X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Niewidoczne serduszko, zbyt mała macica, za mały zarodek - czy to są powody do zmartwień?
Odpowiedz

Niewidoczne serduszko, zbyt mała macica, za mały zarodek - czy to są powody do zmartwień?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Przedstawię wam całą sytuację która przydarzyła się kilka tygodniu temu.. Otóż 1 dzień przed planowaną miesiączką miałam plamienia, zrobiłam test i wyszły dwie kreski. Plamienia miałam przez 2 dni. Potem test zrobiłam ponownie... był to akurat 1.01.2014r. i wyszły dwie bardzo grubiutkie kreski. Od dwóch dni byłam przeziębiona. I również od dwóch dni miałam plamienia, które zakończyły się na wizycie u ginekologa. Ginekolog nie potraktował mnie poważnie. Zrobił badanie palpacyjne, i na tym stwierdził że moja macica jest za mała. Potem zrobił USG dopochwowe, nic nie pokazując, powiedział że zarodek jest za mały no i też nie zauważył rozwijającego się serca.... Nastraszył mnie ciążą obumarłą i zabiegiem łyżeczkowania .... Strasznie się martwię... Jestem prawdopodobnie w 5 tygodniu i 6 dniu ciąży. Niestety nie umiem stwierdzić czy rzeczywiście tak jest, bo miesiączki mam różne, a owulacji w tym miesiącu też nie mogłam przewidzieć.... Jeżeli któraś tak ma albo coś na ten temat wie to bardzo dziękuję, to jest moja pierwsza ciąża i tak naprawdę boję się o maleństwo :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2014, 09:26

  • Paulia87 Autorytet
    Postów: 1146 1243

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia ja na Twoim miejscu natychmiastowym szukalabym lekarza prywatnie aby zrobić usg serduszko pokazuje sie między 6-8 tc...
    Miała taką sytuacje z 1 ciążą gdzie było puste jajo plodowe...
    Pytanie ile mm ma pecherzyk ciążowy???? Jakie masz objawy ciąży??

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]relg2n0a30cpa83g.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2014, 23:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ci radzę również KONIECZNIE iść do lekarza prywatnie, na prywatnej wizycie będziesz wszystko widziała. Jest zupełnie inne podejście lekarza do pacjenta. Ciąża jest najprawdopodobniej bardzo młodziutka dlatego nic jeszcze nie widać. Jest możliwość wykonania np. testu z krwi beta.
    Jest nawet jeszcze jedna możliwość. Idziesz na izbę przyjęć do szpitala mówisz , że test ciążowy dwukrotnie pokazał dwie kreski natomiast masz krwawienie- oni obowiązkowo muszą cię zbadać.Zapewne wówczas zrobią Ci przy okazji badanie krwi beta a następnie zbadają przez usg dopochwowe. I
    Niektórzy lekarze na NFZ to bydlęta, którzy mają gdzieś pacjentów i potrafią wręcz źle wykonać badanie. W szpitalu już są mimo wszystko lekarze bardziej ostrożni niż taki sobie ginekolog siedzący w gabinecie.
    Trzymam kciuki aby wszystko dobrze się skończyło a ciąża rozwijała się książkowo :)

    Paulia87, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • Paulia87 Autorytet
    Postów: 1146 1243

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Marysia ma rację zapomniałam o becie sprawdź jej przyrost...

    [link=https://www.suwaczki.com/]relg2n0a30cpa83g.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulia87 wrote:
    Niunia ja na Twoim miejscu natychmiastowym szukalabym lekarza prywatnie aby zrobić usg serduszko pokazuje sie między 6-8 tc...
    Miała taką sytuacje z 1 ciążą gdzie było puste jajo plodowe...
    Pytanie ile mm ma pecherzyk ciążowy???? Jakie masz objawy ciąży??

    Właśnie nic nie powiedział :(
    A objawy... no cóż... sutki są nadal wrażliwe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A plamienia zniknęły...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimo wszystko i tak idź chociaż na IP albo do prywatnego bo może trzeba np. przypisać ci luteinę na podtrzymanie ciąży. W takiej sytuacji w jakiej się znalazłaś powinnaś koniecznie coś zrobić jeżeli zależy ci na ciąży

  • Paulia87 Autorytet
    Postów: 1146 1243

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia Anielka ma rację ją BYM NANATYCHMIAST SZUKAŁA LEKARZA by zrobił mi usg!!!!!!! Mąkę zrobisz jak uważasz...

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]relg2n0a30cpa83g.png[/link]
  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia powiem jedno - lekarz partacz.
    zrób tak jak radzą dziewczyny, badanie beta hcg albo jedź do szpitala.
    w 5 tygodniu (tak jak byłaś u gina) mogło jeszcze nie być widoczne. zarodek jest malutki ok 1 mm i może nie mieć jeszcze serduszka. serduszko możesz widzieć później np w 8 tygodniu. nie rozumiem jak lekarz sprawdził że macica jest za mała... przecież w tak młodej ciąży macica jest taka jak normalnie. dopiero zaczyna się rozciągać. plamienia mogłaś mieć przez zagnieżdżenie zarodka, ale może to być coś poważniejszego i powinnaś brać luteine na podtrzymanie.

    W tak młodej ciąży możesz nie mieć objawów ciąży tylko jeszcze objawy okołomiesiączkowe (jak ból sutków)
    Ja pierwsze objawy ciąży miałam w 8 tyg. i trwały do 11 tyg.

    Trzymam kciuki za ciebie i kruszynkę. Daj znać co postanowiłaś i jakie są wyniki.

    Anielka27, Limerikowo lubią tę wiadomość

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • koral Autorytet
    Postów: 1003 441

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 10:16

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poszła na prywatną wizytę. Na początku jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży zrobiłam Beta HCG i później po 48 h następną później poszłam prywatnie na wizytę i zobaczyłam zarodek z bijącym serduszkiem :-)

    zem3i09keg891u11.png
  • Moni& Autorytet
    Postów: 2450 4537

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbyt mała macica? To jakies kpiny! Jest mozliwe ze nic jeszcze nie bedzie widac, tym bardziej, że nie wiesz kiedy miała miejsce owulacja. Nie zastanawiaj sie tylko zrób to, co mówią dziewczyny - albo prywatnie biegiem do lekarza albo szpital jeśli zależy ci na dzieciątku. trzymam kciiuki!

    Monis
    relgi09k3028465t.png[/link]
    8b9686f91d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam najpierw w laboratorium. Wyniki miałabym jutro o godz 15. Więc to jest bezsensu zwłaszcza że wizytę do ginekologa mam jutro. Była to bardzo miła pani, powiedziała że trzeba nastawić się i na dobrą wiadomość i na złą. Z jednej strony mogło dojść do późnej owulacji i do późnego zagnieżdzenia. A z drugiej strony diagnoza lekarza może wskazywać na obumarcie płodu na dość wczesnym etapie .... Ja nie wytrzymam tego wszystkiego, to dla mnie trudna sytuacja. Mąż jak się dowiedział całą noc płakał, mówił że on tej sytuacji nie potrafi zrozumieć, że dziecko które już pokochaliśmy odeszło... A ja mimo wszystko nie mogę nic zrobić;( To przykre...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia ja w tak wczesnej ciąży też miałam wrażliwe sutki , trzymam kciuki :*:*:

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i wizytę mam na godz 8.00

  • Moni& Autorytet
    Postów: 2450 4537

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia musi być dobrze, nie poddawaj się! Ciągle jest nadzieja, że miałas późną owulację...

    Monis
    relgi09k3028465t.png[/link]
    8b9686f91d.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusia jestesm tak samo jak ja na tym samym etapie, u mnie do wczoraj nic nie bylo widac, wczoraj tylko pecherzyk, zarodka nie widac, nie martw sie bedzie dobrze.
    Idz jutro na wizyte tylko oczywiscie do innego lekarza bo to jakic pacan!!! na tym etapie nie można stwierdzić jeszcze nic!!! na podst twojego wykresu wydaje mi sie ze mialas owulke ok 15-16dc wiec jestes dzis max 4tyg od zaplodnienia. Pierwsze wizyty usg wskazane sa na koniec 6 tyg i poczatek 7ty... więc spokojnie :)

    trzymam kciuki! :)

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Paulia87 Autorytet
    Postów: 1146 1243

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia ja i tak bym nie wytrzymała.. Pamiętam 1 ciąże puste jajo to jak się dowiedziałam biegiem lecialam do następnego lekarza nie czekałam nawet 5 min.....
    Ale każdy robi jak uważa...... Nie wytrzymałambym nocy całej w nerwach o to nie dla mnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2014, 14:11

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]relg2n0a30cpa83g.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulia87 wrote:
    Niusia ja i tak bym nie wytrzymała.. Pamiętam 1 ciąże puste jajo to jak się dowiedziałam biegiem lecialam do następnego lekarza nie czekałam nawet 5 min.....
    Ale każdy robi jak uważa...... Nie wytrzymałambym nocy całej w nerwach o to nie dla mnie!

    Wiem że to trudne... Ale tu nie jest to samo... U mnie na patologii ciąży jest strasznie mało miejsca, a skoro nie mam krwawień to w żaden sposób mnie nie przyjmą... A co do ginekologów, nie znam takiego który byłby konkretny co do spraw ciąży:(

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ