X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    JPrzy kp dziecko je na żądanie przy butli jest inaczej nawet nie może dostawać kiedy chce i tak przeniosłam to na karmienie teraz .

    A skoro temat karmienia - słuchajcie gdzieś wyczytałam , ze po 9 miesiącu dziecko powinno dostawać już obiad składający się z dwóch dan ... co wy na to ?;)


    Megss, no właśnie odchodzi się od karmienia butla co 3 godziny jak w zegarku, tak mniej więcej na przełomie 2018/2019 roku o tym czytałam. Teraz butle podaje się tak jak pierś- na żądanie.

    Kinga tez ma raczej stałe godziny karmienia, pomiędzy staram się nic nie dawać, ale zawsze mam coś pod ręką (chrupki), żeby w razie czego ją czymś zająć. Staram się jej nie zapychać byle czym, bo zależy mi na tym, żeby obiady zjadała w całości.

    U nas na pewno nie będzie Kinga jadła 2 daniowego obiadu, bo my takiego nie jemy i nie widzę potrzeby, żeby u niej miało być inaczej.

    Dziewczyny, jak robicie jajecznicę dla dziecka, to z ilu jajek? Tak, żeby było najedzone... Mam z tym problem, jesteśmy właśnie na weekend w Olsztynie i Kinga zjada śniadanie na stołówce, a po powrocie do pokoju jeszcze poprawia kaszą- zjada dużą porcje. To dziecko to jakaś studnia bez dna.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa je 5 posilkow i tego sie trzymam. Nie ma przekasek. Na spacwrze jak nie moze wysiedziec w wozki to dostaje chrupka. I tyle. Raczej tego pilnuje. Nie ma, ze o 10 je 2 sniadanie, o 13 obiad a o 11 zje 5 truskawek. Po prostu noe i tyle, wole zeby zjadla obiad w całości a truskawki podam jje na deser. Moze dlatego, ze ja tka jem, nie podjadam między posilkami i nie widze w tym nic zlego. Wręcz przeciwnie. Dlatego ja raczej z tych, co Twoja znajoma. Zdarza sie ze mowie: Nie dawaj jej tego czy tamtego, bo za pol godziny obiad. Ale też jesli kolacj ajest o 19, a marudzi o 18.30 to jej daje, be zprzesady. Godziny sa orientacyjne, jak u doroslych..

    Dzisiaj byli znajomi z corka 4 dni mlodsza od naszej. Sluchajcie, jaka roznica. Jak ja posadzisz, tok bedzie grzecznie siedziec. Polozysz, będzie leżeć. W ogole wydala mi sie taka wiotka. Jak ja nosilam, nie wyrywala sie, nie obracala na wszystkie strony swiata, nie chciala wszystkiego widzieć , jak moja Ewa. Ewy to nie umiem utrzymać. Nie raczkuje, siada kiepsko, nie smieje sie w ogole na glos. Ale mama sie nie martwi. Mowi, ze przyjdzie na wszystko czas. Fajne podejscie.
    I qiecie co, nic nie pije, w sensie herbatka, woda, tylko cycek.
    Jak sie karmi piersia to tak jest? Nie wiedzialam.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jajecznica - z 2 jajek, z szynka 2 plasterki, albo pomidor..

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chic ja bym się martwiła na miejscu tej koleżanki.. przynajmniej niektórymi z tych rzeczy. Pić też coś powinna. Sorry ale podejściem tylko pierś też można zrobić krzywdę - znam przypadek złego rozwoju szczęki (cofnięcie) i opóźnionej mowy spowodowanym mega zafiksowaniem się na kp i bycie żywym smoczkiem.

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coooo moja ledwo jedno danie dojada ???

    Blondas może ich dziecko jeśli podjada to później nie zjada obiadu albo mleka i dlatego tak się tego trzymają ? Ja tez staram się nie dawać w miedyz czasie bo właśnie zauważyłam ze wtedy o wiele gorzej zjada obiad

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 21 lipca 2019, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pory posiłków są uzależnione od drzemek, a że te nie są super regularne to siłą rzeczy posiłki też nie. Ale mniej więcej wygląda to tak, że rano je śniadanie, potem ok. 2 h i jest drzemka, po drzemce drugie śniadanie. Potem dwa scenariusze :P albo drzemka i potem obiad, albo nie chce spać i wtedy jemy obiad, potem drzemka i po drzemce podwieczorek. Kolacja to póki co butla, chociaż powoli chyba muszę myśleć żeby ją zastąpić. Aha, w międzyczasie pierś ok. 3-4 razy w ciągu dnia.

    Ja się staram nie dawać nic między posiłkami, ale jak jesteśmy na spacerze i już się denerwuje to dostanie chrupka. Znalazłam takie małe chrupki, nie pałki, więc takie małe zjada ze 2.

    Nie wiem czy mi się wydawało, ale moje dziecko dziś powiedziało "lala", nie wiem czy to możliwe w ogóle :P

    Czy Wasze dzieci też robią "rrrrrr" tak jakby na drgającym języku? Szymek jak zacznie to nie ma końca, ja nie wiem skąd mu się to wzięło, ale jest zabawne :D

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic, ja karmię butlą, a w zasadzie to już w większości normalnie. Kinga wczoraj wciągnęła 180 ml mm na wczesne śniadanie i na dobranoc, a oprócz tego wzięła może 5 łyków wody. Cały dzień byłyśmy wczoraj na plaży, temperatura dochodziła pewnie do około 30 stopni. Nie chce pic w ogóle. Już nie wiem, co mam robić...

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo a co z trawieniem mm? Ponoć przerwy między butelkami sa wymuszone właśnie tym wolniejszym trawieniem mm .
    U nas nawet nie chciał jesc czesciej . Było butla co 3 h i juz:) ja w ogóle nie rozumiem do końca karmienia na żadanie . Wiszenie godzinami przy cycku czy wg nowych trendów butelce nie jest dla mnie i tyle ... kocham moje dziecko najmocniej na świecie ale tego w macierzyństwie nie byłabym w stanie zaakceptować .

    Mój mały tez wcina z dwóch jajek z tym , ze ja bez szynki robię tylko na maśle . Do tego chlebek albo pół bułki z czymś i pół pomidora .

    Przy kp nie trzeba dopajac ale z tego co wiem to poki dziecko nie je innych posiłków ? Dziwnie , ze 9 miesięczne dziecko nic nie pije ... przecież to niezdrowe dla organizmu , pracy nerek 🤷‍♀️Mój mały jak jest ciepło na dworze potrafi wypić dwa bidony picia ..

    Karo próbowałaś dać cos innego niż wodę ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 07:58

    Hedgehog lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja nie rozumiem. Nie potrafię przetłumaczyć swojemu mężowi, że puszczanie małej piosenek dla dzieci na YouTube nie jest dobrym pomysłem na zabawę z nią. Owszem sama czasem jej puszczam jak np nie chce jeść i wtedy się zagapi, ale to jest kilka minut. Natomiast on mógłby tak przesiedziec z nią i 2 godziny. Twierdzi, że ja mogę się z nią bawić przy wyłączonym telewizorze, a on będzie na tak zagapial. Cokolwiek mówię, to twierdzi, że przesadzam, że nic się jej nie stanie i w ogóle to jestem przewrazliwiona.

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 21 lipca 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megss, Kinga jak wciągnęła butle 180 ml, to tez nie chciała jeść wcześniej niż po 2,5 godziny. MM trawi się dłużej, ale jeśli dziecko zjada normalnie 180 ml mm, a o danej godzinie zjadło tylko 60 ml i padlo przy butli ze zmęczenia, to pewnie obudziliby się głodne. Ja bym w takim przypadku zaproponowała butle, bo Kinga to się nigdy o jedzenie nie upominała ;)

    Megs, Kinga pila zwykła herbatę (czarna, z cytryna i cukrem, bo mąż robi w dzbanku dla siebie taka i dał jej do spróbowania), herbatkę z mięty, rumianku, sok owocowy, sok owocowy rozcieńczony wodą, odgazowaną colę (to już przy kryzysie), do kawy tez się dobierała. Wszystko co wymieniłam spróbowała (wziela łyka, może dwa) i już nie chciała więcej pic. Co więcej, jak jej zaproponuje butle z mm w ciągu dnia do napicia się, to weźmie 2-3 łyki i koniec.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 lipca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie karmilam piersia dlugo wiec nie wiem jak to z tym piciem, ale moja Ewa siedziala z niekapkiem i co chwile pila wode a kolezanka przysyawiala co chwile corke do piersi, zeby sie napila, bo jest cieplo. Ale moze faktcznie nie cjce mic pic, jak corka Karo.

    Przez to picie, dzisiaj ewa spala z nami bo oczywiście pampers przemokl. Zalozony o 20.20, a 0.30 byl mokry, wlacznie z pizamka, koldra, przescieradlem i poduszka. Ewa spi na brzuchu wiec przemaka wszystko. Zaden pampers nie wytrzymuje.

    Co do bajek, ja puszczam tylko jak marudzi przy jedzeniu. Najczęściej jest to kolacja. Strasznie mnie to gryzie ale ona sie nudzi siedzeniem bezczynnym i jak nie bajka to musze jej cos pokazywac, a karmic i zabawiac samej jest mi ciezko. Niestety moj mąż jest nudny i nie ma kreatywnych pomyslow na zabawianie haha :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zawsze dopominał się sam o jedzenie ;) budził się na butle ... No i jak już podłączał się do butli to większość wypijał jednak... ale to było Taaak Dawno :D

    Karo to faktycznie wyczerpujesz repertuar napojowy :D mój pije wszystko co dostaje ale głównie wodę albo oszukana wodę
    z sokiem .
    Dajesz dużo owoców albo kaszy ?
    Kiedyś mi położna tłumaczyła , ze nawadnianie dziecka to nie tylko to co dostaje stricte do picia ale to co jest w owocach ,zupach ,kaszach i mleku .. wiec może Twoja mała po prostu nie potrzebuje 🤷‍♀️

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5293 6175

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że ta koleżanka postępuje niewłaściwie. Ja cały czas kp, a mimo to daje małemu wodę albo sok. Jeśli dziecko tej koleżanki odrzuca butle, niekapki, to niech spróbuje kubkiem lub łyżeczką - tu na pewno się uda napoić. Trochę cierpliwości i w końcu dziecko zacznie się przyzwyczajać do czegoś innego niż cyc. Szkoda by było, aby za parę miesięcy nie potrafiło użyć kubka, gdy jego rówieśnicy będą już bez problemu ciągnąć napój że słomki. Inną kwestią jest opóźniony rozwój mowy u dziecka, u którego nie rozszerzono diety. Ciekawa jestem czy oprócz tego ciągłego cycowania ta koleżanka daje dziecku inne pokarmy i jak u niego z mową.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    ChicChic, ja karmię butlą, a w zasadzie to już w większości normalnie. Kinga wczoraj wciągnęła 180 ml mm na wczesne śniadanie i na dobranoc, a oprócz tego wzięła może 5 łyków wody. Cały dzień byłyśmy wczoraj na plaży, temperatura dochodziła pewnie do około 30 stopni. Nie chce pic w ogóle. Już nie wiem, co mam robić...
    U mnie też problem z piciem. Jeszcze trochę i się złamie i będę dawać rozcieńczony sok. W końcu lato... Upały.. a ten piję jak ptaszek.

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie zdanie jak meggs co do karmienia. Zresztą dopóki dawałam mm na żądanie były mega problemy z brzuchem. Kiedy zaczęłam regulować mm problemy z brzuchem bsie zmniejszyły. Zresztą ja bym rozgraniczyła karmienia malutkiego dziecka a dziecka takiego jak nasze - czyli starszego.

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała pobija jakis rekord. Spi juz prawie 3h. Tylek w gorze i chrapie w najlepsze :)
    Normalnie sie nudzimy z mężem!

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh każde dziecko jest inne i każdy rodzic postępuje wedle swojego instynktu macierzyńskiego :) ja nie widzę nic złego w podaniu dziecku pomiędzy posiłkami owoca czy chrupka (nie mówię o zbędnym zapychaniu) a inna mama nie poda i tyle :)

    U mnie jest ten sam problem z piciem, mała jest kp, co chwile podje jej picie w bidonie i zawsze bardzo się cieszę jak wypije choć kilka łyków pomimo ze później pluje i jest cała mokra.
    Karo może spróbuj kompot? -nasza Mała z chęcią się napije takiego kompotu a im kwasniejszy tym lepszy. A rano jak sobie robię herbatę z sokiem z kwiatu bzu to Mała tez robi pare łyków ale tylko z kubka zwykłego.

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo wodę kokosowa ... mój dostaje szału radości jak mu podaje do picia ;)

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trzymam się godzin karmienia. Raczej nic nie podaje między posiłkami. Pić wody dalej nie chce,ale daje wodę z odrobiną soku i wtedy piję. Teraz pojawiły się z gerbera organic. Nie jest aż tak dużo cukru więc do przeżycia.

    Megss czy twój mały po wodzie kokosowej ma luźniejsza kupkę ? Bo na mnie działa mega przeczyszczająco. Pamiętam jak byliśmy w Meksyku to piłam od razu z kokosa i ledwo dojechałam taksówka do hotelu hahaha ;)

    U nas chyba kolejne zęby bo zasypia tylko z suszarką i dłużej trwa usypianie niż samo spanie :( masakra.

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś pierwsze kroczki :D dwa :D zaskoczył nas bardzo!

    Cukierniczka, monika30, Ewel., ChicChic, akilegna♥, Megsss, edka85 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
‹‹ 1129 1130 1131 1132 1133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ