X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr strasznie mi przykro, takie malutkie dzieci nie powinny przeżywać czegoś takiego :/ Mam nadzieję że teraz już faktycznie będzie dobrze i Borysek doczeka się rodzeństwa!

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie współczujcie, nie po to o tym napisałam. Swoje łzy już wylałam, teraz się trzymam kurczowo tego, że wszystko będzie dobrze i że mamy dobre rokowania, w zależności od badań sięgające nawet 95%, że choroba nie wróci.

    NiecierpliwaKarolina, niestety jak to nasz onkolog powiedział, Borys miał po prostu pecha.. Jest to nowotwór, który koreluje się z mutacją w którymśtam chromosomie, ale wiele z nas może tę mutacje mieć i nigdy nie zachorować. Objawy mocno niespecyficzne. Na początku września zaczął gorzej spać, co zbiegło się z początkiem przedszkola, więc problemy ze snem były zwalane na 'stres', nawet pediatra przepisał mu coś na sen. 14.09 zaczął być apatyczny, 15.09 zwymiotował, 17.09 guz 12cm, 18.09 17cm i pękł, operacja na cito.

    Czekamy na wiosnę, do wczoraj mówiliśmy, że to będzie nowy początek bo Borys kończy terapię 2.04, a my prawdopodobnie wmarcu będziemy się przeprowadzać do nowego M. Jeśli do kompletu mogłabym dodać oczekiwanie na rodzeństwo to byłaby prawdziwa wiosna w naszych serduszkach po tych wszystkich okropnościach, które nas spotkały.

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Blu Autorytet
    Postów: 1523 1693

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Kkkaaarrr historia nieprawdopodobna, niesamowite ile człowiek jest w stanie przeżyć w tak krótkim czasie. Życzę wam już tylko spokoju i szczęśliwego oczekiwania :)

    Miałam trochę ponarzekać, że nie odzywam się bo dzieciaki od listopada są bardziej lub mniej przeziębione, ale stwierdzam że nic to poważnego w porównaniu z tym co przeszła Kkkaaarrr, więc siedzę cicho ;)

    Diewuszka mój Leon też nie bardzo rozmowny. Też mnie to martwi, ale nie da się tego na siłę przyspieszyć. Starsza córka zaczęła mówić więcej dopiero mając 2 lata i 10 miesięcy praktycznie w przeciągu tygodnia. Leoś mówi tylko podstawowe slowa, jak czytam o tym że wasze dzieciKi mówią już zdaniami, czy w ogóle posługują się czasownikami to zaczynam martwić się bardziej ;) Leoś w ciągu dalszym na psa mówi "maaa" chociaż potrafi wymówić większość imion piesków z psiego patrolu :D to co najważniejsze to rozumie wszytko co się do niego mówi i próbuje sam coś powiedzieć czy przekazać inaczej więc słowa przyjdą z czasem

    Nasza najmłodsza panna jest bardzo spokojnym i wesołym dzieckiem. Cały czas karmię piersią i jest to dla mnie sukces, bo bardzo to lubię, a przy starszych dzieciach nie było to łatwe. Jedyne co mnie martwi to przeziębienie które złapała od Natalki, na razie to katar i kaszel, ale trudno to zwalczyć.

    Za dziewczyny w duecie trzymam kciuki! Następna w kolejce do rozpakowania jest chyba Kehlana?

    I zdrówka dla wszystkich, byle do wiosny:)

    CBx2p2.pnglEw8p2.pngV23dp2.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu wrote:
    Diewuszka mój Leon też nie bardzo rozmowny. Też mnie to martwi, ale nie da się tego na siłę przyspieszyć. Starsza córka zaczęła mówić więcej dopiero mając 2 lata i 10 miesięcy praktycznie w przeciągu tygodnia. Leoś mówi tylko podstawowe slowa, jak czytam o tym że wasze dzieciKi mówią już zdaniami, czy w ogóle posługują się czasownikami to zaczynam martwić się bardziej ;) Leoś w ciągu dalszym na psa mówi "maaa" chociaż potrafi wymówić większość imion piesków z psiego patrolu :D to co najważniejsze to rozumie wszytko co się do niego mówi i próbuje sam coś powiedzieć czy przekazać inaczej więc słowa przyjdą z czasem
    U nas z mową też mizernie, tylko podstawowe słowa. Ale, uśmiałam się, jak napisałaś, że u was pies to "maaa", bo u nas dla odmiany picie to "baaa" :D dokładnie tak jak ty staram się nie przejmować, bo wiem, że rozumie wszystko, non stop gada po swojemu, przyjdzie taki moment, że zacznie po naszemu :D

    U nas sobota była dniem przełomowym. Do tej pory Borys na widok majtek i nocnika dostawał histerii. Postanowiłam, że nie będę go męczyć aż do czasu zakończenia terapii, więc zupełnie zamknęłam temat odpieluchowania. W sobotę, Borys przy zmianie pieluchy zażądał włożenia majtek, a po paru minutach, złapał się za siusiaka, pobiegł do łazienki wołając sisi zaczął sam wdrapywać się na sedes. Posadziłam i zrobił. No i tak, od soboty po domu chodzimy w majtkach. Dziś jadę po nakładkę na sedes, zupełnie nie byłam przygotowana do takiej akcji!

    kalika, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Kalika co ja widzę! I się nam na grupie nie pochwaliłaś nawet?
    Przypadkiem dojrzalam Twój post :)

    Gratulacje!
    Dzięki Aki. Wiesz, rzadko wchodzę na grupę. Jakoś mam wrażenie, że dzielenie się tam tego typu wieściami sprawi większości więcej przykrości niż radości, a nie chciałabym tego.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr, trzymam kciuki za pełen sukces leczenia i szybki powrót do zdrowia dla Boryska. Nawet w nieszczęściu trzeba mieć szczęście i myślę, że możecie tak myśleć o Waszej sytuacji - guz Wilmsa jest jednym z najlepiej rokujących nowotworów wieku dziecięcego i wiąże się z duża szansa pełnego wyzdrowienia. Życzę Wam, aby limit nieszczęść i zmartwień wyczerpał się z dniem 2 kwietnia, a rozpoczęła się era wszelkiej pomyslnosci. Daj znać, czy @ przyszła ;)

    kkkaaarrr lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja. Trochę Was czytałam ostatnio, ale nie dałam rady odpisać...


    Kkkaaarrr, mam nadzieję że ten nowy początek to będzie NAPRAWDĘ nowa czysta karta dla Waszej rodziny :* i bardzo mocno życzę Ci fasolki. Mam pytanie tylko jak rozpoznaliscie że w ogóle jest guz? Bo ja bym na to w życiu nie wpadła po gorszym samopoczuciu i wymiotach.

    U nas wciąż pielucha u Basi. Kupę woła jak już zrobi :D mówi pojedyncze słowa czasem dwuwyrazowe wyrażenia i to tyle.
    Marysia już chodzi przy meblach, od kilku dni się puszcza jak stoi i łapie równowagę. Nawet kroki jej się udalo zrobić. Myślę że na roczek będzie brykać, a to 26.02.
    U mnie teraz napięty czas bo sesja się zbliża wielkimi krokami...

    Pozdrawiam Was wszystkie :*

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika, dziękuję! Właśnie tego się kurczowo trzymamy, że ten nowotwór to jeden z najlepiej leczących się i że już nigdy nie wróci!!

    Sylwia91, no właśnie dopiero po wymiotach i braku apetytu, apatii, zlecono USG brzucha, bo skoro wymioty, to może coś nie tak z brzuchem, wtedy był on z resztą już bardzo wydęty i twardy. W ogóle to dowiedziałam się, że na przysłowiowym zachodzie robi się maluchom usg brzucha tak przesiewowo jak u nas badanie słuchu itd. U nas nie ma takiej praktyki, a szkoda, bo wiele nieprawidłowości (nie tylko nowotwór) można by wtedy znaleźć na bardzo wczesnym etapie. Cały czas wiele dzieci trafia do szpitali zbyt późno i leczenie jest dłuższe i bardziej skomplikowane, zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli będzie nam dane mieć drugiego brzdąca, to na pewno obejrzę jego brzuszek profilaktycznie, aby mieć pewność, że wszystko w porządku.

    A w kwestii 'oczekiwań', to dziś 26dc, myślę, że ok 10-11dpo (dokładnie nie wiem, bo nic nie obserwowałam, spontan jak pisałam). Nie będę ukrywać, że mam pewne objawy ciąży urojonej, ale póki co się trzymam, aby nie spr zbyt wcześnie. Jeśli cykl miałby być jak za starych czasów to @ powinna przyjść w pt/sb, może jakieś plamienie z dzień wcześniej. To mój pierwszy cykl bez pigułek, które skończyły mi się w święta, a akurat mojego lekarza nie było i nie miałam recepty. No wszystko na spontanie, mówię wam!

    Sylwia91, kalika lubią tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr, masz dużo racji z tymi badaniami. Dla przykładu, poszłam z Marysią do lekarza bo od piątku ma gorączkę powyżej 38 stopni. Żadnych innych objawów nie ma, a w listopadzie miała trzydniowke. Lekarka uznała że jak nie kaszle i nie ma kataru to nie muszę jej rozbierać bo nie ma po co osłuchiwać :o serio? Tak się robi? Mam wrażenie że jej się zwyczajnie nie chciało. Zajrzała w gardło, było ok. Dała skierowanie na mocz. Jeśli gorączka wróci, a mocz bedzie czysty mamy iść na morfologie.

    Co do ciąży to moja Marysia właśnie była takim spontanem :D poczułam tego dnia, że to chyba szczyt płodnych bo było bardzo dużo płodnego śluzu. Poprzytulaliśmy się z mężem i czułam że będzie z tego dzidzia :D ale potem kompletnie o tym zapomniałam. Przypomniało mi się tydzień po terminie @, beta była ponad 13 tys. I tego Ci, Kkkar życzę z całego serducha :* a dla Boryska moc przytulasków i buziaków! Jest mega dzielnym chłopcem!

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objawy ciąży urojonej skłoniły mnie do zrobienia testu. Jest wcześnie - 27dc, test po południu, a mimo to jest blada druga kreska. Idę jutro na betę! Chwilowo siedzę jak zaczarowana, nie do końca wierząc w to co się dzieje!!

    Sylwia91, Blu, NiecierpliwaKarolina, szynszyl, kehlana_miyu, kalika, Kai, Limerikowo lubią tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr! Ale mega wiadomość! Daj znać jak beta! :*

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Blu Autorytet
    Postów: 1523 1693

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za piękną betę!!!

    CBx2p2.pnglEw8p2.pngV23dp2.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez trzymam kciuki za betę! Daj znać!

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super kochana :-) trzymam kciuki za betę.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie!!!! <3 Trzymamy kciuki! Daj znać jak wynik :-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu, jak sobie radzisz?

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chyba wszystko jasne, beta 72,2 (mniej więcej 11/12 dpo, 28dc). Kalkulator pokazuje 4.10. Borys jest z 1.10, będą idealne 3 lata różnicy :)

    Sylwia91, Blu, NiecierpliwaKarolina, Ola_Ola, Sylwusia100, szynszyl, kehlana_miyu, kalika, Kai, Limerikowo lubią tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr, gratulacje! :* teraz już musi być wszystko dobrze!

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Blu Autorytet
    Postów: 1523 1693

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkkaaarrr piękna beta! Teraz niech fasola rośnie ładnie w brzuszku :D
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Blu, jak sobie radzisz?
    A raz lepiej raz gorzej :P mieliśmy niestety przeboje z chorobami, dziewczyny na antybiotyku, Ada miała zapalenie ucha ale jest już lepiej na szczęście. Mąż sporo pracuje z domu, jakoś leci ale nie ukrywam trochę wegetacja do wiosny, bo nawet na spacer nie da rady na razie pójść. Dzieciaki super się dogadują z najmłodsza, Natalka cały czas się do niej przytula, przynosi mi wszytko, kilka razy zmieniła sama pieluszkę Adzie jak nie patrzyłam :D nawet jej wyszło. Ada waży już 6 i pół kilo, wyrasta z ubranek na 68, jest super pocieszna :)
    A ja tak bardzo nieśmiało myślę o jakimś powrocie do pracy i kompletnie nie wiem jak to wszytko pogodzić.

    A co u Was słychać? Jak Olo dogaduje się z Nelą?

    kehlana_miyu lubi tę wiadomość

    CBx2p2.pnglEw8p2.pngV23dp2.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta elegancka! Rośnijcie zdrowo

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
‹‹ 1411 1412 1413 1414 1415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ