X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Odstawienie leku XONVEA
Odpowiedz

Odstawienie leku XONVEA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justi_92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 marca 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie dotyczące tego jak udało Wam się odstawić lek xonvea, po jakim czasie brania?
    Ja biorę ten lek od ok 8/9 tc ze względu na silne mdłości i wymioty (2 pobyty w szpitalu z tego powodu, schudłam 10 kg 😟). Aktualnie jestem w 24 tc, próbowałam odstawić ten lek 3 razy, ostatni raz w 17 TC zmniejszylam dawkę do 1 tabletki na noc zamiast dwóch, wytrzymałam dwa dni ...co skończyło się znowu mdłościami i wymiotami więc wróciłam do 2 tabletek na noc.
    Jak to jest jeśli np. będę musiała brac je całą ciążę i po porodzie po odstawieniu pojawia się znowu wymioty...czytałam, że to może być efekt odstawienia, wolałabym odstawić je skutecznie przed porodem ale boje się kolejnego nawrotu wymiotów.
    Jak to było u Was?

  • Kiarka Autorytet
    Postów: 296 245

    Wysłany: 27 marca 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Właśnie szukam gdzieś na forum informacji jak komuś udało się odstawić ten lek. Jestem właśnie przy pierwszej próbie i cały dzień wymiotowałam 😔 Jutro kończymy 16 tydzień i miałam nadzieję, że tyle wystarczy, bałam się brać dłużej, bo słyszałam, że ciężko odstawić. Czy Tobie w końcu się udało? Mi się udało zejść do jednej tabletki na noc.

    age.png
  • TERESA05 Koleżanka
    Postów: 63 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDALENA ROSIK FINANSOWANIE
    Witam wszystkich
    Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś MAGDALENA BARBARA ROSIK na mojej ścieżce.
    W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą MAGDALENA BARBARA ROSIK , a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
    Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
    Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
    E-mail: [email protected]
    Dziękuję Ci

  • Justi_92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 maja 2023, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka wrote:
    Cześć. Właśnie szukam gdzieś na forum informacji jak komuś udało się odstawić ten lek. Jestem właśnie przy pierwszej próbie i cały dzień wymiotowałam 😔 Jutro kończymy 16 tydzień i miałam nadzieję, że tyle wystarczy, bałam się brać dłużej, bo słyszałam, że ciężko odstawić. Czy Tobie w końcu się udało? Mi się udało zejść do jednej tabletki na noc.

    Dawno nie zaglądałam na forum, więc z opóźnieniem odpisuję ☺️ aktualnie 31 tc i nadal biorę 2 tabletki na noc, kilka dni temu zapomniałam wziąć i następnego dnia znowu zaczęły się wymioty...więc już raczej będę brała do końca ciąży. Za tydzień idę do szpitala z powodu łożyska centralnie przodującego więc kilka tygodni jeszcze będę brała ten lek niestety. Pytałam lekarz jak to będzie po porodzie, bo boje się że po CC będę miała jakiś syndrom odstawienny ale powiedziała że po porodzie nie będzie już tych dolegliwości....trochę się obawiam czy na pewno, szczególnie że będę miała CC i nie wyobrażam sobie tego stanu plus ból cięcia 😕
    Kilka tygodni temu próbowałam zejść do jednej tabletki ale po 2 dniach wymioty wróciły wiec juz nawet boje się próbować znowu...

  • Hania98 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 lipca 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi_92 wrote:
    Dawno nie zaglądałam na forum, więc z opóźnieniem odpisuję ☺️ aktualnie 31 tc i nadal biorę 2 tabletki na noc, kilka dni temu zapomniałam wziąć i następnego dnia znowu zaczęły się wymioty...więc już raczej będę brała do końca ciąży. Za tydzień idę do szpitala z powodu łożyska centralnie przodującego więc kilka tygodni jeszcze będę brała ten lek niestety. Pytałam lekarz jak to będzie po porodzie, bo boje się że po CC będę miała jakiś syndrom odstawienny ale powiedziała że po porodzie nie będzie już tych dolegliwości....trochę się obawiam czy na pewno, szczególnie że będę miała CC i nie wyobrażam sobie tego stanu plus ból cięcia 😕
    Kilka tygodni temu próbowałam zejść do jednej tabletki ale po 2 dniach wymioty wróciły wiec juz nawet boje się próbować znowu...

    Hej. Aktualnie 32 tc, od 6tc jestem na tabletkach aktualnie biorę 1 na noc, obawiam sie porodu i odstawienia tych tabletek jak to u ciebie sie skończyło?

  • Joanna.me Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbujcie zmniejszać dawkę. Ja w 18tc się odważyłam, z 2 potem 1,5tabletki.po 4 dniach jakoś 1, potem po dniach 0,5 tabsa, potem 1/3 kilka dni i się udało za drugim podejściem 🙂

  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 9 września 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się nie udało odstawić tych tabletek do końca ciąży, a kilka razy probowalam. Byłam przerażona , ze nawet po ciąży będą wymiotować 🙈 ale po porodzie jak ręka odjął. Gdyby ktos był zainteresowany to mam jedno opakowanie (bez 3 tabletek) na sprzedaz 😁

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Kiki mistrz Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 listopada 2023, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawiłam Xonvea.

    Zaczęłam ją brać w 15 tyg bo nadal rano wymiotowałam ( to moja II ciąża, w I cale dnie wymioty ale wtedy jeszcze nie było tego leku niestety;( ) w tej ciąży tylko poranne mdlosci wiec zażywałam 2 tabletki na noc.
    Odstawiłam z dnia na dzień w 20tyg. Po drugiej dobie Zaczęłam wymiotować i rano i wieczorem.. I tak mi zostało przez 7 dni ,bardzo źle się czułam. Potem pozostały mi tylko lekkie poranne mdłosci i w sumie tak do dziś ( 25tydzień) . Coś czuje że pozostanie tak do końca ciąży😬 ciekawa jestem czy to od tych lekow ,bo w I ciazy mdlosci ustały po 18tygodniu 🤷‍♀️

  • Aga111 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda ciąża jest inna. A mdłości niestety można mieć nawet do końca ciąży. Jeżeli po zaprzestaniu brania tabletek nadal macie mdłości lub wymiotujecie, to znaczy, że jeszcze jesteście na etapie, kiedy mdlosci nie minęły. Te tabletki niwelują objawy a nie przyczynę tych dolegliwości, wiec istnieje prawdopodobieństwo, ze jak odstawicie tabletki to z powodu ciąży nadal będziecie miały mdłości. Można po prostu próbować odstawić w późniejszym terminie. Gdyby powodem mdłości czy wymiotów było odstawienie to, kobiety które brały tabletki do końca ciąży, nawet po urodzeniu czuły by się źle, jeżeli byłyby to efekt odstawienia. A nie spotkałam się z przypadkiem , gdzie kobiety wymiotowały po ciąży. Dolegliwości po urodzeniu mijały, a więc na logikę to nie przez odstawienie źle się czuły, tylko przez ciążę, która daje takie objawy :)

    Raela, Karjala lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ