X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie bo prywatnie bede jak ostatnio, wiec na biezaco terminy. ja ide kolo skonczonego 7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 13:35

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę chodzić prywatnie, bo mam z pracy abonament w Medicoverze. Tylko nie wiem, czy uda mi się chodzić cały czas do jednego gina...

    Beta dziś 107, trzy dni temu było 20,8 ;)

    Kimmy, Pchelkaaa, A może by..., Evita lubią tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już watek październikowy??/ :) Super!! Kciuki za wszystkie mamusie :)

    Kimmy lubi tę wiadomość

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Ja będę chodzić prywatnie, bo mam z pracy abonament w Medicoverze. Tylko nie wiem, czy uda mi się chodzić cały czas do jednego gina...

    Beta dziś 107, trzy dni temu było 20,8 ;)

    Ja będę jak smeg w medicoverze i chyba jeszcze prywatnie. W medi malo czasu poświęcają, a że to moja pierwsza ciąża to jednak bym chciała czuć się otoczona opieką. Zresztą pewnie przy drugiej i każdej kolejnej też :P.

    Jak często chodzi się w ciąży do gina? Słyszałam o min 3. Pytam z uwagi na chęć wyliczenia kosztów.

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • patulla Autorytet
    Postów: 2533 2103

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co 3-4 tygodnie wizyty

    Pchelkaaa lubi tę wiadomość

    dqprj44jb8yg6zfw.png9f7jx1hpfxfexs93.png
    l22ne6ydz3bwmwg9.png
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są te 3 główne usg genetyczne, tak?
    A reszta to zależy chyba od gina? Ale przeważnie są chyba na każdej takiej wizycie ginekologicznej czy się mylę?

    f5b59272af.png
  • Pchelkaaa Ekspertka
    Postów: 172 203

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od gina. Mój np na połówkowe i to w 12-14 tc wysyła do innego bo mój nie ma certyfikatu ;)

    W ramach wizyt prywatnych miałam wizyty co 3 tyg (oczywiście odwoływanie gdy leżałam w szpitalu) i co druga wizyta USG. Wbrew pozorom częste USG wcale nie jest takie dobre i zdrowe dla dziecka. Ale oczywiście badaniami tego jeszcze nie udowodniono ;)

    Będę chodziła prywatnie na pierwszą wizytę zapisze się jakoś na pierwsze dni lutego bo 4.02 mamy wesele i chciałabym wiedzieć już czy wszystko ok.

    Kimmy lubi tę wiadomość

    km5s4z17bhx29iyi.png
    zud3ugpj1x4j4oxc.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ludzie! Co 3 tyg? To strasznie często. Jak trzeba to jasne że pójdę. Myślałam że tak ok co 6 tyg.

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • madlene88 Autorytet
    Postów: 1663 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane, przyjmiecie mnie???OvuFriend wyznaczył mi termin na 3 października.Dzis mija termin mojej miesiaczki,w 10 dpo,pozytywne testy i beta 33.Jutro będę zapisywać się do ginekologa.Ze względu że miałam problem z poprzednią ciąża która obumarla,chciałabym jak najszybciej zobaczyć pecherzyk i zarodek.I sprawdzić że wszystko ok,na swoim miejscu,ale czy jest sens tak szybko? Proszę o poradę kiedy wy macie 1 wizyty;)

    Kimmy, Asiaa91, smeg, baassiia lubią tę wiadomość

    ckai9n73kv974yz0.png
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madlene88 wrote:
    Witam kochane, przyjmiecie mnie???OvuFriend wyznaczył mi termin na 3 października.Dzis mija termin mojej miesiaczki,w 10 dpo,pozytywne testy i beta 33.Jutro będę zapisywać się do ginekologa.Ze względu że miałam problem z poprzednią ciąża która obumarla,chciałabym jak najszybciej zobaczyć pecherzyk i zarodek.I sprawdzić że wszystko ok,na swoim miejscu,ale czy jest sens tak szybko? Proszę o poradę kiedy wy macie 1 wizyty;)
    Ja idę dopiero w 7tygodniu dokładnie 6t+5d.
    Nie chce się szybciej stresować, że niczego nie zobaczę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 17:10

    madlene88, Pchelkaaa lubią tę wiadomość

    f5b59272af.png
  • Asiaa91 Autorytet
    Postów: 353 327

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madlene88, mi lekarz powiedział,że mam przyjść nie szybciej niż 10dni po dniu spodziewanej miesiączki, bo wtedy dopiero coś zobaczy na usg

    madlene88 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • madlene88 Autorytet
    Postów: 1663 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam ginekologa jutro kiedy może coś konkretnie zobaczyć:)

    ckai9n73kv974yz0.png
  • madlene88 Autorytet
    Postów: 1663 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Ja będę chodzić prywatnie, bo mam z pracy abonament w Medicoverze. Tylko nie wiem, czy uda mi się chodzić cały czas do jednego gina...

    Beta dziś 107, trzy dni temu było 20,8 ;)
    hej,jesteśmy na tym samym etapie prawie..moja ciąza młodsza o 2 dni:)

    smeg lubi tę wiadomość

    ckai9n73kv974yz0.png
  • Pchelkaaa Ekspertka
    Postów: 172 203

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mowiliscie już rodzicom o ciąży? My wczoraj powiedzieliśmy- bardzo się ucieszyli, Mama to aż popłakała bo wie że trochę się staraliśmy :)

    km5s4z17bhx29iyi.png
    zud3ugpj1x4j4oxc.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaaa wrote:
    A mowiliscie już rodzicom o ciąży? My wczoraj powiedzieliśmy- bardzo się ucieszyli, Mama to aż popłakała bo wie że trochę się staraliśmy :)

    U nas nikt jeszcze nie wie. Tak zupełnie nikt. W pierwszej chwili czułam potrzebę powiedzenia rodzicom, babci czy przyjaciółką. Natomiast teraz mam takie przyjemne uczucie, że ta chwila jest taka nasza. My sobie rozmawiamy o naszej kruszynce, myślimy jak to będzie i mamy czas na poukładanie wszystkiego we własnych głowach bez tuzina dobrych rad. Moi rodzice by się jeszcze powstrzymali, ale teściowa daje mi dobre rady cykliczniee pomimo że nie byłam w ciąży, więc wolę nie myśleć co teraz będzie. Chcę dać sobie trochę spokoju.

    Ponadto, nasze dziecko będzie wydarzeniem rodzinnym. W mojej najbliższej rodzinie ostatnie dziecko było 27 lat temu :D a w mojego męża 24 lub troszkę dalszej (dziecko kuzynki) - 10 lat temu. Nie mówiąc o tym, że my już 5 lat po ślubie, więc wszyscy zaskoczeni, że jeszcze nie wpadliśmy (wiedzą, że ja wcześniej miałam studia więc nie byłam gotowa) i już częściowo zaczęli obmyślać, że nie możemy mieć..

    Jak tak to wszystko napisałam, to stwierdzam, ze poczekanie z tematem jest dobrą rzeczą. Muszę się uzbroić w cierpliwość nim oznajmię światu.

    smeg, Pchelkaaa, iza776 lubią tę wiadomość

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedziałam, ale tylko swoim ;) Cieszą się, to będzie ich pierwszy wnuk, tata już chce budować huśtawkę w ogródku :D Teściom powiemy chyba trochę później.

    Ehh, poszłam dziś na jogę, chciałam zapisać się na podstawowy kurs, ale okazało się, że muszę podpisać oświadczenie że nie jestem w ciąży. Powiedziałam, że jestem i dowiedziałam się, że w takim razie mogę przyjść dopiero po pierwszym trymestrze. Jeszcze jak na złość spotkałam tam kolegę z pracy, stał za mną w kolejce, mam nadzieje ze nie słyszał czemu nie mogę wejść na zajęcia :/ Pozostaje mi już tylko tyć, właśnie zajadam smutki w KFC :P

    Kimmy lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Ja powiedziałam, ale tylko swoim ;) Cieszą się, to będzie ich pierwszy wnuk, tata już chce budować huśtawkę w ogródku :D Teściom powiemy chyba trochę później.

    Ehh, poszłam dziś na jogę, chciałam zapisać się na podstawowy kurs, ale okazało się, że muszę podpisać oświadczenie że nie jestem w ciąży. Powiedziałam, że jestem i dowiedziałam się, że w takim razie mogę przyjść dopiero po pierwszym trymestrze. Jeszcze jak na złość spotkałam tam kolegę z pracy, stał za mną w kolejce, mam nadzieje ze nie słyszał czemu nie mogę wejść na zajęcia :/ Pozostaje mi już tylko tyć, właśnie zajadam smutki w KFC :P

    O widzisz. Dobrze, że piszesz. Ja właśnie przeglądałam dziś rodzaje zajęć w fitenss klubie obok mnie i znalazłam takie dla przyszłych mam. One też będą od II trymestru? A co z pływaniem? Myślałam czy teraz nie skoczyć na basen. Generalnie to czuję się ospała więc coś bym się ruszyła, żeby się nie poddawać temu lenistwu. Dodatkowo mąż mnie tak rozpieszcza, że już zupełnie nie mam co robić.

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz dopytać, ale w tym klubie też mają "jogę w ciąży", która też jest od 2. trymestru. Też zastanawiam się teraz nad pływaniem, ale chyba poczekam na opinię lekarza.

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Pchelkaaa Ekspertka
    Postów: 172 203

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży nie mogłam chodzić na basen ale to zrozumiałe w moim stanie.
    Ale jeśli z ciążą ok to myślę że problemu nie ma ;)

    My powiedzieliśmy moim rodzicom, teściowej za jakiś czas ;)

    km5s4z17bhx29iyi.png
    zud3ugpj1x4j4oxc.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Musisz dopytać, ale w tym klubie też mają "jogę w ciąży", która też jest od 2. trymestru. Też zastanawiam się teraz nad pływaniem, ale chyba poczekam na opinię lekarza.

    No to też chyba poczekam. Myślałam w ten weekend iść co by nie dostać kręciołka w domu, ale w tej sytuacji zostaje mi wyłącznie spacerek z mężem za rączkę :) No cóż! Chciałam to mam :) Całe szczęście!

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ