X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne nadmierne owłosienie, jak sobie z nim radzić?
Odpowiedz

nadmierne owłosienie, jak sobie z nim radzić?

Oceń ten wątek:
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 30 lipca 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą szybko rosły mi włosy na ciele, więc zaczęłam stosować pastę cukrową, od zeszłego roku pachy i okolice bikini traktowałam depilatorem i miałam spokój na tydzień, w zeszłym tygodniu ostatni raz użyłam depilatora na te strefy bo aż mi się wyć z bólu chciało.Nie wiem co robić...wkurza mnie to strasznie, bo nogi golę maszynką(nie lubię wrastania i zapuszczania), ale pachy i bikini jak będę robić maszynką to znowu włosy pojawią się na drugi dzień ;/ czym opóźnić ich wzrost? macie jakieś sposoby? dodam, że mam czarne i grube włosy na całym ciele i ciągle myśle o tym co będzie, gdy brzuch mi zasłoni pewne okolice i nie będę umiała się tego pozbyć :/

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 lipca 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radze spr hormony tarczycy na klopot z wloskami
    za pare ladnych tyg jak brzuszek Ci urosnie gwarantuje ze juz wlosy na nogach przestana byc istotne tak jak i ich usuwanie a na end ciazy pomoca bedzie sluzyc lusterko imtymnie lub maz z maszynka
    wlosy w okolicy imtymnej sa bariera dla bakterii, nie nalezy sie oczyw zapuszczac ani usuwac ich nadmiernie-szczegolnie w ciazy
    Nie radze depilatora , skora w ciazy jest wyjatkowo delikatna i wrazliwa
    w ciazy produkcja wlosow bedzie sie tylko nasilac i to nie tylko tych na glowie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 17:56

    Groszek lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 30 lipca 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarah88 mam ten sam problem. Dawno temu okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy i hiperprolaktynemie co skutkuje to wlasnie nadmiernym owlosieniem nie tylko na nogach i w miejscu intymnym ale tez twarz tzn broda, troche szyi , baczki no i od brzucha po klatke piersiowa. Poprostu jestem jednym wielkim wlosem.
    Wiem co czujesz.
    Ja w 1 ciazy przy brzuszku pomagalam sobie lusterkiem i gdy bylam sama w domu wielka gimnastyka i jakos dawalam rade ale i tak suma sumarum wychodzilo na to ze golilam sie niedokladnie wiec pozniej to moj em robil. Ufam mu i wiemm ze zrobi to dobrze a ja nigdzie nie bede sie wstydzic :) wtedy rodzilam w marcu wiec nie musialam co chwile sie golic tylko do wizyty :p a teraz lato i chociaz nogi i pachy gole prawie co 2 dzien. Niestety jest to meczace ale damy rade a po ciazy zrobimy z tym porzadek

    Sarah88, Limerikowo lubią tę wiadomość

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 30 lipca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no, to jest naprawde męczące :( chyba faktycznie będe musiała sobie zrobić te badania ;/ a przy niedoczynności grubniesz czy chudniesz? mój mąż raczej by się nie zgodził na ogolenie mnie...też mam termin na marzec, więc jakoś musze to przetrwać...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • Aggie Autorytet
    Postów: 1361 2671

    Wysłany: 30 lipca 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola88 a dostalas cos na swoj problem od lekarza? czy trzeba z tym byc do konca zycia, ewentualnie (jak kogos stac) laser? mam ten sam problem, ale nie bylam badana, wiadomo tylko ze mam syndrom policystycznych jajnikow gdzie moze wystepowac hisurtyzm... moj facet nawet o tym nie wie, a z czasem jest coraz gorzej (zwlaszcza z wlosami na twarzy)...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    7a4akrhm7fw1jhk0.png
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 30 lipca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie denerwują te kłujące włoski na nogach i bikini jak odrastają, w dodatku wtedy swędzi!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 19:40

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie ja bralam leki na tarczyce a policystyczne wielopecherzykowate jajniki tez mam dlatego nie moglam zajsc w ciaze bo u mnie okres to swieto a owu tym bardziej. Zaniechalam pozniej ta sprawe jak zaszlam w 1 ciaze i jakos tak zlecialo natomiast teraz po porodzie biore sie za siebie i koniec. Przy niedoczynnosci tarczycy tyje sie i to bardzo. Ja przez tydzien przytylam 10 kga zbic tego nie mozna w zaden sposob, ani dieta ani swiczenia nie pomagaja.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarah moj tez na poczatku nie chcial sie zgodzic ale go namowilam wiec jak raz mu sie udalo to robil to juz do konca ciazy. Zabawe mial przy tym wielka a i ja mialam dobrze :p wiec sprobujcie z tego zrobic zabawe :) powodzenia bo warto. Wilk syty i owca cala :p

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • Aggie Autorytet
    Postów: 1361 2671

    Wysłany: 30 lipca 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, zazdroszcze odwagi z mezem :P moj chce, i oferuje czesto pomoc, ale wszelkie wlosy to dla mnie wstydliwa sprawa :( dlatego sie zastanawialam czy da rade to jakos wyleczyc (przez to popadalam czesto w depresje, mam niska samoocene), a tu (w uk) dali mi na twarz jakas masc bez zadnych badan itd w dodatku nie dzialala :(
    Ja juz tyle razy staralam sie porozmawiac z moim, ale sie boje... masakra

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    7a4akrhm7fw1jhk0.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 31 lipca 2014, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,

    Tez mam problem z wlosami, rece, nogi masakra- szczeciny grube czarne;-( okolice intymne az po nogi porastaja takimi grubymi wlosami, okolica krzyzowa :-(

    Hormony sa ok, a mowiono ze to moze byc PCO.
    Uroda po tatusiu mym kudłaczu:-p

    Teraz od pepka do spojenia lonowego zaczely rosnac mi wlosy.
    Boje sie tego golic bo jak urosna wieksze i grubsze??

    Depilatora kiedys uzywalam na nogi, szybko sie z niego wyleczylam. A ze wlosy byly grube i gleboko wrosniete... zaczely robic mi sie ropniaki, wrastajace wlosy...a potem wygladalo to tragicznie. Balam sie ze nie zaloze krotkich spodenek nigdy. Na szczescie trafilam na super dermatolog- wyleczyla i po problemie. Teraz wole golic co 2 dni zwykla maszynka... jest to uciazliwe....no ale jakos trzeba sobie radzic. Takzde do grubych i twardych wlosow nie polecam depilatora.

    Moze ktos ma jakies inne pomysly??


    Boje sie jak bedzie wiekszy brzuszek, to malzonek bedzie musial golic, bo nic nie bede widziec:-/ a przeciez np. Do porodu nie pojde z zarosnietymi nogami niczym malpa:-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 06:55

    relge6yd309xm1zq.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 31 lipca 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieeczyny musicie sie przemoc i pozwolic malzonkowi dzialac nie my pierwsze nie ostatnie mamy taki problem tylko wiele dziewczyn nie chce sie do tego przyznac bo to wstydliwy problem.
    Ja uwazam ze taka jest natura i do porodu jak sie gdzies niedogole to swiat sie nie skonczy.
    Przy pierwszym porodzie udalo mi sie ogolic jak mi wody odeszly w domu wiec mialam spokuj na porodowce ale pozniej bylam tydzuen w szpitalu i nawet w jednej sekundzie nie pomyslalam ze mam cokolwiek zarosnietego, nie bylo na to czasu i glowy.
    Wiec dziewczyny spokojnie damy rade

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 31 lipca 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszku gratuluje maluszka. Nie wiem czy ci juz gratulowalam ale sie powtorze. Pamietam cie jeszcze z rozowej strony mocy a tu rosze :)

    Ps. Przepraszam za bledy bo pisze z tel a tu ciezko trafiac w literki tymbardziej ze jestem na dworzu

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój mąż to boi się coś mi robić, raz mu powiedziałąm, żeby mi włosa wyrwał z głowy to nie chciał -.- skoro przy niedoczynności się tyje to raczej nie mój problem, moja waga waha się non stop między 48-50kg, a jak mozna stwierdzić policystyczne jajniki?

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie wrote:
    Karola, zazdroszcze odwagi z mezem :P moj chce, i oferuje czesto pomoc, ale wszelkie wlosy to dla mnie wstydliwa sprawa :( dlatego sie zastanawialam czy da rade to jakos wyleczyc (przez to popadalam czesto w depresje, mam niska samoocene), a tu (w uk) dali mi na twarz jakas masc bez zadnych badan itd w dodatku nie dzialala :(
    Ja juz tyle razy staralam sie porozmawiac z moim, ale sie boje... masakra
    a o czym Ty mu boisz się powiedzieć? że włosy na twarzy Ci rosną? PO CO w ogóle mówić coś takiego, co mu to da że będzie wiedział?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 31 lipca 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze damy rade, musimy.... zazdroszcze innym dziewczynom np. jasnych wlosow, albo ze nie musza tak czesto sie golic...

    Karolka tez Cie kojarze:-) Ty juz mocno zaawansowana jestes,widze;-)

    Zdroweczka wszystkim;-) podziekuje jak urodze cale i zdrowe;-)

    relge6yd309xm1zq.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 31 lipca 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pco- badania hormonalne: lh, fsh, testosteron, dheas,androstendion
    Do tego: charakterystyczny obraz jajnikow w usg (wiele torbielek)
    Nadwaga
    Hirsutyzm
    Trudnosci z zajsciem w ciaze

    Niektorzy twierdza ze mus wystepowac kilka objawow i mowimy obpco, a niektorzy ze musi byc wiecej...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 31 lipca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odnosnie tych wlosow myslalam o laserze. Chyba trzeba bedzie sie po ciazy przejsc... niektorym kilka sesji pomaga ibpozniej takie uzupelniajace sie robi..zalezy od wlosa. Ja pewnie bede w tej drugiej grupie gdzie trzeba bedzie wiecej zabiegow ;-p

    relge6yd309xm1zq.png
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja myslę nad czymś takim w przyszłości http://www.philips.pl/c/depilacja-swiatlem-ipl/305213/cat/

    nadwagi nie mam, torbieli chyba tez nie skoro ginekolog żaden mi nic na ten temat nie mówił, zaszłam w ciąże po 2 miesiącach starania, ale przypuszczam od zawsze, ze mam dużo testosteronu w sobie, więc te owłosienie pewnie przez to...ja nawet jak ogole maszynką to i tak widać czarne kropki w niektórych miejscach ;/

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • Aggie Autorytet
    Postów: 1361 2671

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarah, bo one sa juz calkiem uciazliwe, ja je musze juz golic wrecz :( problem to broda i pod nia...

    Ja bym chetnie na laser poszla, ale to strasznie drogie... fajnie by bylo jakby sie po ciazy unormowalo, nie wiem, powypadaly czy cos :P

    7a4akrhm7fw1jhk0.png
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie! marzenie z tym wypadnięciem! :P jeśli mogę Ci coś doradzić na swoim przykładzie, nie mów mężowi takich "pierdół", bo jemu to w niczym nie pomoże a Tobie przecież też nie, do twarzy sięgasz, więc rób to co robiłaś wcześniej ;) faceci nie musza wiedzieć o wszystkim jeśli chodzi o rozstępy, cellulit i owłosienie, jeśli nic nie wiedzą- to nawet tego nie widzą i jeszcze bardziej im się podobamy :)


    spróbuj sally hansen na owłosienie na twarzy, podobno super ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 12:36

    Malenq, Aggie, Limerikowo lubią tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ