X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Opalanie w ciazy.
Odpowiedz

Opalanie w ciazy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chcialabym dowiedziec sie jak to jest z opalaniem w ciazy. Wiadomo, opinie sa rozne - mozna, mozna ale niedlugo, nie mozna itd. Chcialabym dowiedziec sie od doswiadczonych dziewczyn ktore juz mialy brzuszek w lato i sie opalaly, albo od tych ktore maja na ten temat wieksza wiedze. W internecie czytam, ale na kazdej stronie pisze co innego. Oczywiscie nie zalezy mi i nie chce siedziec pol dnia na sloncu, czy spalic sie na wior, chcialabym wiedziec jak opalac sie bezpieczenie, ile max. mozna przebywac na sloncu, czy lepiej opalac sie z zakrytym brzuchem (np. wilgotna chusta). I jak z kapiela w morzu czy jeziorze? Zabezpieczac sie czyms (tampon) czy mozna normalnie? Bede wdzieczna za wszystkie wskazowki, jak bezpieczenie korzystac z promieni slonecznych i ogolnie wakacji :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2014, 14:47

    wff22n0ab6iac00e.png
  • kada24 Autorytet
    Postów: 5602 3455

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem tak nie wolno sie opalac jako tako ale nogi mozesz wystawic na slonce jedynie zeby brzuszek byl schroniony.. a co to kapania zadnych tamponow mozna normalnie ale nie za dlugo

    Hanna<3
    5cfa36e136.png
    countdown-1431234000z1455429600zp.png
    Mateuszek <3 13.08.2014
    Emilka <3 08.07.2010








  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie glownie chodzi mi by opalic nogi i chociaz troche twarz (chociaz jesli chociaz o twarz to w moim przypadku ciezko lapie, nie wiem czemu :P)
    Dzieki za odpowiedz ;)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja słyszałam ze wcale nie chodzi o sam brzuszek, tylko o nagrzanie ciała. Jak siedzisz na słoncu i Cie grzeje zbyt dlugo to fundujesz sobie saunę w środku i to zdecydowanie nie jest dobre dla dziecka. Ale- jeśli chcesz parę razy na słonce się wystawić to pewnie nic nie stoi na przeszkodzie. Ja wychodziłam na spacerki podczas których wystawiałam twarz do słonca na kilkanaście minut ;)
    Chodzi o to, zeby nie fundować ciału szoku temperaturowego.

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja była szefowa była w 6 mcu ciąży na wczasach w Grecji, stosowała kremy z wysokim filtrem a i tak wróciła brązowa. Dziecko urodziło się zdrowe, nie miała żadnych problemów.
    Z opalaniem jest ten problem, że z racji wysokich poziomów hormonów mogą zostać na skórze przebarwienia. A inna sprawa, że wylegiwanie się w ciąży w największy upał do momentu aż się nie zemdleje jest głupie i nieodpowiedzialne.

    Bergo, Anoolka lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ