X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nifty
Odpowiedz

Nifty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 364 210

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki.

    Chciałam zapytać Mamusie ktore robiły test Nifty w którym tygodniu się zdecydowalyscie?

    ja mam pobranie zaplanowanie na 11+4 i tak myślę czy to nie za wczesnie. Dodam że tak zapisał mnie lekarz:)

  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione w 21 tc :-)

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 364 210

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matko...to strasznie późno:) wtedy to na pewno wystarczająca ilość DNA lozyskowego juz jest:)

    a w jakiej formie przychodzą te wyniki?

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam panoramę w 11+3

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • malinka26 Koleżanka
    Postów: 44 8

    Wysłany: 9 maja 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w 13tyg

    malinka26
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 9 maja 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    11+2, ilość DNA 9%, więc dobrze. Wynik po tygodniu na mailu.

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 9 maja 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 13 tyg. Wynik jako prawidlowy lub nieprawidlowy. U mnie prawidlowy "nie stwierdzono podwyzszonego ryzyka trisomii chromosomow 21, 18 lub 13 pary. Potem wymienione sa zespoly delecji, ktorych nie stwierdzono i płeć :) u mnie w 13 tyg. Cffdna: 4,5 %. Ryzyko trzech trisomii jest tez podane w stosunku liczbowym, najczesciej w milionach. Mnie zmartwilo, ze dla t21 mial 1/6070 podczas gdy inne dziewczyny mialy nawet w miliardach, ale jak wyjasnila pani z genomedu wynik prawidlowy to wynik prawidlowy, kazdy ma takie same ryzyko bledu a ten stosunek to warunki przeprowadzenia badania. U mnie były pewnie utrudnione, ale mozliwe do wykonania. Czasem (chociaż bardzo rzadko) zdarza sie, ze gdy cffdna jest za malo to pobiora krew jeszcze raz. Generalnie lepiej troszke poczekac wg mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2018, 19:39

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 9 maja 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha u mnie nie bylo możliwości odebrania przez maila. Musialam w centrum gdzie mialam pobrana krew. Odebral moj maz poniewaz byl upowazniony :)

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 9 maja 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Ja w 13 tyg. Wynik jako prawidlowy lub nieprawidlowy. U mnie prawidlowy "nie stwierdzono podwyzszonego ryzyka trisomii chromosomow 21, 18 lub 13 pary. Potem wymienione sa zespoly delecji, ktorych nie stwierdzono i płeć :)

    Asiaf, a czy wiesz może czy można sobie zażyczyć bez informacji o płci? ;)

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 9 maja 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można bez inf. O plci. Przed pobraniem krwi wypelnia sie dokument w którym sie to zaznacza :)

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 364 210

    Wysłany: 10 maja 2018, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny! widze ze ilość cffDna nie tyle nawet zalezy od czasu co tez od danej Kobietki.
    a jaka jest minimalna wartość pozwalająca t9 zbadać?

    rozumiem ze ilość DNA nie wpływa na samy wynik? w sensie nie jest tak ze mniejsza zawartość procentowa cffDNA równa się mniejsza wiarygodność testu albo cos w tym stylu?

  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 10 maja 2018, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie wykonuja od 3,5% cffdna. Niskiecryzyko trisomii to 99,9% pewności dla kazdego wyniku. Choc wiadomo im wiecej cffdna tym latwiej im go pewnie wykonac. Na ich stronie jest zakladka z najczesciej zadawanymi pytaniami. Wszystko jes tsm wyjaśnione, pomogło mi to podjąć decyzję i zdecydowałam sie na Nifty choć mialam skierowanie na amniopunkcje.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 maja 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf, czy mogę zapytać jakie wskazania do amnio miałaś?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 10 maja 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyzszona przeziernosc: 3,5 cm

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 10 maja 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    rozumiem ze ilość DNA nie wpływa na samy wynik? w sensie nie jest tak ze mniejsza zawartość procentowa cffDNA równa się mniejsza wiarygodność testu albo cos w tym stylu?
    Pani kierownik Genomedu wytlumaczyla mi to w nastepujacy sposob: jezezli patrzymy na przedmiot przez krystalicznie czyste powietrze to widzimy go bardzo dobrze, jezeli powietrze takie nie jest to slabiej, ale nadal gp widzimy. I ze oni nie moga sobie pozwolic na ryzykowanie wynikami. Chciałam sie utwierdzic w przekonaniu, ze moje wyniki tez sa miarodajne tak jak inne i ona mi to potwierdzila. Jednoczesnie trzeba pamietac, ze jest to badanie przesiewowe. W przypadku gdyby byl niekorzystny to trzeba wyknac amnio zeby to potwierdzic. Genetyk z ktorym rozmawialam i który ma wieloletnie doswiadczenie, mowil ze raczej spotkal sie z przypadkami, ze Nifty wykazala jakas nieprawidlowosc a amnio ja wykluczyla, ja nie słyszałam o przypadku w druga strone, tzn zeby wynik byl ok i sie to nie sprawdziło, choc moglo sie tak zdarzyc. Na stronie Nifty podają co moze wplywac na zafalszowany wynik, np.mozaicyzm łożyskowy albo zjawisko vanishing twin. Tak naprawdę bledne wyniki to promil czyli naprawde ryzyko blednego wyniku jest minimalne. No i trzeba pamietac, ze 99,9 % skutecznosci jest dla zd, zespolu edwardsa i patau. Te pozostalych kilkanascie wad jest ciągle w trakcie badan, przed pobraniem krwi tez zaznacza sie czy chce sie te wyniki dostac, ja chcialam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 14:16

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 364 210

    Wysłany: 10 maja 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Ci bardzo:)

    bardzo mi pomogłas.

    myślę ze zrobię to w tym 11+4, najwyżej powtórzę jesli bedzie za malo CffDna.

    tez chce znac zarówno informacje dotyczące innych wad jak i płci:)

    rozumiem że u Ciebie wszystko ten test rozjaśnil i moglas spokojnie cieszyc sie ciąża;)

  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 10 maja 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, kamien spadl mi z serca, to byla bardzo dobra decyzja, bo spokoj jest bardzo wazny, trzymam kciuki za Wasze wyniki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2018, 18:05

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • canhota Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 5 marca 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któres z testów nipty wykrywaja triploidie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ