X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1418ee810344.jpg
    To moje dzisiejsze prezenty plis conversy w najmodniejszym liliowym kolorze od siostry :)

    Evoleth, Wowka, baby, Paulinqa, Jesienna mama, BlondHeroina_ lubią tę wiadomość

    66f2b88525.png
  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja będzie dobrze! Wszystkie trzymamy kciuki 😊 mimo, ze niby sanco jak uznała to stary test, to i tak bym wierzyła bardziej jemu niż samemu usg 😛 usg to jednak tylko obraz, a badanie sanco jest już na podstawie krwi 😊

    Ja dziś od rana na krzywej cukrowej 😊 kupiłam glukozę cytrynowa i powiem wam, ze wcale nie było takie złe jak to mówili 😛 chociaż martwię się trochę, bo jak badała cukier przez ukłucie w palca to wyszedł 95, a od wczoraj od 19 nic nie jadłam dla pewności i piłam tylko zwykła wodę 😥😥😥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2020, 07:28

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja, współczuję stresu, aczkolwiek jestem przekonana, że wszystko jest dobrze, a dziecko zdrowe.

    Poszerzone miedniczki to jeden z markerów, mogący wskazywać na zd, aczkolwiek rzadko kiedy wada jest tak izolowana. Dodatkowo, robiłaś sanco, może nie daje 100% ale nadal jest badaniem z krwi.

    Może udałoby się skonsultować to z innym lekarzem? Rozumiem, że ziarno niepewności zostało zasiane, ale być może warto to zrobić dla swojego komfortu psychicznego w oczekiwaniu na amnio i wynik? Bo na amnio jesteś już zdecydowana?

    Soldering, spóźnione, aczkolwiek szczere życzenia wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń 😘🎂🌼

    Bebetka, miło że wpadłaś, dawno Cię nie było. U Ciebie też parka, świetnie 😀

    Kejti, glukometry mają zazwyczaj dosyć duży margines błędu. Trzymam kciuki, daj znać jak wyniki 😊

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały wieczór myślałam o Freja i jej ostatnim badaniu.
    Po pierwsze nadal trzeba być dobrej myśli. To tylko jeden z wielu markerów i to wcale nie częsty. Serce w porządku a to ono w zd jest najbardziej podatne na wady wrodzone, prenatalne w porządku, sanco (stare? :/ dziwne, to ja jestem strrrrrrasznie stara ;) ) w porządku. Kość udowa ok? bo nie pisałaś

    Ja bym się pewnie wybrała na jeszcze jedno usg. Ale czy robiłabym amnio w 22 tc? no nie wiem ... ale to każdego indywidualna decyzja. Szanuję każdą bo to nie moje dziecko i nie moje życie. I przesyłam całą masę dobrych myśli i życzeń

    U mnie też jak pewnie pamiętasz NT było takie że był wielki stres. Jakoś troszkę (choć przyznam że nie do końca) uspokoiły mnie wyniki Sanco. Ale co wizyta to i tak nerwy że gin coś znajdzie i będę na nowo się martwić. Póki co wszystko w porządku.

    i tego się trzymajmy moja droga Freju :)

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering spóźnione życzenia, piękne prezenty 🤩 pokaz conversy!

    Kotka ja na gruźlicę się chyba zdecyduje, mimo wszystko u nas jest jeszcze zachorowalność na nią, ale wiem ze to stara szczepionka.

    Freja działo za odpowiedź. Nie martw się usg! Chociaż ja na twoim miejscu chyba skonsultowała się z innym lekarzem. Ale usg często może się mylić. Mi super lekarka powiedziała ze pępowina jest dwunaczyniowa, a jest trzy, po porostu nie było widać drugiej tęsknicy, co zdarza się na usg. A wymiary ze się nie zgadzają o pare dni to na tym etapie nic dziwnego. Trzymaj się i nie zamartwiaj bo sanco wyszło dobrze a to najważniejsze! Dawaj znać co u Ciebie.

    Dziś moja mała pospala - właśnie się obudziła .. cudowne uczucie moc poleżeć w łóżku do 8:00 :)
    Miłego dnia kochane !

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti22 wrote:
    Freja będzie dobrze! Wszystkie trzymamy kciuki 😊 mimo, ze niby sanco jak uznała to stary test, to i tak bym wierzyła bardziej jemu niż samemu usg 😛 usg to jednak tylko obraz, a badanie sanco jest już na podstawie krwi 😊

    Ja dziś od rana na krzywej cukrowej 😊 kupiłam glukozę cytrynowa i powiem wam, ze wcale nie było takie złe jak to mówili 😛 chociaż martwię się trochę, bo jak badała cukier przez ukłucie w palca to wyszedł 95, a od wczoraj od 19 nic nie jadłam dla pewności i piłam tylko zwykła wodę 😥😥😥
    co do glukozy na czczo to właśnie błąd, że nic nie jadlas od 19, bo paradoksalnie im dłuższa przerwa to cukier może być wyższy. Najlepiej kolacje zjeść bardzo zbilansowana zawierająca białko i tłuszcz, które spowalnia wchłanianie węglowodanów. Węglowodany oczywiście złożone.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    na razie wysłałam dokumenty do imid, bo wizyt nie ma. Oglądaja i oddzwaniają.
    NIe wiem co mam zrobić... zobaczymy co powiedzą.
    bardzo współczuję, najgorsze teraz czekanie, ale wierzę, że będzie dobrze.
    Na wątku ciężarówek po ivf jedna dziewczyna robiła SANCO i jej z kolei wyszło fałszywie dodatnie, potem stres, bo amniopunkcja na której okazało się , że wszystko jest ok. Potem pisała, że bardzo żakowska, ze robiła sanco.
    Dziewczyny pisały też, że bardzo dobre jest NIFTY pro

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering94 wrote:
    1418ee810344.jpg
    To moje dzisiejsze prezenty plis conversy w najmodniejszym liliowym kolorze od siostry :)
    Piękna masz datę urodzin ❤️
    Wszystkiego najlepszego, chociaż spóźnione 😘🤗

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby wrote:
    Cały wieczór myślałam o Freja i jej ostatnim badaniu.
    Po pierwsze nadal trzeba być dobrej myśli. To tylko jeden z wielu markerów i to wcale nie częsty. Serce w porządku a to ono w zd jest najbardziej podatne na wady wrodzone, prenatalne w porządku, sanco (stare? :/ dziwne, to ja jestem strrrrrrasznie stara ;) ) w porządku. Kość udowa ok? bo nie pisałaś

    Ja bym się pewnie wybrała na jeszcze jedno usg. Ale czy robiłabym amnio w 22 tc? no nie wiem ... ale to każdego indywidualna decyzja. Szanuję każdą bo to nie moje dziecko i nie moje życie. I przesyłam całą masę dobrych myśli i życzeń

    U mnie też jak pewnie pamiętasz NT było takie że był wielki stres. Jakoś troszkę (choć przyznam że nie do końca) uspokoiły mnie wyniki Sanco. Ale co wizyta to i tak nerwy że gin coś znajdzie i będę na nowo się martwić. Póki co wszystko w porządku.

    i tego się trzymajmy moja droga Freju :)

    nie wiem co robić, rozbita jestem bardzo...
    Kość nosowa ok, udowa ok, wszystko ok. No ale u Ciebie też na usg z córką wychodziło ok, tak?
    Nawet sprawdzała ile procentów tego płynu było, a ja miałam bardzo dużo.
    Mówiła, że rok temu mieli dziecko z ZD urodzone, po dobrym badaniu dna...
    Te poszerzenia sama widziałam, więc błędu w tym nie ma i tym samym bym się nie martwiła.
    Dlatego usg mnie nie uspakaja :/

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ☺ moja córka ma 16 lat. Obraz usg wtedy a teraz to zupełnie inna bajka. Oglądam sobie czasem usg z 2006 (syna) i ledwo coś tam dostrzegam.
    Tak owszem - usg w ciąży z córką z zd wychodziły podobno prawidłowo. Jedyna rzecz która mnie zastanowila po latach to właśnie kość udowa za krótka. Ale np serce ok a miała wadę dużą. Dowiedziałam się bardzo pozno. Jak już miała 3 miesiące i był ostatni dzwonek na operację - na szczęście udaną.

    Tymczasem panienka ma się dobrze i za 2 tyg kończy 16 lat. Właśnie planujemy mini przyjęcie ☺🎂

    Mimo to urodziłam po dwóch latach zdrowe dziecko i teraz też staram się myśleć pozytywnie. Czego i Tobie życzę z całego serca choć wiem że to trudne bardzo.

    Mój malec dziś znów mało ruchliwy 😞 nie lubię takich dni... Niespokojna jestem wtedy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2020, 13:24

    Freja000 lubi tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Misia78 Autorytet
    Postów: 487 408

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja a ty byłaś na polowkowym u jakiegoś innego lekarza?
    Kurczę nie znam się na usg połówkowych, bo mimo ze miałam 2 razy, to nie kojarzę nawet parametrów jakie badają.
    Miałam po prostu chyba wszystko ok. Teraz też cykam strasznie.
    Nie sadze ze akurat ten objaw wskazuje na zd. Do oceny zd są inne, bardziej miarodajne parametry. Ty ich nie masz, masz coś co występuje lub nie w zd i bez. Twoj mały pamietam na każdym badaniu był większy, wiec czy ten brzuszek faktycznie jest taki duży?
    Sanco stare? Hmmm pierwsze słyszę.

    17u96iyefisxlskp.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To połówkowe było u innej lekarki. Dziś byłam z wynikami u mojego gina. Zupełnie mnie uspokoił. Powiedział, ze on by nie ryzykował amnio. Dzwoniła też pani genetyk i długo mi tłumaczyła co i jak. Wyszło mi z tego, że przy braku innych wd i dobry sanco ZD to esktremalnie rzadka sytuacja. Nie będę robić amnio. Zrobię cho serca, bo tak zasugerowała pani genetyk.

    Misia78, bebetka.b, KotkaPsotka3, BlondHeroina_, ma.rysia lubią tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja i tego się trzymać. Wiem że łatwo mówić komuś kto sam tego nie przechodził, ale mocno wierzymy że doczekasz się zdrowego maluszka.

    Freja000 lubi tę wiadomość

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:33

    Freja000 lubi tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na glukozie i mam już wyniki. Ogólnie nie są złe, na czczo 91, po godzinie 166 i po 2h 154... w dwóch pierwszych łapie się w normie, jednak ten ostatni przekroczony o 1, wg tego co wrzuciła któraś z was tu na forum. Czy to już się kwalifikuje jako cukrzyca? 😥😥

  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti, myślę że interpretacja wyników należy do Twojego lekarza. Masz wizytę jakoś niedługo? Nie sądzę, żeby była to cukrzyca. Ale warto uważać na cukier w diecie przy takich wynikach na granicy normy. Ponoć w drugiej połowie ciąży te cukry lubią skakać jeszcze bardziej.

    Freja000, cieszę się że jesteś spokojniejsza. Wierzę, że będzie dobrze, a tamta lekarka niepotrzebnie Cię nastraszyła.

    Freja000 lubi tę wiadomość

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już z tydzień po połówkowym ale córka tka ząbkuje ze masakra.. Idą jej wszystkie czwórki na raz. Pobudki były 4.30 lub 5.00. Dlatego nie miałam nawet siły żeby napisać.
    W każdym razie wszytsko super. Chłopiec 425 g a do 3d nie chciał się ustawić więc tylko profil na zwykłym usg. Może następnym razem przypozuje ;) te mnie czeka glukoza w tym miesiącu.. :@

    Wowka, Maybelle, Evoleth, Misia78, Ela mama po raz 4 lubią tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • Misia78 Autorytet
    Postów: 487 408

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja mi tez się wydaje, ze ta lekarka była nadgorliwa. Cały czas myśle o Tobie, o Was.
    Twoj lekarz, jak widzisz - spokojny. Czy on nie robi połówkowych? Ja na to badanie idę normalnie do mojego gina. On mnie prowadzi I on mi wszystko robi. Może kobieta chce czymś zabłysnąć, ze taka dobra jest, może bardzo szczegółowa i wynajduje rzeczy istniejące, ale nie będące wielkim wyznacznikiem jakichkolwiek wad...
    Daj znać jak dalej się potoczy diagnostyka.

    Ps. Moj mąż jest dość duży, wazy 105 kg, ja teraz 55, przed ciąża 51. Może moj mały tez będzie miał duży brzuszek i ogólnie będzie większy jak na normy z tabelki. Czy to trochę nie jest tak ze każdy jest inny? Czy w 20 tygodniu obwód brzucha musi być od-do?


    17u96iyefisxlskp.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja dobra wiadomość, dobrze ze gin cię uspokoił, dobra rada żeby zrobić echo serca.
    Zmieniając temat - dziewczyny na zwolnieniu l4 czy dostałyscie już zasiłek chorobowy z ZUS? Chodzi mi głównie o umowy kontraktowe/ zlecenia/ bądź działalność gospodarcza? Ale jeśli ktoś ma etat tez chętnie się dowiem czy już ZUS wypłaca. Ja czekam od marca ... wiem ze teraz ZUS ma co innego na głowie ale to już 3 miesiąc opóźnienia..

    Freja000 lubi tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja, cieszę się, że przynosisz uspokajające informacje od swojego prowadzącego i od genetyka. Może to zabrzmi jak utraty frazes ale wszystko jest i będzie dobrze. Współczuję stresu o zdrowie maluszka.

    Kejti, miałam w poprzedniej ciąży dokładnie ten sam wynik po 2h, tylko że później, w 32tyg. Dostałam glukometr, przykaz zwracania uwagi na dietę i dzienniczek do zapisywania pomiarów. Nie miałam żadnych przekroczeń, więc później tylko mierzyłam cukier po głównych posiłkach. I tyle. Więc nawet jeśli gin powie, że to cukrzyca to głowa do góry, wcale nie jest tak źle 😉

    Red Rose, u mojego syna też czwórki były najgorsze. Nawet okryte złą sławą trójki nie dały się tak we znaki. Bardzo się cieszę z dobrych wyników badań 😊

    Też niebawem robię krzywą. Chyba w przyszłym tygodniu wygospodaruję czas... 🤔

    Freja000 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ