X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia, mnie mięśnie brzucha nie bolą. W zasadzie nic nie czuje, żadnych boli i ciągnie. Jest mi tylko ciężej, wolniej chodzę i siysiam często..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • arjot Ekspertka
    Postów: 164 82

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia wrote:
    Niestety ja nawet przed ciąża z racji, że jestem ciemna brunetka taki problem posiadałam. Teraz widzę że dużo szybciej mi włoski odrastają, bo ja je tak delikatnie jednak muszę podgalać maszynka😅
    A przy okazji dziewczyny czy Was tez bolą mięśnie brzucha - takie zakwasy po bokach i rozpieranie? Czekamy na pierwszego Dzidziusia, wiec nie mam doświadczenia😊 - już o to pyt wcześniej, ale bez odzewu 😭

    No u mnie ta sama sytuacja, kiedyś nawet zgoliłam pasek pod pępkiem, teraz rosną w tym miejscu grube pojedyncze czarne włoski, które usuwam pęsetą 😂😭 wcześniej na to uwagi nie zwracałam, ale będąc w szpitalu naoglądałam się tych gładkich ciążowych brzuszków, no i się zaczęło 😅


  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Emisia, mnie mięśnie brzucha nie bolą. W zasadzie nic nie czuje, żadnych boli i ciągnie. Jest mi tylko ciężej, wolniej chodzę i siysiam często..
    No to nie wiem co się dzieje u mnie🤷🏼‍♀️ Na wizycie podpytam lekarza. Co ciąża to różne indywidualne objawy 😉

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia wrote:
    No to nie wiem co się dzieje u mnie🤷🏼‍♀️ Na wizycie podpytam lekarza. Co ciąża to różne indywidualne objawy 😉

    U mnie w 3 ciąży były takie bóle ala zakwasy i same przechodziły. Teraz brzuch boli ale to taki rwacy ból jak się za szybko albo źle podniose.

    Ja poproszę po prenatalnych 9.01 dziewczynka ale ze będzie cc to będzie wcześniej, choć też mam wrażenie ze będzie końcówka grudnia.
    Zaczynam wdrażać 3x2 magnez bo już czuję stawianie macicy a to dobre nie jest...

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Ania, dalej jestem zdania, że lekarka wprowadziła cię w błąd nie informując cię o wszystkim śmiem twierdzić, że nie jest wpisana na listę lekarzy uprawnionych do wykonania badań prenatalnych, bo taki lekarz zawsze proponuje test podwójny, ty masz prawo nie chcieć, ale lekarz musi ci to zaproponowac

    No właśnie ma certyfikat FMF, a dodatkowo pracuje jako trener podczas kursów ultrasonograficznych. Stąd miałam do niej zaufanie jak to mówiła. Ale nie kontynuuję tematu, bo niepotrzebnie się stresuję, a czasu nie cofnę.

    lipa lubi tę wiadomość

    uwo9skjob07enzxz.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też brzuch zaczyna boleć jem magnez a dziś dałam nospe też

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_85_ wrote:
    No właśnie ma certyfikat FMF, a dodatkowo pracuje jako trener podczas kursów ultrasonograficznych. Stąd miałam do niej zaufanie jak to mówiła. Ale nie kontynuuję tematu, bo niepotrzebnie się stresuję, a czasu nie cofnę.
    Nie stresuj się 🌷

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Mnie też brzuch zaczyna boleć jem magnez a dziś dałam nospe też
    Ja też mam częste bóle :( staram sie dużo leżeć na lewym boku ale czuje czasami jak mam bardzo twardy brzuch.

  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika wrote:
    Ja też mam częste bóle :( staram sie dużo leżeć na lewym boku ale czuje czasami jak mam bardzo twardy brzuch.
    To chyba normalne bo jednak ten wzrost macicy to się dopiero zaczyna tak na maksa

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Niqa89 Ekspertka
    Postów: 132 126

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia wrote:
    A przy okazji dziewczyny czy Was tez bolą mięśnie brzucha - takie zakwasy po bokach i rozpieranie? Czekamy na pierwszego Dzidziusia, wiec nie mam doświadczenia😊 - już o to pyt wcześniej, ale bez odzewu 😭
    Zakwasów co prawda nie mam, ale takie rozpieranie i uczucie jakby mi ktoś balonik nadmuchiwał w brzuchu... to moja pierwsza ciąża i jakoś się nie mogę przyzwyczaić do tego uczucia 😂

    mhsvi09kaq7hme36.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie prawdopodobnie dziewczynka, termin po prenatalnych zmienił się z 11.01 na 07.01 :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ciągnięcia i kłucia są na porządku dziennym niestety ale po bokach i w pachwinach
    Ale od paru dni mam bóle trochę tak jakby skurczowe ściskające ze środka i to mnie niepokoi
    Cała noc dzisiaj nie dawało mi spokoju i nie wiem sama
    Jeśli będzie gorzej pojadę chyba na IP a jeśli jakoś się wyciszy to w środę mam wizytę pogadam z doktorem

    Wczoraj w ogole czułam się jakoś tragicznie ale dzisiaj już lepiej.

    U mnie termin z usg to 21.01 a jaka płeć to niewiadomo na ten moment
    Mały/mała nie chciał się ujawnić ale za pare dni będę wiedzieć z Sanco

  • ziolko Autorytet
    Postów: 466 710

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ale miałam nadrabiania!
    Miałam kilka leniwych dni 😉

    U mnie termin z prenatalnych to 14.01. i tego się trzymam 😁 prawdopodobnie dziewczynka 🥰

    Aniołek 07.05.2014r.- 10tc.
    Synek 19.04.2015r.
    3i49vcqg486cyhk3.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry :-)
    Ale postów natworzyłyście! Jestem ewidentnie do tyłu :p
    Może nam się w końcu ruch na grupie zrobi :D

    Mnie cały czas coś tam zakuje,albo zaboli. Mam dni,że prawie wcale,a są takie,że bardziej intensywnie. Ale staram się uspokajać siebie,że to macica się rozciąga,albo najprędzej to te okropne wzdęcia,które są zmorą dla mnie :-(

    Co do Pappy to niestety ciągle wszędzie pojawiają się opinie kobiet,które twierdzą,że to tylko są statystyki i nabijanie kiesy lekarzom. Ja przeczytałam artykuł naukowy ze strony FMF - wyjaśnione jest tam dokładnie na czym polega USG prenatalne i test Pappa.Robione razem dają 95% pewności,że prawidłowy wynik oznacza,że nasz maluszek jest zdrowy.Dodatkowo wyniki z Pappy mogą dać naszemu lekarzowi wskazówkę,że może mieć problem z łożyskiem,czy nadciśnieniem w ciąży i wtedy zalecane jest przyjmowanie przez ciężarną odpowiednich preparatów,które mogą tym problemom zapobiec!

    SusieOne, Klio86 lubią tę wiadomość

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wyrywałyście,albo leczyłyście zęby ze znieczuleniem w ciąży? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Ja nie zdążyłam przed ciążą usunąć dwóch zębów i teraz mnie to czeka - dr kazał poczekać do 15tc (wtedy bezpieczne jest przyjęcie znieczulenia)i usuwać. Jeden z tych zębów mam usunąć u chirurga i boję się strasznie,że ból potem będzie okropny,a my jedynie paracetamol możemy wziąć :-/

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniawaw88 wrote:
    U mnie ciągnięcia i kłucia są na porządku dziennym niestety ale po bokach i w pachwinach
    Ale od paru dni mam bóle trochę tak jakby skurczowe ściskające ze środka i to mnie niepokoi
    Cała noc dzisiaj nie dawało mi spokoju i nie wiem sama
    Jak cały czas Cię trzyma i nie puszcza,to chyba warto jechać na IP i sprawdzić. Przynajmniej spokojniejsza będziesz :-)

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniawaw88 wrote:
    U mnie ciągnięcia i kłucia są na porządku dziennym niestety ale po bokach i w pachwinach
    Ale od paru dni mam bóle trochę tak jakby skurczowe ściskające ze środka i to mnie niepokoi
    Cała noc dzisiaj nie dawało mi spokoju i nie wiem sama
    Jeśli będzie gorzej pojadę chyba na IP a jeśli jakoś się wyciszy to w środę mam wizytę pogadam z doktorem

    Wczoraj w ogole czułam się jakoś tragicznie ale dzisiaj już lepiej.

    U mnie termin z usg to 21.01 a jaka płeć to niewiadomo na ten moment
    Mały/mała nie chciał się ujawnić ale za pare dni będę wiedzieć z Sanco
    Ja mam dokładnie tak samo jak ty też się zastanawiam czy jednak jak będę mieć ten silniejszy ból to nie podjechać na ip boję się że mnie tam wysmieja, jak pytałam lekarza to powiedział że jeśli to pierwsze dziecko to jest to normalne bo macica się rozciąga i że robi to pierwszy raz więc tak się dzieje. Ja jednak czytając forum itd nam w oczach panikę i strach, bo oprócz tego że to normalne może coś złego oznaczać. I weź tu człowieku nie siwej w ciazy :p

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co bezobjawowo, skurczy brak, nie ciągnie. Nawet powiedziałabym dość przyjemnie, apetyt dopisuje. W zeszłym tyg stresy miałam z alergia na słońce na caaalym brzuchu. Obraz nędzy i rozpaczy, ale już schodzi. W środę idę do ginki i zastanawiam się jak tam moja szyjka, bo w sumie może się skracac a tego nie czuje. Jak w obie przypomnę pierwsza i druga c to był ogólnie luuz i żadna siła nie miała prawa pokrzyzowac mojego wyobrażenia o stanie. Byłam nawet taka trzpiotka, bez żadnej wyobraźni.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zębów, nie mam info. :(

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 22 lipca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa od kiedy się sprawdza szyjkę? Hmm pamiętam, że w poprzedniej miałam sprawdzona 20/21tc ii była już skrocona..
    W środę mam wizytę na NFZ ii będę w 14tc to mogę nalegac żeby sprawdził? Czy to jeszcze za wcześnie hmmm

    4018d16ae9.png
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ