X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 2 listopada 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 :D znam ten ból. Czasem myślę o kasku XD

    Justi każde dziecko idzie swoim tempem. Moja jest żywiołowa,energiczna i nie cierpliwa to idzie jak burza. :P wszytsko ma swoje plusy i minusy. Ty masz taki, że dłużej sobie odpoczniesz i później osiwiejesz, ja moją muszę ściągać z mebli pomału i słysze "gambungung" XD

    ug378rib3ih251jk.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 9 listopada 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz wazy 12 kg i biega po domu jak mały czołg... porzucił już raczkowanie na rzecz chodzenia :D
    Noce podobnie jak u Was Celia - początek w łóżeczku potem do nas wiec generalnie ciagle na czujce eh... ostatnio uwielbia spać na moim ramieniu... :D
    Mamy okropny problem z butami dla niego byłam w sklepie ostatnio to aż babka się dziwiła - żadnych mu nie wcisnęłam na nogę bo niestety podbicie wysokie... gdyby nie to ze zima to bym mu nie kupowała bo po domu i tak gania na bosaka albo w skarpetach... dopóki było sucho to mieliśmy attipasy i tez super się sprawdzały teraz udało mi się dorwac na vinted stonzy za 140 zł razem z zimowa wkładka wiec jestem zadowolona :) ale oczywiście babcia nie traktuje stonzow jako buty... :D z jedzeniem tez coraz odważniej chociaż unikam refluksowych produktów... idzie nam teraz druga dolna dwójka i jest taka maruda ze głowa mała... nie chce nawet myśleć co będzie przy trzonowych...
    Ściskam dziewczyny :)

    Celia89 lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 12 listopada 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez problem z obuwiem bo laura podkula palce przy zakładaniu butów. Strasznie ciezko jej poprawie zalozyc, a potem spadaja.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 19 listopada 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja, u nas bez zmian.. Wszystko idzie swoim tępem. Jasiek jeszcze nie chodzi, sam też jeszcze nie stoi ale śmiga wszędzie po swojemu. Je już wszystko, obiady z nami - ale staram się nadal nie dosalać tam gdzie nie muszę. Dziś zjadł 2,5 pulpeta @@. Generalnie blw, talerz z jedzeniem i sobie sam je, wybiera. Nie pamiętam posiłku kiedy bym się stresowała, sama nie zjadła czy karmiła jaska. Dziecko chętne i zjada jak glodne. Czasem więcej, czasem mniej. Nadal mniej chętny na zupy. Kasze w ogóle nie je. Ale naleśniki zje nawet dwa z twarogiem i bananem, cały omlecik (z 2 jajek) więc odpuszczam kaszki. To już nie jest mały chłopczyk, zrobił się duży.. Tyle rzeczy się wydarzyło w ciągu tego roku, tyle umiejętności. Za mc roczek!! 3 razy we wscieku powiedział mama heh.. Od tamtej pory zamilkł. Coraz dłużej skupia uwagę na książeczce, rozumie coraz więcej.. Jest cudny!!
    Kiedy wracacie do pracy?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 29 listopada 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się niestety na razie starać nie będę. Moj stan się szybko pogorszył, chociaż mimo to mój nowy gin pała optymizmem, że nie jest tak źle. Cytologia przeszła od czerwca z ASC-US w ASC-H. W środę strasznie podłamana byłam, ale lekarz szybko ogarnął mi kolposkopie z wycinkami i biopsją kanału. W czwartek się dowiem, co się dzieje.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia mam nadzieję, że szybko to ogarną i nie będzie to nic złego!

    Pozdrawiam!

    Celia89 lubi tę wiadomość

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam skrobankę macicy i szyjki, kolposkopie + wycinki. Szczęście w nieszczęściu, że to zmiany Cin2. Fantastycznie nie jest, ale najgorzej też nie. Liczę, że czyszczenie coś dało, jak nie to pewnie przypalanka, albo stożek z szyjki usuną i może w lutym będę mogła się starać. Teraz czekam na wyniki his-pat. Nawet 4 tygodnie mogę czekać :o Jutro minie dopiero tydzień...

    ug378rib3ih251jk.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj celia:( kciuki!!!

    Celia89 lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się gotujemy ciotki na ROCZEK.. za tydz roczek.. W niedzielę robię małe urodzinki, nakupiłam dekoracje na roczek, będą balony, napisy.. Upiekę tort, ma być do zapamiętania dla solenizanta.
    A nasz roczniak coraz bardziej kumaty, fajny z niego człowiek. Noce kiepskie.. Budzi się, nadal KP i w sumie nie mam zamiaru przerwac. Coraz fajniejsze z nim dni, bawi się, gada, przytula, je jak smok - wszystko.. Wreszcie mam dziecko, które się nie głodzi i matki nie stresuje hihi-do 3 razy sztuka. Myślę że to duża zasługa mojej wytrwałości i BLW. jak je a mi smakuje to mruczy, zresztą my też tak robimy.. Jemy razem więc widzi jaka to dla nas przyjemnosc.. I mówi am jak czeka w foteliku na jedzenie a juz jest głodny. Takie wściekle AM:-)

    Celia89 lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dawno mnie nie było,wpadłam się przywitać i życzyć wam wesołych świąt, które już tuż tuż.
    U nas też czas szybko mija, nasz Skarb coraz mądrzejszy i odważniej poznaje świat, odkąd zaczął chodzić żadna szafka, stół czy fotel mu nie straszny. Też do niedawna jadł wszystko, od paru dni wypluwa to co mu nie podejdzie. Jeszcze trochę i też będziemy świętować jego pierwsze urodzinki. Póki co towarzyszy u nas zachwyt choinką i światełkami i nawet pierniczki z dołu jakieś myszki zjadły. Wesołych świąt, trzymajcie się ciepło!

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cioteczki, rok temu Jasiek wskoczył na ten świat.. Wyczekany, wykochany. Cudowne 12 mcy, cudowny on. Pamiętam wszystko sprzed roku, jak wypiłam koktajl położnej, jak byłam na kawie i w grycanie na brownie i jak z córką powtarzałam mnożenie pisemne jednocześnie zapisując co ile mam skurcze.. Kartkę mam do dzisiaj i strzegę jak oka w głowie. Super pamiątka. Jak jechałam do szpitala i wszystko wszystko. Jasiek nasza iskiereczką i chwilo trwaj!!

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas roczek dopiero 06 :P ale zleci. Zanim sie onejrzymy bedziemy je slac do przedszkola.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki do odbioru 05.01. Moj lekarz mi powiedzial, ze je widzial. Cuda cuda. :D Ani sladu zmian i dysplazji. Jestem zdrowa. Powiedzial ze czasem tak sie zdarza i ze bede musiala czesciej robic cytologie.

    ug378rib3ih251jk.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 31 grudnia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie tu nie było, przepraszam.
    Dziewczyny życzę Wam wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. Dużo radości i szczęścia dla dzieciaczków.
    Nie ma jeszcze północy i strzelają a Olus jest strasznie wrażliwy na dźwięki i się cały czas budzi i szuka cyca

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagląda ktoś tu jeszcze?

    Słuchajcie, Jasiek rocznikowo ma 2 lata a za rok będę zapisywać go do przedszkola... Jezu.. Ja chce niemowlaczka, 😉😉

    U nas co rusz skoki rozwojowe wykańczające mnie nieprzespanymi nocami, ani jedna nieprzespana od porodu.. No ale dam radę.
    Jasiek bywa że sam stoi i bywa że zrobi ćwierć kroczka, tak to śmiga wszędzie na kolanach, uwielbia wtyczki, kable, dziurki, odkurzacz, piekarnik. Wrzuca klocki do sortera i umie wrzucić jedno kółko na tzw piramidkę, zobaczył ze układam wieże z klocków i potrafi jeden klocek dać na drugi, wścieka się, krzyczy, śmieje, przytula, zaczepia żeby się bawić. Je super, wszystko, jak mu coś nie leży wywali i wsio. Wypadła nam jedna drzemka, teraz ma tylko dwie - a wasze jak z drzemkami? Później idzie spać, trudniej zasypia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2021, 16:23

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to jest fajne w urodzeniu dziecka w grudniu że do przedszkola idzie jak ma niecałe 3 lata. A mój że że stycznia to będzie miał ponad 3.5 roku.
    Olek ma 2 drzemki, od listopada. Marze już o jednej drzemce bo Olek najlepiej śpi na drzemki w wózku. Jak pada i usypiam w domu to jest masakra.
    Olek też jeszcze nie chodzi ale za to śmiga szybko na czterech, zwłaszcza po schodach
    Uwielbia jeść i je dużo. Z blw ma ten problem ze jak mu dam wszystko na talerz żeby miał wybór to on pcha do buzi jak chomik. Pojedyncze kawałki muszę mu dawać

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D Ja sie pojawiam z doskoku, ale tu juz pajaki pajeczyny wija;P
    Dzis Laura konczy roczek, ale impreze robimy w sobote. Odebralam wyniki hist-pat. Sa bardzo dobre. Niestety to nie koniec bo gin chce mi znow zrobic cytologie i na jej podstawie będziemy decydować co dalej. Ehh... Chyba zaczne robic se nasiadowy, bo farmacja mnie bardzo zawiodla i chyba w ogole mam alergie na papilocare.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Vella mój to już całkiem z końca roku - bo 28.12 i za rok trzeba zapisać do przedszkola :) ale ja pracuje w przedszkolu wiec pójdzie ze mną :)
    A w skrócie co u nas... z dobrych rzeczy... Piotruś jest duży chłopak bo wazy 12,7 kg 🙈 gania po domu jak szalony😩😩😩 troszkę gorzej mu idzie w bucikach na polu i po śniegu... wogole nie jest ostrożny... wspina się na stół, kanapę, łóżko, włącza pralkę, wyrzuca i rozrzuca wszystko - ubrania, zabawki, buty... uwielbia jeść papier toaletowy i ochraniacze na meble 🙈😳 Ogarnął sorter i potrafi układać ta piramidkę z kołek - nakłada te obręcze🤭 lubi grać w piłkę i rzucać piłka, klocków nie układa raczej rozwala wszystko... bardzo lubi oglądać książeczki i od kiedy nauczył się sam przekładać strony to siada w tipi i ,,czyta” 😂 Lubi książeczki z Puciem i cały czas by się bawił pudełkiem ,,Pierwsze zabawy Pucia” lubi bawić się autkami a szczególnie takim które ciągnie za sobą na sznurku... mówi mama, tata, dada, daj, brum, ko ko, hau, nie... pokazuje nos, oko, usta i daje soczyste buziaki, robi papa i bije brawo na każdym kroku i to by było na tyle:)

    Co z gorszych...
    Nadal refluks... nadal diety... nadal nie śpimy tzn zależy od tego co zje w ciągu dnia chociaż z tym tez nie ma reguły... nie wyobrażam sobie powrotu do pracy biorąc pod uwagę ze nie śpię... Zreszta danie go do żłobka przy obecnej diecie... No nie widzę tego...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i u nas już jedna drzemka

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dzisiaj kończy roczek i mu życzyłam żeby w końcu zrozumiał co to znaczy nie wolno i jak mama tak mówi to znaczy że ma nie grzebać w toalecie i zostawić szczotke do ubikacji

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
‹‹ 581 582 583 584 585
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ