X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Owulacja a płeć
Odpowiedz

Owulacja a płeć

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 27 września 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam gdzieś, że współżycie w czasie owulacji powoduje, że rodzi się chłopiec, a dzień dwa dni przed owulacją dziewczynka. Jak to było u Was? jestem ciekawa czy się faktycznie to sprawdziło?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my z mezem kochalismy sie dwa dni przed owulacja, w owulacje i dzien po owulacji... nie wiem co bedzie dalej, ale dla mnie plec dziecka sie nie liczy, wazne zeby bylo zdrowe.. narazie czekam na testowanie...z nadzieja ze zobacze wyczekiwane dwie kreski...


    18fd6e31f8e24b67a4afb49b396bfcc3.png

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 22 października 2013, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też to słyszałam bo podobno plemniki z żeńskim chromosomem są "trwalsze" i szybsze dlatego jak się je zasieje przed jajeczkowaniem to pierwsze do niego dopłyną, nie wiem jak to jest gdy w samym dniu owu się uprawiwa seks... w ogóle nie wiem ile w tym wsyzstkim prawdy :)
    w sumie też mi jakoś nie szczególnie zależy na konkretnej płci, dla mnie najważniejsze jest to zeby dzidziuś urodził się zdrowy. ostatnio nawet z mężem rozmawialiśmy ze może nie będizemy chcieli poznać płci do końca :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 22 października 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w pierwszych cyklach dziobalismy na chlopaka - czyli przed owulka. Niestety wielkie G z tego wyszlo i od 4 cyklu dziobiemy jak leci. Modle sie o chlopaka ale jak bym zaszła w ciążę z dzieczynką to przecież uszu jej nie poobrywam. Najwyżej będziemy ją ubierać jak chłopaka hahaa2.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2013, 19:46

    JustyśkaG, weronika86 lubią tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 22 października 2013, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nezumi, coś niedokładnie przeczytałaś. Plemniki żeńskie, z chromosomem X są wolniejsze, ale bardziej wytrzymałe i dlatego im dalej od owulacji seksik, tym większe prawdopodobieństwo spłodzenia dziewczynki... Męski plemniczki (chromosmn Y) są bardziej ruchliwe, szybciej docierają do jajeczka, więc im bliżej owu i pękania jajeczka, tym większa szansa na chłopca...
    Dla mnie osobiście, kobiety starającej się, "to guzik" jakie ma znaczenie, kiedy współżyję, bo czy robiłam to codziennie, czy co drugi dzień, czy tylko na początku płodnych i dzień po skoku - zawsze kończyło się to @ :P Chociaż dawno, dawno temu, na początku starań rzeczywiście myślałam, że ma to znaczenie. Ale i tak rozmyślałam jednocześnie o pięknej córeczce i/lub uroczym synku.

    Powodzenia, byście długo nie czekały na Cud :)

    zielarka, Inga, weronika86 lubią tę wiadomość

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 22 października 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gunia wrote:
    nezumi, coś niedokładnie przeczytałaś. Plemniki żeńskie, z chromosomem X są wolniejsze, ale bardziej wytrzymałe i dlatego im dalej od owulacji seksik, tym większe prawdopodobieństwo spłodzenia dziewczynki... Męski plemniczki (chromosmn Y) są bardziej ruchliwe, szybciej docierają do jajeczka, więc im bliżej owu i pękania jajeczka, tym większa szansa na chłopca...
    Dla mnie osobiście, kobiety starającej się, "to guzik" jakie ma znaczenie, kiedy współżyję, bo czy robiłam to codziennie, czy co drugi dzień, czy tylko na początku płodnych i dzień po skoku - zawsze kończyło się to @ :P Chociaż dawno, dawno temu, na początku starań rzeczywiście myślałam, że ma to znaczenie. Ale i tak rozmyślałam jednocześnie o pięknej córeczce i/lub uroczym synku.

    Powodzenia, byście długo nie czekały na Cud :)
    oczywiście masz rację, tzn pomyliłam się co do ruchliwości dziewczynek :)

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 22 października 2013, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gunia wrote:
    Powodzenia, byście długo nie czekały na Cud :)

    jak to byście? BYŚMY! Trzymamy kciuki za ciebie też Gunia! :*

    Gunia, weronika86 lubią tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem kochaliśmmy się w dzień owulacji a wiem to bo byłam u gina i potwierdziła mi poprzez usg, dostałam zastrzyk pregnyl i udało sie a mianowicie miałam nadzieje na chłopca a wyszła dziewczynka, więc nie ma reguły, wszystko zależy od plemników:) wygrywa te co silniejszy^^

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamcia0101 masz racje, wszystko zalezy od plemnikow, ja podczas umcia umcia nie mysle ktory plemnik szybciej trafi w moje jajeczko tylko skupiam sie na przyjemnosci i czerpie z niej duzo radosci....najwazniejsze zeby strzelic w srodek tarczy a nie czy bedzie chopak czy dziewczyna


    18fd6e31f8e24b67a4afb49b396bfcc3.png

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 22 października 2013, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalitria wrote:
    jak to byście? BYŚMY! Trzymamy kciuki za ciebie też Gunia! :*

    Tak, masz rację! Dzięki, Kalitria, czasem już zapominam, że się staram, tyle to trwa, hehe.
    Dzięki, nadzieja czasem umiera, ale na krótko na szczęście, a później wraca :) Thx:*

    kalitria lubi tę wiadomość

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • Dorotucha Autorytet
    Postów: 1562 1447

    Wysłany: 30 października 2013, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w pierwszej ciąży serduszka w czwartek i sobotę, owulacja była w sobote(przy monitorowaniu owulacji przez gina) - mamy Córcie :D

    https://www.maluchy.pl/li-69459.png
    2nn3dqk3jjvpzuar.png
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 25 listopada 2013, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/owulacja-a-plec,1063.html# Nowa-zastrzyk pregnyl dziala od 12do 36 godz.(tzn peka jajeczko w tym przedziale czasowym)wiec jak najbardziej owulka byla pozniej(poprostu jajeczko bylo gotowe do pekniecia ale peklo dopiero po zastrzyku ;) Dorotucha,u Ciebie poprostu owulka zaskoczyla zolniezyki z soboty i te nie byly jeszcze gotowe-trafily te z czwartku ;) Gratuluje córek :)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 27 listopada 2013, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze mowie tak ' nieważne czy chłopak czy dziewczyna, ważne żeby było zdrowe ' ;)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • FRANKA Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 28 listopada 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja z mężem staramy sie o siostrzyczkę dla naszego synka, zobaczymy czy sie uda? ale braciszek może będzie? Bóg tylko to wie...

    FRANKA
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 28 listopada 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz tak pokierowałam współżyciem, żeby urodziła się dziewczynka, dwa dni przed owulką i mam córeczkę :) Za drugim razem celowaliśmy w chłopca, w samą owulację, i choć tę ciążę poroniłam to jestem pewna, że był to synek.
    U nas to się sprawdza, choć po stracie jest mi już wszystko jedno co się urodzi byle było zdrowe :)

    FITop1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaniem niektórych, by mieć chłopca, należy kochać się w pozycji klasycznej. Po stosunku kobieta powinna jeszcze przez chwilę leżeć z nogami uniesionymi do góry. Inni twierdzą, że syna łatwiej począć w pozycji na jeźdźca lub od tyłu.
    Parom marzącym o dziewczynce zaleca się z kolei pozycję na boku. Statystyki nie potwierdzają skuteczności tej metody. Nie oznacza to jednak, że pozycja podczas stosunku jest bez znaczenia. Przy niektórych plemniki mają łatwiejszą drogę do celu. Jest tak np. wtedy, gdy leżąc na wznak, kobieta oplata nogami tułów partnera bądź kładzie klęczącemu przed nią partnerowi nogi na ramiona. Pozycję kolankowo-łokciową poleca się paniom z problemem tyłozgięcia macicy i mężczyznom ze słabym nasieniem.
    A co do współżycia, jeśli chce się mieć syna, trzeba się kochać w trakcie owulacji. By począć córkę, do stosunku musi dojść dzień, 4 dni przed owulacją. Dlaczego? Płeć dziecka zależy od rodzaju plemnika, który zapłodni komórkę jajową. Wszystkie jąjeczka zawierają chromosom X, natomiast plemniki - chromosom X lub Y. Jeżeli wyścig do komórki jajowej wygra plemnik z chromosomem X, urodzi się dziewczynka. Gdy zwycięży plemnik z chromosomem Y, na świat przyjdzie chłopiec. Medycyna i badania naukowe mówią tak: plemniki niosące chromosom Y są szybsze, lecz krócej zachowują zdolność zapłodnienia. Plemniki z chromosomem X są wolniejsze, ale za to bardziej wytrzymałe. Zdaniem lekarzy to najbardziej wiarygodna z naturalnych metod planowania płci dziecka. Oczywiście, nie daje ona całkowitej gwarancji, ale u części par się sprawdza.

  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 28 listopada 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam, oj tam, ja bym chciała po prostu zajść w ciążę, a, czy będzie Michalina/Matylda, czy Tomasz/Maciej to naprawdę nie ma znaczenia ;)

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 29 listopada 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my mamy juz prawie 11sto letniego chlopaczka...marze o dziewczynce...moj M rowniez, ale z chlopca rowniez bede sie cieszyc...co bedzie to bedzie, wazne zeby bylo wogole, bo mi sie zapas optymizmu konczy po tylu cyklach :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek :) Chyba, że jest jakiś podobny-aktualniejszy to proszę o nakierowanie :)
    Ja jeszcze nawet nie wiem czy się udało a już wpadła mi do głowy myśl: chłopiec/dziewczynka -świruję :D

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki wątek juz istnieje, ale ja napiszę, bo tez marzylismy o corce, rok przygotowan, zmiana diety, pozycje ;p seks tylko przed owulacją. W szczesliwym cyklu ostatnie serduszko 3 dni przed owulacją i jest chlopiec ;p Wiec to kwestia plemniczkow, ich szybkosci i zdrowia.

    Enii lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ