BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > octenisept jest naprawde szkodliwy?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

pesymistka
Koleżanka
2

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
witam. Od poczatku ciazy sotsuje zastrzyki z heparyny w brzuch. od jakis dwoch tygodni korzystam do dezynfekcji przed zastrzykiem z octeniseptu . Pisalo w ulotce ze jest stosowany w okresie ciazy i u nowrodkow. tak samo przeczytalam ze stosowany jest w ginekologii przed porodami i po wiec uznalalm go za bezpieczny. teraz szpyrajac w internecie przeczytalam ze zawiera jakis sklad ktory dostaje sie do plodu i go uszkadza!!!! a ja stosowalam go az dwa tygodnie czy moglam przez to spowodowac nieodwracalne wady??? usg genetyczne dopiero za 10 dni

pesymistka

Leticia
Autorytet
1863

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pesymistka, spokojnie, na pewno nie zaszkodziłaś maluchowi!
Octenispet jest powszechnie stosowany do odkażania kikuta po pępowinie u noworodków, więc wątpię, żeby mógł być taki szkodliwy w ciąży.

km5se6yd8tj60462.png
km5stv73q64rb58y.png

[konto usunięte]

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Spokojnie, nie jest groźny ja go używam od operacji :)

pesymistka
Koleżanka
2

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
no wlasnie tez k isie tak wydawalo. tym bardziej ze tego skladniku niby szkoldiwego jest tylko 2 procent na cała buteleczke 50 ml. no ale wystrzaszylam się troche jak pewna dziewczyna na swoim blogu zaczela wypisywac ze powoduje uszkodzenia plodu bo przenika przez skore a ja na brzuch sobie psikalam nim przez dwa tygodie. Ale wydaje mi sie ze gdyby naprawde byl szkodliwy to przeciez bylby wycofany w szpitalach na oddzialach ginekologii.

pesymistka

pesymistka
Koleżanka
2

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziekuje za slowa otuchy):)

pesymistka

[konto usunięte]

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kochana ja miałam operacje 22.06, mam ranę od pępka do spojenia łonowego, dwa razy dziennie zmieniam opatrunek, wstrzykuję też heparynę i psikam octaniseptem. Przecież bez octaniseptu zakażenie by się wdało

pesymistka
Koleżanka
2

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Widze że jesteś w ciąży i miałam operacje w czasie ciąży...Bardzo się ciesze że dziecka nie straciłaś, No i mam nadzieje że będzie wszystko ok. Duże przeczycie musiałaś mieć

pesymistka

[konto usunięte]

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
pesymistka wrote:
Widze że jesteś w ciąży i miałam operacje w czasie ciąży...Bardzo się ciesze że dziecka nie straciłaś, No i mam nadzieje że będzie wszystko ok. Duże przeczycie musiałaś mieć
Tak jestem, operacje miałam w 12 tc i póki co wszystko na dobrej drodze :)

pesymistka
Koleżanka
2

Wysłany: 9 lipca 2018, 09:29
Cytuj | (1) | Zgłoś
to sie ciesze:)

Aga9090 lubi tę wiadomość

pesymistka

Kamilla363
Nowa
0

Wysłany: 20 lutego, 16:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zdecydowanie nie! Octenisept to jeden z najbezpieczniejszych preparatów jaki znam. W dodatku po nim rany świetnie się goją, a gdy się go stosuje nie powoduje pieczenia. Dużym plusem jest też to, że można go stosować na przykład przy zapaleniu gardła lub infekcjach intymnych. Sprawdzałam i jest skuteczny.

Anuśla
Autorytet
2434

Wysłany: 22 lutego, 02:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
A gdzie to przeczytalas? Podasz źródło? Ja psikalam octeniseptem 2 razy w ciagu dnia przez 9 mcy i dziecko jest zdrowe. Zreszta, przecież wszystkie dziewczyny biorace heparyne używają tego środka.

ojxe8ribfhgxs7lm.png

3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
4 x IUI :-(
Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
7dpt beta 39.46 😄
9dpt beta 164
11dpt beta 484
14dpt beta 2566
24dpt - mamy Serduszko!
Czekamy na Córeczkę😄
09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
"Nie bój się, tylko wierz."

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)