X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja śpi w dzień czasem to często .. mieliśmy isc w marcu na wiZytę bo miała trochę anemie wczesniacza a ty nawet sprawdZić nie można i samych badan zrobić. Ale raczej juz ma w normie

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm mi położna środowiskowa mówiła że po 4 tż mogę pobudki sobie darować. To sobie darowałam i życie w nocy stało się piękne. Nie martwię się o przyrost Laury. Wręcz przeciwnie robi się mały grubas :P Zwalnia pomału z przyrostem, ale nadal 250 g tyg +. W sumie niby według apki jest w 25 centylu, no ale zaczynała od 3 bo była bardzo mała i chuda a teraz powoli ściągam rozmiar 74 ^^. Pasują już na nią pampers panty od 6 kg a ona ma 5,500. Leżą na jej brzuchu jak ulał. Mamusia utuczyła ^^ Je 7 x kp na rządanie i 2 x MM (13 i 22) obecnie.

    O rozwój fizyczny/ emocjonalny/ intelektualny też się nie martwię bo książkowo mogę odhaczać, co Laura umie, a czego jeszcze nie umie. Czekam teraz na wyciąganie rączek po zabawki i śmianie się w głos.

    Podejrzewam że z moich szczepień też wyjdzie jajco. 17 Kwietnia powinnam mieć powtórne 6w1, pneumokoki i rota 1 raz. Pediatra odradza mi w obecnej pandemii rota bo nie wiadomo jak Laura zareaguje a lepiej się teraz po szpitalach nie włóczyć. Jak nie dostanie 1 dawki teraz to już nie dostanie wcale. No trudno.

    ug378rib3ih251jk.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2019 wrote:
    malwa u mnie znów jest tak że Ada nie chce z nikim iść spać tylko ze mną eh i pierw muszę uśpić Oliwkę a jak nie zdążę ale widze że usypia to mąż rusza łóżeczkiem aż zaśnie mocno a ja o 20 idę Adę usypiać tylko że teraz od kąd Ada nie śpi w dzień to Ada usypia w trakcie bajki którą jej czytam także ekspresowo :) Gorzej bo mi popuszcza w majtki w ciągu dnia , czy Twój też w taki sposób odreagowuje pojawienie się rodzeństwa?

    Mój syn jeszcze nieodpieluchowany. Czasem zrobi na nocnik, ale do chodzenia w samym majtkach mu daleko :/ Ale po porodzie miał taki ciężkie 2-3 tygodnie-widać było, że mocno odreagowuje-dostaliśmy po dupie razem z mężem :P Ale uspokoiło się i póki co jest ok.

    Dana, lipa łączę się w bólu :P Mój to nawet odłożony od razu się budzi. Ostatnio przysypia na piersi i mało pojadł i mówię do męża-czekaj odłożę go to się rozbudzi i dalej podje :D Taki sposób na budzenie dziecka :P

    W wózku na szczęście śpi na tym tarasie i go tam zostawiam :D wtedy mogę coś zrobić. Ale to też tylko podczas drzemki starszego bo tak by mi uciekł z domu-zresztą zimno przy otwartym oknie. Nie sądze, że to kwestia kp-starszy od 6 tygodnia jadł mm i to samo-miał tylko noce lepsze-ale to też tylko do 5msca, potem zaczęło się nocne buszowanie :D Na szczęście koło 21 msca mu minęło i jest ok, więc jeszcze tylko 1,5 roku hahaha :D

    Październik 2017 synek <3
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi nie wiem czy sie zgody ksiądz ale wstępnie ustaliliśmy ze zrobimy w sobotę bez mszy sam chrzest tyle ze te ustalenia były jakieś 2 tyg temu... No nic zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...
    lipa ja po jednym dniu z neocate mam dość... odstawiłam tez pierś na kilka dni i daje samo pepti...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka a będziecie jeszcze widzieć się z księdzem przed świętami? Ja próbuję się dodzwonić na plebanię i nikt nie odbiera a szczerze boje się iść teraz jak ten wirus panuje i nie wiem czy on myśli że będzie ten chrzest czy wie napewno że nie będzie eh i nie wiem co tu robić

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzwonić wiec widzieć sie napewno nie bedziemy...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Tyle że Twój dzidzius to chyba jest mały na niskim centylu tak? To myślę że to też ma wpływ. Moja to grubasek więc taka przerwa w nocy myske że jej posłuży he he
    A no właśnie mamy świat bez jednej szczepionki. A tyle osób uważa że szczepionki to zło i nie trzeba szczepic. Może teraz trochę zmienia zdanie. Ja też przeżywam te szczepienia itd ale wiem że są konieczne bo świat bez nich by wyglądał tak jak teraz. Albo i gorzej
    Tak jest na najniższym centylu, ale przyrosty prawidłowe mimo niejadka.
    Możecie też przetestować co na to pediatra :P czy faktycznie was nie zje

    za85tzc.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mowilam że już długo spi w nocy u tylko raz he to powiedziała że to bardzo dobrze więc pewnie co pediatra to opinia. :)

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Jasiek zaszalal. Poszedł spać o 20,obudzil się o 2:30 i o 6 wstał.. Dziwnie się czuję..jak to się mówi.. WYSPANA,? ! 😊Jedna pobudka.. Czadowo..
    Spoko, spoko.. Wczoraj było chyba 5..heh

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella tyle wygrać😁
    U nas to na razie nierealne. Idzie wręcz w drugą stronę.

    age.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas masakra :( mała odrzucila pierś i ściągam i daję swoje i mm. Od 3dni wstaję koło 2/3 I nie śpi po 2 3godz tylko marudzi placze nie chce leżeć tylko ręce... jestem pół przytomna plus zajęcia przedszkolne w dzień... W domu syf. W dzień też daje popalić... to ponarzekalam :(

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noce w miarę chociaż nadal stęka od 2... ale pospi do 4... za to w dzień daje tak popalić ze dzis to jestem mega wypruta... potrzebuje tony czekolady zeby przetrwać a Kuzwa nie mogę ani kosteczki... :((( skąd mam brać siły...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To taka jedyna noc więc nie nastawiam sie:-)
    Ale powiem Wam że inna jakość jest jak się ma starsze dzieci. Moje dzieci bardzo pomagają przy Jasiu. Nie wykorzystuje ich żeby nie miało to skutku odwrotnego, one same go biorą, bawią, noszą etc. To są minuty, które czasem zamieniają się w godzinę. Córka bierze wózek i idzie na dwór z maluchem, potrafią ululac, popilnowac.. Wiecie jak to ratuje życie np gdy akurat smażę kotlety powiedzmy. Mini, wiem jakie szaleństwo masz.. Córkę miałam zaraz po synu więc rąk nie było w co włożyć.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini, jak to odrzuciła pierś? Myślisz już nad stałym pokarmem?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie można już mleko podawać łyżeczką żeby ćwiczyć inny odruch jedzenia a pokarmy od 17 tż. Doczekać się nie mogę bo lep mi pulsuje od tych awantur przy kp 😵😌

    ug378rib3ih251jk.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    To taka jedyna noc więc nie nastawiam sie:-)
    Ale powiem Wam że inna jakość jest jak się ma starsze dzieci. Moje dzieci bardzo pomagają przy Jasiu. Nie wykorzystuje ich żeby nie miało to skutku odwrotnego, one same go biorą, bawią, noszą etc. To są minuty, które czasem zamieniają się w godzinę. Córka bierze wózek i idzie na dwór z maluchem, potrafią ululac, popilnowac.. Wiecie jak to ratuje życie np gdy akurat smażę kotlety powiedzmy. Mini, wiem jakie szaleństwo masz.. Córkę miałam zaraz po synu więc rąk nie było w co włożyć.
    Tak to prawda. Moje starsze dziecko jest lepsze niz niania :D pilnuje młoda jak ja prysznic nawet biore :)

    I odpukac od 3 dni spi od 21 do 4. Zje mleczko i do 7 śpi. Niech jej tak zostanie!!!!!! :)

    Vella83 lubi tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No obstawiam że z bólu tej nogi wpadala w histerię przy cycu... robiła się czerwona wrzeszczala i dałam butlę bo tylko to ja uspokoiło. Jeszcze na śnie potrafila coś pociągnąć ale jak się orientowala że cyc to znów wrzask. A butla jak butla, początek końca kp... A ja już jestem tak dobita psychicznie tym wszystkim co się dzieje że nie mam siły walczyć. Jest mi cholernie źle że poleglam, ale ważniejsze że ona jest pojedzona.. choć z tym też ciężko bo je po 90ml co półtora godziny i więcej jej nie wcisne...
    A co do jedzenia nie.. do 6mz daję butlę, dopiero potem rozszerzam diete

    lipa lubi tę wiadomość

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis noc normalna, 4 pobudki.. 🤔

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella czy twój Jaś przy okazji każdej pobudki je?

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja je kolacje o 18 albo 19 i idzie spać. Dziś się obudziła o 1 ale dałam smoczek i zasnela. Potem o 4 i tu już była solidna afera więc zjadła i wstała wpół do 8. Jemy obecnie 6 razy dziennie 5 razy w dzień i raz w nocy. Ciekawe czy uda nam się zejść kiedyś do jedzenia 5 razy dziennie bez nocy. Musiałaby jeść czasem w dzień co 4 h a nie 3 ale nie ma mowy bo jak ja próbuję przytrzymać to już po 3.5 h jest taka afera że szok :) coraz częściej je 150 ml a nie 120 więc potrzeby żywieniowe rosną:) i ogólnie masakra bez tego dworu zastanawiam się jak to wpłynie na jej zdrowie potem. Niby wystawiam ja na balkon ile się da no ale to nie to samo jednak. W ciąży musiałam dużo leżeć to mnie mąż pocieszal ze sobie za rok odbije będe spacerować pojedziemy na wakacje. Ta... Spacerów nie można za bardzo a na wakacje nawet jak się to wszytsko skończy to że względu na sytuację ekonomiczna nie będzie nas po prostu stać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 11:48

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
‹‹ 549 550 551 552 553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ