X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Nadciśnienie w ciąży
Odpowiedz

Nadciśnienie w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 19 września 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadciśnienie w ciąży indukowane ciążą, stan przedrzucawkowy, 2 ciąża czy może się powtórzyć, jak zapobiegać itp.

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 19 września 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej może znajdą się dziewczyny, które tak jak ja miały stan przedrzucawkowy. W pierwszej ciąży taki stan miałam teraz chcemy się starać o kolejne dziecko ale mój strach przed powtórką jest duży. Lekarz niby twierdzi, że jeśli miałam w 1 ciąży to w drugiej mieć nie będę ale czytałam, że to nie jest prawda. Boję się np. zawału łożyska lub odklejenia.

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 września 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj pewnie w większości są dziewczyny które sie staraja o pierwsze dziecko. Może zapytaj na "ovufriend ciąża" to może szybciej ktoś odpowie.

    maja2024 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 15:47

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 18 lutego 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja2024 wrote:
    Nadciśnienie w ciąży indukowane ciążą, stan przedrzucawkowy, 2 ciąża czy może się powtórzyć, jak zapobiegać itp.

    Kochana ja mialam niezdiagnozowany w 1. ciazy, potem bardzo ostry w drugiej ciazy i porod wywolywany w 37+0, ale wszystko bylo koniec koncow OK, tylko dzidzia mala i w szpitalu bylysmy 4 i pol dnia zamiast 2 ;) W 3. ciazy w zeszlym roku od pozytywnego testu sie balam bardzo "powtorki z rozrywki". Ale lekarze znajac moja historie monitorowali od poczatku. Przepisuje sie tez kobietom w takim przypadku niska dawke aspiryny od okolo 12. tygodnia. Takze bralam wedlug zalecen i ostatecznie nie mialam stamu przedrzucawkowego, ktorego sie balam bardzo, ale cisnienie zaczelo mi troche wariowac pod koniec i zdiagnozowano u mnie tylko ciazowe nadcisnienie bez zatrucia. I nawet tak wyszlo, ze moja 3. ciaza byla najdluzsza, bo urodzilam w 38+6.
    Monitoring i regularne wizyty u gina i wszystko bedzie dobrze! Powodzenia!

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ