X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Niedoczynność tarczycy
Odpowiedz

Niedoczynność tarczycy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sinner0 Znajoma
    Postów: 16 12

    Wysłany: 19 września 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, choruję na niedoczynność tarczycy, jestem pod opieką endokrynologa, jednak nie jestem do końca zadowolona, będę szukać nowego. Potrzebuję jednak pomocy, zastanawiam się co może oznaczać taka rozbieżność procentowa ft3, ft4.


    FT4 65.38% [ wynik 1.44, norma (0.93 - 1.71)]

    FT3 17.20% [ wynik 2.89, norma (2.57 - 4.43)]

    TSH 1.390 uIU/ml [ 0.270 - 4.200 ]

    Czytałam, że ft3,ft4 powinny być na poziomie około 50%, u mnie jest znaczna rozbieżność, czy któraś z Was wie, co to może oznaczać ? Dziękuję za pomoc :)

    Starania od marca 2017
    AMH - 3,820 -> 23 lata
    Niedoczynność tarczycy - euthyrox 75
    Problem z nasieniem - morfologia 3%, ruchliwość a+b = 18% Poprawa wyników po suplementacji : morfologia 7%, ruchliwość 24%

    Wrzesień - Grudzień = CLO 1x1+ ovitrelle + duphaston
    21.12.2018r. - HSG jajowody drożne
    Styczeń - CLO 2x1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj o konwersji hormonów tarczycy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ