X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młody wazy 5,5 kg 🙊 przybrał 800 gram w 2 tygodnie. Położą twierdzi, że to świadczy że nie ma żadnej alergii. A kupy są jakie są.bo ma takie trawienie. Po prostu dbać jeszcze bardziej o pupę. Mam całą listę polecanych specyfików. I kąpiele w krochmalu lub nadmaganianie potasu.
    A po bebilonie pepti mam wrazeniez że jest jeszcze gorzej.

    sasquacz lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 19 lutego 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze dzieci wielkoludy :p moja waży koło 3600 ( 4020 z szyna wazyla 2dni temu) A obstawiam że szyna 300/400 gram bo to gips jednak

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz 5200 klusek juz taki z niego. Patrzcie jaka roznica w dziecku:) Pierwsze przedwczoraj drugie jak miał 4 dni:)
    46c8b41ae8bf.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 19:04

    ppieguskaa, lipa, dana222, sasquacz, abbigal, Robak lubią tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka, sliczności!!!

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przeczytajcie o pierwszej pomocy.. Jaś dziś po kąpieli marudzil, płakał przy ubieraniu tak jak codziennie, noc inaczej, i nagle nie umiał złapać oddechu. Serce mi stanęło, natychmiast go złapałam, tak jak widziałam w szpitalu, główka w dół i kilkakrotnie poklepalam po plecach, odkaszlnal a ja trzesac się rozplakalam się. Jesteśmy pierwsze do udzielenia pomocy, nasze dzieci są takie malutkie i bezbronne. Proszę przeczytajcie co robić, oby to nigdy się nie przydało..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella ja sie tego bardzo boje tym bardziej ze mały ulewa...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 19 lutego 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu też się zdarza, jestem czujna na
    Tyle ile jestem w stanie, koszmarne przeżycie. Ulotkę z pierwszej pomocy mam na komodzie pod ręką, czytam ja czasem żeby zapamiętać krok po kroku..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 20 lutego 2020, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa u Olka tez mam problem z odoarzeniem. Juz nie wiem czym smarowac. Moj ma kazda pieluche pomazana kupka, raz wieksza raz mniejsza. On co purta to pielucha brudna. Nie zdarzy nasikac a ja musze pieluche zmieniac. Jest tylko kp

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2020, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że się wtrącę w wątek ( podczytuje bo koniec końców mam dziecię z końca stycznia a nie z lutego ☺️)
    @lipa - odnośnie częstych kupek, które powodują mocne i szybkie odparzenia - miałam sytuację ze starszym dzieckiem, że gdzieś około 6-7 miesiąca życia (karmiony mieszanie) zaczął nagle robić prawie co godzinę kleksa, i momentalnie łapał odparzenie. Chodziłam przez 2 tygodnie co pare dni do lekarzy, ale sprawdzali brzuszek, badali go - za każdym razem było okej (brak wzdęć, brzuch miękki, stan dziecka dobry). I tekst że trzeba przeczekać. W końcu po ponad 2 tygodniach trafiłam na lekarkę, która zleciła wszelkie możliwe badania (salmonellę, krew utajona w kale itp). I wtedy wyszło że dziecko ma właśnie dodatnie badanie na krew utajona co sugeruje alergie na białko mleka krowiego. Wtedy odstawiałam wszystko z bmk, mały dodatkowo dostał tez mleko bez bmk. Po paru tygodniach powtórka badania kupki, wynik już ujemny. Kolejno prowokacja (włączenie produktów z bmk) znów badanie, i wynik dodatni - tak potwierdzona alergia. Dodam, że po odstawieniu bmk w przeciągu kilku dni (gdzieś 2) była poprawa z ilością kupek i odparzeniami.
    Nie sugeruję, że u Ciebie musi być to samo ale zawsze można sprawdzić ☺️

    lipa lubi tę wiadomość

  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 20 lutego 2020, 05:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini89 wrote:
    Wasze dzieci wielkoludy :p moja waży koło 3600 ( 4020 z szyna wazyla 2dni temu) A obstawiam że szyna 300/400 gram bo to gips jednak

    Moja wazy 3700 ;)

    Mini89 lubi tę wiadomość

    klz9tv735sof9ei2.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 20 lutego 2020, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Dziewczyny, przeczytajcie o pierwszej pomocy.. Jaś dziś po kąpieli marudzil, płakał przy ubieraniu tak jak codziennie, noc inaczej, i nagle nie umiał złapać oddechu. Serce mi stanęło, natychmiast go złapałam, tak jak widziałam w szpitalu, główka w dół i kilkakrotnie poklepalam po plecach, odkaszlnal a ja trzesac się rozplakalam się. Jesteśmy pierwsze do udzielenia pomocy, nasze dzieci są takie malutkie i bezbronne. Proszę przeczytajcie co robić, oby to nigdy się nie przydało..

    Ja mojego męża wysłałam na kurs pierwszej pomocy, głównie pod katem dziecka . Był bardzo zadowolony i Teraz czuje się pewniej. Ale mam nadzieje ze ta wiedza się nigdy nie przyda...

    klz9tv735sof9ei2.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 20 lutego 2020, 05:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłyśmy dziś na usg bioderek i brzuszka. Mała ma całe jelitka zagazowane :( mam uważać na produkty wzdymajace, odstawić mleczne przetwory na 2tyg i przed każdym karmieniem podawać espumisan. Plus masaże, termoforek i spanie na brzuszku w dzień. Ciężko się patrzy jak dziecko się boli brzuszek :(

    klz9tv735sof9ei2.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 20 lutego 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasquacz ale tylko przetwory mleczne czy wszystko z bmk?

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 20 lutego 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Sasquacz ale tylko przetwory mleczne czy wszystko z bmk?

    Właśnie nie wiem :/ mówiła o przetworach mlecznych wiec chyba chodzi bardziej o laktozę niż o bmk

    klz9tv735sof9ei2.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 20 lutego 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi my prawdopodobnie jutro wychodzimy , wy też? Mała musi wybrać antybiotyk do końca , tak to z nią wszystko ok . Co u was?
    Kropeczka synek cudny nawet bym powiedziała że podobny z profilu do mojej Oliwki tylko moja Oliwcia przez to choróbsko marnie ostatnio przybiera i waży dopiero 3880 no ale mam nadzieję że teraz po tym antybiotyku to już będzie nadrabiać :)
    Lipa współczuję tego stresu , tych odparzeń u malutkiej . Dziewczyna która leżała ze mną na sali ( wypisali je wczoraj) miała córeczkę 6 tygodniową i podczas pobytu tygodniowego w szpitalu mała miała 3 razy zmieniane mleko bo pierw bez laktozy potem dostała zatwardzenia i wkoncu zmienili na ten pepti o którym piszesz i po nim nie robiła już kupki z płaczem ale też często jej zmieniała pampersy i ja słyszałam jak kupa idzie hehe ale tu też mogło być to od antybiotyku bo ona wogole nie karmiła piersią . U mnie widzę różnicę po tym antybiotyku kupki są takie półpłynne a przed była papka zawsze. Kciuki żeby małej to szybko przeszło :)

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 20 lutego 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się dziewczyny zdjęciem z sesji Oliwci

    url=https://naforum.zapodaj.net/8c71d349f0e2.jpg.html]8c71d349f0e2.jpg[/url

    Ewi28, sasquacz, Kropeczka1986, lipa, abbigal, dana222, Robak, Vella83 lubią tę wiadomość

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 20 lutego 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2019 wrote:
    Ewi my prawdopodobnie jutro wychodzimy , wy też? Mała musi wybrać antybiotyk do końca , tak to z nią wszystko ok . Co u was?
    Kropeczka synek cudny nawet bym powiedziała że podobny z profilu do mojej Oliwki tylko moja Oliwcia przez to choróbsko marnie ostatnio przybiera i waży dopiero 3880 no ale mam nadzieję że teraz po tym antybiotyku to już będzie nadrabiać :)
    Lipa współczuję tego stresu , tych odparzeń u malutkiej . Dziewczyna która leżała ze mną na sali ( wypisali je wczoraj) miała córeczkę 6 tygodniową i podczas pobytu tygodniowego w szpitalu mała miała 3 razy zmieniane mleko bo pierw bez laktozy potem dostała zatwardzenia i wkoncu zmienili na ten pepti o którym piszesz i po nim nie robiła już kupki z płaczem ale też często jej zmieniała pampersy i ja słyszałam jak kupa idzie hehe ale tu też mogło być to od antybiotyku bo ona wogole nie karmiła piersią . U mnie widzę różnicę po tym antybiotyku kupki są takie półpłynne a przed była papka zawsze. Kciuki żeby małej to szybko przeszło :)
    Justii my dzis wyszlismy... mieliśmy zapalenie pluc spowodowane wirusem rsv oraz e coli w moczu. W domu dalsza czesc inhalacji sterydem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2020, 14:13

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 20 lutego 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi cudo 😍

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 20 lutego 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sasquacz wrote:
    Moja wazy 3700 ;)
    Ech, u nas 3300g, a do tego od kilku dni jest tylko na kp i od tego czasu przestała jej waga przyrastać, chociaż wczesno było średnio 37g,/dobę. Przy czym zjada objętościowo tyle samo co jak uzupełniałam mm bo ważymy ją przed i po każdym posiłku 🙈

    age.png

    age.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 20 lutego 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja prawie 5 kg a urodzila sie 2310 :D ale najlepsze jest to że nie widać po niej tej wagi

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ