X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne octenisept jest naprawde szkodliwy?
Odpowiedz

octenisept jest naprawde szkodliwy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. Od poczatku ciazy sotsuje zastrzyki z heparyny w brzuch. od jakis dwoch tygodni korzystam do dezynfekcji przed zastrzykiem z octeniseptu . Pisalo w ulotce ze jest stosowany w okresie ciazy i u nowrodkow. tak samo przeczytalam ze stosowany jest w ginekologii przed porodami i po wiec uznalalm go za bezpieczny. teraz szpyrajac w internecie przeczytalam ze zawiera jakis sklad ktory dostaje sie do plodu i go uszkadza!!!! a ja stosowalam go az dwa tygodnie czy moglam przez to spowodowac nieodwracalne wady??? usg genetyczne dopiero za 10 dni

    pesymistka
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pesymistka, spokojnie, na pewno nie zaszkodziłaś maluchowi!
    Octenispet jest powszechnie stosowany do odkażania kikuta po pępowinie u noworodków, więc wątpię, żeby mógł być taki szkodliwy w ciąży.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, nie jest groźny ja go używam od operacji :)

  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie tez k isie tak wydawalo. tym bardziej ze tego skladniku niby szkoldiwego jest tylko 2 procent na cała buteleczke 50 ml. no ale wystrzaszylam się troche jak pewna dziewczyna na swoim blogu zaczela wypisywac ze powoduje uszkodzenia plodu bo przenika przez skore a ja na brzuch sobie psikalam nim przez dwa tygodie. Ale wydaje mi sie ze gdyby naprawde byl szkodliwy to przeciez bylby wycofany w szpitalach na oddzialach ginekologii.

    pesymistka
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za slowa otuchy):)

    pesymistka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja miałam operacje 22.06, mam ranę od pępka do spojenia łonowego, dwa razy dziennie zmieniam opatrunek, wstrzykuję też heparynę i psikam octaniseptem. Przecież bez octaniseptu zakażenie by się wdało

  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze że jesteś w ciąży i miałam operacje w czasie ciąży...Bardzo się ciesze że dziecka nie straciłaś, No i mam nadzieje że będzie wszystko ok. Duże przeczycie musiałaś mieć

    pesymistka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    Widze że jesteś w ciąży i miałam operacje w czasie ciąży...Bardzo się ciesze że dziecka nie straciłaś, No i mam nadzieje że będzie wszystko ok. Duże przeczycie musiałaś mieć
    Tak jestem, operacje miałam w 12 tc i póki co wszystko na dobrej drodze :)

  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 9 lipca 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to sie ciesze:)

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    pesymistka
  • Kamilla363 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 20 lutego 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie nie! Octenisept to jeden z najbezpieczniejszych preparatów jaki znam. W dodatku po nim rany świetnie się goją, a gdy się go stosuje nie powoduje pieczenia. Dużym plusem jest też to, że można go stosować na przykład przy zapaleniu gardła lub infekcjach intymnych. Sprawdzałam i jest skuteczny.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 lutego 2021, 02:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie to przeczytalas? Podasz źródło? Ja psikalam octeniseptem 2 razy w ciagu dnia przez 9 mcy i dziecko jest zdrowe. Zreszta, przecież wszystkie dziewczyny biorace heparyne używają tego środka.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Karolajna33 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 marca 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze słyszę o szkodliwości Octeniseptu. Ja używałam go przez cały okres niemowlęcy, gdy coś się działo. Na szczęście było to bardzo rzadko.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 16 marca 2021, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest to najlepszy środek i w tej chwili raczej odradza się stosowanie go np. u noworodków do kikuta. Oczywiście odkażając sobie jakiś tam fragmencik do zastrzyku nie zrobimy krzywdy dziecku w brzuchu, ale...ja akurat octeniseptu nie stosuję w ogóle. Już pominę, że mi śmierdzi ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 26 marca 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w duzych ilosciach i przyjmowane bezposrednio to wszystko jest szkodliwe nawet woda utleniona. Octenisept jest bezpieczny bo jest stosowsany tylko powierzchniowo i w malych ilosciach

    ubranka dla niemowląt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ