X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 maja 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój 500 nie wypije w dwóch porcjach 400 ml wypija no ale nie chce więcej to na sile nie ma co

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 22 maja 2019, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    Dziewczyny karmiące mm ale z dobrze rozszerzona dieta ile razy dziennie wasze maluchy dostaje butle? Bo mój mały odrzucił jedna butelkę na rzecz innego jedzenia nie chce na podwieczorek pic mleka a jogurt wcina jak dziki ... wiec na ta chwile dostaje dwie porcje swojego mleka rano i wieczorem - ma 7,5 miesiąca .
    Czy to nie za mało ?

    Ja sobie nawet bliźniaków nie wyobrażam a co dopiero 6-raczki 🙈


    Normalne dostaje 2 do 3 razy w ciągu całej doby. Jednorazowo 235ml ale nie zawsze wszystko wypije. Jeżeli w nocy chce jeść to rano nie bardzo chce pić mleko, wtedy robię mu kaszke z owocami zamiast mleka. W ciągu dnia praktycznie tylko stałe posiłki

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 22 maja 2019, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika30 wrote:
    Ja nie wiem jakbym to ogarnela. Przeciez jak nakarmi pierwsze a skonczy szoste to te pierwsze znow jest glodne. Cyc 24 na dobe :p

    Osteopata powiedzial ze Kacpi ceni sobie kazdy ruch i nie bedzie sie wysilal na daremno. Woli lezec i pachnieć niz sie wysilac i pocic :P haha. Tak powaznie to nie ma zadnego wzmożonego napiecia. Jest duzy i jest mu ciezej. Cesarka tez podobno sie do tego przyczynia. Mam robic masaz szwow czaszki i klasc do spania pod uchylem bo troche ma plaska glowke z tylu. Po prostu potrzebuje wiecej czasu i tez zacznie nowe umiejętności :)


    Właśnie dlatego mu się ta główka spłaszczyła, bo leży i pachnie ;)
    Jak zacznie się ruszać to mu się główka uwypukli. Tak jest u nas. Mój też dużo leżał i nawet jak to przekrecalam na boki to i tak po krótkim czasie lądował na plecach. Odkąd sam przekreca się na brzuch to główka zaczęła nadrabiać. Miałam też specjalną poduszkę dla niego ale spadał z niej. Myślę że pewnie wybrałam źle. Popatrz w necie, może znajdziesz odpowiednią dla Was. I nie przejmuj się, to się wyrówna

    monika30 lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • iga Koleżanka
    Postów: 100 15

    Wysłany: 22 maja 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u nas spanie się oststnio pogorszyło. Usnie bez problemów sam , ale budzi się średnio 2 godziny po usunięciu z takim płaczem ze caly dom stawia na nogi .Dostanie mleko , spi.Ale byly noce ze mleko nie pomogło na dlugo i lądował w naszym łóżku bo nie wyobrażałam sobie wstawać co parę minut i to uspokajac. Zazwyczaj gdy się budzil wystarczył smoczek i pogłaskać główkę.Teraz absolutnie 😕 O co kaman ?🙈

    Duże porcje piją Wasze dzieci jednorazowo .U nas narazie 150 ml to max. Jest jeszcze któreś dziecko co zjada podobnie ?

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 maja 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie, jak sie ponarzeka na forum, to od razu poprawa!

    Zero pobudek. 1 na karmienie o 2 i spanie do 7. Bosko.

    Widac, ze to przejsciowe, moze jakies przezycia, moze pelnia?! A moze pol litra melisy wypitej przed snem.. A moze taka nocka i dzis znow będzie 35552818273 pobudek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 08:18

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 22 maja 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iga, u nas obecnie mamy jakąś niechęć do picia mleka, wypija ok.100 ml i nie chce wiecej. Robię 200 ml, a on wypije połowę. Dzisiaj rano zrobilam kaszke na mleku, ktorego nie wypił i podalam mu od razu, zjadł 🙂 Nie wiem, czy on już nie woli zjadacz łyżeczki zamiast butelki?🤔

    iga lubi tę wiadomość

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 22 maja 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga a jak z zębami u was ?
    Już kiedyś pisałam , ze nasz mały jak się zrywa z takim płaczem w nocy to przebijanie ząbków było a nie głód :)

    Z tym mlekiem to może tak być , ze pomału nie chcą pic ... dla mnie ważne było żeby wypijał odpowiednia zalecana porcje do pół roku i to nam się udało .
    Na opakowaniu nan po 8 miesiącu są zalecane 2-3 porcje po 200 ml wiec będziemy się w tym mieścić .
    Mój mały to jest tak ruchliwy ze jemu się przy butelce nudzi bo musi wytrwać spokojnie w jednej pozycji ;)

    iga lubi tę wiadomość

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 maja 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gewalia, ewa odmówiła mleka po miesiacu jedzenia lyzeczka. Lekarka na to nic. Powiedziala zeby zastapic innym nabialem. Alr ja mam kijowa lekarke wiec wiesz..

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 22 maja 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsss wrote:
    Mój mały to jest tak ruchliwy ze jemu się przy butelce nudzi bo musi wytrwać spokojnie w jednej pozycji ;)

    Może coś w tym jest, bo jak czasem mu daję mleko w nocy, tsk prawie na śpiocha, to wypija bez problemu, a w ciagu dnia strasznie sie przy tym meczy i wierci🙂

    ChicChic, tylko u nas jest alergia na białko mleka i czym tu zastąpić?

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 maja 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze jogurty bez laktozy?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga, moja mała też pije małe porcje. Ja staram się jeszcze cały czas kp i później dokarmiam mm (wtedy robię 60ml lub 90ml), ale wieczorem przed snem mała już nie chce cycka, więc robię jej wtedy mm ze 120 ml wody.
    Postanowiłam się skupić bardziej na rozszerzaniu diety i dziś dałam jogurt naturalny i dodałam do niego gotowane jabłko. Jestem zaskoczona, że tak jej smakowało (chociaż mi tez), a do tego rozdrobnioną jabłko widelcem, więc nie była to gładka papka i nie było żadnego problemu z kawałkami.

    iga lubi tę wiadomość

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale noc :((( nie mam siły,w dzien to samo. Ciagle jeczy i płacze. Dalam mu nad ranem viburcol to zasnal,moze kolejne zęby ? Wczoraj oficjalnie zakończyłam kp. Nie dałam w ogole cycka caly dzien i dzis tez nie,w ogole nie czuje ze sa nabrzmiale. Mleko jesli cos tam w ogole jest to samo zaniknie ?
    Karo moglabys mi w wolnej chwili rozpisac godzinowo twoje karmienie ?

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez chyba kolejne zeby bo slinotok powrócił.
    No i mamy pozycje czworacza. Na razie na chwile i sie kladzie ale probuje non stop.

    Teraz pojedzone i idziemy do lozka spać. Dziwna ta pogoda...do niczego.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 22 maja 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, ale nie wzoruj się na mnie, bo powoli zaczyna mnie to męczyć (nasze życie kręci się teraz wokół jedzenia) i planuję coś zmienić. Jeszcze nie wiem co i w którą stronę.

    6:00 butla z mm
    8:00-8:30 kaszka (podawana łyżeczką)
    9:30-10:00 butla z mm
    Później długa przerwa, bo o 10:00 wychodzi z prababcią na spacer i wracają około 13:00
    13:00 butla z mm
    14:30 obiadek
    16:00 butla z mm
    18:00kaszka z owocami albo słoiczek z owocami
    20:00 butla z mm

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 22 maja 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam marudę z cechami hajnida, a mimo to jeszcze nie zaaplikowalam mu vibrucol (a wciąż czeka w szafce) Mam jakąś potrzebę udowadniania sobie, że sama dam sobie radę :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo dzięki :) widze ze tez czesto tak jak my. Ciagle kombinuje co zmienic,moze z czasem przyjedzie samo albo Kacpi zrezygnuje z ktores butli w nocy.
    Znalazlam super biszkopty z babybio. Sklad mega,wiadomo jest cukier trzcinowy ale nie ma zadnego E :)

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka ja dalam ale nie doczytalam ze trzeba 5 kropli 3 razy dziennie i w nocy dalam calego minimsa to dlatego chyba tak zasnal hehe. Co za matka ze mnie. Maskara ;)

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, ja nie moge. Ile jedzenia :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy ząbkach używam vibrucolu i nie chodzi tu wcale o mnie ale szkoda mi żeby dziecko się męczyło .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2019, 14:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, u nas wygląda podobnie, tylko zamiast niektórych butli jest samo kp, a czasem kp+mm. I jak mam być szczera to ja póki co nie widzę opcji zastąpić mleka czymś innym.
    U mnie chyba zbliża się czas zakończenia kp, bo już małej nie chce się wysilac.

‹‹ 1082 1083 1084 1085 1086 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ