X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 12 września 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kończy i to nie raz. Czasem mam ochotę wstać i wyjść. Ale biorę się w garść, trzy wdechy i staram się nie złościć.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 12 września 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kubuś chodzi od poniedziałku do żłobka. 8:15-12.
    Mieliśmy przynieść ubranko zna zmianę, pampersy, chusteczki mokre i higieniczne, bidon/butelkę, smoczek jeśli używa i ulubionego misia. I tyle.
    Żłobek państwowy. 160zł miesiecznie + 6zł/dzien wyżywienie

    Bałam się jak to zniesie bo w rodzinie nie mamy żadnych dzieci. Przez to mały bał się dzieci. Tzn. bawł się ładnie ale jak usłyszał jak jakiś dzidziuś się odzywa albo krzyczy to od razu był płacz. W poniedziałek ponoć troche płakał. Teraz już jest ok, panie mówią, że tylko chileczkę i już jest ok. Ponoć sobie pełza, ładnie się bawi i super je. Ale nie śpi. Więc dzień wygląa tak: ok. 6:45 wstaje, 8:15-12 żłobek, 13-16 drzemka i 19 spać. Za dużo czasu więc dla siebie nie mamy. Za to fajnie się uspołecznia. Już go koledzy nauczyli krzyczeć jak się coś nie podoba haha i przedtem sie bał dzieci a teraz na spacerze jak jakieś widzi to już z daleka im macha.
    Co mi się nie podoba - jedzenie dostaje zmiksowane. A on sam juz ładnie je np kanapeczki pokrojone :/ No i muszę zapytac czy on tam cały czas ze smokiem chodzi czy jak...

    43kth371haww2z0j.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 12 września 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za życzenia :-)

    Cierpliwość, heh, temat rzeka. Czasem się kończy i też muszę sobie wtedy gadać do siebie, że to tylko gorszy dzień i jakby umiał to by mi to powiedział, a że nie umie to marudzi i się wkurza.

    My już na miejscu, Szymek przespał prawie cały lot, ale jak już się obudzil to nie umiał zasnąć i była kilkugodzinna przerwa w spaniu 🙈 ale ogólnie jak na razie bardzo fajnie, jak zwykle strach ma wielkie oczy 😉

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 12 września 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 09:38

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 12 września 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga chodzi od poniedziałku do żłobka. Pierwszego dnia zostawiłam ją na 2 godziny, to widać było, że płakała większość czasu i w domu po powrocie była nie dobra. Potem było już trochę lepiej, bo po powrocie do domu była zadowolona, bawiła się i gadala. jednym słowem rozkoszna. Dzisiaj przyszłyśmy do domu około 12:00, trochę pomarudziła i poszła spać. Chwilo trwaj!
    A ja z tego nadmiaru wolnego czasu usmażyłam naleśniki, zrobiłam obiad, posprzątałam i odpoczywam. Mam takiego lenia, że nie chce mi się nawet iść kawy zrobić, a pić się chce ;)

    Zuzia naucz się wyłączać, nie bierz wszystkiego do siebie. To tylko mały człowiek, który może być np sfrustrowany, bo czegoś chce, a nie potrafi tego wyrazić. Moja mała była widocznie znudzona wiecznym siedzeniem w domu i usługiwaniem matki, to teraz ma na co zasłużyła. Osiągnęłyśmy równowagę, chociaż pewnie na chwilkę.

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 12 września 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 09:38

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 12 września 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo dziewczyny to ja wam proponuje powrót do pracy ... Cudownie tam odpoczywam, wiem co mam robić nikt mi w tym nie przeszkadza ba nawet współpracuje, obiad można zjeść ciepły i bez pośpiechu. Co prawda jak miał bym iść na więcej niż 2 dni w tyg to by mi się nie podobało ale tak Francja elegancja ;) i cierpliwość później do dziecka o wiele wiele większa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2019, 22:21

    Megsss, Cukierniczka lubią tę wiadomość

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 13 września 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam :)
    Ja już pracuje od dawna (najpierw dwa a teraz trzy razy w tyg)i bardzo to cenie .. zawsze jest chwile dla siebie ... ciepły obiad i kawa .. i wraca się do dziecka z radością ,tęsknota i sila do działania .

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 13 września 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy wczoraj zacząć adaptację w żłobku i cholera jasna Beni znów ma/miał gorączkę. We wtorek 39 stopni. W środę nic A w czwartek znów 39. Dziś już bez. Lekarz mówi że to jakaś wirusówka ale ja odstawiam raczej zęby. Chociaż mnie też coś w jelitach nieprzyjemnie :/

    Cierpliwość? Kończy się czasami szybciej niż bym pomyślała. No ale przecież to ten mały wielki cud na który czekałam prawie 4 lata, więc staram się jeszcze bardziej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2019, 16:58

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 16 września 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem ze temat wałkowany milion razy aleee.. jak się dziecko przestawia na jedna drzemkę albo poniejsze chodzenie spać? Wstawanie o 6 mnie dobija jak jest ciemno.. u nas wyglada to tak, może któraś z Was pomoże:

    19:00 Idzie spać (a właściwie to pada)
    6:00 pobudka
    8:00/8:30-9:30/10:00 pierwsza drzemka
    13:30-15:00 druga drzemka
    19:00 sen nocny

    Wychodzi nam około 13-14 godzin snu na dobę teraz.

    Czy u Was jest podobnie? Ta pierwsza drzemka wydaje mi się być bardzo szybko po śnie nocnym. Mam go przeciągać coraz dłużej i dłużej? Ze nie o 8:30 a np 10? Potem 11, aż w końcu będzie to 12 i zrobi sobie jedna drzemkę? W żłobku jest drzemka 12-14 i nie wiem jak go przestawić..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 08:35

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 16 września 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza, u mnie identycznie.
    Sen od 20 do 6, czasami od 19. Czasami do 7, ale rzadko.

    1 drzemka od 9 jak z zegarkiem w ręku, ale dzisiaj już 8.30. A 2 zaraz po obiedzie ok. 13.30.

    Mnie to na razie pasuje, a w żłobku się mają dostosować, zobaczy
    my.

    Moja szwagierka jest w ciąży, cieszę się, bo Ewa w końcu będzie miała jakiegoś kuzyna :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 16 września 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas ze spaniem wygląda to tak, że w nocy to w sumie jakieś 9 h (nie licząc ewentualnych pobudek na cyca), w dzień dwie drzemki po średnio 1,5 h (czyli łącznie 3h).

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 16 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia u nas schemat praktycznie identyczny. Chociaż teraz zauważyłam ze dłużej walczy z pierwsza drzemkę i czasem wypadnie w okolicach 10. Wg mnie ciężko jest „ustawić” drzemki pod siebie. Ja osobiście nie jestem fanką tego aby na sile przetrzymywać dziecko, no chyba że to już mus. Dziecko w końcu samo wyreguluje sobie ilość drzemek, tak myślę. U nas ilość drzemek nie ma wpływu na godzinę pobudki, miała 2, 3 a nawet z dwa razy jedna drzemkę, a i tak pobudka o 6. Pewnie to zależy tez od dziecka.

    U nas dwójki dolne w natarciu. Wczoraj siostra przez przypadek dojrzała ją. Już wiem skąd ta niechęć do jedzenia i budzenie w nocy. Raz w Grecji miała 37 st ale uznałam to za normę.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 16 września 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia u nas bylo podobnie jesli chodzi o drzemki. teraz w zlobku drzemka o 11 wiec mamy etap przestawiania sie. mamy druga drzemke ok 15 a potem spanie 20-21 do 7-8. Ja probowalam wczesniej wiele razy mala przeciagac rano, bo czytalam ze to niby poprawia sen w nocy, ale slabo mi sie to udawalo.
    Pozno macie ta drzemke w zlobku. inne dzieci daja rade? u nas miala byc o 11.30 ale wszystkie dzieciaki byly zmeczone i panie zmienily na 11.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 11:47

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 16 września 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 09:38

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Agatelek Ekspertka
    Postów: 156 62

    Wysłany: 16 września 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie jest ze snem. Na noc od 19.30-20 do 6. Pierwsza drzemka po ok. 4 godzinach od wstania, a druga po ok. 5 godzinach od pobudki po pierwszej drzemce. Agatka systematycznie wydłuża sobie czaas aktywności więc myślę, że niedługo sama zrezygnuje z drugiej drzemki. Za tydzień zaczynamy adaptacje w zlobku i tu mam pierwszy problem muszę zadzwonić i zmienić, bo mamy przyjść na godzinę 10 czyli tak jak jest pierwsza drzemka. Z tego co wiem to dzieci w zlobku mają jedną drzemkę ok 11, ale podobno jak dziecko potrzebuje jeszcze dwóch drzemek w ciągu dnia to się do tego dostosowuja. Zobaczymy jak wyjdzie

    Buko
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 16 września 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwie drzemki i nie zapowiada się zmiana na razie, czuję, że Szymek by nie wytrzymał z jedną drzemką. Śpi +/- od 20 do 6/7, pierwsza drzemka jest ok. 2h od wstania, druga to zależy, czasem po 3h, czasem nawet po 4, zależy ile trwała pierwsza drzemka.

    W żłobku nawet nie wiem o której jest drzemka, ale 11:30 chyba. Czytałam kiedyś, że dzieci się dostosowują do tego co w zlobku, a w domu potrafią wg swoich starych zwyczajów spać, jeść itp.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 16 września 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa przez jakoes 4 dni spala w dzien tylko raz, ale na szczescie wrocila do 2 drzemek. Od 9 do 10 i od 13 do 14. Najczesciej.

    Dzisian bylam z nia na lekcji pokazowej Helen Doron. Smieszne te zajecia. Bylam ich ciekawa ale skoro zlobek mamy dwujezyczny to sie raczej nie zdecydujemy. Ale ewa rozniosla cala sale, zabawiala dzieci, podkradala cudze smoczki i ogólnie dala czadu. Chyba sobie poradzi w zlobku i wszystkich tam poustawia. Beda spac tak jak ona chce hehe :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 16 września 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od około 2 tygodni jest tylko jedna drzemka w ciągu dnia ale za to długa bo nawet do 3 godzin, minimum 2 śpi jak zabity. Sam się tak przestawił a ja mu w tym ani nie pomagałam, ani nie przeszkadzalam. Dodatkowo właśnie w nocy śpi dłużej o godzinę, czyli do 7.00. Co mi teraz nie bardzo pasuje bo niedługo zaczynamy żłobek od 7.30. Wcześniej chodził spać na noc o 20.00 i wstawal o 6.00 rano. Teraz staram się go przestawić na 19.00 do 6.00.
    A wczoraj to już rekordy bił w spaniu. Padł dosłownie o 18.00 i spał z dwiema pobudkami do 8.00.
    Zuzia myślę że na siłę nic nie zdzialasz, musi sam się przestawić. Oczywiście możesz próbować przeciagac ale to tylko meczarnia dla Ciebie i dziecka

    Dziś zaczęliśmy w końcu adaptację w żłobku i jak narazie jestem zadowolona. Opiekunki wydają się być ok. Wszystkich dzieci jeszcze nie poznałam ale te starsze, które są mają jakiś instynkt macierzyński we krwi bo się fajnie Benim zajmowały, zabawialy i towarzyszyły. Do środy jestem z nim na sali godzinkę dziennie. W czwartek wyjdę po chwili i wrócę kiedy do mnie zadzwonią. W piątek tak samo. I jak wszystko dobrze pójdzie, to w poniedziałek zostanie już na 6 godzin beze mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 21:24

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 17 września 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Macie racje, nie będę go na sile przeciągać żeby się nie męczył. Spróbuje 15/30 minut przesunąć mu drzemkę poranna. To już dużo mi pomoże w planowaniu dnia w żłobku.
    Akilegna to rzeczywiście śpioch - 14 godzin sny nocnego to aż bajka :D

    Ponoć Panie w żłobku się dostosują jeśli dzieci maja dwie drzemki. Na grupę 15 dzieci, aż 11 jest w okolicach roku, a reszta to dwulatki.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

‹‹ 1160 1161 1162 1163 1164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ