X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 20 października 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj na swiecie Ada!gratulacje Blu. Odpoczywajcie dziewczyny

    Blu lubi tę wiadomość

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 20 października 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Blu! Poród ekspresowy :) odpoczywajcie i szybko do domku.

    Blu lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Anieńka Autorytet
    Postów: 604 610

    Wysłany: 23 października 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu gratuluje! Daj znać jak sobie radzicie w codziennych obowiązkach :) i jak dzieci zareagowały :) Jesteście już w domu?

    Moja Ola rozwija się w tempie strusia pędziwiatra. Jest mega mega <3, nauczyła się ostatnio kartkować książeczki Jasia (w nie twardej oprawie) wygląda już jak taki roczniak na tym krzesełku i skupieniu w kartkowaniu miękkich książeczek :) Myślę że do 11m pewnie będzie chodzić sama.

    Jasio zaczyna mówić, ale ciągle tylko pojedyncze słowa, zrobił się znowu mega mega grzeczny, jest bardzo za Olą, już jej nie zabiera zabawek i jest bratem starszym na medal :) Więc chyba bunt dwulatka zażegnany :)

    a co u Was dziewczyny?

    szynszyl jak sobie radzicie? :) Ola a co u Was.?

    Blu, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    bl9czbmhptcbgwug.pngatdci09krpu5v7i5.png
  • Jutysia Ekspertka
    Postów: 191 287

    Wysłany: 23 października 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo Blu, gratulacje! ;) <3

    Blu lubi tę wiadomość

    ijpbdf9h93cgicla.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 25 października 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu, gratulacje!
    Czyli co? Teraz ja?!

    Blu, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 26 października 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai szykuj się. Jak się czujesz? Imię wybrane?
    Anieńka super się Ola rozwija. Gratulacje! Dla Jasia też za nowe słowa.
    A u nas dla odmiany...Michał znowu chory, mokry kaszel plus katar. siedzi od środy w domu. Natalii leci z nosa. Mąż też nie wyraźny.


    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 27 października 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hubert od wtorku w domu. W poniedziałek wieczorem zaczął lecieć mu brzydki katar, w dzień chyba nie, bo w żłobku nic nie powiedzieli. W nocy już nie mógł spać a rano gorączka. Poszliśmy do lekarza i wyszło zapalenie ucha. Dostał antybiotyk. Już jest zdrowy, kaszlu i kataru prawie nie ma. Na noc ostatnia dawka antybiotyku. Jak będzie dobrze to wyślę go w poniedziałek do żłobka. Moja mama pracuje w przedszkolu na kuchni i normalnie maja 75 dzieci, a w piątek było 25. Codziennie zmniejszala się ilość dzieci przez ten tydzień.
    Ola zrób na kaszel syrop z cebuli u nas po nim była duża poprawa.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • Blu Autorytet
    Postów: 1523 1693

    Wysłany: 28 października 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci śpią, mogę w końcu coś napisać ;)

    Ada jest aniołkiem, je i śpi, trochę gorzej w nocy ale nie mogę narzekać :) dzieciaki zareagowały na siostre pozytywnie. Natalka cały czas pomaga, przekopuje szafę młodej i non stop chce przebierać ;) psika pępek, podaje chusteczki, nie odstępuje jej na krok :) a Leon podchodzi do Ady i dotyka paluszkiem, bo chyba dalej sądzi że to bardziej lalka niż dziecko :D

    A mi się czas kurczy ekstremalnie...mąż ma teraz miesiąc wolnego a ja już myślę co zrobię jak będzie musiał wrócić do pracy ;)

    Natalka w tym tygodniu też była tylko w piątek w przedszkolu, bo mieli super zajęcia z sensoplastyki. A tak to przeziębienie z kaszlem. Jakoś musimy przetrwać tą jesień.

    Kai teraz kciuki trzymamy za Ciebie :) co u Was słychać?

    Te nasze dwulatki szaleją z rozwojem. Jak wróciłam po 3 dniach w szpitalu do domu, to nie mogłam uwierzyć jaki Leoś jest już duży i jakoś tak mi zmężniał :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2018, 13:32

    NiecierpliwaKarolina, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    CBx2p2.pnglEw8p2.pngV23dp2.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 29 października 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu, podziwiam :-) trójki bym chyba nie ogarnęła. Chociaż ostatnio pojawiła się szalona myśl, żeby nie czekać z trzecim i zrobić tak jak Ty :-D
    Pewnie mi przejdzie jak dzieci dadzą popalić. Super, że Ada grzeczniutka! I gratuluję pomocy ;-) u nas jest faza nieograniczonej miłości. Jeśli można zacałować niemowlaka to Olek jest na dobrej drodze. I cały czas chce trzymać Nelkę na raczkach, a jak już dostaje to później nie chce oddać. No i ciężko z jedzeniem, bo wszystkim się chce dzielić i nie możemy mu wytłumaczyć, że mała tego nie je. Wczoraj jej wtykał kabanosa...

    Zazdroszczę męża w domu. Mój już w pracy. A tak fajnie było jak byliśmy wszyscy :-) nawet on pytał czy musi wracać :-P

    Dziewczyny, zdrówka dla chłopaków :-(
    Ola, Twój Michałek chodzi do żłobka?

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 30 października 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu na pewno świetnie sobie poradzisz już sama, choć zdecydowanie chwile kiedy mąż jest w domu są bezcenne! Najchętniej też bym chciała, żeby był cały czas w domu ;)

    Hania przez większość czasu lubi swojego brata, ale kilka razy dziennie jednak go szturchnie :/
    Blu, Karolina tylko zazdrościć takich pozytywnych reakcji dzieci, oby tak dalej!

    Dziewczyny mam nadzieję, że Wasze dzieciaczki już wszystkie wyzdrowiały.
    U nas Stasiu ma lekki katar i trochę gorzej śpi, bo mu przeszkadza. Ale noce przwsypia ładnie, budzi się raz przeważnie. Jutro mamy szczepienie, jestem ciekawa ile już waży, bo z dnia na dzień wydaje mi się większy :)

    Zapisałam Hanie na listę chętnych do przedszkola, w styczniu się dowiemy czy się załapała.

    Kai jeszcze faktycznie tylko chwila :) a jak się czujesz na końcówce?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 22:23

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, tak Michas chodzi do zlobka. Oczywiscie wiecej w domu spedza czasu.
    Szynszyl juz macie zapisy do przedszkola? Ja musze po nowym roku sie rozpatrzec.
    Blu ja to Cie podziwiam. Fajnie ze maz tyle czasu w domu bedzie.
    U nas powoli choroba mija.
    A co najgorsze ze w Pruszkowie i Nadarzynie szaleje odra a ja mam rzut beretem do nich...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 07:29

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 3 listopada 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola jak mam dwa przedszkola pod domem praktycznie i w jednym przedszkolu są zapisy od września, ale tam w sumie są miejsca nawet na ten rok. A do przedszkola, które chcę nie ma zapisów jako takich tylko jak ktoś zadzwoni to zapisują do zeszytu ;) już nawet malutkie dzieci zapisują, ale jeszcze ponoć mamy szansę. A przedszkole takie zwyczajne w sumie tylko takie mniejsze.

    Dobrze, że już lepiej z Michasiem. Czytałam o szalejącej odrze :/ nieciekawie to wygląda a będzie jeszcze gorzej.

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie rodzice przechodzili odrę, żyją i mają się dobrze. Mi to się wydaje, że to tylko propaganda, żeby zacząć szczepić. Ja jeszcze Huberta nie szczepilam na mmr, bo w tamtym roku od listopada do maja chorował, a w lato to u nas w przychodni, żeby zapisać się do szczepienia trzeba iść o 6 rano i czekać przed przychodnia. Wiec czekam na wezwanie i wyznaczenie terminu. Oczywiście teraz przez zimę się nie zaszczepimy.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusia w odrze nie jest najgorsze samo przechowanie tylko możliwe powikłania, szczególnie te neurologiczne, które powoli zabijają, wiadomo zdarzają się stosunkowo rzadko, ale nigdy nie ma pewności czy akurat nie stanie się to naszym dzieciom :/

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Wieki mnie tu nie było! Widzę, że grupa cały czas żyje, Wasze rodziny sie powiększają, a październikowe maluchy mają już młodsze rodzeństwo. I mój Mikołaj w przyszłym roku powinien dołączyć do grona starszych braci, bo jestem w 9 tc. Planowaliśmy kolejna ciaze po 2 latach (ze względu na cc, a także chciałam na trochę wrócić do pracy zanim znów przepadne na długi czas;)) i udało się, tym razem wyjątkowo szybko bo w pierwszym cyklu starań.
    Pozdrawiam Was serdecznie, myślę że będę tu wpadać czesciej, jeśli mogę :)

    szynszyl, kehlana_miyu, NiecierpliwaKarolina, Blu, Kai lubią tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika serdeczne gratulacje ^^
    Co tam u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 23:32

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Szynszyl, u nas wszystko dobrze. Miki rośnie zdrowo, póki co chorował mi tylko 2 razy (trzydniówka i katar). Aktualnie jestem na zwolnieniu lekarskim, więc jestem z nim w domu. Gdy chodziłam do pracy opiekowała się nim moja ciocia oraz mąż w miarę możliwości. Od września chce go posłać do przedszkola (jest 61 na liście, więc różnie być moze. Jeśli się nie dostanie, to będziemy siedzieć w domu razem z maluszkiem). Czy wasze 2-latki mają teraz fazę na "nie"? Miki budzi się i zasypia z tym słowem na ustach ;)
    Co u Ciebie Szynszyl? Jak udaje Ci się łączyć opiekę nad Hania i maluszkiem?

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika gratulacje!

    kalika lubi tę wiadomość

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Kalika :-) grono się nam powiększa :-)

    kalika lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika, gratuluję ciąży!

    Karolina, Blu, gratuluję dzieciaczków!!!

    Strasznie dawno mnie tu nie było i też widzę, że działo się sporo w tym czasie :)

    U nas wszystko dobrze, choć Adaś właśnie kończy bostonkę. Na szczęście przeszedł ją bardzo łagodnie. Mam tylko nadzieję, że mnie nie zaraził, bo boję się o malucha w brzuchu :/ Do żłobka chodzi bardzo chętnie, my rekrutację do przedszkoli mamy w marcu, mam nadzieję, że dostanie się od września.

    Ja jeszcze pracuję, jak dobrze pójdzie chciałabym pójść na L4 od lutego, choć w styczniu planuję już głównie pracować z domu albo przynajmniej zmniejszyć ilość godzin w biurze. Na razie czuję się bardzo dobrze. Wygląda na to, że będziemy mieć drugiego synka :)

    kalika, Blu lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
‹‹ 1408 1409 1410 1411 1412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ