X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne odrzucenie zaświadczenia do cc
Odpowiedz

odrzucenie zaświadczenia do cc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, powiedzcie mi proszę czy lekarz prowadzący/ lekarz w szpitalu (w przypadku nieoczekiwanego porodu) może odrzucić skierowanie do cc? Pierwszy poród miałam indukowany i niestety traumatyczny, zarówno dla mnie jak i dla dziecka. Nie radziłam sobie po porodzie i musiałam udać się do psychologa. W tej ciąży psych. stwierdziła, że przez traumę mogę zrobić sobie lub dziecku krzywdę przy porodzie więc wypisała zaświadczenie (tak, wiem dla wielu strach przed porodem to głupota i pójście na łatwiznę). Pokazałam papierek lekarzowi, ale on uparcie twierdzi, że wywoła poród (z powodu podejrzenia dużej masy urodzeniowej). A ja mu powiedziałam, że albo urodzę sama z siebie albo cc wchodzi w grę. Bo na drugą indukcję się nie zgodzę. Termin porodu się zbliża, a lekarz upiera się przy swoim, za 2 tyg mam wizytę i będzie to ostatni dzwonek na wyznaczenie terminu cc. I tu moje pytanie-czy ginekolog może odrzucić zaświadczenie i 'zmusić' mnie do indukcji lub porodu SN?

  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się że w szpitalu skierowanie do cc może być odrzucone. Zależy od lekarza mającego zmianę w szpitalu czy uzna skierowanie czy nie, no chyba że jest coś ewidentnego np. pośladkowe położenie.
    Takie od psychiatry może odrzucić ale nie musi. Radzę Ci w szpitalu prosic, nalegać na CC, mi się tak udalo, moje skierowanie chcieli też odrzucić.
    A lekarz prowadzący jest ze szpitala w którym będziesz rodzic?

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mysle ze to zalezy od lekarza prowadzacego. Mnie tez namawiali na sn, poczatkowo sie zgodzilam pod straszna presja, mialam wskazanie od neurologa, ostatecznie zrobili cc.

    Sylvuszka lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mój lekarz przyjmuje w szpitalu i to on robiłby planowaną cesarkę. No ja właśnie mam tak, że porodu naturalnego się nie boję aż tak bardzo jak indukcji. Ale poprzednim razem lekarze źle zmierzyli dziecko (było dużo większe niż na usg) i dodatkowo miało konflikt pępowinowy czego nikt nie zauważył i też dlatego nie mam zaufania do tego szpitala a w okolicy nie ma lepszego;/ A niestety z tego co słyszałam od pielęgniarek tam pracujących to praktycznie wszystkie porody naturalne są wywoływane przed czasem, chyba że kobieta nagle zacznie rodzić.

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam rok temu i miałam CC, po 28 godzinach od odejścia wód. Dwa razy mi podawali oksytocynę i rozwarcie było na ledwo 4 cm, na trzecie podanie oksytocyny się nie zgodziłam. I musieli mi zrobić CC. To twoje ciało i ty decyduj co chcesz z nim zrobić. Według mnie nikt nie ma prawa ci niczego narzucać.
    Ja z cesarki byłam i nadal jestem baaaardzo zadowolona, niepotrzebnie tyle czasu się męczyłam próbując urodzić naturalnie

    Sylvuszka, edwarda20 lubią tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Ja rodziłam rok temu i miałam CC, po 28 godzinach od odejścia wód. Dwa razy mi podawali oksytocynę i rozwarcie było na ledwo 4 cm, na trzecie podanie oksytocyny się nie zgodziłam. I musieli mi zrobić CC. To twoje ciało i ty decyduj co chcesz z nim zrobić. Według mnie nikt nie ma prawa ci niczego narzucać.
    Ja z cesarki byłam i nadal jestem baaaardzo zadowolona, niepotrzebnie tyle czasu się męczyłam próbując urodzić naturalnie
    Ja na oxy już w życiu się nie zdecyduję, ale właśnie boję się, że w szpitalu mi odmówią cc. Bo już w Polsce na prawdę nic mnie nie zdziwi. ;/ A jeszcze jak im pokażę zaświadczenie od psychologa to mnie wysmieją, że sobie wymyślam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2019, 21:17

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze moga odrzucic, szczegolnie jeśli nie jest to wskazanie zagrazajace zyciu...
    Ja przyjechalam do szpitala z rozpoczeta akcja porodowa. Mialam zaświadczenie od ortopedy o wskazaniu do cc przez rozejscie sie spojenia lonowego. Tez na poczatku mowili cos o sn ale miedzy skurczami sie popłakałam ze nie chce byc potem niepelnosprawna. Jak 40 minut pozniej zobaczyli ze mam 9 cm rozwarcia to biegli ze mna na lozku na salę operacyjna. Tez super wspominam cc, poszlo gladko, ja bardzo szybko doszlam do siebie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ