X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy wrote:
    Jest to nieuniknione ;) Filipa urodziłam prawie 2 tyg. po terminie :)

    O matko nie strasz! To dopiero będzie stres. Mam nadzieję, że urodzę najpóźniej 13 października, bo po tym terminie to ze stresu z nadciśnieniem położą mnie na patologię ciąży. :D

  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    O matko nie strasz! To dopiero będzie stres. Mam nadzieję, że urodzę najpóźniej 13 października, bo po tym terminie to ze stresu z nadciśnieniem położą mnie na patologię ciąży. :D

    Rutelko i do tego pierworódki przyjmują tydzień po terminie na oddział ;)
    Wcześniej nie masz co jechać, bo odeślą Cię z kwitkiem - o ile nic się nie dzieje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 22:59

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do tej pory miałam przeczucie, że chłopak. Po prostu intuicja mi tak mówiła. Ale kwaśnego i ostrego nie jem. Słodyczy w sumie też nie. Patrzeć na nie nie mogę. Jedyne na co mam ochotę jsko taką to świeże warzywa i owoce. Więc po jedzeniu ciężko stwierdzić. W ogóle mało jem, bo te potworne mdłości od rana do wieczora. No i przez to mama moja twierdzi, że dziewucha. I też dlatego, że 30 lat na karku, a ja pryszcze jak w gimnazjum. Także już zglupiałam i zaczynam wątpić w swoją intuicję. Ważne, żeby nasze fasolki były zdrowe! :-)

    Rutelka lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, Ja już nie wierzę w te zabobony ciągnęło Mnie do słodkiego do kwaśnego, trądzik na twarzy , całe plecy wysypane obstawiałam tak bardzo dziewczynkę że gdy dowiedziałam się o chłopczyku przez długi czas byłam bardzo zawiedziona i rozczarowana ..

    Teraz nie wyobrażam sobie życia bez Niego ;)

    Dlatego tym razem nie chcę obstawiać płci nawet z mężem nie rozmawiamy na ten temat :)
    Pokochamy to co będzie Nam dane, bez nakręcania się <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 23:40

    Rutelka, Blu lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Visenna Autorytet
    Postów: 383 437

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Visenna 7??? Wooow :-D to ja myślałam, że moje 4 to już przesada :-P

    Wiem, wiem... :D
    Ciekawe, czy jest ktoś, kto da więcej :P hehe
    MOI wrote:
    Visenna, Rutelka: robiłam dwie bety:
    I - 13 dpo -wynik 105
    II - 15 dpo -wynik 257

    Jutro byłby 28 dpo, robić?

    Patrząc na moje postępowanie, to z pewnością bym robiła :) Wynik może już być całkiem wysoki :) Myślę, że jak zobaczysz kilka tysięcy to się uspokoisz :)
    Rutelka wrote:
    A w ogóle październik jest dla nas magicznym miesiącem.
    W październiku się poznaliśmy z mężem.
    W październiku się pobraliśmy.
    I w październiku będziemy mieć pierwsze dzieciątko. :D

    Piękne <3 U nas październik zupełnie z niczym się nie kojarzy... imienin swoich nie liczę, bo i tak rzadko kiedy obchodzę :) Ustanowimy nową, piękną datę :)


    Jeśli chodzi o przeczucia - o Kropku myślę, jak o chłopcu - intuicja :) O tym też już chyba wspominałam - sama chciałam mieć starszego brata, dlatego zawsze pierwszy chłopak mi się marzył. Na kilka miesięcy przed II kreskami, zapragnęłam dziewczynki, ale... tak serio to chyba nie mam preferencji. Chciałabym się tylko dość wcześnie dowiedzieć i zacząć myśleć i o imieniu, może pierwszych zakupach... O ciążowych zabobonach nie mam pojęcia, nie czytam, nie wierzę :)

    Macie już swoje typy imion? Kiedyś miałam swoje typy, ale... jak np. okazało się, że siostra partnera nazwała swojego kota moim wymarzonym imieniem dla chłopca, no to... :P Trochę typów odeszło. I coś czuję, że u mnie będzie batalia :) Ostatecznie może się skończy, jak na wybieraniu imienia dla mojego młodszego brata. Rodzice i ja, wszyscy mieliśmy inne propozycje, napisaliśmy na karteczkach, do czapki i myk, wylosowaliśmy :)!

    Dobranoc Dziewczyny! Lecę do łóżka, może zasnę... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 23:43

    oar8vfxmctme5m5e.png
    PCOS + NT + IO + hiperinsulinemia + hiperprolaktynemia. I poronienie.
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie, mi z nadcisnieniem tydzien po terminie wywolywali w Poz na Polnej a jakby bylo z cis zle to I wczesniej moglo byc, na to mialam gwarancje ;-) w koncu ciaza donoszona byla

    malutka w 41tyg I 1d ciazy byla juz pomarszczona jak babulinka, ale uparcie siedziala :-)))

    w ogole to jeszcze zaparla sie w kanale I ani w ta ani w druga, no ale odkurzacz pomogl czyli proznociag

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 23:46

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo u Mnie niestety praktycznie każdy szpital trzyma się zasady, że tydzień po terminie przyjmują ;)

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Canario Ekspertka
    Postów: 237 481

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się :) można dopisać do mnie 29 lat, i może chłopiec? :)

    Rutelka, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    6sutugpj60yxh30c.png
    3i498ribv16bojj6.png
    l22nej28p90klfbr.png
  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 24 lutego 2016, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak obstawiamy to ja bym pragnęła parki choć będzie co Bóg da ;-)

    Rutelka, kalika lubią tę wiadomość

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 25 lutego 2016, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja chce od razu trojke z kazdej plci - Lejdis

    LillaMy, Rutelka lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się ponownie ale już w 9tc <3 teraz dla Mnie początek tygodnia zaczyna się w Czwartek ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 00:43

    Blu, Rutelka lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 25 lutego 2016, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam spokojnej bezproblemowej ciązy Wam życzę :)

    Dea28, Ollaala lubią tę wiadomość

  • paaolka Autorytet
    Postów: 920 1239

    Wysłany: 25 lutego 2016, 02:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki :)
    Widze ze watek przeniesiony, fajnie ze mamy liste aktualizowaną na samym początku - Rutelka jestes wielka! :*

    Mnie prawie nie bylo ma tamtym wątku, ale czytalam Was ma bieząco. Praca, chorujące dziecko jakos zabierają mi caly czas i potem padam na twarz wieczorami, starajac sie choc troche poczytac co tam u Was.

    Gratuluje tylu mamusiom serduszek <3 :) pamietam z pierwszej ciąży jakie to bylo niesamowite uczucie zobaczyc i uslyszec upragniną pikawke na usg :) poryczalam sie jak glupia wtedy ;) Teraz pierwsza wizyte u gina mam 3.03, za tydzien, tez mam nadzieje ze serducho juz bedzie, ale zobaczymy... ;)

    Przykro mi tylko bardzo z powodu naszych malych Aniołkow :( dziewczyny, ale trzymam kciuki za szybkie ponowne zafasolkowanie! :* kolejny raz musi sie udac! Sciskam Was mocno!

    Jesli chodzi o przeczucia co do plci, to tym razem nie mam zadnych. Poprzednio wiedzialam od samego poczatku ze bedzie chlopak, juz w 14 tyg jak zobaczylam sprzecik na usg prenatalnym zaczelam kupowac chlopiece ciuszki ;) Teraz nie wiem kiedy byla owulacja, bo nie monitorowalam cyklu, takze ciekawosc mnie zzera kto mieszka w moim brzuszku ;)

    Rutelka mozesz mi dopisac do naszej listy 30 lat i Piaseczno (pod Warszawą). Dziekuje :*

    Ahaaa mam jeszcze pytanie. Wybieram sie teraz do tego samego lekarza, do ktorego chodzilam wczesniej. Wiem ze on nie zleca badania tsh. Myslicie ze warto wykonac ma wlasną reke? Jakos na poczatku lutego robilam sobie to badanie, nie podejrzewajac ze moge byc w ciazy i wyszlo mi wtedy 2,53. Moglo ulec zmianie? To nie za duza bylaby wartosc jak na poczatek ciazy?

    Kurczaki...jak pozno...ide spac, bo o 6.30 wstaje i lece z Krzysiem na badania..
    Dobrej nocy dla wszystkich :*

    Rutelka lubi tę wiadomość

    ckaivkcbn75vhkn2.png

    mhsv2n0ahn3sn9dy.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 25 lutego 2016, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ołł jeeee...

    Wreszcie jestem :P

    I witam się z rana :)

    Rutelka lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Visenna Autorytet
    Postów: 383 437

    Wysłany: 25 lutego 2016, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! :)
    Cieszę się porankiem... mimo, że niewyspana, mimo, że do pracy to, ta jedna krótka chwilka kiedy mdłości nie atakują, jak pięknie :)!

    paaolka wrote:
    Ahaaa mam jeszcze pytanie. Wybieram sie teraz do tego samego lekarza, do ktorego chodzilam wczesniej. Wiem ze on nie zleca badania tsh. Myslicie ze warto wykonac ma wlasną reke? Jakos na poczatku lutego robilam sobie to badanie, nie podejrzewajac ze moge byc w ciazy i wyszlo mi wtedy 2,53. Moglo ulec zmianie? To nie za duza bylaby wartosc jak na poczatek ciazy?

    Witaj :)
    Badania tarczycy powinny być standardem w ciąży. Przyjmuje się, że zakres optymalnego poziomu TSH w pierwszym trymestrze ciąży to 0,1–2,5 mIU/l. Sama choruję na niedoczynność i przy górnej granicy od razu zwiększono mi dawkę euthyrox'u z 75 na 88 (jak mówi mój endokrynolog: "Trzeba się dzielić, zwiększamy by i Pani i maluszkowi nie zabrakło"), dodatkowo włączając suplementację jodu (jeśli bierzecie preparaty dla mam w ciąży to w większości, już tam powinien być), kontrole TSH i FT4 co miesiąc. Nie wiem, czy w przypadku osób zdrowych włącza się od razu leczenie (różne Towarzystwa Endokrynologiczne mają różne zdania), spotkałam się z postępoiwaniem, że jak najbardziej, lekarz od razu daje leki, ale też spotkałam się też z informacją, że...

    "przeprowadzono niewiele badań na temat podawania hormonów tarczycy kobietom [dopisek: chodzi o zdrowe kobiety] w ciąży, u których wykryto „graniczne” stężenia TSH (2,5–4,5 mIU/l). Wyniki tych badań budzą kontrowersje, czasami są zaskakująco odmienne. Zasadniczo nie uzyskano pewnych dowodów, aby podawanie hormonów tarczycy w tych przypadkach znacząco zmniejszało liczbę powikłań położniczych czy też skutkowało lepszym stanem zdrowia dziecka po urodzeniu (na przykład poprawiało rozwój intelektualny). Dodatkowo potwierdzono obserwacje doświadczonych endokrynologów praktyków: u wielu pacjentek, których początkowe wyniki stężenia TSH wykraczały poza optymalny zakres, w kontrolnych badaniach (bez jakiegokolwiek leczenia) uzyskiwano wyniki optymalne. Taka jest właściwość układu dokrewnego – duża naturalna zmienność stężeń hormonów powoduje, że nie każdy nieprawidłowy wynik stanowi objaw choroby.*

    * źródło i więcej info: http://www.endokrynologia.net/tarczyca/niedoczynno%C5%9B%C4%87-tarczycy-w-ci%C4%85%C5%BCy + dodatkowo: http://www.endokrynologia.net/tarczyca/tarczyca-ci%C4%85%C5%BCa

    Konsultacja z dobrym endokrynologiem z pewnością nie zaszkodzi :) I robić TSH z FT4 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 06:46

    Rutelka, paaolka, Anoolka lubią tę wiadomość

    oar8vfxmctme5m5e.png
    PCOS + NT + IO + hiperinsulinemia + hiperprolaktynemia. I poronienie.
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 25 lutego 2016, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Jakim GURU? BetaHCG - guru? Visenna robiła 7, a ja mam tylko 6 (i to 3 robili mi w szpitalu). ;D

    Wyobraźcie sobie, że my z marti_88 razem szłyśmy łeb w łeb po różowej stronie. Obie zaszłyśmy w ciążę cudem w styczniu w 24 cyklu starań, obie pijąc pierwszy cykl zioła ojca Sroki nr 3 na płodność. :)

    Rutelka brawo my :D

    Visenna, Rutelka, Blu lubią tę wiadomość

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • elficzka Autorytet
    Postów: 388 292

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja w nowym wątku :)

    Przeczyć nie mam żadnych, celuje w chłopaka, bo u nas sami panowie się rodzą :) bilans z moim rodzeństwem 4:0 dla chłopaków :)

    Ps. Rutelka poprawisz ni tam na liście? Taki mały szczegolik, zamiast TP mam hTP :)

    Co do terminu, podobni pierworodki często przenoszą ciążę. Ale to nie reguła, ja urodziłam 15min po terminie :) i tylko dlatego, że mi się dupki nie chciało ruszyć i skakać na piłce itd, tylko lezalam sobie na pleckach.. :)

    Rutelka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgdr0iznvo.png
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z rana. My chcielibyśmy dziewczynkę bo u rodzeństwa jest już 3 chłopaków, ale pewnie będzie chłopak :-)
    Zbieram się do pracy. Miłego dnia dziewczyny.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie co do imienia na pewno bedzie nie lada batalia. Nie zgadzamy sie w ani jednym :) mój chce chłopca, cały czas mowi ze z dziewczynka nie bedzie miał wspólnych tematów hehe głupol. Ja z kolei zawsze chciałam mieć dziewczynkę. Zupełnie nie wiem co wpisać wiec narazie sie z tym wstrzymujemy.

    Rutelko mozesz mi dopisać 27 lat

    Rutelka lubi tę wiadomość

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie śpie bo jak nie miałam objawów tak dziś jak wstałam o 5.30 do wc to miałam na papierze jasno różową krew :-( boje sie

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ