówkę nie łapie wg naszego lekarza.

    Mam nadzieje, że już dziś wieczorem nie będzie goraczkowała i jutro wyjdziemy krótki spacer.

    U nas wyprawka dosyć prosta: 2 pełne komplety ciuchów na zmianę, kapcie, koc i poduszka. Dodatkowo raz na pół roku musimy przynieść rolkę papierowych ręczników kuchennych i kubeczki jednorazowe 100 sztuk, a co miesiąc chusteczki nawilżane i pudełko higienicznych.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 7 września 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Karo i jak wczoraj gorączka, była?

    U nas przy adaptacji totalny regres odpieluchowania. Ale po 2 dniach wróciło do normy, teraz tylko w domu jeszcze mi się zdarza, ale to już mnie nie stresuje aż tak. Po pierwszym dniu przedszkola zaczął też czasami bić, więc mamy nad czym pracować. Ale jest coraz lepiej. Byliśmy w totalnym szoku, bo od bardzo dawna już nie miał problemów z biciem. Ale u niego emocje dużo robią, a nowe przedszkole to dla każdego dziecka dużo bodźców i emocji. Dlatego bardzo nie lubię wszelkich zmian, bo on się męczy i my się męczymy.
    Ale poza tym to ok. Bawi się z dziećmi, wraca uśmiechnięty i zadowolony. :) Rano tylko nie chce iść, dlatego zaprowadza tata. 😄

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 7 września 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas byl 2 dni placz rano ale dzisiaj mila odmiana i stwierdzila: No dooobra, pojde. Takze jest postęp.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 7 września 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, mój mały w chwilch dużego napięcia emocjonalnego też potrafi zareagować uderzeniem albo popchnięciem kogoś. Zawsze mu mimo wszystko powtarzam, żeby starał się tak nie robić w emocjach. Ale to dziecko, jeszcze nie umie nad nimi panować. Ważne, że wie, że to jest złe zachowanie i pozniej przeprasza za to.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 9 września 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Bajka, mój mały w chwilch dużego napięcia emocjonalnego też potrafi zareagować uderzeniem albo popchnięciem kogoś. Zawsze mu mimo wszystko powtarzam, żeby starał się tak nie robić w emocjach. Ale to dziecko, jeszcze nie umie nad nimi panować. Ważne, że wie, że to jest złe zachowanie i pozniej przeprasza za to.

    Tak dokładnie, zawsze jest tłumaczenie i przeprosiny. Po prostu w szoku byłam, że tak z dniem 1.09 wróciło bicie. No ale nic dziwnego, to ogrom zmian dla takiego malucha.

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 12 września 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zastrzelę... W poniedziałek rano Kinga przestała gorączkować, a teraz ma znowu 39 stopni. Chyba nie chce chodzić do tego przedszkola.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 12 września 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, Karo, i znowu coś złapała mimo siedzenia przez tydzień w domu? Ale dalej tylko temp, czy doszły inne objawy?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 13 września 2021, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jeszcze czy coś złapała czy to od emocji. Widziała się dziś pierwszy raz od dłuższego czasu z ukochaną kuzynką, ale nie wiem czy aż tak by temperatura skoczyła. Nie chodziła do przedszkola, ale od czwartku wychodzimy na płace zabaw i widziała się tam z dziećmi, możliwe, ze od nich coś złapała.

    Oprócz gorączki ma lekki katar (wodnisty), ale ten lekki katar to już z tydzień trwa, w sumie dziś jej chyba nawet nosa nie wycierałam. Jutro miała iść do przedszkola normalnie.

    Podałam leki i temperatura ładnie spadła, po 4h nie urosła, wiec się cieszę. Zobaczymy jak będzie po 8h, ale nawet jeśli dobrze, to jeszcze jutro zostawię ją w domu.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
‹‹ 1288 1289 1290 1291 1292 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ