X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Paszport Brytyjski Dla Dziecka
Odpowiedz

Paszport Brytyjski Dla Dziecka

Oceń ten wątek:
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. To ze dziecko ma paszport nie oznacza ze ma obywatelstwo...

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Brytyjski paszport

    Jeżeli chcesz otrzymać brytyjski paszport musisz najpierw uzyskać brytyjskie obywatelstwo. Paszport będzie dokumentem potwierdzającym fakt, że jesteś brytyjczykiem lub brytyjką. Jedyną drogą do otrzymania paszportu jest wystąpienie o przyznanie obywatelstwa Wielkiej Brytanii. Dopiero po uzyskaniu obywatelstwa można wypełnić wniosek o paszport.
    Obywatelstwo brytyjskie

    Jeżeli zależy Ci na pracy i dalszym pobycie w UK, a mieszkasz i pracujesz na Wyspach ponad 6 lat, możesz ubiegać się o przyznanie obywatelstwa brytyjskiego a potem wystąpić o wydanie brytyjskiego paszportu. Nie musisz zrzekać się polskiego obywatelstwa i rezygnować z polskiego paszportu.




    Jakie są wymagania?

    Aby starać się o obywatelstwo, musisz spełnić przynajmniej podstawowe warunki:

    Musisz mieć ukończone 18 lat.
    Musisz mieszkać i pracować w UK legalnie minimum 6 lat.
    Nie możesz być sądownie karany.
    Nie możesz przebywać poza granicami UK więcej niż 450 dni w ciagu ostatnich 5 lat i więcej niż 90 dni w ciągu ostatniego roku.
    Musisz znać język angielski przynajmniej na poziomie komunikatywnym (ESOL Entry 3).


    Obywatelstwo Brytyjskie to przede wszystkim przywilej, o który możesz się starać po co najmniej 6 latach pobytu w Wielkiej Brytanii. Obywatelstwo daje pełne prawo wyborcze oraz prawo do paszportu. Jeżeli chciałbyś je mieć będziesz musiał spełnić kilka waruknów. Skoro ma się paszport ma się Obywatelstwo .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znaczy ze to jest troche przejscia przez te całe procedury ...A jednak Dziecko takie otrzyma brytyjskie obywatelstwo TYLKO jeśli jeden z jego rodziców ma obywatelstwo brytyjskie przed urodzeniem dziecka. Nie ma znaczenia w jaki sposób rodzic został obywatelem Wielkiej Brytanii. Jeśli żaden z rodziców nie posiada obywatelstwa brytyjskiego, ale przynajmniej jeden z rodziców posiada status osiedlonego (tzw. settled - Nota 5) przed urodzeniem dziecka, to dziecko otrzyma obywatelstwo brytyjskie.
    Jeśli żaden z rodziców nie posiada ani obywatelstwa brytyjskiego, ani statusu osiedlonego (settled), to dziecko NIE OTRZYMA automatycznie obywatelstwa brytyjskiego''

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu mowimy o paszporcie dla dziecka... Nie dla doroslego.Dziecko otrzymjac paszport nie musi miec obywatelstwa...
    Inna jest procedura dla doroslego a inna dla dziecka.
    Tj pisze wyzej. Dziecko obywatelstwo moze dziedziczyc po rodzicu.

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli rodzic posiada status osiedlonego przed urodzeniem dziecka to dziecko dostanie obywatelstwo . Juz zwariowałam kompletnie Haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 22:25

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec sama sobie odp artykulem... :)
    Jesli ma status czy obywatelstwo jeden z rodzicow dziecko po nim dziedziczy.
    Ale sam paszport nie daje dziecku obywatelstwa!

    weronika86 lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysti ma racje, jednak nie zgodze sie z jedna rzecza! polska konstytucja jako jedyna w europie mowi: YOU CAN BE POLE AND ONLY POLE dopytywalam sie wiec jestem pewna,ze trzeba zrzec sje polskiego obywatelstwa. my juz nawet zmienilismy nazwiska na Davidson moje imie na veronica, meza na patrick a stasia na stanley. koszt tylko 60 z 5oma kopiami...trzeba obywatelstwo jednego z rodzicow, czytalam ze paszpkrt brytjski jest rownoznaczny z obywatelstwem, watpie czy mozna zrobic bez obywatelstwa, wejdzcie sobie na strkne gov.uk a nie polskie. dla stasia, ma 11 lat mozemy wystapic o paszport dopiero za dwa lata, my juz podamy teraz, dla dziecka ktore starsze przyjecha!o do uk, moj mial 8 lat musi byc min 5 lat w full time education aby dac podanie o paszport, zaraz wejde na strone rzadowa i dokladnie wam napisze. a powiedzcie bedziecie pisaly o macierzynxkie?

    Krysti lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro zadzwonie i się dowiem jak to jest bo wszedzie inaczej piszą .;)dzięki paula55 za informacje

    Paula55 lubi tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi znajomi teraz wyrabiali dziecku paszport brytyjski (nie jedni) i dziecko majac go wcale nie ma obywatelstwa i nie moglo sie o nie starac bo zadne z rodzicow go nie ma.... Wic nie dziedziczy.
    Wiec jak to sie ma do rzeczywistosci???

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysti daj znac jak sie dowiesz

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ,musze sama uslyszec na ucho ,wszędzie inaczej piszą :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika 86. Ja się staram i wiem ze dostane moja księgowa własnie mnie po informowala ze dostane ze z Jobcentre będą mi placic miesiecznie I mam Ltd company . Vat co kwartał place podatek korporacyjny tez place i nalezy mi się .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 23:12

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika ale ty napisalas to samo co ja :P
    Ze dziecko dziedziczy obywatelstwo po rodzicach/ rodzicu :) wtedy wyrabiajac mu paszport mozna wystapic o obywatelstwo z tego co rozumiem :)

    Ja na macierzynskim jestem juz od kilku tyg :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 wrote:
    Moi znajomi teraz wyrabiali dziecku paszport brytyjski (nie jedni) i dziecko majac go wcale nie ma obywatelstwa i nie moglo sie o nie starac bo zadne z rodzicow go nie ma.... Wic nie dziedziczy.
    Wiec jak to sie ma do rzeczywistosci???
    to zajebiscie, mi to pasuje!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja juz nie czaje :P
    Ty chcesz to obywatelstwo czy ńie??? :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziedziczy lub jak jest rodzic wiecej niz 5 lat w uk udokumentowane wtedy dostanie obywatelstwo bez problemu a jak jeszcze urodzone w uk to tym bardziej .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 23:19

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wlasnie....
    Ale nie dostaje go tak od strzala przy wyrabiańiu 1 czy nawet tego drugiego (5-letniego) paszportu :)

    No i trzeba jakies te testy zdawac plus egzamin z jezyka. Wiec to nie takie hop siup :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro paszport dostanie to i obywatelem Wielkiej Brytani jest :) od malenkiego .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://brytyjskieobywatelstwo.co.uk/brytyjski-paszport-dla-dziecka-urodzonego-w-uk/ Tu jest link i jest wszystko jasne jak słoneczko :):)

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tam wyraznie pisze ze dziecko urodzone w uk ma prawo do paszportu bryt. po spelnieniu odpowiednich kryteriow.
    Ale nic nie pisze ze z automatu otrzymalo obywatelstwo na chlopski rozum :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ