X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana u nas to samo - mowie nie wolno a ten mały drań stoi i mowi ,,nie nie nie nie” i oczywiście robi swoje!

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracam do pracy we wrześniu, cały czas w sumie daje korki ale ludzie mi do domu przyjeżdżają więc git. Od września bedzie rok po znakiem.. Co zrobić z Jaskiem.. Eh.. Myślałam może 4 dni pracować z małą ilością godzin (w szkole pracuje).. Żłobek raczej nie, chyba skończy się na mężu i babciach.. A jeden dzień ja. Jasiek stawia pierwsze kroczki, ale jeszcze nie chodzi.. Co dzień coraz wiece kroczkow. Mówi mama i da, robi cacy cacu i papa..noce fatalne, nie wysypiam się. :! /

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella łącze się w bólu nieprzespanych nocy...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 23 lutego 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cisza :P

    Jestem w ciąży :D

    ug378rib3ih251jk.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 24 lutego 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia!!! No coś Ty!!!! Gratuluje :) i podziwiam ja bym chyba nie dała rady przy moim łobuziaku ❤️❤️❤️

    Celia89 lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 24 lutego 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Celia!!! No coś Ty!!!! Gratuluje :) i podziwiam ja bym chyba nie dała rady przy moim łobuziaku ❤️❤️❤️
    :D ja ze wzgledu na moja lobuzice robie teraz bo im dalej tym bardziej dziala na mnie jak antykoncepcja, a juz na męża tym bardziej :D

    ug378rib3ih251jk.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 11 marca 2021, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia!! Super, na kiedy masz termin?
    U mnie fabryka zamknięta. Troje dzieci-wystarczy♥️♥️♥️

    Celia89 lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 15 marca 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy u was dziewczyny po roczku zchrzaniły się nocki? Synek spał pięknie, od 5m przesypiał całe noce - wiadomo zdarzały się gorsze ale generalnie było na plus. Poglaskało się go, dało smoczka, poszumiało i spał dalej. A teraz to jakaś tragedia. Każdej nocy (rownie czasami o 2, ostatnio o 5 rano) robi nam imprezki histerii placzu i ryku :(

    niedouspokojenia generalnie a płacz taki mocny. Brakuje mi już pomysłów jak można to naprawić. Pościel zmieniłam, wietrzę przed spaniem, w pokoju nawilżacz chodzi, w pokoju jakies 20-21'C, próbowałam przykrywać kolderką lub kocykiem - bez efektu.
    Synek pierwsze kroczki zaczał stawiać jak miał roczek, teraz ma prawie 14m i próbuje biegac a chodzi bardzo sprawnie.

    Najgorsze w tym wszsystkim jest to że dowiedziałam się kilka dni temu że jestem w ciąży i te nocki mnie dobijają :(

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 15 marca 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Celia!! Super, na kiedy masz termin?
    U mnie fabryka zamknięta. Troje dzieci-wystarczy♥️♥️♥️
    22 pazdziernik. ;p
    chciałam 3 ale przez pandemie tez odpuszczamy. Trzeba miec jeszcze kase na wyzywienie i edukacje ;p Mialam ambicje zrobic trzecie za 5 lat przed 40stka ale pewnie mi sie juz nie bedziee chcialo. xd

    ug378rib3ih251jk.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 15 marca 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Czy u was dziewczyny po roczku zchrzaniły się nocki? Synek spał pięknie, od 5m przesypiał całe noce - wiadomo zdarzały się gorsze ale generalnie było na plus. Poglaskało się go, dało smoczka, poszumiało i spał dalej. A teraz to jakaś tragedia. Każdej nocy (rownie czasami o 2, ostatnio o 5 rano) robi nam imprezki histerii placzu i ryku :(

    niedouspokojenia generalnie a płacz taki mocny. Brakuje mi już pomysłów jak można to naprawić. Pościel zmieniłam, wietrzę przed spaniem, w pokoju nawilżacz chodzi, w pokoju jakies 20-21'C, próbowałam przykrywać kolderką lub kocykiem - bez efektu.
    Synek pierwsze kroczki zaczał stawiać jak miał roczek, teraz ma prawie 14m i próbuje biegac a chodzi bardzo sprawnie.

    Najgorsze w tym wszsystkim jest to że dowiedziałam się kilka dni temu że jestem w ciąży i te nocki mnie dobijają :(
    U mnie nocki od poczartku byly spoko. Za to ostattnio papuga jedna zaczela mi wstawac o 5 i skrzeczec. Wywalam ja na kopie do kojca i puszczam jej peppe i se dosypiam. Moze to metoda? Ja wiem ze tv postrzega sie w niektorych kregach jak samego szatana ale ta godzinka- 2 dziennie to nie duza cena zeby sie zdrzemnac a dziecko spokojnie sie soba zajmie.

    Gratuluje ciąży :D

    Strasznie rzadko tutaj ktokolwiek sie odzywa :P siedze na babyboomie to tam ekipa ze stycznia przetrwala a juz siedze na pazdziernikowej haha.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 16 marca 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia89 wrote:
    U mnie nocki od poczartku byly spoko. Za to ostattnio papuga jedna zaczela mi wstawac o 5 i skrzeczec. Wywalam ja na kopie do kojca i puszczam jej peppe i se dosypiam. Moze to metoda? Ja wiem ze tv postrzega sie w niektorych kregach jak samego szatana ale ta godzinka- 2 dziennie to nie duza cena zeby sie zdrzemnac a dziecko spokojnie sie soba zajmie.

    Gratuluje ciąży :D

    Strasznie rzadko tutaj ktokolwiek sie odzywa :P siedze na babyboomie to tam ekipa ze stycznia przetrwala a juz siedze na pazdziernikowej haha.

    Uważam że każdy robi jak uważa i mnie to tam nic do tego ;) ja akurat przerażona badani które czytałam o wpływie tv na mózg małego dziecka nie puszczam mu go ani nie gra w tle. Puszczam piosenki z mojej playlisty czy tam piosenki dla dzieci :) Kilka razy puściłam mu reksia czy bolka i lolka jak był chory i to byl jedyny sposob aby pozwolił zrobić sobie inhalacje
    (było to właśnie ostatnio) i przez dwa tygodnie trwało. I się to spanie właśnie popsuło. Doszukuje się przyczyny może w tym. Inhalacji nie robimy więc już nie puszczamy. Zobaczymy czy wróci do normy. Ale już emocjonalnie wysiadam przez te nocki (człowiek do dobrego się przyzwyczaił :p ) i fizycznie powoli też bo potrzebuje się wyspać a tu guzik, a muszę wstać o konkretnej godzinie żeby go do zlobka zawieżć i zacząć pracę :/

    Celia89 lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 16 marca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia89 - u mnie ciężkie nocki od porodu żadna noc nie przespana, czasem to chodzę jak zombie. Bywa lepiej ale generalnie kiepsko.
    Krzywdy nie zrobisz dziecku Peppą, nie miej wyrzutów. Może nie jest to modelowe wychowanie ale 5 rano to nie czas na czytanie bajek i układanie z klocków. Wiecznie trwać to nie będzie. Ja też czasem włączę bajkę i z Jaskiem pooglądam. Generalnie dużo z nim jestem, bawię się i układam klocki. Tv jest od wielkiego dzwonu

    Celia89 lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 19 marca 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Celia89 - u mnie ciężkie nocki od porodu żadna noc nie przespana, czasem to chodzę jak zombie. Bywa lepiej ale generalnie kiepsko.
    Krzywdy nie zrobisz dziecku Peppą, nie miej wyrzutów. Może nie jest to modelowe wychowanie ale 5 rano to nie czas na czytanie bajek i układanie z klocków. Wiecznie trwać to nie będzie. Ja też czasem włączę bajkę i z Jaskiem pooglądam. Generalnie dużo z nim jestem, bawię się i układam klocki. Tv jest od wielkiego dzwonu
    No my też mamy mase zajęć :D a czasem już człowiekowi brak pomysłow. Najgorsze sa przestoje. Już aż mnie skręca na myśl, że Laura znow wywali se zabawki ze skrzynki, albo rozwali piramidę, ale nadal jest za mala na malowanie farbami bo po prostu je żre :D Chociaż ostatnio coś tam ręką mazała i zaczęła kumać.
    Wczoraj byla na urazowce bo zaczela chodzic;p i se nos rozwalila. poszlo jedynie naczynko, ale nos to nos trzeba sprawdzić bo jak by się coś krzywo zrosło to potem problemik na cale lata.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 19 marca 2021, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Uważam że każdy robi jak uważa i mnie to tam nic do tego ;) ja akurat przerażona badani które czytałam o wpływie tv na mózg małego dziecka nie puszczam mu go ani nie gra w tle. Puszczam piosenki z mojej playlisty czy tam piosenki dla dzieci :) Kilka razy puściłam mu reksia czy bolka i lolka jak był chory i to byl jedyny sposob aby pozwolił zrobić sobie inhalacje
    (było to właśnie ostatnio) i przez dwa tygodnie trwało. I się to spanie właśnie popsuło. Doszukuje się przyczyny może w tym. Inhalacji nie robimy więc już nie puszczamy. Zobaczymy czy wróci do normy. Ale już emocjonalnie wysiadam przez te nocki (człowiek do dobrego się przyzwyczaił :p ) i fizycznie powoli też bo potrzebuje się wyspać a tu guzik, a muszę wstać o konkretnej godzinie żeby go do zlobka zawieżć i zacząć pracę :/
    Pewnie wroci tylko trzeba zawziecie pilnowac tych dotychczasowych rytuałów i planu dnia :) moja sama pada ze zmeczenia.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na syna :) więc będzie parka :))

    ug378rib3ih251jk.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek i Celia gratuluję ciąży :) celia super że udało się i będzie parka:) ja ostatnią próbe na syna podejmę za dwa lata a nóż moze się uda , jak nie to będą 4 córy hihi. Jak się czujecie w tej ciąży?

    Dawno nie pisałam , dziś właśnie robiłam imprezę urodzinową mojej 3 letniej Ady , jak ten czas leci szybko . Oliwcia zaczęła chodzić przed roki , teraz ma.juz 14,5 miesiaca . Tylko jedną noc przespała całą hehe , cyc jest koło 5 rano a potem śpi do 9 jeśli Ada ją nie obudzi o 7 oczywiście hehe Za bajkami nie jest , Ada ogląda Pepe , binga i Masza i Niedźwiedź ( godzinkę dziennie) ale Oliwka woli zabawę od Tv ( i dobrze) zobaczymy jak długo. Powiem wam że męczy mnie już tą pandemia pojechałabym gdzieś wkoncu z nimi to wszystko pozamykane

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie że rodzeństw przybędzie. Trzymam kciuki i trochę zazdroszczę tych niemowlaczkow.
    U nas Jasiek 16 mcy, rozumie bardzo dużo. Pokazuje dużo, dużo "czyta" i ciągle przynosi książeczki, pokazuje na nich to o co go poproszę. Szybko się uczy, jest ciekawy,je cudnie. Od początku jest na blw i tak jest do dzisiaj. Nie mogę się nadziwić ze tak może jedzenie wygladac:on czasem mruczy podczas jedzenia z przyjemności. Je wszystko, jak czegoś nie chce to nie je, odkłada na bok, nie ma czegoś takiego że grymasi. Rozumie że jest czas posiłków i biegnie do fotelika hihi.. No właśnie, biega, szaleje, guzy nabija, na dworze zawsze w odwrotnym kierunku niż ja.
    Noce.. Hmm.. Chyba nie przespałam żadnej bez pobudki, chyba bo lecę na autopilocie, śpię z nim i jak się przebudzi do utulę albo dam cyca. Myślę że może dwa razy w nocy, czasem trzy.. Ale śpi ładnie, nie wybudza się i potrafi nawet spać do 8:30.wiec super. Jest wesoły, pogodny, mówi - mama.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 lipca 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście jeszcze? Dajcie zna co u Was..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 6 lipca 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dobrze :) Potwora dziś kończy 1,5 roku a syn w brzuchu 24+5 :)

    a9f200a256a8.jpg

    52398d2d0540.jpg

    ug378rib3ih251jk.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 12 lipca 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczna!!!

    relgx1hpi2zbw8vm.png
‹‹ 581 582 583 584 585
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ