X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2023
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2023

Oceń ten wątek:
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 16 lutego 2023, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udała się niespodzianka, udała 🤭
    Test z tłuściutkimi bordowymi kreskami zapakowałam w pudełka, tzn jedno w drugie, jak matrioszka 😜 a między to jeszcze warstwy z kolorowej flizeliny 🙈
    I tak to biedny rozpakowywał i rozpakowywał 😅 a jak dotarł do końca, to była chwila zawieszenia patrzenie na mnie na test, na mnie na test i ciche nieśmiałe "udało się?" 🤫 Jak potwierdziłam, to nagle błysk w oku i dumnie "wiedziaaaalem! Od dwóch dni domyślałem się" hahaha 😀 ale ze względu, że znów od prawie dwóch lat staraliśmy się o rodzeństwo i był to trudny okres, to nie chciał się wychylać i pytać, żeby nie robić przykrości jakby go przeczucia myliły. Stwierdził, że poczeka na rozwój wydarzeń, bo na pewno długo nie wytrzymam 🤭 a ja wytrzymałam w tajemnicy tydzień czasu 😎

    A później już sobie smieszkowalismy o nie, znów te noce nieprzespane, o nie znów płacz, o nie kolki, zwariowaliśmy chyba 🙈 było wesoło 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2023, 08:47

    GrubAsia, elforia, Karolinaklaudia, Praskovia, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 16 lutego 2023, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnuka wrote:
    Udała się niespodzianka, udała 🤭
    Test z tłuściutkimi bordowymi kreskami zapakowałam w pudełka, tzn jedno w drugie, jak matrioszka 😜 a między to jeszcze warstwy z kolorowej flizeliny 🙈
    I tak to biedny rozpakowywał i rozpakowywał 😅 a jak dotarł do końca, to była chwila zawieszenia patrzenie na mnie na test, na mnie na test i ciche nieśmiałe "udało się?" 🤫 Jak potwierdziłam, to nagle błysk w oku i dumnie "wiedziaaaalem! Od dwóch dni domyślałem się" hahaha 😀 ale ze względu, że znów od prawie dwóch lat staraliśmy się o rodzeństwo i był to trudny okres, to nie chciał się wychylać i pytać, żeby nie robić przykrości jakby go przeczucia myliły. Stwierdził, że poczeka na rozwój wydarzeń, bo na pewno długo nie wytrzymam 🤭 a ja wytrzymałam w tajemnicy tydzień czasu 😎

    A później już sobie smieszkowalismy o nie, znów te noce nie przespane, o nie znów płacz, o nie kolki, zwariowaliśmy chyba 🙈 było wesoło 😁


    🥰🥰🥰🥰

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 16 lutego 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    W każdym razie na poprzedniej wizycie bobo miało 4mm, było dwa dni młodsze niż wskazuje data ostatniej miesiączki i pomimo bijącego serduszka wyglądało jak glut z jajka na patelni. 😅 Dzisiaj, niecały tydzień później, jest dwa dni starsze niż z daty om, ma 14mm i wygląda już jak pełnoprawny mikro-chłopek. 🥰 Kilka dni różnicy, a takie zmiany!

    jeżeli plamienia ustały i nie czujesz niczego niepokojącego, to chyba poczekałabym z duphastonem. Chyba, że cokolwiek by się działo, to od razu do apteki...
    W poprzedniej ciąży brałam go na początku, ale to bardziej na moją głowę niż ciążę :D :D i miałam po nim większe mdłości i czułam się jakaś taka jak balon 🤷🏼‍♀️ robiłaś sobie może poziom progesteronu?
    Ja w tej chwili mam dużo niższy poziom progesteronu niż przy Misi i w sumie chętnie bym go teraz brała, żeby być spokojna, ale zobaczę co powie mi lekarz we wtorek

    a co do zmian, to też nie mogę tego pojąć , z dnia na dzień widać różnice. Niesamowite 🥹 w poprzedniej ciąży miałam takie piękne zdjęcie USG na samym początku, chyba właśnie wtedy w 7 tygodniu, byłam przekonana, ze to będzie bezkształtna plama :D a ja tam widziałam wypustki głowa ręce nogi, byłam pod wrażeniem 🥹

    Praskovia lubi tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • elforia Autorytet
    Postów: 557 356

    Wysłany: 16 lutego 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Dziś mam wizytę u lekarza na pakiet medyczny ☺️ jestem ciekawa czy będzie już widać serduszko - niestety medicover u nas ma bardzo słaby sprzęt. U koleżanki nie było nic widać, a beta była już powyżej 1500, wiec na drugi dzień pobiegła prywatnie, a tam piękny pęcherzyk w macicy.
    Mam nadzieję, że wystawią mi zlecenie na wszystkie potrzebne badania :)

    Co do uczucia zimna to też je mam - to jest normalne i związane ze zmianami ciśnienia i krążenia w organizmie na początku ciąży. Czasami też mam słabsze dni i czuje się jak na „chorobę”, ale to podobno normalne.

    Brzuch też już wraca do normy ☺️ podobno te wzdęcia to przez progesteron 🤷🏼‍♀️

    Jak u Was ze sportem? Ćwiczycie czy odstawiłyście?

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 16 lutego 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie ☺️ słyszałam ❤️ (zdziwiłam się bo czytałam ze od któregoś tygodnia lekarze dopiero włącza dźwięk ) wg OM mam dziś 7tc 4d ale lekarz mówił ze po wielkości wyglada na 6tc2d 🥹🥹

    Agnuka, elforia, GrubAsia, Praskovia lubią tę wiadomość

  • elforia Autorytet
    Postów: 557 356

    Wysłany: 16 lutego 2023, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaklaudia wrote:
    Jestem po wizycie ☺️ słyszałam ❤️ (zdziwiłam się bo czytałam ze od któregoś tygodnia lekarze dopiero włącza dźwięk ) wg OM mam dziś 7tc 4d ale lekarz mówił ze po wielkości wyglada na 6tc2d 🥹🥹

    Gratulacje!
    Ja też właśnie wracam z wizyty. ♥️ pięknie bije 😍
    Wg usg 6tc 2 dzień 🥰

    Karolinaklaudia, Agnuka, GrubAsia, Praskovia lubią tę wiadomość

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 16 lutego 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elforia wrote:
    Gratulacje!
    Ja też właśnie wracam z wizyty. ♥️ pięknie bije 😍
    Wg usg 6tc 2 dzień 🥰
    Dziekuje i dla Ciebie również gratulacje ! 😍
    Ja mam wg wymiaru GSD 20,6 mm tj 6t4d
    A wg wymiaru CRL 3,8mm tj 6t0d
    A uderzeń 128/min
    Lekarz uogólnił 6t2d (ale zaznaczył ze to się może jeszcze zmienić )
    Wzruszyłam się bardzo ale tak się boje cały czas czekam na ten zbawienny 11 tc aż minie ..
    Jeśli masz swoje wymiary tez w opisie usg to możesz podać tak z ciekawości (oczywiście nie mamy co porównywać bo u każdej może być inaczej )

    Agnuka lubi tę wiadomość

  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 16 lutego 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt i samych dobrych wiadomości 🥰

    Elforia co do sportu, to nie pomogę, bo niczego nie trenowałam, poza codziennym bieganiem za córką i w pracy po x razy schodami góra dół na drugie piętro 😜 to zapewnia mi dzienną dawkę ruchu 🤭
    Jeżeli był cięższy okres w pracy i byłam wykończona psychicznie, to wtedy wieczorem z mężem robiliśmy sobie rundkę spaceru 4-5 km i było super. Ale w tym momencie niestety odpada, bo w niedzielę wiozę go na zabieg na kolano i będzie dluuugo unieruchomiony, a samej wieczorami chodzić nie będę, bo u mnie nie wszędzie są latarnie i się cykam 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2023, 19:11

    Karolinaklaudia, elforia lubią tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • elforia Autorytet
    Postów: 557 356

    Wysłany: 16 lutego 2023, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaklaudia wrote:
    Dziekuje i dla Ciebie również gratulacje ! 😍
    Ja mam wg wymiaru GSD 20,6 mm tj 6t4d
    A wg wymiaru CRL 3,8mm tj 6t0d
    A uderzeń 128/min
    Lekarz uogólnił 6t2d (ale zaznaczył ze to się może jeszcze zmienić )
    Wzruszyłam się bardzo ale tak się boje cały czas czekam na ten zbawienny 11 tc aż minie ..
    Jeśli masz swoje wymiary tez w opisie usg to możesz podać tak z ciekawości (oczywiście nie mamy co porównywać bo u każdej może być inaczej )

    Ja mam tylko CRL zmierzone 0,53 cm i na tej podstawie 6tc2d, uderzeń też było 128/min

    Ale oni tam nie maja za dobrego sprzętu… wiec będę bazować na terminie od mojej prywatnej gin - do niej idę 27.02. Cieszę się, bo dostałam zlecenie na wszystkie badania i zrobiłam cytologię płynną :)


    Kto następny ma wizytę? ☺️

    Karolinaklaudia lubi tę wiadomość

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 16 lutego 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny 🥰 bardzo miłe wiadomości ❤❤❤
    Ja też wizytę mam 27.02, będzie to pierwsza , bo jednak w przyszłym tyg mój lekarz ma urlop.

    Karolinaklaudia, elforia lubią tę wiadomość

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 670 686

    Wysłany: 16 lutego 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GrubAsia, dzięki za instrukcję jak wrzucać zdjęcia. Dołączę ją do pierwszego wpisu, co Ty na to?

    A to zdjęcie z wczorajszej wizyty:
    9-D957-B36-0-BFB-445-E-85-AB-25-C35-E368642.jpg

    Dzidzia wygląda jak najprawdziwszy mikro-ludzik! 🤪 Według OM 7t2d, z usg wychodzi dwa dni starsze.

    Gratuluję Wam dziewczyny wizyt! Usłyszeć serduszko- bezcenne!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2023, 20:39

    elforia, Karolinaklaudia, GrubAsia, Agnuka, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 16 lutego 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    GrubAsia, dzięki za instrukcję jak wrzucać zdjęcia. Dołączę ją do pierwszego wpisu, co Ty na to?

    A to zdjęcie z wczorajszej wizyty:
    9-D957-B36-0-BFB-445-E-85-AB-25-C35-E368642.jpg

    Dzidzia wygląda jak najprawdziwszy mikro-ludzik! 🤪 Według OM 7t2d, z usg wychodzi dwa dni starsze.

    Gratuluję Wam dziewczyny wizyt! Usłyszeć serduszko- bezcenne!
    Jejku jakie piękne USG !🥹🥹❤️❤️
    Gratulacje dla Ciebie również 😍

  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 562 313

    Wysłany: 16 lutego 2023, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje udanych wizyt i pierwszych serduszek ☺️
    Trochę wam zazdroszczę, że macie ciut starsze ciąże i już coś widać i słychać. Ja muszę do 27.01 wytrzymać z wizytą a to będzie dopiero początek 6tc. Nie mogę się doczekać!

    Karolinaklaudia, GrubAsia lubią tę wiadomość

  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 16 lutego 2023, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz tak się boje kolejnej wizyty ,dopiero jutro będę się rejestrować ale lekarz powiedział 6-9marzec .. będzie wychodziło 9-10 tydzień a ostatnia stratę jakos tak miałam (ciężko dokładnie określić kiedy serduszko przestało bić )
    Ja te 3 tygodnie to będę jak na szpilkach siedziała .. boje się strasznie 😭

  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 16 lutego 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eskalopka wrote:
    Gratuluje udanych wizyt i pierwszych serduszek ☺️
    Trochę wam zazdroszczę, że macie ciut starsze ciąże i już coś widać i słychać. Ja muszę do 27.01 wytrzymać z wizytą a to będzie dopiero początek 6tc. Nie mogę się doczekać!
    No niestety to czekanie jest najgorsze .. od wizyty do wizyty ,doskonale Cię rozumiem ,ja dzis nie dojechałam do domu a juz w głowie liczyłam ile mam dni do wizyty (której uwaga jeszcze nie mam wyznaczonej bo jutro będę dzwonić do położnej dopiero 😅)

  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 16 lutego 2023, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    GrubAsia, dzięki za instrukcję jak wrzucać zdjęcia. Dołączę ją do pierwszego wpisu, co Ty na to?

    A to zdjęcie z wczorajszej wizyty:
    9-D957-B36-0-BFB-445-E-85-AB-25-C35-E368642.jpg

    Dzidzia wygląda jak najprawdziwszy mikro-ludzik! 🤪 Według OM 7t2d, z usg wychodzi dwa dni starsze.

    Gratuluję Wam dziewczyny wizyt! Usłyszeć serduszko- bezcenne!
    O matko jakie cudowne zdjecie 🤩🥰😍

    No jasne , możesz dodać 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2023, 22:07

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • GrubAsia Autorytet
    Postów: 1094 1527

    Wysłany: 16 lutego 2023, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaklaudia wrote:
    Ja teraz tak się boje kolejnej wizyty ,dopiero jutro będę się rejestrować ale lekarz powiedział 6-9marzec .. będzie wychodziło 9-10 tydzień a ostatnia stratę jakos tak miałam (ciężko dokładnie określić kiedy serduszko przestało bić )
    Ja te 3 tygodnie to będę jak na szpilkach siedziała .. boje się strasznie 😭
    Moja ostatnia ciąża też zatrzymała się w 8tc , także łącze się w odliczaniu każdego dnia 🤞

    age.png

    "Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera"

    3 ivf, 4 transfer: ❤️wymarzona córeczka 27.01.2021r.
    Starania o rodzeństwo od 07.2021 kolejne 4 procedury ivf , kolejne 7 nieudanych transferów
    03.05.2022r 💔 10t.c.
    2 miesiące odpoczynku i :
    04.02.2023 - || naturalny cud
    11+0 Nifty pro - niskie ryzyka, chłopiec 🩵
    12+6 mały człowiek ma juz 6.1cm 🥰
    18+0 225g akrobaty 🥹
    23+0 559g połówkowe 🤩
    28+6 1330g bobaska,
    31+0 1620g 🥰 III prenatalne,miednicowo położony
    33+6 2550g fiknął głową w dół 🫣
    36+1 3060g małego gigantka🥹
    37+0 3300g
    39+1 cc- 3780g, 58cm pięknego chłopca 🩵
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 16 lutego 2023, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GrubAsia wrote:
    Moja ostatnia ciąża też zatrzymała się w 8tc , także łącze się w odliczaniu każdego dnia 🤞
    No to przechodzimy to samo ,jeden wielki strach .. ja się boje nawet cieszyć dłużej, chciałabym beztrosko cieszyć się ciąża jak było w przypadku pierwszej ciąży .. to było piękne uczucie .. mam nadzieje ze po prenatalnych nam to wróci ❤️

  • Clausix Autorytet
    Postów: 5258 3167

    Wysłany: 17 lutego 2023, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) przycupnę sobie tutaj, chociaż u mnie to dopiero sam początek ;) Wg mnie dziś 4+3, a we wtorek mam pierwszą wizytę ze względu na poprzednie historie.

    Eskalopka, GrubAsia, Umka, Agnuka lubią tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 562 313

    Wysłany: 17 lutego 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Hej dziewczyny ;) przycupnę sobie tutaj, chociaż u mnie to dopiero sam początek ;) Wg mnie dziś 4+3, a we wtorek mam pierwszą wizytę ze względu na poprzednie historie.

    Mamy bardzo podobny wiek ciąży. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze. Byleby tylko do tego 12 tygodnia wytrzymać.

    Planujecie robić NIFTY? Może za bardzo do przodu wybiegam w przyszłość, ale myślałam o tym ostatnio, bo w moim wieku (prawie 40) ciąża to hazard.


‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ