X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 8 lipca 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety robiłam takie badania na własna rękę... jeśli chodzi o hormony to refundowane jest chyba tylko tsh i prolaktyna ,
    A za wszystko inne trzeba płacić . Natomiast samo tsh i prolatyka nie wystarcza trzeba zrobić cały profil hormonalny bo często hormony wydzielane np przez korę nadnerczy dają problemy trądzikowe a to lekarze ignorują , wciskają maści antybiotyki albo z grubej rury izotek bez sprawdzenia podłoża trądziku 🙈ale mniejsza ;) to nie to forum :D

    Jeśli mówisz , ze to maseczka to wiesz najlepiej 🤷‍♀️
    Acnederm to w mojej ocenie żadne rozwiązanie , a już tym bardziej latem ...🙈chyba ze stosujesz filtr 50 przy każdym wyjściu z domu .. w innym wypadku przebarwienia o których mówisz to następstwo właśnie jego .

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 8 lipca 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs nie używam acnedrem, ale kojarzę ta maść bo zazwyczaj tylko to było przepisywane przez dermatologow różnym znajomym.
    Te przebarwienia jak nazywasz to nie przebarwienia. To mój normalny typ gojenia. Gdybym się ciachła w kuchni to też będę mieć brązowa bliznę.

    Na pewno maseczka. Nie twierdzę że wszystko z hormonami idealnie, być może z którymś coś nie halo. U mnie jednak często są krostki że tak powiem kontaktowe. Np. na linii drutów od stanika. Głównie na mostku. No i teraz na linii maseczki.

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 8 lipca 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w swoim życiu u 2 dermatologów, jeden 35+ u którego robiłam laser frakcyjny co2, a drugi 75+ u którego chciałam zdiagnozować co jest przyczyna nagłego wysypu na brodzie zaskórników i obaj lekarze przed wypisaniem mi czegokolwiek wymagali pakietu hormonalnego wraz z morfologia i moczem...

    Problemy z cera mogą być również na tle żywieniowym czy tak samo nerwowym.

    Ja tam tez się lepiej czuje jak używam podkładu tuszu i różu, a najlepiej jak mam tez skore muśnięta słońcem ;)

    Megsss lubi tę wiadomość

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 8 lipca 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondas_29 wrote:
    Byłam w swoim życiu u 2 dermatologów, jeden 35+ u którego robiłam laser frakcyjny co2, a drugi 75+ u którego chciałam zdiagnozować co jest przyczyna nagłego wysypu na brodzie zaskórników i obaj lekarze przed wypisaniem mi czegokolwiek wymagali pakietu hormonalnego wraz z morfologia i moczem...

    Problemy z cera mogą być również na tle żywieniowym czy tak samo nerwowym.

    Ja tam tez się lepiej czuje jak używam podkładu tuszu i różu, a najlepiej jak mam tez skore muśnięta słońcem ;)

    Bo tak powinna wyglądać wizyta u dermatologa ... aby postawić diagnozę trzeba wykluczyć potencjalne przyczyny , badania są podstawa .. ale niestety w praktyce nie zawsze to tak działa :(

    Dieta to kolejny czynnik
    Stres , jeśli jest przyczyna wyjdzie w badaniach hormonalnych .. układ nerwowy jest ściśle powiązany z układem hormonalnym .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 16:27

  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 tyg temu byłam u dermatolog. Właśnie z powodu pryszczy itp. Na czole od prawie roku, na policzku od czasu maseczek. Powiedziała, ze podejrzewa na czole tradzik wieku dojrzałego a na policzku różowaty ale do zrobienia csle hormony, usg jajników, kal. Łącznie w cenniku lab wyszło mi 380zl + wizyta gin i usg.
    No to ma sens ale no kwota kosmos :(
    Tu lista :
    https://zapodaj.net/509108fcf311e.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 20:59

    Megsss, Moll lubią tę wiadomość

    43kth371haww2z0j.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo tak powinno być.
    Ja byłam w życiu w około 4-5 dermatologów. Lata temu. Żadnych badań, jakieś smarowidło do widzenia. Mój brat był u dziesiątków dermatologów. U nas w różnych okolicznych miejscowościach, w Krakowie w Warszawie, prywatnie czy NFZ, wszędzie to samo maść żadnych badań.
    Dopiero w Madrycie dali mu izotek. Nie wiem czy miał jakieś badania. Przeszło
    Choć prawdę mówiąc jemu już z wiekiem zaczynało przechodzić trochę uważam że ten izotek był niepotrzebny. A niestety teraz ma problemy zdrowotne jako efekt uboczny.

    Mnie też przyszło z wiekiem a nawet jeśli czasem coś mi wyskoczy to nie traktuję tego jako trądzik bo to nie jest takie nasilenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2020, 08:50

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 9 lipca 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog, jakie ma problemy zdrowotne po Izoteku, ciągnące się aż do teraz? Ciekawa jestem, bo ja brałam Aknenormin (to jest to samo co Izotek, inna nazwa) dwa razy w życiu i wszystkie skutki uboczne przeszły razem z odstawieniem leku. Ja bym tak nie demonizowala retinoidów, czasem to ostatnia możliwa szansa na ładną buzię.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 9 lipca 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problemy z wątroba i częste krwotoki z nosa.

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja Ewa nie spi juz w dzien. Wstaje o 7, zasypia po 20.zero spania.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 11 lipca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    Dziewczyny, moja Ewa nie spi juz w dzien. Wstaje o 7, zasypia po 20.zero spania.
    Jak by spała w takich godzinach Jagoda to bym była zadowolona i pozwoliła jej zrezygnować z drzemki:) nie pamietam kiedy ostatnio moje dziecko spało o 20, jak usnie 21.30 to jest święto :) póki co jeszcze udaje mi się ja usypiać w ciągu dnia.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 11 lipca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pare ostatnich razy jak spala w dzien to zasypiala jakos po 21..wiec chyba sie poswiece. Wole miec wczesniej wieczor. Ale myslalam ze jeszcze trochę za mala na rezygnacje z drzemki. Ciekawe jak bedzie w zlobku bo akurat ten tydzień jest w domu.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 11 lipca 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez brałam izotek i na szczęście nie mam skutków ubocznych i mam nadzieje, że nigdy się nie pojawią.

    Julia wstaje po 5 codziennie, zdarza się że nawet równo ze mną czyli przed 5, wiec ma jeszcze drzemkę w ciagu dnia a czasem nawet dwie. W weekendy wstaje ciut później koło 6, a w ciagu dnia ma jedna drzemkę. Zazwyczaj zasypia 19-20. Dość wcześnie ale marne to pocieszenie bo ja padam równo z nią. W nocy ląduje u nas w łóżku.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 11 lipca 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie syn wstaje jak w zegarku o 7. Zasypia o 21. Drzemkę mam zazwyczaj od 12 do 14. Zdecydowanie nie jest jeszcze gotowy za codziennie funkcjonowanie bez drzemki.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 12 lipca 2020, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u Kingi to jest wszystko tak różne, że.... a co Wam będę mówić. Właśnie ją usypiam. Spałyśmy do 10 dziś (ja tłukłam komary do 3, a ona poszła po 22 spać, ale się budziła często w nocy), poszła na drzemkę w samochodzie o 15:40 i wstała o 16:40. Do polnocy pewnie zaśnie ;)


    Ja sobie zliczam, ile Kinga spi/ powinna spać w ciągu doby i wtedy mi wychodzi czy powinna mieć drzemkę czy nie.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 lipca 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To akurat Ewka zasnela mi na rekach o 19.30. Nawet nie zdazylam jej umyc. Ale za to spi do teraz. Zadnegi budzenia. Ja ja probuje ispac w ciagu dnia, wozek, rece, kolysanki, piosenki, leze z nia godzine. I nic. Slysze tylko: mama nie, ewa duza, nie chce spac.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 12 lipca 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w ciągu tygodnia śpimy do 7.30 bo tak się budzimy do żłobka .. gdyby nie obowiązkowa pobudka spałby do 8-8.30
    Zasypiamy przed 21 czasem po 20 zależy od intensywności dnia ... W ciągu dnia drzemka jest zawsze nie później niż do 15 .. w żłobku to wypada 12-14 i w domu staram się podobnie .
    Mój mały od wczoraj z gorączka 🙄 innych objawowo brak a w nocy do 39 s ... ciekawe co to za badziew

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 10:12

  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 12 lipca 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas śpi 11 godzin na dobę od około miesiaca, z czego 9 godzin sen nocny i 2 godziny drzemka ale nie jest bardzo aktywna w dzień, czasem sie kładzie i odpoczywa, tak regeneruje sie co jakiś czas. Ta drzemka jest jej bardzo potrzebna i cieszę sie że jeszcze jest. Pamiętam jak miała roczek to spala 13 godzin na dobę ech to były czasy, tyyyyle wolnego, zawsze wolny wieczor, teraz rzadko.

    km5si09kuaztknwb.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 12 lipca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    My w ciągu tygodnia śpimy do 7.30 bo tak się budzimy do żłobka .. gdyby nie obowiązkowa pobudka spałby do 8-8.30
    Zasypiamy przed 21 czasem po 20 zależy od intensywności dnia ... W ciągu dnia drzemka jest zawsze nie później niż do 15 .. w żłobku to wypada 12-14 i w domu staram się podobnie .
    Mój mały od wczoraj z gorączka 🙄 innych objawowo brak a w nocy do 39 s ... ciekawe co to za badziew
    Megss obstawiam 5 u nas w tym tyg pojawiła się pierwsza, nasze dzieci idą łeb w łeb wiec przeszukaj buziaka ;)

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 12 lipca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiuszaaaa wrote:
    Megss obstawiam 5 u nas w tym tyg pojawiła się pierwsza, nasze dzieci idą łeb w łeb wiec przeszukaj buziaka ;)

    U nas górna prawa tez już się przebiła jakoś w zeszłym tygodniu ale gorączka to jednak jakaś infekcja gardła .. podziebil się bo u nas pogoda jak na lipiec jest mega słaba ... współczuje turystom .. w nocy 10 stopni .. w dzień 17 .. i wiatr na zmianę z deszczem i słońcem .. nie wiadomo jak to się ubierać w ogóle .. maj był cieplejszy niż lipiec :/ także nasz lekarz mówił , ze zaczynaja się pomału właśnie takie infekcje .. do środy w domu i mamy przyjechać na kontrole .

  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 12 lipca 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My lipiec jesteśmy na Helu i teściów. To lato to jakis żart... Czapka, polar, skarpety i na plażę :/

    43kth371haww2z0j.png
‹‹ 1245 1246 1247 1248 1249 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ