X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 16 listopada 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll, jeżeli lekarz nie widzi nic niepokojącego, to tak właśnie jest. Mój mały też czasami ma różne ataki histerii i sama nie wiem dlaczego. Ja to rozumiem w ten sposób, że z pewnymi sytuacjami umysł dziecka jeszcze sobie nie radzi. Tłok, obce twarze, hałas, wiele elementów może oddziaływać na emocje. Wiem, że ci ciężko. Bo i ja miewam słabsze chwile. Ale to minie. Dziecko dorasta, za jakiś czas stanie się coraz bardziej świadome tego, co je otacza. A jak najgorsze przejdzie, to i ty sama zapomnisz o tym trudnym okresie.

    Moll, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 17 listopada 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny, bardzo mnie pocieszylyscie :-*, wierzę że to kiedyś minie a potem pojawi się nowy problem jak to w macierzyństwie ;-)

    km5si09kuaztknwb.png
  • AnnaManna Ekspertka
    Postów: 247 218

    Wysłany: 17 listopada 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie, u których z dzieci jest wyczuwalny palpitacyjnie wyrostek mieczykowaty? (Guzek w okolicy mostka)
    Ja wyczułam u Ani w piątek. Jutro idziemy do lekarza. Drżę ze stresu....

    ijpbio4pgzuzz66o.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 17 listopada 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaManna tak u Kacpra jest wyczuwalny. Pisałam o tym bo też mega się martwiłam. Lekarka powiedziała że wszytsko ok :)

  • AnnaManna Ekspertka
    Postów: 247 218

    Wysłany: 18 listopada 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po krótkim starciu z pielęgniarami w przychodni, a są tam wyjątkowo niemiłe! (Chciały przyjąć Anię z chorymi dziećmi, a mają specjalne gabinety i poczekalnie dla dzieci zdrowych)
    Udało mi się dostać do lekarza.
    Na szczęście u nas to też wyrostek mieczykowaty.
    Ania teraz nam dużo urosła, ale waga 9,5kg, dlatego uwidoczniło się to zakończenie mostka na takiej kruszynie.

    Nasze dziecko wczoraj caaaaaaały dzień marudziło. Niedziela zmarnowana, nic nie dało się zrobić. Nawet na spacerze było stękanie. Dramat ostateczny. Dziś na szczęście humor jej dopisuje, pogoda zresztą też. Tylko starej matce nie chce się już wymyślać i gotować obiadów. Dajcie dziewczyny jakieś pomysły.

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    ijpbio4pgzuzz66o.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 18 listopada 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja sie ciesze ze obiad je w zlobku i mnie to omija.. Bo juz mi brakowalo pomyslow.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ratujcie! Co kupujecie swoim dzieciom na Boże Narodzenie? Mała niczym się nie interesuje, bo chce tylko biegać i psocić. Jednak muszę coś kupić, bo starszaki nie popuszczą jak ona nic nie dostanie. Potrzebuję 3 prezenty, najlepiej nie obciążające mocno domowego budżetu. Pliss.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2019, 21:20

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 18 listopada 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie wymyslilam nocnik i sanki. Ale tez sie chetnie dowiem..

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 19 listopada 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oglądam kuchnie drewniane i się jaram nimi. Mamy na osiedlu salę zabaw i tam Szymek się zachwyca kuchnią właśnie, może otwierać szafki i nikt mu nie zabrania 😅 układa, przekłada, uwielbia to.

    Powiem Wam, że z prezentów z roczku najbardziej się sprawdza ten, który niesprawiedliwie skazalam w myślach na niepowodzenie od razu czyli zamek z kubeczków. Szymek wkłada jeden w drugi, próbuje układać, coś tam do nich wkłada, jak zrobię wieżę to oczywiście ze śmiechem ją burzy i krzyczy baaaaa 😂 I jest tam też sorter. A cena bardzo spoko z tego co widziałam gdzieś w sklepie.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 19 listopada 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaManna ja nie wymyślam specjalnych obiadów dla Julii, po prostu robię to co aktualnie jest dla Nas. Ja korzystam z książki kucharskiej mamyginekolog i książek alantkoweblw. No i zazwyczaj robię obiad na dwa dni. Ale fakt czasami tez już nie wiem co ugotować.

    Flavia ja tez mam z tym problem, ale rodzine poprosiłam o to co aktualnie nam się przyda typu miseczka ezpz, bbox itp. Julka i tak woli się ze mną bawić jak zabawkami. My sami tez nie kupujemy Julce zabawki bo i tak wiem, że zaraz jej się do znudzi. Ogólnie to mogę na pewno polecić książeczkę sensoryczną. Ja zamowilam u jednej dziewczyny na fb i jest świetna. Kupiłam ja Julce na roczek, każda strona uczy czegoś nowego, no i posłuży kilka lat bo wybrałam takie strony które będą tez uczysz ALE jest wg mnie droga, bo za całość wydałam niecałe 400zl, no ale to był prezent wyjątkowy bo na roczek.
    Poza tym rożnego rodzaju sorterty, klocki duplo te większe, książeczki z okienkami tez się u nas sprawdzają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 08:21

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 19 listopada 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również uważam, że taka kuchnia (lub sklep i kawiarnia) to dobry prezencik. Mój też bawi się tym chętnie w żłobku i u znajomych. Kupiłam w Ikei, do tego trochę naczyń i potrafi się zająć tym na dłużej.
    W Lidlu można też zamówić tak jak i wszystkie dodatki do zabawy. Polecam

    U nas jeszcze króluje mercedes z empiku. Kupiłam na roczek i nadal jest szał, czasami nawet muszę chować bo wspina się po nim A ja dostaję zawału serca ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 19 listopada 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ben jeszcze rzadko zostaje na obiad w żłobku więc czasami też już n8e wiem co gotować. Przeważnie jada to co ja. Kiedy muszę mu dac coś innego, to mam w zamrażarce trochę zapasu. Zupy, kremy warzywne, pulpety z alaantkowe, pulpety w sosie. Do tego ugotuje makaron, kasze, jajko-cokolwiek żeby tylko pasowało. Jeżeli ma dzień niejadka to wiem z góry, że nic innego p9za sloiczkiem nie zje.
    Lubi też naleśniki, placuszki itp.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 19 listopada 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam, że górne jedynki najbardziej dały popalić????? Odwołuje!!! Czwórki to był hardcore A podejrzewam, że to dopiero początek. :(

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 10:25

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 10:25

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak Kuba je obiad w żłobku to jest super. Tzn zawsze je tylko musi być zdrowy żeby do tego żłobka iść haha :)
    Tak poza tym to robię dla nas i dla niego zupę dyniowa, makaron z pomidorami, pulpety, różne zupy.

    Z zabawek u nas.... Sorter, wieża z ikei ale to wszystko na chwilę. No przecież trzeva przy wszystkim wstawać, wszystko zrzucać itd :)
    Książeczki bardzo lubi sobie oglądać.

    Ktoś mówil, że ma fotelik Nuna. Jaki model? My kupiliśmy norr. Tylko tyłem.

    Słuchajcie, Kuba jak siedzi to się garbi. A jak wstaje to tylko z lewej nóżki. Ma ktoś podobnie? Jakieś pomysły jak to poprawić?

    43kth371haww2z0j.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 19 listopada 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog my ostatnio sobie właśnie takiego klasycznego kotleta z ziemniakami i mizerią zrobiliśmy, Szymek miał coś innego 😝 co prawda próbował wysępić ode mnie kotleta na ładne oczy, ale się nie dałam 😅

    Ja nadal często robię coś innego dla Szymka do jedzenia, mnóstwo jest przepisów na placki przeróżne, wychodzi mi na dwa dni zwykle. Ale to głównie w weekendy albo na podwieczorek, bo tak to je w żłobku.

    Z książeczek u nas są ekstra z Akademii Mądrego Dziecka, właśnie zamówiłam następną 😉 kupiłam kiedyś na podobnej zasadzie inną książkę, też się tam zwierzęta przesuwały itd., ale jakoś to nie przekonało Szymka, za to te z Akademii potrafią go zająć na dłuższą chwilę, lubi robić "kuku" jak się dzieci chowają i pokazują 😁

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 19 listopada 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga tez je zazwyczaj to, co my. Jeśli jemy coś, czego nie chce jej dawać, to gotuje jej ziemniaka z mrożonymi warzywami (np ostatnio hitem jest fasolka szparagowa) i do tego odgrzewam pulpeta, które zrobiłam w większej ilości i pomroziłam. Super sprawa te pulpety :)

    Tez myślałam, żeby kupić Kindze kuchnie drewnianą (teraz jest w Lidlu piękna i dodatki do niej, w sumie w Biedronce tez są fajne, drewniane zabawki), ale ona poszła w mamusię i stanie przy garach jej w ogóle nie interesuje ;) jak dla mnie jest jeszcze na to za mała- i dobrze, bo nie mamy już miejsca w domu na takie graty. Bawi się za to farmą z Fisher Price, hitem są dalej gadające lalki- bobasy. Od mojej siostry (a jej chrzestnej) dostanie magiczny domek z dumel, jedną ciotkę poprosiłam o drewniane, małe zabawki np z Lidla albo z Biedronki, a co do reszty prezentów- nie mam pomysłu. Myślałam, ze może któreś dziadki kupią jej sanki, ale nie wiem, czy w ogóle będzie śnieg i czy kiedykolwiek z nich skorzysta. Po prostu nie ma gdzie, bo wszędzie wokół chodniki i ulice non stop czyszczone w zimie.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 19 listopada 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy z 4 sztuki sanek, nie wspomnę już nocników, Duplo cały kosz, kuchnię z Ikea, z dumela domek, arkę, kostkę i pchacz. Mam też plac zabaw little tikes i uważam, że zajmuje za dużo miejsca. Jeszcze jeździk BMW ( mam zamiar pożyczyć koleżance). Jednak moja Kinga i tak najbardziej lubi bobasa (my little baby Born) i wózek po starszej córce. Spodobały mi się zabawki z btoys tam jest taki kulodrom z młotkiem, mam wrażenie, że to jej styl, tylko kto u mnie upilnuje tych kulek, zaraz się zgubią ;) Ech...

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 20 listopada 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda dostała na urodziny kuchnie z ikei i jest nią zachwycon, ma kupione garnki i różne przybory. Może stać tam z 30 min i bawić się przekładać. W 3 min opanowała gdzie trzeba nacisnąć żeby palniki się zapaliły, także kuchnie polecam.
    Na Mikołaja pojdziemy ma targi książki wiec pewnie tam kupie jej jakiś prezent a pod choinkę zobaczymy. Może coś fajnego do kąpieli. Ciocia już się zapowiedziała ze kupi sanki. Teściowa kupiła jakiś pociągną drewniany klocki, moja mama coś wspominała o bębenku zobaczymy. Myśle tez o jakimś bobasie bo nie ma żadnej lalki ;) Chlopaczyca ta moja Jagoda bo autka ma ze 3 :)

‹‹ 1185 1186 1187 1188 1189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ