X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2022! 💜
Odpowiedz

Październikowe mamy 2022! 💜

Oceń ten wątek:
  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 26 maja 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o baby blues i depresję. Depresji nie miałam... Baby blues pojawił się u mnie w 3 dobie po porodzie i trwał do momentu wyjścia ze szpitala. Objawiał się niekontrolowanym płaczem gdy tylko pomyślałam o domu/mezu/rodzinie. Źle się czulam w szpitalu, miałam wrażenie że traktują mnie jak najgorsza matkę na świecie, dodatkowo płacz dzieci że wszystkich stron nie pomagał (akurat leżałam w 5 osobowej sali, a drzwi na korytarz były otwarte gdzie też były noworodki bo był wysyp akurat rodzących i nie było wolnych sal🤷‍♀️).
    Gdy tyło wróciłam do domu wszystko ustało. Mam nadzieję że tym razem lepiej sobie z tym poradzę, ale jestem lepiej doinformowana teraz jeżeli chodzi o zajmowanie sie dzieckiem także jestem dobrej myśli. Zobaczymy. Grunt to wsparcie :)

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • mrsmiki Autorytet
    Postów: 842 892

    Wysłany: 26 maja 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikoshi wrote:
    Jeżeli chodzi o baby blues i depresję. Depresji nie miałam... Baby blues pojawił się u mnie w 3 dobie po porodzie i trwał do momentu wyjścia ze szpitala. Objawiał się niekontrolowanym płaczem gdy tylko pomyślałam o domu/mezu/rodzinie. Źle się czulam w szpitalu, miałam wrażenie że traktują mnie jak najgorsza matkę na świecie, dodatkowo płacz dzieci że wszystkich stron nie pomagał (akurat leżałam w 5 osobowej sali, a drzwi na korytarz były otwarte gdzie też były noworodki bo był wysyp akurat rodzących i nie było wolnych sal🤷‍♀️).
    Gdy tyło wróciłam do domu wszystko ustało. Mam nadzieję że tym razem lepiej sobie z tym poradzę, ale jestem lepiej doinformowana teraz jeżeli chodzi o zajmowanie sie dzieckiem także jestem dobrej myśli. Zobaczymy. Grunt to wsparcie :)

    Ja miałam depresje po porodzie. Nie umiałam się odnaleźć w domu przy dziecku. Obarczałam winą męża, ze najważniejszy jest dla niego syn. Nie umiałam sobie poradzić z emocjami i tym jak się zmieniło moje ciało. Płakałam non stop. Z upływem czasu ustało.
    Karolaaa8 wrote:
    To ja mam pytanie odnośnie wózka. Najprawdopodobniej wybiorę 3w1 w kolorze czarnym. Tylko teraz moje pytanie brzmi: czy macie jakieś konkretne modele, które polecacie z doświadczenia lub kojarzycie, że są warte kupienia? 😏

    Polecam ten co my mieliśmy. Cybex Balios S Lux ale 2 w 1 i do tego Avionaut Pixel z baza i adapterami do wózka.
    Tymianek wrote:
    Cześć mamuśki ☺ chciałam się przywitać. Kiedyś tam pisałam jakiś post ale potem zniknelam. Mamy termin na 31 października ☺ jesteśmy po ivf, pierwszym i udanym 💞 widzę kilka znajomych nickow z wątków miesiecznych, wspaniale że spotykamy się po tej stronie ☺

    Przerobilam trochę stron wstecz ale nie trafiłam na temat szkół rodzenia, co Wy o nich sądzicie, czekające na pierwsze dziecko chcecie iść na taki kurs? Mamy doświadczone, polecacie? Online czy przyszpitalne? Ja się strasznie bije z myślami 🤔


    Cześć 😉 Nudnej i spokojnej ciąży życzę 😉
    Ja wybrałam teraz szkole rodzenia bo byłam zachwycona położną. A na NFZ kurs wyszedł mnie po prostu taniej niż sama opieka, a nie muszę być obecna na wszystkim.
    Mama_Basia wrote:
    Ja akurat nie muszę wybierać wózka podwójnego, ale gdybym miała kupować to chyba bym wolała jeden obok drugiego.
    Potem jak dzieci będą siedzieć obok siebie to będzie fajnie, że będą miały kontakt, a nie każde osobno. Chyba łatwiej w takiej konfiguracji.

    Ten co mamy ma konfiguracje ze mogą siedzieć twarza w twarz. Tylko jedno jest ciut niżej.
    Swatka wrote:
    Masz już wybrany wozek podwójny? Ja mam taki kłopot z tym że oszaleje, nie wiem czy jeden obok drugiego czy jeden za drugim najlepiej.

    U Nas jest/będzie różnica rok i 7 miesięcy. Nie wyobrażam sobie mieć dostawkę. Wybraliśmy Cybex Gazelle S
    Karolaaa8 wrote:
    Kiedy zaczynałyście kupowanie wyprawki lub rzeczy dla maluszka? Bardziej chodzi mi o osoby, które były w ciąży z pierwszym dzidziusiem, bo wiadomo przy drugim czy kolejnym co nieco zawsze zostaje 😉


    Ja bardzo szybko. Jestem gadżeciara i zakupokoliczka.
    W tej ciąży trochę się opamietalam i większość sięgam na Vinted
    Martka_Marti wrote:
    Cześć dziewczyny! Jestem nowa na forum i chciałam się przywitać 😁 Jestem Marta i będę październikową mamusią ❤️

    Cześć Kochana! Powodzenia i rośnijcie zdrowo ❤️
    mashimo wrote:
    Z jakiej firmy macie detektory ? 😊

    Angel Care
    mashimo wrote:
    Mi zawsze podobało się imię Bruno, ale już wybraliśmy inne 😁
    Tzn...ja się uparłam 😆

    Piękne imie.. gdybym miała mieć drugiego syna to miałby tak na imie ☺️

    Mężatka od 20.06.2020 🥂🕊️
    Hubert 💙
    Sara 🩷
  • mrsmiki Autorytet
    Postów: 842 892

    Wysłany: 26 maja 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim 😊
    U Nas były lekkie wyboje ale czuje małą od kilu dni. Od dzis więcej i mocniej.

    Jeśli chodzi o facebookową grupę to ustawiam widoczną (po kliknięciu w link) do końca soboty. Zapraszamy 😉

    https://www.facebook.com/groups/1124917631587341/?ref=share_group_link

    Kath lubi tę wiadomość

    Mężatka od 20.06.2020 🥂🕊️
    Hubert 💙
    Sara 🩷
  • mrsmiki Autorytet
    Postów: 842 892

    Wysłany: 27 maja 2022, 04:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypominam, ze grupa na Facebooku jest prywatna. Obowiązuje odpowiadanie na pytania. Brak odpowiedzi, odpowiedzi błędne lub brak obecności użytkowniczki tu na forum wiąże się z odmową przyjęcia do grupy. 😉

    Mama_Basia lubi tę wiadomość

    Mężatka od 20.06.2020 🥂🕊️
    Hubert 💙
    Sara 🩷
  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 27 maja 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrsmiki wrote:
    Przypominam, ze grupa na Facebooku jest prywatna. Obowiązuje odpowiadanie na pytania. Brak odpowiedzi, odpowiedzi błędne lub brak obecności użytkowniczki tu na forum wiąże się z odmową przyjęcia do grupy. 😉
    Ja jestem tutaj na forum częściej a na fb bardziej obserwuje i podczytuje.

    kid_aa, mrsmiki lubią tę wiadomość

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • mrsmiki Autorytet
    Postów: 842 892

    Wysłany: 27 maja 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kath wrote:
    Ja jestem tutaj na forum częściej a na fb bardziej obserwuje i podczytuje.

    Zrozumiałe :) Niemnuej jednak wpadają prośby od osób których tu nie widzę lub odpowiedzi na pytania są błędne. Różne tematy tam poruszamy i dobrxe, żeby tam zostały :) Dlatego prośby mogą być nieakceptowane.

    Kath, Mama_Basia lubią tę wiadomość

    Mężatka od 20.06.2020 🥂🕊️
    Hubert 💙
    Sara 🩷
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 27 maja 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrsmiki wrote:
    Zrozumiałe :) Niemnuej jednak wpadają prośby od osób których tu nie widzę lub odpowiedzi na pytania są błędne. Różne tematy tam poruszamy i dobrxe, żeby tam zostały :) Dlatego prośby mogą być nieakceptowane.
    Tamta grupa jest bardziej prywatna, powiedziałabym nawet że intymna, dzielimy się swoimi zdjęciami, w przyszłości zapewne zdjęciami maluszków, różnimi objawami. Po to jest zamknięta, żebyśmy miały do siebie zaufanie, a nie żeby sobie czytał każdy, dlatego dobrze, że pilnujesz tego kto tam się znajdzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2022, 10:51

    Sparky, Kath, mrsmiki lubią tę wiadomość

  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 27 maja 2022, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam prośbę o dołączenie ;)

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • mrsmiki Autorytet
    Postów: 842 892

    Wysłany: 27 maja 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikoshi wrote:
    Wysłałam prośbę o dołączenie ;)


    Hm.. nie widziałam Cię. Odpowiedziałaś na pytania? 😉

    Mężatka od 20.06.2020 🥂🕊️
    Hubert 💙
    Sara 🩷
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu taka cisza? 🤔
    Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci i tych naszych starszaków i tych maluszków w brzuszkach ❤

  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z okazji Dnia Dziecka kupiłam mojemu maluszkowi w brzuszku bambusowy kocyk ❤️ Może trochę wcześnie na zakupy ,ale nie mogłam się oprzeć ❤️ 😊

  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrsmiki wrote:
    Hm.. nie widziałam Cię. Odpowiedziałaś na pytania? 😉

    Żadnych nie dostałam...

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Farmaceutka95 Przyjaciółka
    Postów: 64 71

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na jutrzejsze połówkowe, już bym chyba chciała zacząć wyprawkowy szał :D Nareszcie potwierdzimy płeć! Na razie sprawiłam sobie na dzień dziecka adapter do pasów samochodowych i książkę "Pierwszy rok życia dziecka", żeby cokolwiek o maluchach się dowiedzieć :D

    Martka_Marti, Mama_Basia, mrsmiki lubią tę wiadomość

  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka95 wrote:
    Ja czekam na jutrzejsze połówkowe, już bym chyba chciała zacząć wyprawkowy szał :D Nareszcie potwierdzimy płeć! Na razie sprawiłam sobie na dzień dziecka adapter do pasów samochodowych i książkę "Pierwszy rok życia dziecka", żeby cokolwiek o maluchach się dowiedzieć :D

    A jakiej firmy kupiłaś sobie ten adapter? 😊 ja właśnie wczoraj zaczęłam się zastanawiać nad zakupem 😁

  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka95 wrote:
    Ja czekam na jutrzejsze połówkowe, już bym chyba chciała zacząć wyprawkowy szał :D Nareszcie potwierdzimy płeć! Na razie sprawiłam sobie na dzień dziecka adapter do pasów samochodowych i książkę "Pierwszy rok życia dziecka", żeby cokolwiek o maluchach się dowiedzieć :D
    Polecam książkę z natuli, Jak zrozumieć małe dziecko. Mi pomogła sporo zrozumieć z tego co się dzieje z moim dzieckiem. Z tym że to raczej dla osób które chcą wychowywać w duchu rodzicielstwa bliskości 🙂

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzemka wrote:
    Polecam książkę z natuli, Jak zrozumieć małe dziecko. Mi pomogła sporo zrozumieć z tego co się dzieje z moim dzieckiem. Z tym że to raczej dla osób które chcą wychowywać w duchu rodzicielstwa bliskości 🙂
    Ja też ją bardzo polecam 🙂

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Farmaceutka95 Przyjaciółka
    Postów: 64 71

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ag-store.pl/Ag-Adapter-do-pasow-bezpieczenstwa-dla-kobiet-w-ciazy

    znalazłam coś takiego, też nie chciałam przesadzać z ceną a wydawał się być ok, już czeka w paczkomacie a dziś muszę wsiąść w auto więc będę próbować :D

    Dzięki za polecenie książki, może się skuszę <3

    Martka_Marti lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tego i gorąco polecam, jest stabilny i bezpieczny:

    https://insafe.store/pl/p/Adapter-do-pasow-dla-ciezarnych-INSAFE-SEATBELT-GUIDE/74

  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    U nas dziś po USG połówkowy raczej dobre wieści.
    Anatomia w porządku, ogólnie wszystkie pomiary zgadzają się z terminem porodu.
    W sercu jedynie niedomknięta na razie zastawka trójdzielna. Będę musiała zrobić echo serca płodu między 22-28tc, ale lekarz powiedział że na tym etapie się to zdarza i jeśli pozostałe parametry są w normie a przepływy przez serce też prawidłowe to z dużym prawdopodobieństwem domknie się to samo w ciągu miesiąca czy dwóch. No ale skontrolować trzeba.

    A z takich nowinek to jednak zamiast dziewczynki będzie chłopiec 🙂 Długo się ukrywał 😁 Niespodzianka 😃
    Można zmienić na pierwszej stronie.

    Hej :)
    Czy robiłaś już może to echo serca?
    Ja jestem dziś też właśnie po USG połówkowym i też Pani doktor stwierdziła ślad niedomykalności. Pozostałe parametry są w porządku. W zasadzie nie kazała nic z tym robić tylko normalnie przyjść w trzecim trymestrze na kolejne USG. Staram się myśleć pozytywnie, ale trochę mnie to zestresowało…

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka_Marti wrote:
    Hej :)
    Czy robiłaś już może to echo serca?
    Ja jestem dziś też właśnie po USG połówkowym i też Pani doktor stwierdziła ślad niedomykalności. Pozostałe parametry są w porządku. W zasadzie nie kazała nic z tym robić tylko normalnie przyjść w trzecim trymestrze na kolejne USG. Staram się myśleć pozytywnie, ale trochę mnie to zestresowało…
    Mam w przyszłą środę dopiero to echo serca. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko już będzie w porządku.
    Jeśli się stresujesz to może uda się pójść na jakieś USG wcześniej, za 3-4 tygodnie.
    Mi lekarz tłumaczył, że zdarza się że taka niedomyklana zastawka domyka się trochę później czasami. Ale przy takiej diagnozie powinno się dostać skierowanie na echo serca. Chociaż jak mówisz, u Ciebie jest to chyba widoczne w małym stopniu. Najważniejsze żeby przepływy były dobre, jeśli serce mimo wszystko działa jak należy to nie przejmuj się na zapas 🙂

‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ