X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nieprawidłowy przeplyw DV - usg genetyczne 12 tc
Odpowiedz

Nieprawidłowy przeplyw DV - usg genetyczne 12 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 9 listopada 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam usg genetyczne. Wszystkie parametry w normie, poza komentarzem lekarza: nieprawidłowy przepływ w DV. Zrobiłam pappa dzisiaj, czekam na wynik, ale oczywiście się denerwuje. Lekarz był malomowny, moje pytania pozostały bez odpowiedzi. Doradzcie proszę czy któraś z Was miała podobną kwestię i jak to się zakończyło. Czy pomimo dobrych pozostałych wyników jest ryzyko urodzenia dziecka z ZD? Help !

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 9 listopada 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja miałam podobną sytuację, ale było to już sporo czasu temu. Na prenatalnym wyszedł nieprawidłowy przepływ,mimo że przezierność karku była w normie. Od razu zapisałam się do placówki gdzie wykonuje się echo serca płodu, gdyż doradzono mi, że tacy diagności są najbardziej kompetentni do wykonywania tego badania. No i tam wyszło ok wszystko. Usłyszałam, że niestety często tak jest, że "zwykły" położnik wykonuje je na niewystarczająco czułym sprzęcie, w dodatku nie umie dobrze zinterpretować wyników i efektem jest niepotrzebny stres rodziców. Życzę Ci z całego serca, żeby i tak było u Ciebie.

    gann3e3k131pma53.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 10 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, badania robił lekarz z certyfikatem? Czy zwykły ginekolog?

    f2wl20mmurgifll8.png
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doktor miał certyfikat.

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchaj, tak czy inaczej powtórz badanie u lekarza, który na codzień zajmuje się wykonywaniem echa serca płodu. Ci lekarze mają największe doświadczenie.

    gann3e3k131pma53.png
  • jodła30 Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wszystko wiem - Ok :) dzisiaj miałam wynik pappa i ryzyka są minimalne np. 1:5000. Lekarz chyba w piątek miał jakiś słabszy dzień bo dzisiaj się dziwił czemu tacy zestresowani. Powiedział że jedynie obserwować w okolicach 20 tygodnia echo serca ale najważniejsze cieszyć się ciaza bo wszystko gra :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ